Jarosław Niezgoda - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Podsumowanie

Klasyfikacja kanadyjska: Snajper Niezgoda

Woytek - Wiadomość archiwalna

W rundzie jesiennej najefektywniejszym piłkarzem Legii był Jarosław Niezgoda. Napastnik strzelił aż 14 goli i zanotował 2 asysty, dzięki czemu zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej. Drugie miejsce przypadło Jose Kante, a trzecie Walerianowi Gwilii. Gwilia i Luquinhas zanotowali po 6 asyst. Przebojem do drużyny wszedł Paweł Wszołek - 5 goli i 5 asyst.

W tym sezonie 48 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 12 padło po strzałach z główki. 40 to gole z akcji, 10 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 3 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała w pierwszym kwadransie drugiej połowy - aż 13 trafień. Ani jednej bramki nie straciła natomiast między 16-30 minutą meczu.

Aktualny bilans sezonu 2019/20 jest następujący:
- 31 meczów: 18 zwycięstw - 6 remisów - 7 porażek, bramki: 53-23
- Ekstraklasa: 1,9 pkt. na mecz
- ogółem 1,71 bramki na mecz

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy, Puchar Polski)