REKLAMA

Biblioteka legionisty: Legia Mistrz 2002

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Przed kilkunastu laty zdobywane przez Legię mistrzostwa Polski były okazją nie tylko do świętowania na Starówce, ale i okazjonalnych wydań Tygodnika "Nasza Legia". Piątego czerwca 2002 roku, do co środowego numeru dołączony został dodatek specjalny poświęcony mistrzostwu kraju, wywalczonemu przez nasz klub w sezonie 2001/02.

Niby mała rzecz a cieszy, szczególnie po latach, kiedy można sięgnąć po ten nieduży swoją drogą magazyn, w którym możemy krok po kroku prześledzić losy legionistów walczących o pierwszy po siedmiu latach przerwy tytuł mistrza Polski. W środku znajdujemy krótkie relacje z każdego kolejnego meczu Legii w sezonie, wraz ze strzelcami bramek oraz tabelą po danej kolejce. Przedstawiony został sztab szkoleniowy Legii, a także pracownicy klubu pracujący za biurkiem. Wówczas było to raptem kilkanaście osób.

Każdy z zawodników Legii, który w mistrzowskim sezonie rozegrał chociaż jedno spotkanie, został przedstawiony okiem trenera i kapitana drużyny, jak również pod względem statystycznym. Ponadto w środku znalazły się zdjęcia z fety na Starówce i przejazdu piłkarzy odkrytym autokarem, "prasówka", czyli to co po zdobyciu mistrza napisały gazety w Polsce, a na deser sporych rozmiarów, dwustronny plakat mistrzowskiej drużyny Legii z sezonu 2001/02.

Mimo że wydawnictwo było naprawdę niewielkie (nie licząc dołączonego plakatu, zaledwie 34 strony), na pewno cieszyło i w połowie 2002 roku, a jeszcze bardziej cieszy po latach. Szkoda, że obecnie Legia nie myśli w ogóle o tego typu wydawnictwach po każdym kolejnym sezonie...

Tytuł: Legia Mistrz 2002 (dodatek specjalny do Tygodnika Nasza Legia)
Liczba stron: 34
Data wydania: 5 czerwca 2002

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.