REKLAMA

Wawerscy Legioniści w 80. rocznicę zbrodni wawerskiej

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Wawerscy Legioniści, jak co roku zorganizowali, we współpracy z Motocyklistami ze Stowarzyszenia Historycznego "Jazda Ducha", obchody zbrodni wawerskiej, która miała miejsce przed 80. laty, w nocy z 26 na 27 grudnia. Legioniści ozdobili wszystkie krzyże na cmentarzu ofiar niemieckich oprawców, biało-czerwonymi wstążkami, a o godzinie 23:00 cała zebrana grupa ruszyła w stronę cmentarza. Po drodze nie zabrakło elementów historii - opowiedziana została historia zbrodni na właścicielu restauracji, Antonim Bartoszku, w której doszło do zabicia niemieckiej podoficerów.

W obchodach wzięła udział rekordowa grupa uczestników, za co organizatorzy bardzo dziękują. Legioniści mieli ze sobą transparent "27.12.1939 O zbrodni PamiętaMY", nad którym odpalili race.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
MK - 02.01.2020 / 09:51, *.187.4

Wydaje mi się, że bywało więcej osób na tej rocznicy, ale ciężko to jednoznacznie ocenić

odpowiedz
tomiacab - 30.12.2019 / 22:18, *.centertel.pl

Cześć ofiarom, wieczna hańba ich oprawcom.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.