PLK

Legia Warszawa 75-104 Stal Ostrów Wielkopolski

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 15. kolejki koszykarskiej ekstraklasy rozegranym w hali Koło Legia Warszawa przegrała ze Stalą Ostrów Wielkopolski 75-104. Jest to dwunasta ligowa porażka podopiecznych Tane Spaseva w tym sezonie. "Zieloni Kanonierzy" nadal zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Debiut w pierwszym zespole Legii zaliczył 19-letni obwodowy Maksymilian Motel, który od półtora roku występował w II-ligowych rezerwach Legii i drużynach młodzieżowych - zawodnik zagrał przez cztery ostatnie minuty spotkania.

Fotoreportaż z meczu - 78 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 40 zdjęć Hugollka

W naszym zespole ponownie zabrakło kontuzjowanego Sebastiana Kowalczyka - rozgrywający opuścił trzeci kolejny mecz z powodu urazu i do gry ma być gotowy dopiero na spotkanie z Toruniem. Mecz od początku przebiegał pod dyktando gości, którzy stopniowo powiększali swoją przewagę. Legioniści pogubili się w obronie, a w ataku mieli niską skuteczność. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Stali 22-13. W drugiej było nieco lepiej, ale tylko o tyle, że strata urosła tylko o trzy punkty. Na przerwę goście z Ostrowa Wielkopolskiego schodzili prowadząc dwunastoma punktami (48-36).

Na początku trzeciej odsłony "Zieloni Kanonierzy" zabrali się do odrabiania strat, choć udało im się zmniejszyć jedynie do ośmiu punktów. Ostatecznie jednak Stal odzyskała kontrolę i na ostatnie dziesięć minut wychodziła prowadząc czternastoma punktami (70-56). Niestety legioniści nie weszli dobrze w ostatnie dziesięć minut i na 6,5 minuty przed końcem przegrywali już 61-83. Z każdą kolejną minutą było tylko gorzej i na trybunach rozległy się okrzyki "Legia grać...", gdy na tablicy było 91-63 dla gości. Kahlil Dukes, amerykański rozgrywający Legii w całym meczu zaliczył 0/11 z gry!

Ostatecznie goście wygrali aż 29 punktami - 104-75. W ostatnich trzech minutach, na parkiecie legioniści grali mocno młodzieżowym składem: Motel, Matczak, Kuźkow, Nizioł, Sadowski.

Kolejne spotkanie Legia rozegra w przyszłą niedzielę, 12 stycznia o 19:30 w hali Koło z Polskim Cukrem Toruń. Bilety na ten mecz można kupować tutaj.

PLK: Legia Warszawa 75-104 Stal Ostrów Wielkopolski
Kwarty: 13-33, 23-26, 20-22, 19-34