fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

PLK

Legia Warszawa 75-104 Stal Ostrów Wielkopolski

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 15. kolejki koszykarskiej ekstraklasy rozegranym w hali Koło Legia Warszawa przegrała ze Stalą Ostrów Wielkopolski 75-104. Jest to dwunasta ligowa porażka podopiecznych Tane Spaseva w tym sezonie. "Zieloni Kanonierzy" nadal zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Debiut w pierwszym zespole Legii zaliczył 19-letni obwodowy Maksymilian Motel, który od półtora roku występował w II-ligowych rezerwach Legii i drużynach młodzieżowych - zawodnik zagrał przez cztery ostatnie minuty spotkania.

Fotoreportaż z meczu - 78 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 40 zdjęć Hugollka

W naszym zespole ponownie zabrakło kontuzjowanego Sebastiana Kowalczyka - rozgrywający opuścił trzeci kolejny mecz z powodu urazu i do gry ma być gotowy dopiero na spotkanie z Toruniem. Mecz od początku przebiegał pod dyktando gości, którzy stopniowo powiększali swoją przewagę. Legioniści pogubili się w obronie, a w ataku mieli niską skuteczność. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Stali 22-13. W drugiej było nieco lepiej, ale tylko o tyle, że strata urosła tylko o trzy punkty. Na przerwę goście z Ostrowa Wielkopolskiego schodzili prowadząc dwunastoma punktami (48-36).

Na początku trzeciej odsłony "Zieloni Kanonierzy" zabrali się do odrabiania strat, choć udało im się zmniejszyć jedynie do ośmiu punktów. Ostatecznie jednak Stal odzyskała kontrolę i na ostatnie dziesięć minut wychodziła prowadząc czternastoma punktami (70-56). Niestety legioniści nie weszli dobrze w ostatnie dziesięć minut i na 6,5 minuty przed końcem przegrywali już 61-83. Z każdą kolejną minutą było tylko gorzej i na trybunach rozległy się okrzyki "Legia grać...", gdy na tablicy było 91-63 dla gości. Kahlil Dukes, amerykański rozgrywający Legii w całym meczu zaliczył 0/11 z gry!



Ostatecznie goście wygrali aż 29 punktami - 104-75. W ostatnich trzech minutach, na parkiecie legioniści grali mocno młodzieżowym składem: Motel, Matczak, Kuźkow, Nizioł, Sadowski.

Kolejne spotkanie Legia rozegra w przyszłą niedzielę, 12 stycznia o 19:30 w hali Koło z Polskim Cukrem Toruń. Bilety na ten mecz można kupować tutaj.

PLK: Legia Warszawa 75-104 Stal Ostrów Wielkopolski
Kwarty: 13-33, 23-26, 20-22, 19-34

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
8. F. Matczak 4
10. K. Dukes 4
23. M. Michalak 14
25. K. Pinder 8 (1)
31. M. Milovanović 19
---
15. A. Linowski 14 (1)
19. P. Nowerski 0
30. M. Motel 0
33. J. Sadowski 0
77. J. Nizioł 5 (1)
84. P. Kuźkow 7 (1)

Stal Ostrów Wielkopolski [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
4. J. THeratt 13 (3)
12. J. Mokros 24 (1)
14. N. Jevtović 19
28. P. Żołnierewicz 2
44. P. Dambrauskas 14
---
8. S. Ryżek 2
21. Ł. Wiśniewski 0
22. D. Szymkiewicz 9 (1)
30. J. Garbacz 18 (6)
39. F. Dylewicz 3 (1)


Komisarz: Ryszard Łabędź
Sędziowie: Piotr Pastusiak, Mariusz Adameczek, Adrian Szczotka

widzów: 1232

Fotoreportaż z meczu - 78 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 40 zdjęć Hugollka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Senior - 05.01.2020 / 18:19, *.com.pl

Nie ma w EBL innej tak różowo grającej drużyny jak nasza koszykarska Legia.

odpowiedz
Kibic (L) - 05.01.2020 / 17:16, *.com.pl

Nawet nasze tancereczki PRZYWDZIAŁY czarne stroje, co może tylko oznaczać ŻAŁOBĘ po grze koszykarzy Legii.

odpowiedz
:( - 05.01.2020 / 16:29, *.sekocin.pl

Po kliknięciu w link do zdjęć Hugollka przekierowuje do galerii Woytka :(

odpowiedz
baron już dwa razy wypite - 05.01.2020 / 07:40, *.vectranet.pl

a mazowszanka jecie gra gdzieś tam w mazowieckiem?

odpowiedz
Jasio - 05.01.2020 / 00:52, *.edu.pl

To my jesteśmy taka słabizna, że jakiś ostrów nas leje????

odpowiedz
kazek2 - 05.01.2020 / 09:16, *.tpnet.pl

@Jasio:
powiem jasiu jesteście bardzo słabi a ostrów okazał się solidną drużyna poprostu

odpowiedz
Qurek - 04.01.2020 / 23:47, *.chello.pl

Cena 10 zł za bilet to było zdecydowanie za drogo jeśli chodzi o ten blamaż. Najlepszym zawodnikiem u nas Adam Emeryt Linowski. Oczy bolały ... ciemność ciemność widzę ;)

odpowiedz
Kibic - 04.01.2020 / 20:56, *.play-internet.pl

I proszę bardzo jak pan J cichutko siedzi na Twitterze. A za tydzień pierniki to nas zmiazdza, i jeszcze ten PP i Legia rozstawiona... ten sezon to jakiś cyrk na prawdę szefostwo straciło kontrolę nad tym wszystkim tylko chyba zapomnieli o jednym że od tak się ie utrzymany tu trzeba działać. Aż wypada zapytać czy leci z nami pilot ?

odpowiedz
Lotek - 04.01.2020 / 20:40, *.plus.pl

Czy wiadomo kiedy oficjalnie wracamy na Bielany? Dzisiaj doping był prowadzony ale to nie to co u nas... Z tego co słyszałem to trybuny są już gotowe... to dlaczego gramy na kole? Z góry dzięki za odpowiedź.

odpowiedz
Fa - 04.01.2020 / 23:29, *.vectranet.pl

@Lotek:
Bemowo

odpowiedz
Lotek - 05.01.2020 / 13:56, *.plus.pl

@Fa: Racja - z mojej strony bomba... jak nasza wczorajszą gra...

odpowiedz
Ciekawy - 04.01.2020 / 20:36, *.centertel.pl

Ilu z was, pikniczków oburzonych wynikami, chodziło na kosza, kiedy grali w III czy II lidze? Pewien żaden

odpowiedz
PROSTE - 04.01.2020 / 19:53, *.206.25

Każdy trener bierze takich zawodników na jakich go stać , jeśli dostał taki budżet jaki dostał to nie miał wielkiego pola manewru . Tu i Taylor wiele by nie zdziałał . Pieniądze żądzą tak samo jak w piłce , masz większy budżet od rywali to masz lepszych zawodników w swoim zespole od konkurencji - PROSTE

odpowiedz
bo - 04.01.2020 / 21:46, *.vectranet.pl

PROSTE:
to po co były puchary? 2 mecze w tygodniu 8 zawodników + treningi to zmęczenie podróżami, przemęczenie i kontuzje może dobry trener zbuduje z tych samych zawodników drużynę

odpowiedz
Kibic (L) - 04.01.2020 / 19:45, *.com.pl

I i IV QT to blamaż.

odpowiedz
Kibic (L) - 04.01.2020 / 19:36, *.com.pl

Legia gra na swoim, stałym poziomie i JEST liderem w dolnej strefie tabeli. To też trzeba umieć.

odpowiedz
- 04.01.2020 / 19:28, *.com.pl

GDZIE JEST Kowalczyk (7) ?

odpowiedz
autor - 04.01.2020 / 19:15, *.vectranet.pl

Błagam zlikwidujmy te bagno jakim jest ta pseudo druzyna! Lub odebrać im prawo do uzywania nazwy Legia, niech się nazwą banda pajaców sport club i cześć

odpowiedz
Robson - 04.01.2020 / 18:17, *.90.211

Masakra!!! Proszę szanujmy się to jest k...A LEGIA!!!!

odpowiedz
Ciekawy - 04.01.2020 / 18:02, *.plus.pl

Niestety dramatyczna gra w obronie... proste straty i fatalna skuteczność rzutowa. Granie tylko na Dukes'a, który niestety nie jest wybitnym strzelcem daje taki efekt -kolejna porażka... Z taką grą spadniemy. ..

odpowiedz
Qurek - 04.01.2020 / 23:44, *.chello.pl

@Ciekawy: nie jest wybitnym, to mało powiedziane, rozgrywający który ma 0/11 z gry to jakaś pomyłka. Przy jego rzutach piłka wiele razy nie dotykała nawet obręczy. Patrzyliśmy z ludzmi na siebie czy na pewno widzimy ten sam kosz.

odpowiedz
Ciekawy - 05.01.2020 / 13:55, *.plus.pl

@Qurek: Mnie musiała żona uspokajać aby dzieciak bluzgów nie słuchał.. Zgadzam się z Tobą - jedynie A.Linowski grał na poziomie, osobiście najgorsze to brak zgrania, taktyki i te koszmarne straty, słaba decha i błędy centra, który i tak kilka razy powalczyć 1 na 1. Reszta niestety cieniutko. ..

odpowiedz
Laguna - 04.01.2020 / 17:58, *.236.12

To już nie są porażki. To są klasyczne wpier...le. Ciekawe czy trenejro znowu ograniczy się na konferencji prasowej do pogratulowania rywalom. Panie Spasev, gratulacje dla rywala są zbędne, gdyż wygrana z pańskim zespołem, prezentującym poziom amatorskiej ligi międzyzakładowej to żaden sukces.

odpowiedz
Grzesiek - 04.01.2020 / 17:50, *.centertel.pl

Ale porazka . Z lepszymi zawodnikami niz w zeszlym sezonie gramy gorsze łajno. Ktos moze w koncu za to odpowie

odpowiedz
Kibic - 04.01.2020 / 18:41, *.play-internet.pl

@Grzesiek: z jakimi zawodnikami ? Lepszymi? Wskaż mi 1 koszykarza obecnej ekipy lepszego od Omara, Soluade, Karolaka? Tak jak ktoś wcześniej wyżej napisał to ekipa ligi miedzyzakaldowaj. Mam nadzieję że pan J już się rozstał z tym pseudo trenerem bo z nim spadniemy do 1 ligi . Jesteśmy najgorsza ekipa w lidze poza kilkoma przeblyskami (Lublin king u siebie i dąbrowa) jesteśmy chłopcami do bicia. Amatorka do potęgi.

odpowiedz
:) - 04.01.2020 / 19:14, *.chello.pl

@Grzesiek: na tym właśnie polega sport

odpowiedz
Grzesiek - 04.01.2020 / 19:22, *.centertel.pl

@Kibic: soluade to sie nadawal do pierdzenia co najwyzej. Omar byl swietny to prawda. Karolak tez nie byl zly.
Chociazby matczak i michalak to sa zawodnicy na poziomie karolaka, michalak nawet lepszy ale czemu oni z meczu na mecz obnizaja swoje noty no to trzeba zapytac trenera albo dzialaczy ktorzy rozeiazuja ciagle z zawodnikami kontrakty i zatrudniaja kolejny szrot szukajac omara albo beana ale nikt mi nie wmowi ze omar sam wygrywal mecze. Nie ma druzyny nienma team spiritu. Za łby ich wziac i do vukovicia zaprowadzic niech kazdemu liscia wyplaci bo ja juz nie wiem jak mozna tak slabo grac.

odpowiedz
Kibic (L) - 04.01.2020 / 19:30, *.com.pl

@Grzesiek: Lepsi inaczej. To fakt.

odpowiedz
???? - 04.01.2020 / 19:33, *.com.pl

@Grzesiek: A Prewit. O nim zapomniałeś.m

odpowiedz
bo - 04.01.2020 / 17:32, *.vectranet.pl

wstydu cd 29 w plecy
co na to PT PREZESI (Chabelski?Jankowski) może są jeszcze jakieś dodatkowe rozgrywki?pucharyt,vtb?

odpowiedz