Damian Szymański w barwach Wisły Płock w meczu z Legią przy Ł3 - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Legia wypożyczy Damiana Szymańskiego?

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Przegląd Sportowy

Jak poinformowali dziennikarze Przeglądu Sportowego, Legia jest poważnie zainteresowana wypożyczeniem Damiana Szymańskiego z Achmata Grozny. Szymański do rosyjskiej Premier Ligi przenosił się rok temu z Wisły Płock. Wówczas poważnie interesował się nim także angielski Brentford, ale ostatecznie trafił do Rosji. Wiosną pomocnik zagrał w dziewięciu meczach i cztery razy siedział na ławce rezerwowych. Ma na swoim koncie debiut w pierwszej reprezentacji Polski, ale od kiedy stracił miejsce w drużynie z Groznego, nie otrzymuje powołań od Jerzego Brzęczka, który prowadził go w Płocku.

Urodzony w Kraśniku zawodnik ma 24 lata, a w przeszłości występował także w GKS-ie Bełchatów i Jagiellonii Białystok. W sezonie 2019/20 zagrał jedynie w czterech meczach Achmata, spędzając na boisku 178 minut. Niewykluczone, że w przerwie zimowej zostanie wypożyczony na Łazienkowską, skąd łatwiej byłoby mu o powrót do reprezentacji Polski, którą za pół roku czeka występ na Mistrzostwach Europy.

W czerwcu 2018 roku media także informowały o zainteresowaniu stołecznego klubu tym zawodnikiem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Bródno - 06.01.2020 / 21:52, *.chello.pl

Po ..uja ?

odpowiedz
RS - 04.01.2020 / 22:51, *.mm.pl

Po co?
Antolić, Cafu, Martins.

odpowiedz
Kacperek - 04.01.2020 / 14:46, *.chello.pl

jak dobrze ze jest transfermarkt i widac jakie agencje stoja za jakimi Pilkarzami :) i kto jest z kim powiazany...
"Wszystko zostaje w rodzinie"

odpowiedz
filand - 04.01.2020 / 02:10, *.t-mobile.pl

Wartość zawodnika to około 945 000 €. Średnia na mecz 6.73 .Jak na zawodnika kupionego za 1,5 mln € to te dane mówią same za siebie...
Z tego samego klubu nóż na wyjąć 2 lata młodszego i tańszego Konrada Michalaka...wychowanka Legia Warszawa...

odpowiedz
WETERAN - 04.01.2020 / 13:02, *.chello.pl

@filand: Tyle, że Michalak okazał się bańką mydlaną, która w Legii pękła. Nie radził sobie i trudno uwierzyć, że teraz sobie poradzi.
Po raz kolejny okazuje się, że młodzi Polacy, którzy zmieniają kluby na zagraniczne w większości przypadków za granicą się nie sprawdzają. Wracają - i też lipa. Casus Wszołek to rzadkość. Nawet w naszej słabej lidze.

odpowiedz
kaktus - 04.01.2020 / 00:15, *.tpnet.pl

rok temu wywaliliśmy na Cafu 800ty Euro... a teraz może nowej umowy nie podpisać???
To po co płaciliśmy za niego taką kasę???
Jak w tym klubie mają być pieniądze, jak takie głupoty wychodzą...

odpowiedz
tomiacab - 04.01.2020 / 16:32, *.centertel.pl

@kaktus: dokładnie to samo pomyslałem. amatorszczyznaaaaaaaaa

odpowiedz
kaktus - 04.01.2020 / 00:13, *.tpnet.pl

sorry, ale Legia nie powinna wypożyczać (chyba że z opcją wypuku), ale kupować, promować i sprzedawać...
nie ma żadnego sensu sprowadzenie zawodnika na pół roku, czekanie kilka kolejek aż się wdroży a na koniec zwrot do nadawcy...

odpowiedz
Yorick - 03.01.2020 / 22:52, *.orange.pl

Może ten news raczej w kontekście rozmów z Cafu i Martinsem.

odpowiedz
Siwy - 03.01.2020 / 23:32, *.as43234.net

@Yorick: też tak myślę

odpowiedz
Wolfik - 03.01.2020 / 23:35, *.mm.pl

@Yorick: Całkiem możliwe.

odpowiedz
Zdzicho - 04.01.2020 / 21:09, *.tpnet.pl

@Yorick: no pewnie ze tak, tylko to oznacza jedno, obaj nie przedłużą umów

odpowiedz
Eldorado - 03.01.2020 / 22:43, *.plus.pl

Philipps, astiz i pasquato razem. To zestawienie ze zdjęcia wróżyło kłopoty w meczu.

odpowiedz
:) - 03.01.2020 / 22:51, *.chello.pl

@Eldorado: obojotnie kto by u nas nie gral i tak zawsze bedzieta mieli klopoty z nami w twoim bialymstoku

odpowiedz
BIE(L)ANY - 04.01.2020 / 20:51, *.plus.pl

@:): Jak byłeś mały to z wózka na głowę wypadłeś. Będzieta... wieśniak.

odpowiedz
Miro - 03.01.2020 / 22:43, *.play-internet.pl

Na jakiej on gra pozycji? Bo z artykułu nic nie wynika a słabo kojarzę typka

odpowiedz
Kazik - 03.01.2020 / 23:10, *.t-mobile.pl

@Miro: środkowy pomocnik

odpowiedz
Krasnal - 03.01.2020 / 22:08, *.telkab.pl

Fajnie ze w końcu Polacy..i może skumają wszyscy że najpierw do Legii a potem w świat...

odpowiedz
Zduneq - 03.01.2020 / 23:06, *.play-internet.pl

@Krasnal:

odpowiedz
Antyberg - 03.01.2020 / 22:05, *.centertel.pl

Za cienki na Legię, lepiej niech przedłuża kontrakty z Martinsem i Ciągu i będzie ok, a nie zawracać sobie głowę Szymańskim!

odpowiedz
Antyberg - 03.01.2020 / 22:57, *.centertel.pl

@Antyberg: *Cafu ;-)

odpowiedz
papa - 03.01.2020 / 21:41, *.virginm.net

@:) : Pasjonacie jak już :)

odpowiedz
Wolfik - 03.01.2020 / 21:41, *.mm.pl

No to podbił Rosję. Teraz czas na odbudowę... czyli standard. Ciekawe, że nikt z tych ludzi nie wyciąga wniosków.

odpowiedz
Zduneq - 03.01.2020 / 23:06, *.play-internet.pl

@Wolfik: zawsze możesz się dołożyć 3-4mln€ do transferu i 20-30tys € miesięcznie do kontraktu

odpowiedz
Wolfik - 03.01.2020 / 23:34, *.mm.pl

@Zduneq: Nie rozumiem do czego się Kolego odnosisz. Ja nie neguję ewentualnego wypożyczenia tego piłkarza, lecz sens ich transferowania. Bo nie są absolutnie gotowi na takie wyjazdy. Ze sportowego punktu widzenia to niemal samobójstwo. Piotrowski, Walukiewicz, Żurkowski praktycznie przepadli. A inni ciągle robią te same błędy. W tym sensie pisałem swój komentarz.

odpowiedz
Mlbets - 05.01.2020 / 14:34, *.centertel.pl

@Wolfik:

Jedni widzą szklankę do połowy pusta, a inni do połowy pełną.
Tak samo Ty, wymieniasz nieudane wyjazdy a udane, których też nie brakuje zostają wymownie przemilczane.

odpowiedz
Wolfik - 05.01.2020 / 17:24, *.mm.pl

@Mlbets: Sęk w tym Kolego, że te udane są w zdecydowanej mniejszości.

odpowiedz
kwiato - 03.01.2020 / 20:36, *.play-internet.pl

Brentford jak już....

odpowiedz
:) - 03.01.2020 / 21:30, *.chello.pl

@kwiato: dla mnie moze byc nawet srendfiord, kogo to obchodzi, pasjonato ortografii

odpowiedz
Przemek - 03.01.2020 / 22:35, *.plus.pl

@:): wszystkich normalnych ludzi.

odpowiedz
:) - 03.01.2020 / 22:45, *.chello.pl

@Przemek: typowy przemek

odpowiedz
Luk - 03.01.2020 / 23:41, *.173.12

@:) : Typowy Seba

odpowiedz
:) - 04.01.2020 / 11:47, *.chello.pl

@Luk: uaa mistrz riposty

odpowiedz