Nowa trybuna hali na Bemowie, w której od lat grają koszykarze Legii - fot. Bodziach
REKLAMA

Legia wraca do rozbudowanej hali na Bemowie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Osiem miesięcy minęło od ostatniego meczu koszykarskiej Legii w hali OSiR Bemowo, w której od początku lat 90. minionego wieku występuje nasz zespół. Legioniści rozpoczęli już treningi w obiekcie przy Obrońców Tobruku 40, a 29 stycznia powinni rozegrać tam pierwsze spotkanie od maja zeszłego roku. Wówczas nasz zespół podejmować będzie drużynę Stelmetu Zielona Góra.

W hali powstała nowa trybuna, mogąca pomieścić 560 widzów. Jej budowa w takiej formie możliwa była dzięki wyburzeniu jednej ze ścian i powiększeniu kubatury hali. Pod trybuną znajdują się dwie szatnie, z których korzystać będzie nasz zespół, jak i drużyna gości. Ponadto są tam toalety i szatnia dla kibiców, sporych rozmiarów sala konferencyjna, miejsce na siłownię (z wymienioną nawierzchnią) oraz magazyn na sprzęt.

Przed nowo wybudowaną trybuną znajdować się będą ławki rezerwowych, które przez lata były po drugiej stronie parkietu. Wymieniona ma być również najmniejsza trybuna za jednym z koszów, dzięki czemu jeszcze nieznacznie zwiększy się pojemność hali, która dotychczas wynosiła ok. 990 miejsc, a teraz posiadać będzie niespełna 1500 miejsc siedzących. Obiekt został dopuszczony do użytkowania 31 grudnia 2019 roku, a do meczu ze Stelmetem powinny zostać załatwione wszelkie formalności związane z organizacją imprez masowych. Tym samym, ostatnim w tym sezonie meczem rozgrywanym w hali Koło, ma być spotkanie z Polskim Cukrem Toruń, 12 stycznia 2020 roku, a od 29 stycznia legioniści mecze ligowe grać już będą na Bemowie.

Nie dotyczyć to będzie rozgrywek Pucharu Polski - turniej finałowy, z udziałem siedmiu najlepszych drużyn EBL oraz Legii (jako organizatora), rozegrany zostanie w dniach 13-16 lutego w Arenie Ursynów. Losowanie par tych rozgrywek odbędzie się w najbliższy piątek, 10 stycznia o godzinie 13:00 w stołecznym Ratuszu.







fot. Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
dariok - 12.01.2020 / 11:44, *.mm.pl

Mam pytanie czy siatkarze też będa tutaj rozgrywać swoje mecze ???

odpowiedz
Kibic W-wa - 10.01.2020 / 11:41, *.com.pl

Wybudowanie nowej hali kosztowało by porównywalne pieniądze niż te ciągłe remonty i przebudowy. Ale mam nadzieję że Legia doczeka się własnego obiektu i wróci do korzeni czyli na Czerniaków / jest miejsce za strzelnicą Legi /. A co do dyskusji na temat popularności koszykówki na świecie jest to dyscyplina numer: DWA : .po piłce nożnej.Wszystkie kluby piłkarskie liczące się na świecie posiadają drużyny koszykarskie bo kibice w przerwach między rozgrywkami piłkarskimi mają możliwość kibicowania swojemu ukochanemu klubowi.

odpowiedz
kdjdj - 10.01.2020 / 15:22, *.chello.pl

@Kibic W-wa: z pewnością wybudują druga hale przy Torwarze, na pewno za pieniądze miasta. Pewien jestem wcatu procentach. Wizjonerski pomysł!

odpowiedz
Drogi Kibicu - 12.01.2020 / 00:25, *.vectranet.pl

@Kibic W-wa: napisałeś 3 bzdury w ciągu jednego posta. Gratuluję bo to znaczy, że jesteś człowiekiem o małej wiedzy, za to myślącym że wie wszystko :) Sprawdź koszty budowy hali vs wydatki na remonty, sprawdź plany zagospodarowania za strzelnicą Legii i zobacz raninkg najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce.

odpowiedz
ŻRDW - 09.01.2020 / 19:35, *.icpnet.pl

Troszkę mała JAK na Stolicę

odpowiedz
:) - 09.01.2020 / 21:12, *.chello.pl

@ŻRDW : to se powiększ

odpowiedz
1916 - 09.01.2020 / 00:10, *.centertel.pl

Ta trybuna przypomina ta z Torwaru2, szczegolnie sama jej gora i ten "deptak" z ktorego wchodzi sie na schodni i krzeselka,pamietam jak na Torwarze2 byla awatura ze stoczniowcem gdansk pod koniec lat 90tych wlasnie na tej antresoli

odpowiedz
CZEMU - 08.01.2020 / 21:32, *.plus.pl

Czemu w czasach 1 ligi na meczach na Bemowie była tak kozacka atmosfera, a dziś na koszu mamy młyn na 20-30 osób? Pamiętam parę meczów na Bemowie sprzed paru lat, to było coś kapitalnego. Tłumy pod gniazdem, na gnieździe Staruch czy Szczęściarz, mega głośny, fanatyczny doping. Czemu to się rozpłynęło do takiego smutnego poziomu? Mogło się wydawać, że po awansie tym bardziej ludzie będa chcieli się pokazać na hali.

odpowiedz
Jordan - 09.01.2020 / 10:18, *.play-internet.pl

@CZEMU: Bo koszykówka to sport, którym nikt poza jankesami się nie interesuje na poważnie?

odpowiedz
do czemu - 09.01.2020 / 11:09, *.com.pl

@CZEMU: w czasach protestu sekcje byly miejscem w ktorym moglismy dopingowac i robic oprawy, byla tez wieksza zajawka na Legie i spontan. Teraz tego brakuje, ludzie wstydza sie spiewac bo zamiast o Legii mysla o tym jak to bedzie odebrane przez innych. Mam wrazenie, że w tym całym kibicowaniu mniej jest miłości do klubu

odpowiedz
Peter - 09.01.2020 / 18:02, *.vectranet.pl

@CZEMU: 18 lat temu gdy graliśmy w Ekstraklasie młyn też był skromny (plus orkiestra). A atmosfera kozacka. Nie liczy się ilość a jakość!

odpowiedz
News⚽️Legia - 08.01.2020 / 20:38, *.217.203

Zawsze to coś,ale mało...I zaras odpiszà mi ...lepsze to lub nic..Warszawa powinna mieć hale Sportowá,widowiskowà na minimum 15tyś miejsc

odpowiedz
Sputnik 44 - 08.01.2020 / 19:48, *.cyfrowypolsat.pl

Fajna hala, fajne cheerleaderki i tylko zespołu brakuje...

odpowiedz
Bartul79 - 08.01.2020 / 19:35, *.vectranet.pl

Fajna Hala na 1 ligę w przyszłym sezonie....

odpowiedz
Elquatro - 08.01.2020 / 18:40, *.chello.pl

Mam pytanie. Kibice pielgrzymi to raczej na wlasna rękę jada na Jasną Górę, nie ma raczej nic zorganizowanego nie?

odpowiedz
Hutr - 09.01.2020 / 03:50, *.vectranet.pl

@Elquatro: chyba jeszcze są miejsca w autokarach , pytaj Karata

odpowiedz
Elquatro - 09.01.2020 / 16:27, *.chello.pl

@Hutr: dzięki

odpowiedz
Dan - 08.01.2020 / 17:11, *.chello.pl

Czy wszystkie sekcje hale będą tam grać?

odpowiedz
Kibic (L) - 08.01.2020 / 17:05, *.com.pl

I co po nowej hali, skoro koszykarze grają jak dziady. Lepszą wiadomością byłaby wiadomość, że Spaseva zwolniono.

odpowiedz
marcin - 09.01.2020 / 10:27, *.orange.pl

@Kibic (L): Szkoda, że muszę przyklasnąć temu komentarzowi.

odpowiedz