fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

PLK

Legia Warszawa 92-85 Polski Cukier Toruń

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W meczu 16. kolejki koszykarskiej Ekstraklasy rozegranym w hali Koło Legia Warszawa wygrała z Polskim Cukrem Toruń 92-85. Po wysokiej porażce tydzień temu ze Stalą Ostrów Wielkopolski niewielu kibiców liczyło na pozytywny wynik w starciu z wicemistrzem Polski, tymczasem od samego początku legioniści toczyli wyrównany pojedynek z "Twardymi Piernikami". Dzięki wygranej Legia opuściła ostatnie miejsce w tabeli PLK.

Fotoreportaż z meczu - 39 zdjęć Hugollka

Wprawdzie do przerwy Legii ani razu nie udało się wyjść na powadzenie, ale z drugiej strony przewaga gości ani razu nie wzrosła powyżej 9 oczek. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem torunian 17-15, w drugiej lepsza była Legia i wygrała 29-28. Tym samym po 20 minutach gry na tablicy widniał wynik 44-45 dla Polskiego Cukru.

Trzecią kwartę lepiej zaczęli przyjezdni, którzy odskoczyli na 6 punktów (47-53), ale następnie Milovanović, Matczak oraz Konopatzki zdobyli w sumie 9 punktów i "Zieloni Kanonierzy" pierwszy raz w tym meczu objęli prowadzenie 56-53. Przez kolejne dwie minuty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć kosza, a tę passę przerwał Matczak, rzucając dwa osobiste i powiększając przewagę Legii do pięciu oczek. W samej końcówce torunianie zaczęli odrabiać straty i dwie sekundy przed końcem kwarty doprowadzili do remisu 63-63.



Po trzech minutach ostatniej kwarty nadal był remis (71-71), a następnie podopieczni Tanego Spaseva po trójce Konopatzkiego i trafieniu Linowskiego odskoczyli na pięć punktów. Cztery minuty przed końcową syreną za dwa punkty trafił Filip Matczak i zrobiło się 78-71 dla Legii. Goście nie składali jednak broni i doskoczyli na trzy oczka,ale Dukes szybko odpowiedział trójką. Na 120 sekund przed końcem legioniści prowadzili 84-77. Następnie goście próbowali ratować wynik faulami, ale legioniści osiem razy celnie wykonali swoje rzuty. Rywale odpowiedzieli jedną trójką i to nie wystarczyło na bardzo dobrze dysponowanych tego dnia legionistów. Legia wygrała 92-85!



fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com

PLK: Legia Warszawa 92-85 Polski Cukier Toruń
Kwarty: 15-17, 29-28, 19-18, 29-22

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
23. M. Michalak 28 (2)
8. F. Matczak 24 (2)
31. M. Milovanović 14
10. K. Dukes 9 (1)
25. K. Pinder 4
---
15. A. Linowski 8 (1)
18. M. Konopatzki 5 (1)
19. P. Nowerski 0
77. J. Nizioł 0
84. P. Kuźkow 0
7. S. Kowalczyk -
33. J. Sadowski -

Polski Cukier Toruń [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
14. A. Aminu 19
11. C. Wright 18 (4)
4. K. Homsby 14 (2)
5. A. Cel 9 (1)
33. K. Gruszecki 5 (1)
---
21. B. Diduszko 12 (1)
43. A. Perka 5 (1)
55. J. Schenk 2
10. M. Ratajczak 1
1. I. Grochowski -

Komisarz: Robert Zieliński
Sędziowie: Adam Wierzman, Marcin Bieńkowski, Bartłomiej Kucharski

widzów: 900

Fotoreportaż z meczu - 39 zdjęć Hugollka

fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Przemyślenie - 13.01.2020 / 14:20, *.centertel.pl

Miłoby było, jakby kibice nba sympatyzujacy z Legią podczas wstawania i przyłączenia się do dopingu, śpiewali przyspiewki, a nie tylko klaskali bezmyślnie, jakby byli na występie Marcina Dańca

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 13.01.2020 / 20:19, *.chello.pl

@Przemyślenie : hehe, co tu oczekiwać od uzytkownika hulajnogi..

odpowiedz
Grzesiek - 13.01.2020 / 10:21, *.centertel.pl

Potrzeba jeszcze trzeciego do dwojki michalak i matczak i bedzie bardzo dobrze. A jakby sie trafil taki omar prewit albo bean hihi

odpowiedz
Senior - 13.01.2020 / 09:17, *.com.pl

Nareszcie nie zamykają na dole tabeli PLK.

odpowiedz
Kibic (L) - 13.01.2020 / 09:15, *.com.pl

Czekam jeszcze na występ Kowalczyka. To takie żywe sreberko naszego zespołu.

odpowiedz
Kibic (L) - 13.01.2020 / 09:11, *.com.pl

Może to nie jest jednostkowa wygrana. Zobaczymy po meczu we Włocławku.

odpowiedz
old_fan - 13.01.2020 / 08:29, *.198.202

Nie no panowie szok i szacunek. Dalej nie wierzę w Spaseva, no ale chciałbym się mylić :)

odpowiedz
p10 - 13.01.2020 / 07:25, *.chello.pl

Mega mecz Matczaka! 24 pkt 11 zbiorek, 6 asysyt. W końcu odpowiednia dynamika akcji, podpowiadanie kolegom, pełna koncentracja przez cały mecz. Szacun. Jakby zawodnik nie z tej ligi. Oby mecze na takim poziomie zdarzały się mus częściej. Wraz z Michalakiem po 35 minut dziś, więc będą potrzebowali się zregenerować. Na plus Konopatzki. Wykonał więcej pracy w obronie dziś niż Belemene od początku sezonu. Brawo !!!

By ostudzić nastroje to styl gry Cukru Toruń ewidentnie nam podchodził - brak akcji 1 na 1 lub dwójkowych w wykonaniu podkoszowych po których tracimy dużo łatwych punktów. Kolejne mecze trudne: Anwil, Astoria i Stelmet, więc o zwycięstwa będzie ciężko.

odpowiedz
Lebaid - 13.01.2020 / 05:56, *.vectranet.pl

Szok! Nie wierzyłem, ale jak widać w sporcie wszystko jest możliwe. Brawo Panowie!!!

odpowiedz
News⚽️And Friends Cult Legia Forever! - 13.01.2020 / 01:39, *.204.71

Bravo!Wszyscy!Polski!Cukier!Legia!Zlała! Czas budować hale Miasta Stołecznego Warszawy!Dla wszystkich!

odpowiedz
Dentysta - 13.01.2020 / 11:36, *.centertel.pl

@News⚽️And Friends Cult Legia Forever!:

Zawada ochłoń chłopie hahahaha! Tgk

odpowiedz
News⚽️Legia and Friends Forever - 13.01.2020 / 15:12, *.70.66

@Dentysta: Ochłone jak zobacze koparki na budowie,Hali Sportu I rozrywki Miasta Warszawy ,minimum 15tyś widzòw

odpowiedz
News..c.d.n.... - 16.01.2020 / 03:54, *.204.101

@News⚽️Legia and Friends Forever: A tak serio ,bède tak długo na wyspach asz odpowiednio zorganizuje dużo kasy na pewne budowle w Warszawie w Polsce,sportowe I rozrywkowe czego oczekuje społczeństwo ,zmèczone politykâ...

odpowiedz
Kibic - 12.01.2020 / 21:39, *.googleusercontent.com

Teraz może być już tylko lepiej. Wracamy na Bemowo , za tydzień na pewno już zagra Kowalczyk no i fajny powrót Mario. Gratulacje ale nie ma co popadać w hurraoptymizm. Walczymy dalej zostało 14 meczów i te 14 trzeba wygrać! Dukes fatalny. Ma chłop szczęście że trafił trójkę w decydującym momencie bo było by kiepsko.

odpowiedz
(L) - 12.01.2020 / 21:35, *.vectranet.pl

Takie spostrzeżenie hehehe. Cheerleaderka pierwsza po lewej ma dobra dziurkę w rajstopkach

odpowiedz
Cch - 12.01.2020 / 21:39, *.plus.pl

@(L): jak Ty to człowieku znalazłeś xd

odpowiedz
(L) - 12.01.2020 / 21:49, *.vectranet.pl

@Cch: rzuca się w oczy

odpowiedz
Japa - 12.01.2020 / 23:29, *.chello.pl

@(L): hehe mordo sokole oko :)))

odpowiedz
J - 12.01.2020 / 23:32, *.t-mobile.pl

@(L): jak na maxa prxybliżysz to i owszem

odpowiedz
Twardy Legiunia - 12.01.2020 / 21:24, *.chello.pl

Och ta czarna grzechu warta!!

odpowiedz