PLK

Legia Warszawa 92-85 Polski Cukier Toruń

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 16. kolejki koszykarskiej Ekstraklasy rozegranym w hali Koło Legia Warszawa wygrała z Polskim Cukrem Toruń 92-85. Po wysokiej porażce tydzień temu ze Stalą Ostrów Wielkopolski niewielu kibiców liczyło na pozytywny wynik w starciu z wicemistrzem Polski, tymczasem od samego początku legioniści toczyli wyrównany pojedynek z "Twardymi Piernikami". Dzięki wygranej Legia opuściła ostatnie miejsce w tabeli PLK.

Fotoreportaż z meczu - 39 zdjęć Hugollka

Wprawdzie do przerwy Legii ani razu nie udało się wyjść na powadzenie, ale z drugiej strony przewaga gości ani razu nie wzrosła powyżej 9 oczek. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem torunian 17-15, w drugiej lepsza była Legia i wygrała 29-28. Tym samym po 20 minutach gry na tablicy widniał wynik 44-45 dla Polskiego Cukru.

Trzecią kwartę lepiej zaczęli przyjezdni, którzy odskoczyli na 6 punktów (47-53), ale następnie Milovanović, Matczak oraz Konopatzki zdobyli w sumie 9 punktów i "Zieloni Kanonierzy" pierwszy raz w tym meczu objęli prowadzenie 56-53. Przez kolejne dwie minuty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć kosza, a tę passę przerwał Matczak, rzucając dwa osobiste i powiększając przewagę Legii do pięciu oczek. W samej końcówce torunianie zaczęli odrabiać straty i dwie sekundy przed końcem kwarty doprowadzili do remisu 63-63.

Po trzech minutach ostatniej kwarty nadal był remis (71-71), a następnie podopieczni Tanego Spaseva po trójce Konopatzkiego i trafieniu Linowskiego odskoczyli na pięć punktów. Cztery minuty przed końcową syreną za dwa punkty trafił Filip Matczak i zrobiło się 78-71 dla Legii. Goście nie składali jednak broni i doskoczyli na trzy oczka,ale Dukes szybko odpowiedział trójką. Na 120 sekund przed końcem legioniści prowadzili 84-77. Następnie goście próbowali ratować wynik faulami, ale legioniści osiem razy celnie wykonali swoje rzuty. Rywale odpowiedzieli jedną trójką i to nie wystarczyło na bardzo dobrze dysponowanych tego dnia legionistów. Legia wygrała 92-85!

PLK: Legia Warszawa 92-85 Polski Cukier Toruń
Kwarty: 15-17, 29-28, 19-18, 29-22