Mateusz Cholewiak - fot. Jacek Prondzynski / legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Cholewiak piłkarzem Legii!

Kamil Dumała, źródło: Legionisci.com, Legia Warszawa

Mateusz Cholewiak to pierwszy zimowy transfer Legii Warszawa. Zawodnik, który może występować na lewej obronie, bokach pomocy czy w ataku, podpisał kontrakt z zespołem prowadzonym przez trenera Aleksandra Vukovicia do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. W Legii będzie występował w koszulce z numerem 17.

- Jestem bardzo zadowolony, że Legia wyraziła mną zainteresowanie i zaprosiła do Warszawy, to dla mnie wyróżnienie i mega szansa. Mogę zapewnić, że będę dawał z siebie sto procent , żeby pokazać jak charakternym zawodnikiem jestem - powiedział nowy zawodnik stołecznego klubu.

* * *

Dotychczasowy zawodnik Śląska Wrocław wystąpił w minionej rundzie w 16 spotkaniach Ekstraklasy oraz po jednym w Pucharze Polski i w III lidze w Śląsku II. Od pierwszych minut zagrał w siedmiu spotkaniach, w tym z Widzewem Łódź w krajowym pucharze oraz w rezerwach. Na listę strzelców wpisał się w spotkaniu z Cracovią oraz Lechem Poznań. Zaliczył też jedną asystę z Piastem Gliwice.

Postanowiliśmy sprawdzić jak statystycznie nowy zawodnik klubu z Łazienkowskiej spisywał się w minionej rundzie. Tekst podzieliliśmy na dwie części, czyli mecze, które zaczynał od pierwszych minut oraz te, w których pojawiał się na boisku zmieniając innego zawodnika.
Mecze od pierwszych minut

Tych w lidze było tylko pięć. W pierwszej jedenastce trener desygnował Cholewiaka w starciu z Piastem Gliwice, Lechią Gdańsk, Pogonią Szczecin, Lechem Poznań oraz Cracovią. W spotkaniach z Lechem, Piastem oraz Cracovią występował w linii ataku natomiast z Pogonią i Lechią zagrał kolejno na lewej i prawej stronie pomocy.

Ogółem zdobył w nich jednego gola i zaliczył jedną asystę. Został dziewięciokrotnie sfaulowany i faulował pięciokrotnie. Pod względem podań do kolegów z drużyny to na 64 z 89 zagrań trafiły celnie do piłkarza Śląska. Najlepszy mecz pod tym względem zaliczył z Cracovią, gdzie na 18 zagrań tylko dwa były niecelne. Gorzej było z podaniami kluczowymi, bo w tych pięciu spotkaniach na siedem prób, tylko trzy były celne. Od kolegów przyjął 150 podań, najwięcej w starciu z Lechem Poznań (42).
Cholewiak stoczył 114 pojedynków z rywalami i osiągnął 36% udanych starć. W pojedynku z Pogonią Szczecin na 17 pojedynków aż dziesięć było wygranych przez Cholewiaka. W powietrzu wygrał 23 starcia na 59, natomiast na ziemi tylko 18 na 55. Kolejno najlepsze mecze pod tym względem to spotkanie z Piastem Gliwice (14/9) i Pogonią Szczecin (7/6). Wykonał dziewięć prób odbioru piłki i pięć z nich było udanych. W spotkaniu z Cracovią na pięć prób tylko jedna nie była udana.
Gorzej wygląda statystyka odbiorów i strat piłki. Zaliczył jedynie jedną celną próbę odbioru futbolówki na trzy próby w pięciu spotkaniach. Natomiast stracił piłkę na rzecz rywali 53 razy, najwięcej w meczu z Cracovią (16 razy).

Bramki / asysty: 1 / 1
Strzały / celne: 11 / 5 (45%)
Faule: 9
Faulowane: 5
Spalone: 3
Podania / dokładne: 89 / 64 (72%)
Podania kluczowe: 7 /3 (43%)
Podania przyjęte: 150
Pojedynki / wygrane: 114 / 41 (36 %)
Pojedynki w powietrzu: 59 / 23 (39%)
Pojedynki na ziemi: 55 / 18 (33 %)
Zwody / udane: 9 / 5 (55%)
Odbiory / udane: 3 / 1 (33%)
Straty piłki: 53

Spotkania, jako zmiennik
Tych było, aż jedenaście. Najwięcej minut zagrał w starciu z Piastem Gliwice, kiedy to na boisku pojawił się w 52. minucie gry. Najmniej natomiast z Jagiellonią Białystok, bo zameldował się na murawie w 90, minucie. Zdobył w nich jedną bramkę - z Cracovią w 87. minucie.
W jedenastu spotkaniach na bramkę rywali uderzył ośmiokrotnie, gdzie celnie udało mu się to sześciokrotnie. W meczu z Cracovią oraz Wisłą Płock na dwie próby obie były celne. Siedem razy sfaulował swojego rywala i został dwukrotnie sfaulowany przez graczy przeciwników. Tylko raz w meczu z ŁKS-em Łódź został złapany na spalonym.

Jeśli chodzi o podania to osiągnął celność swoich zagrań na poziomie 75%. Na 53 podania, aż 40 było udanych. W meczu z Piastem Gliwice na 15 prób, tylko dwie były niecelne, natomiast najgorzej wyszło w spotkaniu z Lechem Poznań, gdzie na 8 prób, tylko połowa była udana. W podaniach kluczowych Mateusz miał siedem prób i tylko 43% było celnych, najlepiej wyszło w starciu z Cracovią i Piastem (1/1), najgorzej z Lechem Poznań (2/0). Natomiast od kolegów przyjął 86 podań.
Cholewiak w tych spotkaniach Ekstraklasy, kiedy meldował się na boisku, jako zmiennik stoczył 69 pojedynków z rywalami i osiągnął procent udanych starć na poziomie 32%. W meczu z Zagłębiem na pięć pojedynków, tylko dwa były przegrane, najgorzej było w meczu z ŁKS-em, gdzie na 11 starć nie wygrał ani jednego. W powietrzu stoczył 40 pojedynków, natomiast na ziemi 29. Wygrał kolejno 6 i 16 z tych starć. Z ŁKS-em w powietrzu na 11 prób nie było ani jednej celnej, natomiast w meczu z Legią na ziemi na trzy starcia nie udało mu się wygrać ani jednego.

29-letni zawodnik udanie pięciokrotnie wykonał zwód na osiem prób, natomiast odebrał jedynie dwie piłki na siedem prób. Jedną wykonał w meczu z Lechem i Górnikiem, te okazały się skuteczne, natomiast najgorzej wyglądało to w spotkaniu z Legią, gdzie na dwie próby nie wyszła żadna. W jedenastu spotkaniach stracił 42-razy, najwięcej z Wisłą Płock (14 razy).

Bramki / asysty: 1 / 0
Strzały / celne: 7 / 6 (86%)
Faule: 7
Faulowane: 2
Spalone: 1
Podania / dokładne: 53 / 40 (75%)
Podania kluczowe: 7 / 3 (43%)
Podania przyjęte: 86
Pojedynki / wygrane: 69 / 22 (32%)
Pojedynki w powietrzu: 40 / 6 (15%)
Pojedynki na ziemi: 29 / 16 (55%)
Zwody / udane: 8 / 5 (62%)
Odbiory / udane: 7 / 2 (28%)
Straty piłki: 42

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (96)

+dodaj komentarz
L - 13.01.2020 / 18:38, *.tpnet.pl

To jest akurat typ walczaka więc powinien pasować do drużyny vuko.

odpowiedz
Grzesiek - 12.01.2020 / 18:34, *.centertel.pl

A ja wierze ze on wlasnie bedzie drugim maradona, jak nie na boisku to chociaz w warszawskich dyskotekach

odpowiedz
Marek Legia - 12.01.2020 / 14:28, *.178.137

Lewczuk też jak przychodzil to na początku też nie i parę słabych meczów, a jak poczuł grę w Legii to jeszcze teraz cieszymy sie ze wrócił i gra dla nas.

odpowiedz
filand - 12.01.2020 / 01:00, *.t-mobile.pl

Krótko...wyceniony na 400 k € w/g https://www.transfermarkt.pl/mateusz-cholewiak/profil/spieler/255519
Godziwa wartość (#goodwill) 385 K €...
Daję mu 100 dni na aklimatyzację...
Powodzenia #Mateusz..

odpowiedz
wojwoj - 11.01.2020 / 21:06, *.inetia.pl

Nie doceniamy Cholewiaka. Znajdźcie w Europie zawodnika który może grać w obronie pomocy i jako napastnik

odpowiedz
mareczek - 11.01.2020 / 13:07, *.vectranet.pl

Maradona może z niego nie jest ale wierzę ,że poprawi statystyki,a poza tym nadrobi braki walką na boisku.Walczak Legii się przyda.Osobiście dla mnie najważniejsze jest zaangażowanie i walka

odpowiedz
lol - 11.01.2020 / 10:36, *.amazonaws.com

piłkarski świat wstrzymał oddech

odpowiedz
Znafca - 11.01.2020 / 07:51, *.centertel.pl

Gość jest rzadki jak barszcz, ale to i tak będzie najlepszy transfer Legii w tym okienku bo jeszcze czeka nas inwazja różnych piłkarskich emerytów po przejściach...

odpowiedz
loko - 11.01.2020 / 07:36, *.vectranet.pl

podoba mi sie podawanie szvcxzegolowych statystyk zawodnika w artykule, brawo dla autora

odpowiedz
peru123 - 11.01.2020 / 06:43, *.plus.pl

Zobaczymy czy będzie to transfer na miarę Zbyszka Mandziejewicza , czy Krzysztofa Ostrowskiego, powodzenia ;)

odpowiedz
News⚽️Legia - 11.01.2020 / 04:06, *.204.7

To dobry transfer!Polski!Witamy!I dawaj z siebie 100%!a bédzie dobrze!

odpowiedz
Krzysiek - 11.01.2020 / 02:53, *.centertel.pl

Witaj Mateusz.
Wszystkiego dobrego w Legii Warszawa.

odpowiedz
Mistrz - 10.01.2020 / 23:42, *.orange.pl

Bardzo średni z niego obrońca. P. Mioduski to jednak potrafi zaskoczyć z transferem. Tylko szkoda że negatywnie

odpowiedz
Warszawiak1234 - 10.01.2020 / 22:51, *.chello.pl

Mateusz witamy chlopaku! Wspomnij piosenke Kazika '...tu sa mozliwosci, tu jest kariera.....'

odpowiedz
Mokotow1988 - 10.01.2020 / 21:13, *.centertel.pl

95 strat w 16 meczach (niepełnych) czyli prawie 6 strat na mecz czyli przynajmniej 1-2 gole z tego, pewnie z jakas Arka albo Rakowem w jakimś ważnym momencie. Cała Legia.

odpowiedz
tomaszek67 - 10.01.2020 / 20:56, *.centertel.pl

Takimi transferami prezes Mioduski nie zaskarbi sobie wdzięczności kibiców Legii.

odpowiedz
Cgouewak piłkarzem Legia - 10.01.2020 / 22:21, *.play-internet.pl

Odopwdz na konmebtarz
Moktow 1988 56 minut temu centerel . Pl
Strat na mecz czyil przynajminekj 1 2 gole z tego
Pewnie z jakas arka aibo rekowem w jakims
Waznym momencie cafa legia.
Tomaek 67 1 godzine

odpowiedz
Ibis - 11.01.2020 / 00:24, *.chello.pl

@tomaszek67: Kolego, nie bądź aż tak bardzo wybredny.
Ciekaw jestem, jakbyś zareagował na kolejną "siatkę ogórków" (po portugalskich i bałkańskich) zafundowanych nam ponownie przez prezesa dekady? Jakby nie patrzeć, to facet - po trzech latach nauki - cokolwiek zaczyna chwytać w tej tajemnej futbolowej układance. I tego się trzymajmy...

odpowiedz
Sputnik 44 - 10.01.2020 / 20:26, *.cyfrowypolsat.pl

Mateusz powodzenia! Bez szydery - szansę chłopaku dostałeś i teraz wszystko już od Ciebie zależy. BTW - ktoś zna kwotę transferu? Kiedyś takie rzeczy były podawane w newsie a teraz cisza...

odpowiedz
tomiacab - 10.01.2020 / 19:36, *.virginm.net

Tymczasem jest cytat Stanislawa Czerczesowa z najnowszego wywiadu. Ja bym chciał go złosić od razu do eLek Roku 2020 ;) "Legia w sercu mistrza i ja w sercu mistrz. To pasowało idealnie"

odpowiedz
adamo - 10.01.2020 / 19:33, *.t-mobile.pl

O cholewa !

odpowiedz
rad - 12.01.2020 / 10:17, *.chello.pl

@adamo: O cholewa ! Ja pyrdolę !

odpowiedz
ding - 10.01.2020 / 19:28, *.chello.pl

Ten wykrzyknik w tytule jest całkowicie zbędny, podobnie, jak w przypadku tytułów w portalu o innych piłkarzy pozyskanych przez Legię. Znak ma za zadanie podkreślić znaczenie transferu, a nie sam jego fakt zaistnienia. Do Cholewiaka się absolutnie nie nadaje, podobnie jak wielu innych piłkarzy w ostatnim czasie: Luquinhas, Wszołek (w momencie ich przyjścia nie można było mieć pewności, co do ich późniejszego wpływu na grę), Novikovas (mimo wszystko to wciąż wyróżniający się ligowiec, a nie czołowy zawodnik ekstraklasy), Lewczuk, Gwilia, Obradović... Tak po prawdzie to w ostatniej dekadzie na wykrzyknik w tytule zasługiwali chyba tylko Ljuboja, Novo, Blanco (zwodnicy uznani za granicą), Carliots i Hamalainen (gwiazdy ekstraklasy, pozyskane z konkurencyjnych klubów).

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 10.01.2020 / 20:18, *.247.66

@ding: a Vadis?! K.rwa!

odpowiedz
Tutti Frutti - 12.01.2020 / 21:07, *.tvksmp.pl

@ding: A Nemanja Nikolić? W 149 meczach zdobył dla MOL Vidi FC 87 bramek.
Nad Prijoviciem można by dyskutować, przed przejściem do Legii miał też świetny sezon. Statystycznie co drugi mecz gol. Wcześniej nie błyszczał.

odpowiedz
Mike - 10.01.2020 / 18:21, *.centertel.pl

Słaby transfer. Mioduski out.

odpowiedz
Darek - 10.01.2020 / 17:53, *.t-ipconnect.de

Co można na szybko stwierdzic po takim transferze?
Na pewno polityka klubu idzie coraz bardziej w dół.Milosciwie nam panujacy pan Dariusz z roku na rok zadluza Legie wiec bierzemy coraz tanszych pilkarzy.Z ligi ktora w europie nic nie znaczy.Z ligi która już wielokrotnie udowodniła że nawet kluby amatorskie z innych krajów są silniejsze od nas.Na europe na pewno jest to za mało.Ale gdzie nam do europy skoro nawet na naszym podworku nic nie wygralismy w tamtym sezonie.Najpierw trzeba odzyskać tytul a dopiero pozniej myśleć czy uda nam się przejść dwie czy może aż trzy rundy eliminacjyjne do europejskich pucharów.
Jedno co można stwierdzić to że
przynajmniej bedziemy mieli z niego wiecej pożytku niż z Obradovicia.
Z obecnym wlascicielem nie ma co liczyć na lepsze transfery.
Życie i tak wszystko zweryfikuje.
Powodzenia.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 10.01.2020 / 18:42, *.247.66

@Darek : otóż to

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 10.01.2020 / 17:46, *.play-internet.pl

Liczby nie pozwalają, ale może w Legii będą lepsze. Przynajmniej walczak

odpowiedz
Kle - 10.01.2020 / 19:15, *.vectranet.pl

@PiotrŻo(L)iborz: w obliczu odejścia Cafu/Martinsa i zastąpienia Karbownikiem to może się obronić, zobaczymy

odpowiedz
Konrad - 10.01.2020 / 17:40, *.amazonaws.com

Transfer typu Obradovic na boisku go nie zobaczymy

odpowiedz
Wolfik - 10.01.2020 / 17:34, *.mm.pl

Jeśli to alternatywa dla Rochy to jestem na tak. Na ligę wystarczy o ile nie będzie się brał za rozgrywanie (zdecydowanie za dużo strat), bo ze statystyk wynika że to typowy "przecinak".

odpowiedz
Marian - 10.01.2020 / 16:57, *.t-mobile.pl

Czy w tym klubie jest jeszcze gdzieś na ścianie herb Legii?

odpowiedz
atmosferic - 10.01.2020 / 17:22, *.orange.pl

@Marian : Herby sa chyba dwa, L w kole i L w kole na zielono,bialo,czerwonej tarczy - ktory herb jest tym podstawowym to nie wiem - wyglada na to ze samo L w kole - bo widac je na koszulkach meczowych. Nie wiem od czego to zalezy, trzeba by bylo zapytac ludzi w Legii.

odpowiedz
Kozioł - 10.01.2020 / 17:23, *.t-mobile.pl

@Marian : Chyba niestety nie ma...
Operacja zastąpienia herbu eLką została przeprowadzona po cichu. Próżno szukać go w klubie a tym bardziej w multimediach...
Wielka szkoda.

odpowiedz
atmosferic - 10.01.2020 / 17:40, *.orange.pl

@Kozioł: cos takiego znalazle : "W 2003 roku zmieniono nazwę na KP Legia Warszawa SSA, rok później właścicielem Legii została Grupa ITI Holdings SA. Właścicielem praw do znaku był jednak CWKS, który nie zgodził się na używanie symbolu przez klub piłkarski. Opracowano wówczas (w 2005 roku) zmodyfikowany herb, na okrągłym polu z wypisaną nazwą i rokiem założenia."

Chodzi o to, ze sekcja pilkarska ma chyba oddzielny znak, bo ten herb na zielonoczerwono bialej tarczy z (L) - to chyba jest herb ogolnie calego klubu(CWKS), wszystkich sekcji, a sekcja pilkarska ma samo (L). Bo Legia juz oficjalnie sie nie nazwywa CWKS Legia Warszawa - tylko Legia Warszawa S,A.

Tak samo chyba jest w Wisle Krakow - druzyna ma na koszulkach sama gwiazde, a klub ma inny herb taka tarcze na pilce i korone na gorze. To chyba T.S.(towarzystwo sportowe)Wisla jest posiadaczem herbu.

odpowiedz
Darek - 10.01.2020 / 17:59, *.t-ipconnect.de

@Marian : Mioduski doskonale pamieta jak zakończyła się próba zmiany herbu przez wa_tera.Dlatego teraz wycofał herb po cichu.Każdego dnia znikał ze ścian klubowych.Teraz nawet na konferencji trenara przed i po meczu nie ujrzy sie herbu.W jakim celu to uczynił?Niedługo się zapewne dowiemy.

odpowiedz
atmosferic - 10.01.2020 / 19:08, *.orange.pl

@Darek : ten herb z zielono-bialo-czerwona tarcza z (L) w srodku jest herbem komunistycznym... pierwszy herb z 1916 Legii to byla czarna tarcza z bialym (L) w srodku.
tu masz historie ewolucji herbu Legii :
https://www.meczyki.pl/sportbuzz/historia_herbu_legii_warszawa/18811

a tu masz pierwszy herb :
https://legionisci.com/news/33471_Prokuratura_prowadzi_sledztwo_ws_historycznego_herbu.html

odpowiedz
Matigol - 10.01.2020 / 21:19, *.inetia.pl

@Marian : A na głównej ścianie stadionu, od strony Łazienkowskiej, przy Fan Storze to niby co jest? Tak duży że trudno go nie zauważyć...

odpowiedz
Ryj - 10.01.2020 / 16:33, *.com.pl

Nie powiem złego słowa o Cholewiaku na ten moment, bo na pewno jestem od niego słabszy piłką kopaną :)

odpowiedz
kt9 - 10.01.2020 / 16:05, *.skylogicnet.com

Transfer podobny do tych Brozia, czy Kiełbowicza z przeszłości. Oby odnalazł się tak jak oni. Powodzenia

odpowiedz
Grzesiek - 10.01.2020 / 21:41, *.orange.pl

@kt9: złe porównanie.

Kiełbowicz trafił do Legii zdecydowanie wcześniej niż w wieku 29 lat. Wcześniej został Mistrzem Polski z Polonią Warszawa i miał zdecydowanie lepszą reputację na rynku niż nasz nowy nabytek

odpowiedz
Pol - 10.01.2020 / 16:01, *.t-mobile.pl

Taka gwiazda. Teraz to nam Barcelona nie straszna.
pinokio i loczek. Dwie niedojdy.

odpowiedz
1 - 10.01.2020 / 15:51, *.com.pl

Pewnie kolego to czytasz. Sprawa jest prosta, zapie...laj jak szalony, udowodnij, że jesteś wart LEGII WARSZAWA! A będziesz miał nasz szacunek. Tylko tyle.

odpowiedz
atmosferic - 10.01.2020 / 16:06, *.orange.pl

@1: Lepiej zeby nie czytal, tylu frustratow tu sie zlecialo i pluja, szydza. Oczekuja Mbappe zeby do Legii przyszedl, no ale to sa bajki nie realia.
Realia sa takie, ze Legia bierze takich graczy, na jakich ja stac,

odpowiedz
1 - 10.01.2020 / 16:36, *.com.pl

@atmosferic: Masz rację, ale to zupełnie inna sprawa, Frustratów nie brakuje w naszym klubie, wydaje im się,że są dobrymi trenerami. Gość jest nowy i ma ciężko, ale jak będzie zap... to my kibolstwo go docenimy.

odpowiedz
atmosferic - 10.01.2020 / 16:49, *.orange.pl

@1: No tak, do tego dla mnie ktos kto sie nazywa kibicem i nie szanuje pilkarza ze swojej druzyny, ktory nawet nie zagral sekundy jeszcze przeciez, niczym tej druzynie i klubowi nie podpadl - nie wiadomo czy sie nadaje czy nie. Ktos kto pisze takie komentarze nie jest kibicem Legii.
Komentarze typu "kolejny nikt" lub "ogorek/korniszon pilkarzem Legii". Mam na to wytlumaczenie, albo dzieci, albo zyciowi frustraci.

odpowiedz
Wilanow - 10.01.2020 / 15:37, *.tpnet.pl

A może się przyda i okaże się wzmocnieniem.

odpowiedz
Elquatro - 11.01.2020 / 21:41, *.chello.pl

@Wilanow: morze jest glebokie i szerokie

odpowiedz
Ja - 10.01.2020 / 15:30, *.t-mobile.pl

Żaden pan piłkarz z ambicjami do nas nie przyjdzie i musimy się przyzwyczaić do takich przeciętniaków i wkładów na koszuli dla których liczy się tylko hajs. Nikt z ambicjami, który pragnie zdobywać trofea i grać w europucharach, nie przejdzie do nas by po rundzie/sezonie dobrej gry być siłą wypychany do jakiegoś MLS czy do Azji, bo prezio chce kasy.

odpowiedz
Bartek - 10.01.2020 / 14:42, *.play-internet.pl

Widzę dwa plusy tego transferu ale i jedno duże zagrożenie. Plus-polak znający realia polskiej piłki i rywali, który uwolni Karbownika z pozycji na lewej obronie. Jego statystyk nawet nie ruszam bo to grząski temat. Natomiast zagrożeniem transfer Karbownika i próba wczesnego łatania dziury.

odpowiedz
Pacho - 10.01.2020 / 16:28, *.55.143

@Bartek: o tym samym pomyślałem. Choć może jest bardziej jako zastępstwo dla Niezgody?

odpowiedz
Bartek - 11.01.2020 / 09:17, *.play-internet.pl

@paczo nieodgadnione są pomysły Dariusza :-D zobaczymy wkrótce.

odpowiedz
Marcinwawa77 - 10.01.2020 / 14:32, *.233.173

Powodzenia, będzie dobrze, życzę mistrzostwa i pucharu

odpowiedz
Serio - 10.01.2020 / 14:02, *.master.pl

Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać z takiego "wzmocnienia"

odpowiedz
Grzesiek - 10.01.2020 / 13:28, *.centertel.pl

Ogorek ogorek ogorek zielony na slaska garniturek....obym sie mylil

odpowiedz
Andrzejson - 10.01.2020 / 13:24, *.centertel.pl

Korniszon piłkarzem Legii!

odpowiedz
123 - 10.01.2020 / 13:04, *.centertel.pl

Co to za ogór, to nieprawdopodobne co ten Miodulski wyczynia!

odpowiedz
Bolek - 10.01.2020 / 13:03, *.211.31

Mateusz życzę Ci samych sukcesów w Legii. Przede wszystkim widać że jesteś normalny chłopak. Wierzę że będzie z ciebie pożytek.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 10.01.2020 / 12:52, *.chello.pl

Powodzenia! Trafiłeś do Legii, piłkarze tylko jednego klubu mogą o obie powiedzieć: gram dla Legii!

odpowiedz
majusL@legionista.com - 10.01.2020 / 12:48, *.plus.pl

Gratulacje. Trafiles do najlepszego Klubu na Swiecie. Powodzenia. Pamietaj gdzie jestes!!

odpowiedz
Gienek - 10.01.2020 / 12:39, *.netfala.pl

Powodzenia w Legii!

odpowiedz
Fąsi - 10.01.2020 / 12:23, *.omnitec.pl

Niezgoda / Karbownik / Majewski i kasa się będzie zgadzać :) Moim zdaniem nawet bez nich nadal mamy szansę na Mistrzostwo Polski (taka liga), a na co ckolwiek więcej w pucharach i tak nawet z tymi 3 nie mielibyśmy szans (tak od lat).

odpowiedz
Mokotów - 10.01.2020 / 12:29, *.play-internet.pl

@Fąsi: Majewski( Stefan ) to chyba trener znawco

odpowiedz
starszy - 10.01.2020 / 12:21, *.chello.pl

Gość sprawia solidne wrażenie , a jak będzie zależy tylko od niego.

odpowiedz
Roma - 10.01.2020 / 12:13, *.plus.pl

Jestem pod wrażeniem. Zgodnie z obecną filozofią klubu jest taniej. Ale cóż - trzeba życzyć powodzenia (chociaż wiele nie oczekuję).

odpowiedz
Simon - 10.01.2020 / 11:54, *.telnaptelecom.pl

Toż to brat bliźniak Vesovicia. W Śląsku wymiata, czy na podejście do Europy się nada, dajmy szansę.

odpowiedz
ding - 10.01.2020 / 11:53, *.chello.pl

Przynajmniej numer ma normalny

odpowiedz
Cziko - 10.01.2020 / 11:51, *.play-internet.pl

Teraz to każdy może grać w Legii aby tylko nie kosztował. Takie czasy

odpowiedz
Rozsądek - 10.01.2020 / 12:56, *.plus.pl

@Cziko: To raczej zmiana polityki transferowej w kierunku moze być słabszy piłkarsko ale ma mieć odpowiedni charakter. Zobaczymy jak ten projekt wypali. Ja trzymam kciuki i liczę że będzie dobrze. Fakt że rezerwowy Śląska to nie szał ale ma być uzupełnieniem i może faktycznie będzie takim walczakiem jak chce Vuko z odpowiednim DNA ;)

odpowiedz
Pnd - 10.01.2020 / 18:27, *.play-internet.pl

@Rozsądek :
Ta staniemy się jak Lech przecietniakiem, w przeciętnej lidze. Jedziemy po równi pochylej na samo dno.

odpowiedz
Nareszcie - 10.01.2020 / 11:37, *.chello.pl

O LM w tym roku możemy być spokojni

odpowiedz
Prazanin - 10.01.2020 / 11:41, *.play-internet.pl

@Nareszcie: Chwalisz sie czy żalisz?

odpowiedz
Nareszcie - 10.01.2020 / 11:50, *.chello.pl

@Prazanin: Język polski nie jest twoim językiem ojczystym, czy skończyłeś edukację na szkole podstawowej ?

odpowiedz
Prazanin - 10.01.2020 / 12:02, *.play-internet.pl

@Nareszcie: a chcialbys sie spotkac np. przed meczem z LKS-em lub na jakims meczu wyjazdowym Legii zeby to wyjassnic?

odpowiedz
oLaf - 10.01.2020 / 12:05, *.vectranet.pl

@Nareszcie: wyczuwam lekki sarkazm... ; )))

odpowiedz
Nareszcie - 10.01.2020 / 12:40, *.chello.pl

@Prazanin: Wyjaśnij mi to on-line, bo wracam na dłużej na wyspy i mogę nie uczestniczyć w tych imprezach sportowych.

odpowiedz
Patola - 10.01.2020 / 16:01, *.play-internet.pl

@Prazanin: kozak jestes.....w internecie:) tam na pradze to umiecie jeszcze dyskutowac czy tylko mordobicie do ciebie przemawia?

odpowiedz
eLo - 10.01.2020 / 19:22, *.chello.pl

@Patola: odp...dol się od Pragi.

odpowiedz
Giresse - 10.01.2020 / 19:35, *.play-internet.pl

@Patola: powinno być tam na Pradze.....oraz do Ciebie przemawia....gdzie Ty tu znalazłes mordobicie to ja nie wiem; )....

odpowiedz
Prazanin - 11.01.2020 / 06:27, *.45.74

@Giresse : dobra ciach Panowie, bo sie robi smiesznie ;)....pozdrawiam

odpowiedz
ja85 - 10.01.2020 / 11:26, *.com.pl

Witamy

odpowiedz
Legion - 10.01.2020 / 11:26, *.t-mobile.pl

Hahaha a ćwoki tylko płaczą i wiecznie im źle...

odpowiedz
Współczujący - 10.01.2020 / 11:40, *.chello.pl

@Legion: To ciężko masz w domu z rodziną, jak taka atmosfera. Co ich tak wkurzyło, transfer Cholewiaka ?

odpowiedz
kibic(L) - 10.01.2020 / 11:26, *.bertelsmann.pl

No i bardzo dobrze. Cholewiak na lewą obronę, Karbownik do pomocy, najlepiej do środka, tam gdzie czuję się najlepiej a Rocha out.

odpowiedz
Tomek - 10.01.2020 / 11:29, *.113.189

@kibic(L): Obawiam się, że Cholewiak przychodzi za Karbownika. Mioduski dostanie pierwsza lepsza ofertę za Karbownika i sprzeda go momentalnie

odpowiedz
Tudor - 10.01.2020 / 11:50, *.supermedia.pl

@Tomek: już pojawiało się wiele ofert za grube miliony ale były odrzucane. Zarządzający Legią nie są głupi to największy talent od lat. I myślę że mniej niż za 10mln go nie puszczą. Poza tym według opinii znajomych osób, które go znają - chłopak ma poukładane w głowie i nie spieszy mu sie z transferem

odpowiedz
Tomek - 10.01.2020 / 12:26, *.113.189

@Tudor: Obyś się nie mylił kolego ale po tym co Mioduski wyprawia z Legią i w jaki sposób zarządza to uważam że on z mądrością to nie ma nic wspólnego, a że przy okazji swoimi mądrymi decyzjami doprowadził do tego, iż Legia ma ogromne długi (brak regularnej gry w fazie grupowej LE bo o LM to można sobie pomarzyć) to obawiam się że pojawi się oferta 5 mln Euro plus kilka bonusów i Karbownik zostanie sprzedany. Tak jak było z Niezgodą, Mioduski opowiadał że oczekuje 5 mln Euro za Jarka a dostał 3,8 mln $ i jakieś śmieszne bonusy więc zamiast ponad 21 mln złotych to dostał trochę ponad 14,5 mln (przy dzisiejszych kursach w zaokrągleniu Euro 4,25 zł, dolar 3,83 zł). Także tak to wygląda z Mioduskim, że jedno opowiada a robi zupełnie coś innego. Taki kłamczuszek z niego jest i z mądrością nie ma nic wspólnego. A co do Michała Karbownika to nie znam go osobiście ale cieszę się, że ma dobrze poukładane w głowie, tylko wiesz jak to jest. Pracujesz sobie i zarabiasz miesięcznie powiedzmy 5 tysięcy złotych, nagle przyjeżdża gościu i mówi podoba mi się jak pan wykonuje swoje obowiązki i proponuje panu pracę u siebie w firmie w np. Berlinie, będzie pan robił dokładnie to samo co dotychczas tylko w mojej firmie. Dostanie pan mieszkanie, samochód i kierowcę do dyspozycji i pensję w wysokości 5 tysięcy ale nie złotych tylko Euro. No i niestety Michała w tym momencie w Legii już nie będzie...

odpowiedz
tomiacab - 10.01.2020 / 12:27, *.237.130

@Tomek: na wypadek sraty cafu albo Martinsa. Wtedy Karbownik do środka, na swoją pozycję, a cholewa na obronę

odpowiedz
Tudor - 10.01.2020 / 14:13, *.supermedia.pl

@Tomek: No tak, ale myśle, że gość czyta gazety i zna swoją wartość i kwestią czasu jest gra w dobrym klubie za wielkie pieniądze. Tymczasem to gość, który ma Legię w sercu i jak sam mówi z nią nic jeszcze nie osiągnął. W przypadku Mistrzostwa gralibyśmy eliminacje na ścieżce mistrzowskiej i mam nadzieje ze tym razem przynajmniej w fazie grupowej LE się znajdziemy, a tam chłopak pokaże swoją wartość. Mam nadzieje ze w reprezentacji również.

odpowiedz
Tomek - 10.01.2020 / 14:25, *.113.189

@Tudor: Pożyjemy zobaczymy co się wydarzy ale w jednym się zgadzamy, że na chwile obecna Karbownik jest młodym kozakiem :) Oby nie przydarzyła mu się żadna kontuzja czy inne niepotrzebne rzeczy, które wstrzymają jego rozwój.

odpowiedz
Kto? - 10.01.2020 / 11:20, *.play-internet.pl

Kolejny nikt

odpowiedz
KTOS - 10.01.2020 / 16:42, *.orange.pl

@Kto?: Ty jestes nikt.

odpowiedz
Prazanin - 10.01.2020 / 11:19, *.play-internet.pl

I bardzo dobrze....powodzenia i samych udanych wystepow z (L) na piersi.

odpowiedz
Gggg - 10.01.2020 / 11:18, *.plus.pl

Typowy zapchajdziura

odpowiedz
xaxa121 - 10.01.2020 / 11:18, *.tpnet.pl

ehhh..... I cafu out i Niezgoda....

odpowiedz