Wojciech Szczucki - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Szczucki: Nie potrafimy rozegrać dobrego spotkania we własnej hali

Hugollek, źródło: Legionisci.com


Wojciech Szczucki (trener Metra, były szkoleniowiec Legii): Chciałbym złożyć gratulacje zespołowi Legii za odniesienie zwycięstwa. Jednocześnie pragnę także przeprosić swoich przeciwników za to, że w zasadzie nie mieli okazji pograć, jako że poprzeczkę rywalizacji ustawiliśmy bardzo nisko, chyba najniżej jak można było.
Trudno ocenić, co by się działo, gdybyśmy spróbowali nieco mocniej przycisnąć Legię danym elementem gry – zagrywką czy presją na siatce. Mentalnie z naszej strony była to istna tragedia. Rozegraliśmy najgorsze jak dotąd spotkanie w sezonie.

W bieżących rozgrywkach wszystko wygląda dziwnie w naszym wykonaniu – im lepiej zagramy na wyjeździe, tym więcej problemów mamy we własnej hali. Ten schemat cały czas się powtarza. To nie jest kwestia braku umiejętności zawodników – problem leży w głowie siatkarzy. Chłopcy jakimś dziwnym sposobem blokują się u siebie i nie potrafią znaleźć wyjścia z tej sytuacji. Po dobrym meczu na obcym terenie następuje jakieś niezrozumiałe rozluźnienie, a potem zawodnicy – mówiąc obrazowo – doznają wielkiego zaskoczenia w swoim obiekcie, że piłka leci z drugiej strony siatki.

Myślę, że znajdziemy lekarstwo na tę sytuację, choć – tak pół żartem, pół serio – nie wiem, czy uda się tego dokonać w tym sezonie. Trudno ocenić, jak to wszystko się potoczy, gdyż cały czas szukamy sposobu na poprawienie tej sytuacji. Ostatnimi czasy odbywamy wiele dodatkowych treningów w swojej hali, by móc wreszcie przełamać niemoc, z którą się borykamy. Z pewnością nie można nam zatem zarzucić, że zbyt mało trenujemy, gdyż jest wręcz przeciwnie. Myślę, że wyjścia na prostą należy upatrywać w jednym dobrym pojedynku, który by nas przełamał. Patrząc jednak na tę sytuację z perspektywy dotychczasowych spotkań, można też zadać sobie inne pytanie: ile razy trzeba upadać, żeby się podnieść? Daje to do myślenia. Tyle razy dostaliśmy zimny prysznic, że wydaje się, że już dawno powinniśmy byli wyciągnąć odpowiednie wnioski z tej nauczki. Problem jest chyba zatem dużo bardziej poważny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.