Aleksandar Vuković - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Trener o sparingu

Vuković: Cholewiak nie został sprowadzony na obronę

Woytek i Hagi, źródło: Legionisci.com

- Po sparingu mam pozytywne wrażenia. Była to dobra jednostka treningowa - o to nam chodziło. Piąty dzień trenujemy po dwa razy dziennie, objętość pracy jest dosyć duża, więc cieszy intensywność z jaką graliśmy ten sparing. Zwycięstwo też zawsze cieszy, bo to jest fajny nawyk. Ostatnio sparing z Legionovią przegraliśmy 1-3 a potem było 7 zwycięstw, więc ogólnie do wyniku nie przywiązuję większej wagi - powiedział Aleksandar Vuković.

- Najważniejsza jest realizacja założeń, nad którymi ostatnio pracowaliśmy, czyli grze w średniej strefie boiska, gdzie drużyna musi pracować kompatkowo jako monolit. W pierwszej połowie funkcjonowało to nawet lepiej, biorąc pod uwagę, że wówczas rywale grali swoim podstawowym składem. My z kolei zdecydowaliśmy się na dwa równe składy.

- Nie jest tak, że Cholewiak został sprowadzony na lewą obronę. Nie wiem skąd takie informacje wychodzą i później ludzie dobierają do tego całą masę teorii. W trakcie sezonu mogą być różne sytuacje, ale mamy dwóch lewych obrońców, na których stawiamy. Dziś obaj zaprezentowali się nieźle. Z kolei jeżeli chodzi o skrzydła, to nie ma już takiego dużego wyboru, więc na tę chwilę nie myślę o tym czy Cholewiak będzie grał na lewej obronie. Może się tak zdarzyć, ale nie ma teraz takiej potrzeby. Cholewiak może wystąpić na dwóch stronach boiska jako skrzydłowy, wiemy też że zagrał kilka niezłych spotkań w ataku. Z kolei Pyrdoł może zagrać też na dziesiątce, lub jako fałszywe skrzydło. Obaj sprawnie się wkomponują. Myślę, że grupa dobrze ich przyjęła. Dobrze zaprezentował się też dziś Mateusz Praszelik.

- Ariel Mosór zrobił do tej pory pozytywne wrażenie, ale ma świadomość, że dużo przed nim. Zrobił pierwszy krok, oswaja się z inną prędkością grania. Dziś było widać, że kilka razy odczuł to, że musi jeszcze szybciej podejmować decyzje, ale też kilka razy dał sobie świetnie radę. Ogólnie daleka droga przed nim droga, ale na pewno jest to chłopak z potencjałem.

- Jose Kante jest ważnym zawodnikiem dla nas, który czuje odpowiedzialność na swoich barkach. Nie mam ma wątpliwości, że gdy jest zdrowy, to po prostu jest przydatny dla drużyny czy strzela czy nie. Dziś strzelił dwie, a choć mógł jeszcze jedną. Pozytywne jest to, że pracuje tak jak pracował do tej pory, a bramki są tego efektem.

- Piątek będzie dla nas luźniejszym dniem. Po pięciu dniach ciężkiej pracy czas na odpoczynek. Będziemy mieli wolne przedpołudnie, a po południu będziemy mieli zajęcia wyłącznie w hotelu. Plan jest taki by "Jędza" i "Willy" byli gotowi na kolejny sparing. Mamy jeszcze do tego meczu kilka treningów, ale liczę że wystąpią z Dynamem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Rafciu - 19.01.2020 / 08:24, *.centertel.pl

Trenerze Cholewiak na atak. Po co nam gość który strzela 1 bramkę w 2 lata. Cholewiak ma lepsze statystyki !!! Cholewiak na atak. Mamy geniusza nie trenera

odpowiedz
Rafciu - 18.01.2020 / 06:15, *.centertel.pl

O proszę Jose Kante był be , chciał się go pozbyć, wypożyczał a teraz najlepszy napastnik i numer jeden. A większość od początku widziała w Jose niezłego piłkarza. Brawo trener lepiej późno niż wcale. Może do Carlitosa się jeszcze trener obudzi bo liga zaraz rusza a sam jeden Jose może nie dać rady Nas do mistrzostwa pociągnąć....

odpowiedz
filand - 18.01.2020 / 22:52, *.t-mobile.pl

@Rafciu: Przepraszam,ale Genialny strateg się nie obudzi...

odpowiedz
filand - 18.01.2020 / 00:23, *.t-mobile.pl

Genialny strategu , towarzyszu Trenerze czy już chcesz grać bez bramkarza ? Bez napastników już potrafisz przegrać wygrany mecz. Spróbuj zagrać bez bramkarza...Nie będzie konieczne trenowania dwa razy dziennie..

odpowiedz
(L)ukas - 18.01.2020 / 00:03, *.as13285.net

A i tak damy radę, i tak damy radę....

odpowiedz
heheszek - 17.01.2020 / 08:57, *.tktelekom.pl

Ponoć Piątek jest do wzięcia, może u nas się odbuduje?

odpowiedz
Hahaha - 17.01.2020 / 15:20, *.t-mobile.pl

@heheszek: przy tym "trenerze" ??

odpowiedz
Miro - 17.01.2020 / 17:02, *.orange.pl

@Hahaha: przy tobie na pewno nie da rady ekspert od trenerów się znalazł hahaha

odpowiedz
utylizator herbatników - 17.01.2020 / 06:32, *.125.112

tak jak kiedyś nie sprawdził się Moneta bo do Legii trzeba sprowadzać banknoty o minimum średniej wartości tak teraz pucharów europejskich nie podbijemy Cholewiakiem - nam są potrzebne pełne buty

odpowiedz
Pacho - 17.01.2020 / 17:36, *.chello.pl

@utylizator herbatników: a co z Grosikiem?

odpowiedz
Zięciu - 19.01.2020 / 11:23, *.chello.pl

@Pacho: za niski nominał...

odpowiedz
Szyszko - 17.01.2020 / 00:57, *.chello.pl

Czyli napadzior już jest. Bilans 4 bańki w kieszeni pana co go stać na sekcję pływacką najwyżej

odpowiedz
News,And Friends Legia! - 17.01.2020 / 05:31, *.204.60

@Szyszko: Heheeeheejeheeeee

odpowiedz
miron - 16.01.2020 / 22:10, *.play-internet.pl

A co z transferem Jarka?przechodzi testy w NASA?

odpowiedz
xxc - 17.01.2020 / 07:09, *.vectranet.pl

@miron: czeka na pozwolonie o prace - kwestie formalne. badania przeszedl.

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 16.01.2020 / 21:06, *.chello.pl

Cholewiak za Jarka przyszedł. Wyjaśnione . Teraz mozemy ukladac teorie na nowo.

odpowiedz
znajca - 16.01.2020 / 21:05, *.plus.pl

"Piąty dzień trenujemy po dwa razy dziennie [..]" Ależ osiągniecie! Szacun!
Za małolata (od trampkarza do juniora starszego), gdy trenowaliśmy w latach 80-tych ubiegłego stulecia, na każdym obozie przed śniadaniem biegaliśmy i rozciągaliśmy się; trenowaliśmy 2x: przed i po obiedzie; a po kolacji były mini-gierki, basen lub siłownia. I tak przez 3 tygodnie. A w trakcie sezonu zasuwaliśmy na treningach 2-2,5 godzinny dziennie. Codziennie! Każdy marzył, żeby mecz "ligowy" był sobotę, żeby chociaż w niedzielę odpocząć od piłki. Niestety zdarzały się mecze w niedziele, więc w soboty był normalny trening. Efekt? W wIE

odpowiedz
znajca [c.d.] - 16.01.2020 / 21:15, *.plus.pl

Efekt? W wieku 18 lat, w ramach prasłowiańskiego zakładu o flaszkę, bez żadnego specjalnego przygotowania, wystartowałem w mini maratonie w Bieszczadach i go ukończyłem. Następnego dnia przemaszerowałem 15km (młodzież zapewne nigdy nie słyszała o rajdach). Ciekawe czy któryś z obecnych zawodowców Legii przebiegłby 20km?
PS. Przepraszam za podwójny wpis, coś mi się... klikło ;)

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.01.2020 / 21:51, *.cyfrowypolsat.pl

@znajca [c.d.] : ale w tym wszystkim byłeś amatorem, jak i ja zresztą... A to są profesjonaliści i profesjonalitom pozostawmy ich tryb przygotowań. A my możemy wspominać stare dobre czasy sprzed 20 kilogramów....

odpowiedz
:) - 16.01.2020 / 21:57, *.chello.pl

@znajca [c.d.] : a potem sie obudziles. wciskaj bajki kolegom z oddzialu :)

odpowiedz
Ben - 16.01.2020 / 22:10, *.inetia.pl

@znajca [c.d.] : to w jakich wielkich klubach grales mistrzu ?

odpowiedz
znajca - 17.01.2020 / 01:15, *.chello.pl

@Ben: w Schalke u-18

odpowiedz
trener - 17.01.2020 / 05:08, *.tpnet.pl

@znajca:
Zgadzam sie kolego z Tobą. Mowiąc szczerze, to legionisci mają duzo treningu z pilką( co jest oczywistwe), troche ogolnorozwojowki ale mało treningu motorycznego. Na tym obozie mają naladowac akumulatory nie tylko na runde wiosenną, ale na caly rok. To jest najlepszy czas aby zdobyc siłę i kondycję.

odpowiedz
Grzesiek - 17.01.2020 / 09:46, *.centertel.pl

@znajca: zgadza sie, przygotowanie motoryczne w polskiej lidze to podstawa bulo to widac w tej rundzie . Legia grala szybko i chyba zadnego meczu w rundzie nie zawalila chyba ze z poczatku. ktos wspomnial o profesjonalizmie. Profesjonalizm to jest w lidze niemieckiej wloskiej hiszpanskiej angielskiej francuskiej ... Ale na pewno nie w polsce. W polsce pilkarze czesto nie trafiaja zforma jak przychodza np play offy LE. Ogolnie liga polska to dno

odpowiedz
znajca - 17.01.2020 / 10:04, *.com.pl

@Sputnik 44:
W moim przypadku, tamte czasy minęły jakieś... 30 kg temu. Więc gratuluję wręcz olimpijskiej formy! ;)
A dzieciakom nie odpowiadam - nie chce mi się. Ruszcie dupska sprzed kompów i kopnijcie piłkę kilka razy. Tak z czystej, ludzkiej ciekawości. Bo my, "dziadki" do tej pory uganiamy się za piłką po Orlikach i halach (już za dużo kilogramów na pełnowymiarowe boisko). Was jakoś nigdzie nie widzę.

odpowiedz
Wolfik - 17.01.2020 / 12:55, *.mm.pl

@znajca: Po co mają się ruszać? Mogliby się ubrudzić lub spocić. Lepiej połazić po galeriach z telefonem przyklejonym do ręki. Takie czasy. Teraz młodzież trzeba siłą z domu na rower wyciągnąć. Tak jak moją córkę.

odpowiedz