Jose Kante i Mateusz Wieteska - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia w Turcji

Belek: Kante nie dokończył treningu

Woytek, źródło: Legionisci.com

Wtorek w Belek dla drużyny Legii stoi pod znakiem przeprowadzki. "Wojskowi" zamienią hotel Cornelia De Luxe Resort na położony kilka kilometrów na wschód Cornelia Diamond Golf Resort & Spa. Zanim to jednak nastąpi, o godzinie 10:30 miejscowego czasu rozpoczął się trening, który potrwał ok. półtorej godziny.

Fotoreportaż z meczu - 25 zdjęć Woytka

Trzeci dzień nie uczestniczył w zajęciach Paweł Wszołek, nieobecny był też Michał Karbownik. Na zgrupowanie dotarł dyrektor sportowy Radosław Kucharski i wraz z prezesem Dariuszem Mioduskim i dyrektorem wykonawczym akademii Richard Grootscholten przyglądali się poczynaniom zawodników na zielonej murawie. Zanim jednak rozpoczęły z ekipą pożegnał się analityk Przemysław Łagożny, który dostał propozycję nowej pracy za granicą i zdecydował się z niej skorzystać. Na środku boiska zrobił sobie pamiątkową fotografię z całą drużyną. Na obozie zmieni go drugi analityk pierwszej drużyny Maciej Krzymień.

fot. Woytek / Legionisci.com

Po półgodzinnej rozgrzewce z wykorzystaniem gum, trenerzy zarządzili większą gierkę niemal na całą długość boiska. Niestety podczas niej urazu doznał Jose Kante - trzymając się uda w okoliczach mięśnia dwugłowego opuścił boisko i udał się z lekarzem do hotelu. Napastnika czeka kilkudniowa przerwa w treningach, ponieważ mięsień półbłoniasty został naciągnięty.

Na środę zespół zaplanowane ma dwa spotkania sparingowe. - Plan jest taki, że mamy zagrać po 90 minut podzieleni na dwie drużyny. Podobnie będzie w niedzielę - mówi Mateusz Praszelik. Spotkanie z Nyíregyháza Spartacus FC rozpocznie się o godzinie 9 czasu polskiego, a starcie z FK Voždovac o godzinie 15.

fot. Woytek / Legionisci.com

- Jestem zadowolony ze swojej postawy, ale dążę do tego by grać jeszcze lepiej i w jak największym stopniu pomagać drużynie. Najpierw trzeba na zgrupowaniu zapracować w sparingach i na treningach by później grać w mezcach o stawkę - mówi Mateusz Praszelik.

A jak najprawdopodobniej będą wyglądały jutro składy? Jeżeli zostanie zachowany podział z gierki treningowej to tak:

"Szarzy": Majecki - Vesović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Luis Rocha - Novikovas, Antolić, Andre Martins, Luquinhas, Rosołek - Kante (grał także Astiz)

"Różowi": Cierzniak - Stolarski, Remy, Wieteska, Niski - Cholewiak, Gwilia, Cafu, Praszelik, Pyrdoł - Kostorz (grali także Mosór i Cielemęcki)

Po zejściu Kante na pozycję napastnika przesunięty został Mateusz Cholweiak, który następnie wymieniał się z Maciejem Rosołkiem.

Po południu zawodnicy nie mają zaplanowanej jednostki treningowej.

Fotoreportaż z meczu - 25 zdjęć Woytka


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (63)

+dodaj komentarz
widelec - 22.01.2020 / 00:00, *.47.194

Co jęczycie jeszcze rok nie minął a przecież pudel powiedział że dobrą Legie będziemy mieli za 5-10 lat i wtedy będziemy oglądać te wspaniałe akcje,te puchary,te mistrzostwa,tych niesamowitych piłkarzy,tylko na stanowisku prezesa ciągle będzie debil

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 22.01.2020 / 18:11, *.chello.pl

@widelec: haha

odpowiedz
filand - 21.01.2020 / 23:39, *.t-mobile.pl

Ogrodnik na farmie ma problem z sadzenie ziemniaków. Może niech Prezes Słupek vel Loczek kupi Greta Thunberg że Szwecja. Normalnie nie będzie ale za to śmiesznie.. Soros też sypnie kasą...Klimat uber alles..

odpowiedz
Kacper - 21.01.2020 / 23:32, *.4.112

Brać Nikolicia, jest za free. 32 lata wiec jeszcze 2 sezony może pograć na dość wysokim poziomie!

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2020 / 23:38, *.mm.pl

@Kacper: Jedź, porwij go, przywieź do Warszawy i zmuś go grania w Legii. Może Ciebie posłucha....

odpowiedz
Arek - 21.01.2020 / 23:19, *.tpnet.pl

Drugi napastnik potrzebny na przedwczoraj.

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2020 / 23:36, *.mm.pl

@Arek: A nawet wcześniej.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 22.01.2020 / 06:54, *.play-internet.pl

@Arek: Aaaa
Sprzedam dobrego napastnika. CV bogate: w 2004 r strzelil gola Barcelonie. W przerwie meczu.

odpowiedz
PND - 21.01.2020 / 22:22, *.chello.pl

Główny news, że 4 do niedawna napastnik, niechciany (wypożyczony bez żalu) nie ukończył treningu. To już nawet nie jest śmieszne to jest żałosne co dzieje się z Legią.

odpowiedz
Książę Nocy - 21.01.2020 / 19:13, *.inetia.pl

Szykujcie się na jałowy start w lidze za miesiąc. Oj szykujcie.. Bardzo szybko cwaniaczki z ,,loży'' sprowadzą Nasze ambicje do parteru. Ch*j tam.. przecież w lipcu szekle będą się zgadzać :) :)

odpowiedz
dexter - 21.01.2020 / 18:47, *.orange.pl

była już taka wiosna za trenera Magiery gdzie gralismy bez napastnika Radović był chyba tylko wysunięty a Necid i Chukwu nie nadawali się do gry

odpowiedz
Panie Darku co pan robisz??? - 21.01.2020 / 18:03, *.chello.pl

Drugi lech, dwa lata i będziemy sie bujac w srodku tabeli

odpowiedz
Hehehe - 21.01.2020 / 18:05, *.chello.pl

@Panie Darku co pan robisz??? : panie dariuszu, po meczu zapraszamy pod trybune

odpowiedz
tomaszek67 - 21.01.2020 / 17:57, *.centertel.pl

Ramil Sheydaev bardzo blisko Legii !!!

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 21.01.2020 / 18:00, *.chello.pl

@tomaszek67: chyba ogór bo nie znam

odpowiedz
Mistrz - 21.01.2020 / 22:20, *.centertel.pl

@tomaszek67: mmm. Wypas. Chłop ma staty normalnie palce lizać. Sądząc po jego bramkostrzelnosci to gra na obronie.

odpowiedz
Wawa - 21.01.2020 / 17:49, *.124.248

Prezes Zapatrzył się na reprezentację Hiszpanii swego czasu zagrała bez napastnika i zdobyła mistrzostwo Europy

odpowiedz
Książę Nocy - 21.01.2020 / 17:48, *.inetia.pl

Eh... Kochani, co można napisać? Polecam brak emocji i ,,podniety'' sprawami klubowymi. Możecie po mnie teraz cisnąć ale takie są nasze perspektywy, pod rządami niewidzialnej ośmiornicy, której macką jest ten klaun Mioduski. Zwykły stojak/słup nic więcej. Miliony drenują z klubu pewnie WSI czy inny rak. Kochajmy ten klub ale jeśli już na coś kierować nerwy i emocję to na ten nadchodzący wielkimi krokami PROTEST/BOJKOT (z czasów ITI). Nie oszukujmy się ku*wa...

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2020 / 19:03, *.mm.pl

@Książę Nocy: Cóż...sam wiesz Kolego, że większość z nas nie umie jakoś obojętnie do tego wszystkiego podejść. Chociaż naturalnie gówno możemy....

odpowiedz
Książę Nocy - 21.01.2020 / 19:09, *.inetia.pl

@Wolfik: Wiem wiem, dlatego polecam jednak dystans, bo zdrowie powinno być zarezerwowane dla bliskich i nas samych, nie dla bądź co bądź interesów tych sku*wieli, którzy mają Nas za idiotów. Przykre to ale mnie nie dziwi, patrząc na to, że jesteśmy dalej pod okupacją zagranicy (POPIS/SLD/PSL jako podmioty wykonawcze okupanta). W takiej sytuacji państwa, jak można polegać na prywatnym biznesie? Że będzie wkładał i inwestował w rozwój polskiego sportu? Wolne żarty. Futbol klubowy zmieni się na lepsze, jak Polską będzie rządziła polska myśl narodowa. Koniec kropka.

odpowiedz
Ibis - 21.01.2020 / 20:47, *.chello.pl

@Książę Nocy:
Kolego, grubo pojechałeś, ale najbardziej niefajne jest to, że chyba sam nie wierzysz w to co napisałeś.
A propos Twojego stwierdzenia, że nadal jesteśmy pod okupacją zagranicy, to nie sądzę, aby [polska myśl narodowa] mogła zdominować legalnie funkcjonujący wolny rynek, w tym również prywatne kluby piłkarskie. Twoja narracja trąca megalomanią za dawno i słusznie minionymi czasami...
Argumentacja @Wolfika zdecydowanie bardziej trafia mi do wyobraźni!

odpowiedz
Książę Nocy - 21.01.2020 / 21:55, *.inetia.pl

@Ibis: Silne państwo reguluje i może wpływać na działalność prywatnego kapitału w państwie. Posiada dobrze zorientowane służby, które monitorowałyby działalność tzw. działaczy w e-klasie i ewentualnie dalej zajmowałaby się tym prokuratura. PZPN, który koordynuje Ekstraklasę podlega ministerstwu sportu i rekreacji, czyli rządowi. Chyba nie muszę pisać jak milionowe łapówki wpływają na politykę. Za stwierdzenie, że wzdycham za komunizmem nie podałbym Ci ręki delikatnie mówiąc, więc zapytam tylko z czego wyciągasz takie wnioski??? Nienawidzę wszystkich partii, które rządziły i rządzą do tej pory. Uważam że jesteśmy pod okupacją, a wszystkie one ze sobą po cichu (i jawnie nie raz - ale to dla myślących) współpracują. A jakiej argumentacji użył kolega Wolfik? Że gówno możemy? No to jeśli się z tym zgadzasz to nie gadam z Tobą. Prosiłbym Cię też, żebyś nie pisał o czymś o czym najwyraźniej nie masz pojęcia i nie pouczał mnie, bo słabo to wygląda.

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2020 / 23:35, *.mm.pl

@Książę Nocy, @Ibis: Drodzy Koledzy, mój komentarz dotyczył faktu, że pisząc na tym forum nie umiemy (niestety, lub "stety" jak kto woli) przejść obojętnie nad chaosem organizacyjnym panującym w klubie mimo zalecanego przez kolegę Księcia Nocy dystansu.

Nie podejmuję natomiast polemiki politycznej z głównego powodu -uważam, iż nie jest to miejsce do takowych dyskusji. Z każdym kibicem Legii mogę rozmawiać, niezależnie od poglądów jakie ma, lecz nic mi do nich.

odpowiedz
retjeh - 21.01.2020 / 17:13, *.virginm.net

Szopen *gołodupcu/oszuście (*na pewno jedno z dwóch) . Won z Ł3!!! Akysz i nie wracaj!

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2020 / 16:18, *.mm.pl

....i po ostatniej samicy....
Ale co tam, ważne że kilka milionów dolczyków wpłynie. A że się rozpłyną jak kamfora....
Ciekawe kto teraz nr 1 w ataku.

odpowiedz
singspiel - 21.01.2020 / 16:56, *.atman.pl

@Wolfik: Novikovas... ehhhh

odpowiedz
Szczota - 21.01.2020 / 18:27, *.plus.pl

@Wolfik: w spisie zawodników na zgrupowanie był Luqinias.

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2020 / 19:00, *.mm.pl

@Szczota : Kolego w spisie może być każdy z kadry Legii, co nie znaczy że będzie strzelał gole.

odpowiedz
tomiacab - 21.01.2020 / 14:09, *.129.53

Wszyscy zauważyli, że Niezgoda był z porcelany, ale jakimś cudem nikt nie zauważył, że kante też jest porcelanowy. Przecież on przez połowę punktu w Legii nie był do dyspozycji.

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2020 / 16:20, *.mm.pl

@tomiacab: Porcelanowy może był. Ale był tez skuteczny, nawet jak grał z kontuzją. Teraz nie ma ani jego ani zastępców. Jest za to 3 stoperów i kilku defensywnych pomocników. Będziemy bronić 0:0. Na utrzymanie pierwszej 8-ki może wystarczy.

odpowiedz
warszawiak1234 - 21.01.2020 / 13:45, *.chello.pl

Cóż tu więcej dodać..........teraz się zacznie kupowanie jakiegoś napastnika na poświątecznej wyprzedaży........nawet nie mam już siły się na to złościć...............

odpowiedz
MP(L)87 - 21.01.2020 / 13:53, *.135.90

@warszawiak1234: Centralnie mam tak samo. Szkoda strzepic ryja ehhh. Pozdr

odpowiedz
MP(L)87 - 21.01.2020 / 13:35, *.135.90

Niemam pytan. Ciekawe jak zareaguje pion sportowy... Osmieszaja sie naprawde i nasz klub. Szary kibic ma wiecej pojecia o pilce niz te debile. Ten minimalizm P Mioduskiego odbiija sie coraz glosniejszym echem na druzynie i klubie. Przyszlosc klubu jest jasna jezeli ten pan nie zmieni podejscia... Niema przeslanek zeby wierzyc ze nagle mu sie odmieni i zaczniue budowac POTEGE o ktorej tyle gadal. Ale juz siedzi cicho bo wie ze zostal przeswietlony. Tchorz i nieudacznik a nie filantrop i biznesmen jak to sobie sam wtoruje. Tak Mioduski to ty wlasnie!!

odpowiedz
Podobno - 21.01.2020 / 13:20, *.chello.pl

Mioduski przylecial przyjrzeć sie kogo by sprzedać

odpowiedz
Rafix - 21.01.2020 / 13:20, *.chello.pl

Kontuzja Kante= brak Mistrzostwa

Nowy napastnik znając życie będzie sie pół roku aklimatyzował

Najlepsze jest to że obecnie Kante jest najwazniejszym punktem drużyny, a był 4-5 wyborem trenera na początku sezonu.

odpowiedz
Kibolek - 21.01.2020 / 13:18, *.cyfrowypolsat.pl

Vukovic gdzie ta twoja silna Legia . Ty jesteś taki sam jak MIODUSKI OSZUST . NIE MACIE KUR..Y POJECIA O PROWADZENIU KLUBU . GDZIE SA PIENIADZE Z TRABSFEROW I LIGI MISTRZOW , MIODUSKI PRZEPRAL JE W FUNDACJI KULCZYKA SWOJEGO PRZYJACIELA

odpowiedz
Szmu(L)ki - 21.01.2020 / 13:33, *.inetia.pl

@Kibolek: ogarnij się bo hajsy przytulił leśny z wandzlem (taka miłość do Legii) i poszli inwestować w jakiś jutuberów od siedmiu boleści.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 21.01.2020 / 14:57, *.247.116

@Szmu(L)ki: Mioduski ich tu nie chciał. To nie mieli wyjścia.

odpowiedz
Marce(L) - 21.01.2020 / 15:02, *.centertel.pl

@vadisodjidjiaofoe:
Jak nie mieli wyjścia???
Mogli spłacić Pudla, ale wybrali łatwy hajs

odpowiedz
Lagerta - 21.01.2020 / 16:14, *.129.53

@Marce(L): opowiesz coś jeszcze o alternatywnej rzeczywistości? Leśny i frędzel wzięli kasę która była ich mózgu. Czy ty myślisz, że pudel dał im cos więcej niż im się należało z udziałów? Na jakim ty świecie żyjesz? Cały hajs przep....ił pudel, a sytuacja ze spłaceniem L i W, to doskonała wymówka dla tego oszusta. Tak samo jak ta akademia, w która złamanego grosza nie wsadził, bo wszystko jest ze środków unijnych i z dotacji od ministerstwa sportu. Jeszcze na skutek swoich niedziałań zrobił długi, które przerzucił na Legie, a sam ich narobił i wciska bajki takim naiwniaczkom jak ty. Łykaj dalej!

odpowiedz
O o o o! mniej niz zeroo!! - 21.01.2020 / 17:56, *.chello.pl

@Lagerta : na taczke z patalachem ludzie!!! Trzeba sie zebrac i zrobic ze zlodziejami porządek !!!!!

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2020 / 19:06, *.mm.pl

@Lagerta : Kasę przepier...li wszyscy...solidarnie. Tzw. "spór właścicielski" wypłynął akurat zaraz po historycznym awansie do LM. Przypadek? Jakoś w to średnio wierzę.

odpowiedz
Marce(L) - 22.01.2020 / 11:20, *.centertel.pl

@Lagerta :
Opieram sie na wypowiedziach Leśnego on opowiadał o kopertach i o licytacji kto kogo spłaci .... jesli byłeś czwartym przy stole i wiesz jak to wygladało to spoko ... mnie przy tym nie bylo tylko znam z relacji Leśnego bo Pudel nic poza tym że ich spłacił nie opowiadał .... był warunek ze splata ma się nie odbyć z kasy zaksiegowanej w Klubie Legia i myślę że Leśny jako prawnik nie dał się wydymać....

odpowiedz
Arc - 21.01.2020 / 13:09, *.com.pl

No to teraz tydzień będzie się kurował, potem dwa tygodnie będzie się rozciągał i truchtał, akurat do końca okresu przygotowawczego. Jak dobrze pójdzie, to może przed Wielkanocą odzyska formę.

odpowiedz
Józefowianin - 21.01.2020 / 13:07, *.tpnet.pl

Tylko prezes przyjechał i już Kante kontuzja,zła energia.

odpowiedz
Nieznany - 21.01.2020 / 12:32, *.t-mobile.pl

Z transferami pseudo prezesik czeka do końca stycznia bo w wiekszosci krajów Europy zamyka się okno transferowe i liczy na drapane w lutym bo u nas można angazowac nowych pilkarzy do konca lutego.Pudel WON

odpowiedz
kibic emeryt - 21.01.2020 / 12:18, *.tpnet.pl

Odejście Carlitosa to zasługa trenera bo podobno gwiazdorzył. Napisałem po tym zajściu że jeszcze odbije się nam to czkawką i efekt mamy szybko .Jeśli przerwa Kante będzie kilka tygodni jesteśmy na wiosnę bez napastnika bo chłop będzie okres przygotowawczy miał od początku a sezon będzie w pełni .

odpowiedz
Pierdu pierdu - 21.01.2020 / 12:21, *.chello.pl

@kibic emeryt: pierdu pierdu, carlitos dobrze gral w wisle, ale tam dobrze by gral nawet mariusz jop hehe

odpowiedz
Balde - 21.01.2020 / 15:59, *.178.78

@kibic emeryt:
Jaki efekt? Kante ma lekki uraz, Niezgoda jeszcze oficjalnie nie odszedł. I gdzie ta czkawka. Jedyny efekt braku Carlitosa to kasa za jego sprzedaż i to że Niezgoda odpalił. Okno transferowe jeszcze otwarte, doszedł Cholewiak, może przyjdzie jeszcze ktoś za Jarka, o ile w końcu odejdzie.

odpowiedz
Arek - 21.01.2020 / 23:27, *.tpnet.pl

@kibic emeryt: na Gibraltarze i Finlandii było po 0:0. Owszem, zdarzyć się może. Natomiast w obydwu tych meczach grał Carlitos. Dziękuję za uwagę.

odpowiedz
Trampek - 21.01.2020 / 12:09, *.125.114

Na początku rozgrywek ligowych 2019/2020 LEGIA miała trzech i pół napastników. /ta połowa napastnika wiadomo o kogo chodzi/ . W obecnej sytuacji przy kontuzji Kante , LEGIA praktycznie została bez napastnika.Taki jest EFEKT prowadzonej aktualnie polityki kadrowej w LEGII . Nie mam zamiaru ZNĘCAĆ się /choć im się to należy/ nad pseudo działaczami LEGII odpowiedzialnymi za jej sytuacje kadrową, Pozostawiam bez dalszego komentarza pod ocenę obecną sytuację , której nie trudno było przewidzieć./kontuzję,kartki itp/

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 21.01.2020 / 11:55, *.chello.pl

Spokojnie bracia, Wieteska dobrze gra głową wiec powinnien sobie poradzic w ataku

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 21.01.2020 / 11:59, *.chello.pl

@I tak powiem, ze polowe.... : zresztą i tak nie gramy o mistrzostwo bo sie nie oplaca. Cytat stulecia w tym klubie hehe

odpowiedz
Vuko WON - 21.01.2020 / 11:47, *.vectranet.pl

Voko WON!
Chcemy trenera a nie frajjerra!

odpowiedz
znachor - 21.01.2020 / 11:26, *.comcast.net

Naciagniecie miesnia dwuglowego to okolo 4 tygodni przerwy.

odpowiedz
tomiacab - 21.01.2020 / 11:04, *.235.182

"Brawo" dla pudla i kucharskiego.

odpowiedz
marruda - 21.01.2020 / 10:58, *.orange.pl

Jak Niezgoda w końcu przejdzie testy w NASA jak tu się ktoś wyraził to chyba jednak przydałby się zakup napastnika. Pisze chyba bo widzę 3 opcje mozliwe: 1. sprowadzamy "drogiego" dla nas ale ogólnie taniego. Duże ryzyko że kasa w błoto. Przy dobrych wiatrach wzmocnienie na ligę. Natomiast na puchary za cienki. 2. Sprowadzamy "okazje". Ryzyko średnie. W lidze może będą przeblyski

odpowiedz
PUDEL WON - 21.01.2020 / 10:55, *.centertel.pl

PUDEL WON !
Sprzedałeś Carlitos, Sprzedałes Niezgode
a kogo sprowadziłeś?
Cholewiaka!?
Z takimi transferami to nie licz ani na poparcie kibiców, a nie Ligę Europy

odpowiedz
Mioduch won - 21.01.2020 / 10:53, *.centertel.pl

Prawo pudel zostaliśmy w czarnej dupie bez napastnika idioto chyba że chcesz kostorzem wygrać ligę to powodzenia

odpowiedz
Przecież to gołym okiem widać - 21.01.2020 / 12:07, *.chello.pl

@Mioduch won: przeciez on nie gra o mistrzostwo, nie oplaca sie, zreszta widac to po transferach

odpowiedz
Gienek - 21.01.2020 / 10:50, *.netfala.pl

Niech Kante złapie kontuzję i nie mamy napastnika...

odpowiedz
tomiacab - 21.01.2020 / 11:00, *.235.182

@Gienek: i tak nowe mamy. Wszyscy mówią że Jarek bym szklany, a Kante, to co, rzadziej pauzował?

odpowiedz
tomiacab - 21.01.2020 / 11:05, *.235.182

@tomiacab: i tak nie mamy...

odpowiedz