Stan prac na 20 stycznia 2020 - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Budowa LTC: Ośrodek przy ulicy Legionistów

Woytek, źródło: Legionisci.com

Prezentujemy kolejny raport zdjęciowo-filmowy z terenu budowy ośrodka treningowego Legii Warszawa, który od początku kwietnia budowany jest w gminie Grodzisk Mazowiecki. Łagodna zima dopisuje i wszystkie prace prowadzone są bez opóźnień. Kibice w ankiecie na oficjalnej stronie klubu wybrali nazwę ulicy dojazdowej do ośrodka - wygrała opcja ulicy Legionistów. Teraz pozostało formalne zatwierdzenie tej nazwy przez radnych gminy.

Trzy boiska już od pewnego czasu są zielone, ale widać postęp w przygotowywaniu kolejnych trzech placów, na których posadzona zostanie trawa.

Całość budowy ma kosztować ponad 80 mln zł. Akademia Piłkarska Legii otrzymała kredyt na budowę w wysokości 57,5 mln zł. Ponadto Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje przedsięwzięcie Legii kwotą 23 mln zł, a z Ministerstwa Rozwoju na Centrum Badawczo-Rozwojowe LegiaLab klub otrzyma dotację w wysokości 1,2 mln zł.

Poniżej możecie obejrzeć film i najnowsze zdjęcia z budowy.



fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com



Postęp prac


Kwiecień 2019 - styczeń 2020


fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
xmen - 27.01.2020 / 09:19, *.tpnet.pl

To już nie będzie Al. Olszowa tylko Legionistów?

odpowiedz
as - 26.01.2020 / 21:27, *.vectranet.pl

Ile tam będzie boisk? Naliczyłem 7, zgadza się czy więcej?

odpowiedz
ZGWL - 25.01.2020 / 08:52, *.tpnet.pl

Fajna sprawa a tempo prac zawrotne !!!!

odpowiedz
Heniek - 25.01.2020 / 01:38, *.chello.pl

Dziękujmy z całego serca, że Sulejówek się nie zgodził oddać tereny na Akademię. Tam było zdecydowanie zbyt mało miejsca!

odpowiedz
Hubi - 24.01.2020 / 20:25, *.mm.pl

Na to właśnie idą pieniądze z transferów. Brawo Panie Mioduski , niech Pan nie przejmuje się wpisami oszołomów mieniących się kibicami naszej Legii. Prawdziwy kibic wie, że ta inwestycja to przyszłość naszego klubu. Klub buduje się od fundamentów, a takim fundamentem jest budowa LTC!!! Ten ośrodek to gwarancja sukcesów w przyszłości. BRAWO!!!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 24.01.2020 / 20:47, *.chello.pl

@Hubi: Poczytaj z czego finansowany jest LTC. Nie z transferów i kieszeni Miodka. Prócz tego sama baza treningowa to dopiero początek. Tak jak hala fabryczna wyposażona w maszyny nie jest jeszcze fabryką.



odpowiedz
kloss - 24.01.2020 / 21:10, *.t-mobile.pl

@Po(L)ubiony: czyli raty kredytowe same się spłacają?

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.01.2020 / 10:05, *.chello.pl

@kloss: raty się jeszcze nie spłacają. Dopiero zaczną. Poczytaj o tej umowie z BGK.

odpowiedz
M3 - 24.01.2020 / 19:28, *.jmdi.pl

Brawo !!! Niech teraz młodzi zrobią nam dużo radości i zaczną "masowo" napływać do 1 drużyny. Uczcie ich od dziecka przywiązania do barw i historii. Tylko Legia !!!

odpowiedz
Kuba - 24.01.2020 / 18:44, *.t-mobile.pl

Pięknie! W niecały rok powstał cały ośrodek z budynkami, boiskami i drogami, a pod stadionem w Warszawie od lat nie możemy zbudować dwóch boisk treningowych. Bo blokada. Żenada.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 24.01.2020 / 20:09, *.play-internet.pl

@Kuba:

Tam w środku pola gmina jest szczęśliwa, że za ośrodek ktoś będzie płacił o wiele więcej niż za nieużytki. Dodatkowo dojdzie obsługa ośrodka czyli być może trochę skapnie miejscowym firmom

A w Warszawie mamy bandę urzędasów którzy wolą opchnąć za miliony tereny obok rezerwatu przyrody jak jeziorko Czerniakowskie niż wydać zgode na budowe na terenie ktory i tak już należy do miasta. Z tego tylko niewielkie łapkówki mogą być a ryzyko spore.

odpowiedz
SEBO(L) - 24.01.2020 / 20:19, *.chello.pl

@Tomek Mokotów: ukłony w stronę mieszkańców, którzy wybrali urzędasów z PO...

odpowiedz
miko - 24.01.2020 / 21:12, *.t-mobile.pl

@SEBO(L): a powinni wybrać pisiorów?

odpowiedz
Kuba - 24.01.2020 / 21:39, *.t-mobile.pl

@Tomek Mokotów: Jest inaczej niż piszesz: teren pod stadionem od strony ul. Czerniakowskiej jest przeznaczony przez Miasto na boiska treningowe Legii. Problemem jest strzelnica, która nie chce się wynieść do nowopowstałego w tym miejscu budynku. Mieli się wynieść do września zeszłego roku, bo wygasła im umowa dzierżawy, ale nadal trwają przy swoim.

odpowiedz
Arek - 24.01.2020 / 23:56, *.tpnet.pl

@Kuba: strzelnica sama w sobie to nie problem:) Za to sekcja, o którą Ci pewnie chodzi i owszem.

odpowiedz
SEBO(L) - 25.01.2020 / 04:33, *.chello.pl

@miko: mówimy o konkretnej sytuacji,tu i teraz,czyli kto stwarza problemy w sprawie, o której pisze kolega...

odpowiedz
tumuLec - 25.01.2020 / 08:51, *.chello.pl

@SEBO(L) : czyli kto?

odpowiedz
Kuba - 25.01.2020 / 17:26, *.t-mobile.pl

@tumuLec: Kto korzysta ze strzelnicy? Ogólnie jest komercyjna, ale w szczególności: służby mundurowe i ochroniarze. Sportowcy z sekcji trenują podobno gdzie indziej.

odpowiedz
Kozioł - 24.01.2020 / 18:13, *.plus.pl

Zacnie.

odpowiedz