fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trener po sparingu

Vuković: Chcemy mieć napastnika gotowego do gry

Woytek i Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- Wyniki meczów sparingowych nie są najistotniejsze. Dzisiaj liczyło się to, że większość zawodników miało okazję po raz pierwszy w tym roku zaadaptować się do wysiłku 90 minutowego. Uważam, że nasi rywale byli bardzo dobrze dobrani. Szczególnie mówię tutaj o naszym popołudniowym przeciwniku. Znam tę drużynę i ona idealnie wpisywała się w to, czego potrzebowaliśmy w tej chwili - mówi Aleksandar Vuković.

- To były sparingi, w których z przodu zagrało sporo młodych graczy. Pierwszy mecz dał dużo "Wietesowi", który dokonał czegoś, co nie jest łatwo dokonać nawet na treningu. Jest więc dużo pozytywów. Sporo rzeczy daje nam jednak do myślenia. Musimy dalej kontynuować pracę z tym samym zapałem.

- Co dalej do myślenia? Jesteśmy w okresie, w którym nasila się zmęczenie, więc skuteczność zagrań jest na niższym poziomie niż będzie. Pomimo tego, chcemy wymagać od siebie, być bardziej skuteczni pod bramką i skuteczniej dogrywać sobie ostatnie podanie. Ponadto w obronie można jeszcze lepiej i jeszcze szybciej się zorganizować. Będziemy cały czas nad tym pracować.

Nowy napastnik?

- Niezależnie od sytuacji z Jose to chcemy w kadrze mieć jeszcze jednego napastnika. Dobrze złożyło się, że można dać teraz większą szansę młodym, którzy mają potencjał i papiery, aby bramki strzelać, ale regularność, spokój i pewność do tej pory dawał nam Jarek Niezgoda. Jego wartość była wiele razy kwestionowana, a teraz jest kimś po kim się płacze. Trzeba pracować z tymi chłopakami, których mamy. Wierzę w każdego młodego, bo każdy ma potencjał, aby zaistnieć w dużym futbolu. Nie będzie to łatwa droga, ale trzeba w nich wierzyć, a ja wierzę.

- Nie ma podobnych zawodników do Jarka. Nie łudzimy się, że go teraz sklonujemy. Przede wszystkim pozytywnym jest, że Jose nie ma groźnego urazu. Druga sprawa to to, że daje nam to możliwość szukania napastnika z większych spokojem, a nie robienia czegoś w pośpiechu. Kupno nowego gracza to musi być dobra decyzja, która wzmocni drużynę. To musi być doświadczony piłkarz na takim poziomie jakich mamy obecnie w kadrze. Musi być gotowy, aby od razu pomóc drużynie. Typ nowego napastnika będzie na pewno inny niż Jarek.

Oczywiście mamy zapisane pewne nazwiska, ale jak wiecie to na pewno nie jest moment, aby je ujawniać. W niedługim czasie będzie jasna sytuacja, kto będzie naszym nowym piłkarzem. Wierzę zarówno w Kostorza, Rosołka jak i Cholewiaka, który zdobył dzisiaj gola, a dobrze funkcjonująca drużyna sama wyłoni najlepszego strzelca. Jak nie będziemy dobrze funkcjonować, to nie uratuje nas nawet Ibrahimović sprzed lat. Transfer nowego piłkarza to ważna kwestia, ale my skupiamy się na swojej pracy. Nowy zawodnik będzie miał okazję dołączyć do zespołu, który wie czego chce.

Pozycja Wieteski

Jego pozycja w pierwszym sparingu uzależniona była od stanu kadrowego, który aktualnie mieliśmy. Wprowadzając Inakiego na 45 minut nastąpiło przesunięcie Remy'ego, a następnie właśnie Wieteski. W przyszłości będzie to raczej rzadko stosowany manewr. Są inni piłkarze, których mamy w kadrze, którzy mogą spełniać tę rolę.

Cholewiak jest brany pod uwagę pod katem gry w ataku. Gdyby tak nie było, to dzisiaj by tam nie zagrał. To bardzo uniwersalny piłkarz, którego nie trzeba przepraszać, jeżeli mecz zacznie z ławki rezerwowych. To bardzo ważne w kontekście funkcjonowania drużyny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (58)

+dodaj komentarz
Dan - 25.01.2020 / 18:21, *.virginm.net

Patrzeć a tu pyk Orladno Sa

odpowiedz
Grzesiek - 25.01.2020 / 12:58, *.centertel.pl

Vuko ty lepiej trenuj rosolka, bo Bog wie jaka arruabarene ci miodek z kucharskim zafunduja

odpowiedz
JA - 25.01.2020 / 10:46, *.t-mobile.pl

Co on za bzdury plecie, niby kto miał obiejkcje do umiejętności Niezgody? Większość domagała się gry jego lub Lopeza zamiast kulawego. Obawiano się czy Niezgoda da radę że względu na zdrowie, szczególnie, że Kante był kontuzjowany pod koniec wakacji.

odpowiedz
Tejk it easy - 25.01.2020 / 11:45, *.chello.pl

@JA: sanogo zaraz wraca, spkojnie

odpowiedz
lhm - 26.01.2020 / 02:11, *.vectranet.pl

@Tejk it easy:
Sanogo niech wraca... do Chorzowa

odpowiedz
WSL - 25.01.2020 / 10:35, *.tpnet.pl

Kiedy dolaczy ?

odpowiedz
ZGL - 25.01.2020 / 09:05, *.tpnet.pl

A gdzie jest nowy napastnik a liga sie coraz blizej !!!

odpowiedz
LGZ - 25.01.2020 / 09:02, *.tpnet.pl

Gotowy bez przygotowania a zgrupowanie sie konczy !!!

odpowiedz
Adam - 23.01.2020 / 14:11, *.chello.pl

Nie kłam, że czegoś 'chcecie'. Po prostu nie ma już innego wyboru.

odpowiedz
Zły krasnolud - 23.01.2020 / 10:55, *.236.205

To sobie kupcie

odpowiedz
XXX - 23.01.2020 / 09:27, *.t-mobile.pl

Diafra Sakho ponoć przymierzany do nas ?

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 23.01.2020 / 10:02, *.chello.pl

@XXX: wyjazd stad ze swoimi urojeniami idz do lekarza

odpowiedz
XXX - 23.01.2020 / 10:06, *.t-mobile.pl

@I tak powiem, ze polowe.... :
A co ty z Pisu czy jak ?Plska wolny kraj mi się wydaje ,aha ty z grupy "uwielbiam super grajka Cholevinio"

odpowiedz
Po(L)ubiony - 23.01.2020 / 12:21, *.chello.pl

@XXX: Wracaj do siebie.

odpowiedz
Walo - 23.01.2020 / 09:27, *.cyfrowypolsat.pl

Miałeś wuefisto Carlitosa gotowego do gry i dostępnego za darmo ale twoje dresiarskie rozdmuchane ego sprawiło że będzie grał w Grecji. Mogłeś nakłonić Nikolicia mogłeś też nie sprzedawać Niezgody zanim nie znajdziesz godnego zastępstwa. Uskuteczniasz swoja patologiczna dresiarską partyzantkę. Dobrze że wszyscy się osłabili bo już mecz w Lubinie pokazał jak Legia zrobiła postęp pod twoimi okiem pinokio.

odpowiedz
NikoPiko - 24.01.2020 / 07:42, *.orange.pl

@Walo:
Nikolic chciał wrócić i nas było na to stać?

odpowiedz
kibic emeryt - 23.01.2020 / 08:52, *.tpnet.pl

Vukovic miał napastnika który wyróżniał się niezwykłym zaangażowaniem na treningach ,chciał za wszelką cenę grać u nas nie patrząc na kasę ,bardzo dobry techniczny ,umiejący uderzyć z dystansu ,sam stworzyć sytuację ale i dograć piłkę innym i został przez trenera zmuszony do odejścia ? bo podobno gwiazdorzył .Vuko chwali się że to dzięki niemu Niezgoda wypłynął a prawda jest taka że u niego był napastnikiem nr ,3 lub 4 i gdyby nie konflikt z Carlitosem i sprzedaż Serba to Niezgoda nawet nie powąchał by trawy .Vukovic bronił się że nie wystawiał Hiszpana bo nie strzelał w paru meczach bramek tylko zapomniał dodać że wtedy cały zespół grał katastrofalnie i idąc tym tokiem nikt nie powinien grać . Kibicuje Legii od ponad 40 lat i tylko w dwóch przypadkach nie oglądałem naszych w tym czasie na Łazienkowskiej i to z powodu choroby i nie mogę zrozumieć jak można było się pozbyć napastnika jak na naszą ligę bardzo dobrego w imię swoich osobistych animozji działając na szkodę klubu bo Carlitos mógł dać więcej niż owe 2 mln Euro i nie mam dla tego żadnego wytłumaczenia.

odpowiedz
Mario - 23.01.2020 / 09:32, *.tpnet.pl

@kibic emeryt: Wuefista wykonywał rozkazy z góry i wystawiał Kulenovica. który przewracał się o własne nogi. Trener honoru nie ma, że się do tego nie przyzna, tylko do tej pory opowiada bzdury, że ten chłopak był najlepszą opcją.

odpowiedz
Trampek - 24.01.2020 / 21:47, *.247.8

@kibic emeryt: Nic dodać, nic ująć!

odpowiedz
zenek - 25.01.2020 / 09:03, *.centertel.pl

@Trampek: co Ty pierniczysz. Chlopak wchodzil na 15 min bo slabego zdrowia jest, co badania w usa potwierdzily. A ze drewno z niego to inna bajka.

odpowiedz
XXX - 23.01.2020 / 08:48, *.t-mobile.pl

Oby ten doświadczony napastnik nie przyjechał ze Śląska ! Hiszpan ani myśli podpisywać kontraktu na takich warunkach jakie mu zaproponowano .To dopiero będzie wzmocnienie tak mocno trzymane w tajemnicy !

odpowiedz
Mario - 23.01.2020 / 06:16, *.timplus.net

Brać Necida, może teraz zacznie w końcu strzelać :) Ewentualnie niech wraca Eduardo, w końcu musi strzelić pierwszą bramkę.

odpowiedz
lhm - 26.01.2020 / 02:22, *.vectranet.pl

@Mario:
Tak się naśmiewacie co poniektórzy z byłych graczy Legii. A ja myślę, że i Necid i Sadiku byliby teraz w naszej lidze gwiazdami. W tym sezonie pierwszy strzelił w megasłabym Den Haag 6 goli, a drugi jest gwiazdą 2-ligowej hiszpańskiej Malagi i ma już 9 goli na koncie...

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever - 23.01.2020 / 02:34, *.02.net

Drogi treneiro Vuko,Witeś pokazał że nie trzeba kupować drogich napastników tylko trzeba stawiać na młodzież!A w Legii 2 I Akademii jest wielu młodych chétnych napadziorów,wojowników wychowanych na Ł3!Many thanks!

odpowiedz
:) - 23.01.2020 / 12:05, *.chello.pl

@Cult⚽️Legia and Friends Forever: skończ sie błaznić

odpowiedz
Yorick - 23.01.2020 / 01:04, *.orange.pl

"Jego wartość była wiele razy kwestionowana, a teraz jest kimś po kim się płacze."

Wiele razy także tu na forum...

odpowiedz
Roma - 23.01.2020 / 08:04, *.domynet.pl

@Yorick: Nie tylko na forum, trener też sadzał go na początku na ławie, bo wg niego byli lepsi

odpowiedz
Yorick - 23.01.2020 / 11:31, *.orange.pl

@Roma:
Jak dochodził do siebie po operacji, to owszem siedział. Ja wtedy przypominałem, ze ostatnie zdobyte mistrzostwo było na jego bramkach i że kolejne też będzie. Nie kwestionując tego, że po operacjach musi chwilę dojść do formy.

odpowiedz
lhm - 26.01.2020 / 02:32, *.vectranet.pl

@Yorick:
Ostatnie mistrzostwo to zasługa przede wszystkim Klafuricia, który umiał wybrać właściwy skład i stworzył w drużynie dobrą atmosferę. Przełomowy był wyjazdowy mecz z Wisłą, gdzie gola strzelił Pasquato, Niezgoda wyleciał (niesłusznie) z boiska, a potem wszedł Remy i zdemolował wiślaków w środku boiska, dzięki czemu dowieźliśmy zwycięstwo. Spory udział w mistrzostwie mieli też tak lubiani na naszym forum Kucharczyk, Radović a nawet... tak, tak Philipps.

odpowiedz
Kryste - 22.01.2020 / 22:58, *.play-internet.pl

Nie rozumiem po co Legia sprzedaję Najlepszego napastnika ekstraklasy i później znów szuka i kupuje jakiegoś napastnika a jeśli on okaże się hitem to i tak go później sprzeda. To jest według mnie nie normalne
Do boju (L)egia

odpowiedz
Marcin h - 23.01.2020 / 01:04, *.play-internet.pl

@Kryste: no właśnie po co

odpowiedz
Kibic emeryt - 23.01.2020 / 10:38, *.centertel.pl

@Kryste: Sprzedaje dlatego że ma ponad 40 mln długu w stosunku do właściciela i ponad 50 mln pożyczki na budowę centrum treningowego .Prezes myśli aby odzyskać około 100 mln wtopione w klub i potem się go pozbyć bo przekonał się że na tym interesie może tylko fortunę stracić i tyle w temacie

odpowiedz
Adam - 23.01.2020 / 14:18, *.chello.pl

@Kibic emeryt: No, jak jest idiotą i nie potrafi schować ego do kieszeni i zatrudnić na stanowsiku prezesa kogoś kto ma pojęcie o zarządzaniu to oczywiście, że będzie tracił.

'Dług w stosunku do właściciela' to drwina i bełkot.

odpowiedz
hajdukL - 22.01.2020 / 21:31, *.77.242

@Kamień
@eLpolo
Może i jest młody ale chyba lepszy młody truteń niż my starzy.
Zaplecze wojskowo-polityczno-biznesowe przez większość czasu istnienia klubu mieliśmy. Skoro było/jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle. I umyślnie znaku zapytania na końcu zdania nie ma bo jak to mówią kumaci KMWTW.
P.S. Precz z komuną.

odpowiedz
Hiszpan - 22.01.2020 / 20:42, *.play-internet.pl

Wieteska umie uderzyć. Jak słynny wślizg z Jagielonią było wszystko technika zaangażowanie timing. Nie szukać napastnika tylko to przesunąć bo w obronie robi babol za babolem.

odpowiedz
Arek - 22.01.2020 / 23:10, *.tpnet.pl

@Hiszpan: tego swojaka teraz będziesz już pamiętać do końca swych dni mam rozumieć.

odpowiedz
Hiszpan - 23.01.2020 / 20:56, *.play-internet.pl

@Arek: Uważam że Wieteska jest słabym elektrycznym zawodnikiem . Puszczenie go w ataku ogranicza ryzyko straty bramek chyba że będzie na różne wracał w swoje pole karne.

odpowiedz
lhm - 26.01.2020 / 02:51, *.vectranet.pl

@Arek:
A ty będziesz do końca swoich dni udawał, że nie pamiętasz? Gol był naprawdę ładny.

odpowiedz
Elquatro - 22.01.2020 / 20:39, *.chello.pl

Graj Wieteską parę baniek bańką zarobi

odpowiedz
Gienek - 22.01.2020 / 20:30, *.vectranet.pl

Prowadz wodzu do mistrzostwa i Europy!

odpowiedz
tekken (L) - 22.01.2020 / 19:40, *.chello.pl

Vuko zrób parę (2-3) sparingów z warszawskimi drużynami z drugiej, niższej ligi i tam znajdziesz. Weź szybkiego, albo walczaka i daj mu szansę. Wielu jest tam niezauważonych. Przecież Kowala tak wyłowili.

odpowiedz
Obcy - 22.01.2020 / 19:23, *.t-mobile.pl

Ja się nie znam,ale o tym że odejdzie Niezgoda mówiono od jakiegoś czasu. Był czas na rozmowy z potencjalnym następcą. Trzeba było takiego gościa brać na zgrupowanie,aby poznał zespół. A tak pod koniec lutego wpadnie do nas jakiś bob budowniczy i do mają będzie się odbudowywał.

odpowiedz
Malcz - 22.01.2020 / 18:27, *.com.pl

Nazwiska które ostatnio się przewijają na TM:
- DIafra Sakho
- Velijko Simic
- Cillian Sheridan

odpowiedz
jacek rosa - 22.01.2020 / 19:23, *.vectranet.pl

Najlepszym kandydatem na napastnika w legii byłby Cillian Sheridan to dobry transfer do Legii niech go wezmą do pierwszego składu jedenastki ja jestem za tym aby tak było

odpowiedz
Wrath - 22.01.2020 / 20:25, *.chello.pl

@jacek rosa: a dla mnie to akurat najbardziej bezsensowne nazwisko na tej liście.
W jagiellonii nie miał parę przebłysków ale nic szczególnego.
Do tego ma 30 lat, tyle co DIafra Sakho ale tamten pokazał, że potrafi grać chociaż ostatni czas to słabizna i prędzej drugi Necid niż wzmocnienie chociaż on jakąś motywację jeszcze może mieć...
o Simic'u trudno coś powiedzieć, statystyki z TM szału nie robią.

Z pogłosek to najlepiej wyglądał Sorga (mimo ligi w jakiej grał) no ale już po ptokach

odpowiedz
Luki - 22.01.2020 / 18:14, *.sky.com

Te porównanie do Ibry może być głębsze niż się wydaje, ostatnio chyba Białek z Zagłębia opowiadał ze to jego idol...

odpowiedz
Elquatro - 22.01.2020 / 18:26, *.chello.pl

@Luki : detektyw rutkowski

odpowiedz
eLo - 22.01.2020 / 19:27, *.chello.pl

@Elquatro: bronek Malanowski

odpowiedz
Gizior - 22.01.2020 / 18:09, *.alfa-system.net

Wiedziałem że cholewiak nam starczy!! Patrzcie jako napadzior juz bramka!!

odpowiedz
To już - 22.01.2020 / 18:04, *.chello.pl

Przeciętność

odpowiedz
Raf - 22.01.2020 / 17:50, *.centertel.pl

Carlitos , Nikolic , Prijovic , Orlando Sa . Czasami i jeden piłkarz jest w stanie zrobić taką różnicę że pociągnie całą drużynę. Nawet Ibra Panie Trenerze. Ech z takim podejściem do tematu konkretnych i sprawdzonych piłkarzy z tym trenerem daleko nie zajedziemy. Czerwiec zmiana trenera lub najpóźniej koniec wakacji. Jeszcze z Ibrą wyskakuje. Z Ljuboją też pewnie nie było by po drodze Panu trenerowi

odpowiedz
PND - 22.01.2020 / 17:43, *.chello.pl

Się okaże, że za Niezgodę ściągnięto na atak tego całego Cholewiaka

smiech na sali, jeszcze odejdzie paru podstawowych piłkarzy latem i będziemy grać juniorami i średniakami z eklapy i staniemy się jak Lech średniakami w tej marnej lidze z mistrzostwem raz na 10 lat...

odpowiedz
Kuba - 22.01.2020 / 18:27, *.t-mobile.pl

@PND: Będzie mistrzostwo raz na parę lat, ale tragiczne jest to, że równamy w dół zamiast gonić Europę.

odpowiedz
Kamień - 22.01.2020 / 19:24, *.chello.pl

@PND: widać, że młody jesteś. Nie pamiętasz lat 80 chociażby i co się śpiewało. Każdy wtedy marzył o mistrzostwie i nikt nie myślał o "mistrzostwie raz na 10 lat"... K... w głowach się poprzewracało

odpowiedz
eLpolo - 22.01.2020 / 19:43, *.137.74

@Kamień: Zgadzam się z kolegą. Non stop dziecinne pitolenie o Prio, Niko i innym sriko. Na forum aż się nie chce wchodzić. Kupili sobie dzieciaki koszulki z bohaterami jak z komiksów i do końca życia będą wspominać remis z Realem. Kolesi na siłę nikt nie wyrzucał przyszli i poszli dalej zarabiać. Kasa misiu kasa ! Tego osławionego na forum Ofoe to nawet jakby Mioduch w piwnicy zamknął to by spie.....ł za kasą na zachód.

odpowiedz
PND - 22.01.2020 / 20:02, *.chello.pl

Jaki sens ma porównywanie lat 80tych do dzisiejszych??? Kapitalizm coś Wam mówi, albo chociaż upadek muru berlińskiego? Przecież to zupełnie inne czasy!!! Tylko przez SERIĘ BłĘDÓW i ZŁYCH decyzji obecnego właściciela, który może zna się na biznesie, (ale na pewno nie piłkarskim) Legia rok w rok leci w dół, jeśli akceptujecie taka sytuację w 38mln kraju z obecnymi możliwościami to mi Was tak po ludzku żal... To, że pamiętacie świtnie czasy kartek na żywność nie znaczy, że poskradaliście wszelkie rozumy :)

odpowiedz
tomiacab - 23.01.2020 / 10:57, *.236.205

@Kamień: to nie są lata 80. Minęło 40 lat od tamtej pory. Pobudka!

odpowiedz
Hehehe - 22.01.2020 / 17:43, *.chello.pl

Dobra, dobra

odpowiedz