REKLAMA

Wojskowe - siatkarki walczą o awans i przychylność działaczy

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Siatkarska Legia w 2017 roku rozpoczęła tworzenie kobiecej drużyny, która miała przystąpić do rozgrywek jako Legia. Ostatecznie ze względu na fakt, że zarząd Legii Warszawa nie wyraził zgody na korzystanie przez nowy zespół nazwy i herbu Legii, siatkarki przystąpiły do rozgrywek III ligi jako MUKS Wojskowe Warszawa. W obecnych rozgrywkach siatkarki spisują się bardzo dobrze i mają spore szanse na awans do II ligi. Legionistki liczą, że sukces sportowy sprawi, że działacze przy Łazienkowskiej wyrażą wówczas zgodę na grę zawodniczek z herbem Legii na piersi.

Wojskowe w trwającym sezonie plasują się na pierwszym miejscu w tabeli. Z ośmiu rozegranych meczów, wygrały siedem. W ostatni weekend pewnie pokonały najsłabszy zespół ligi WTS Klondaik Warka 3-0 (25-12, 25-17, 25-14). O wiele bardziej zacięty był mecz rozegrany 12 stycznia z czołowym zespołem z Konstancina Jeziornej. Legionistki zwyciężyły SPS 3-0 (25-21, 27-25, 27-25), w drugim secie wracając do gry pomimo stanu 19-24. Swoje mecze Wojskowe rozgrywają w hali przy ulicy Naddnieprzańskiej 2/4, gdzie jeszcze dwa sezony temu swoje mecze rozgrywała męska drużyna siatkówki Legii.

W pierwszym sezonie (2018/19), Wojskowe awansowały do play-off, gdzie uległy późniejszym mistrzyniom ligi mazowieckiej, które wywalczył awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Aktualna tabela III ligi siatkówki kobiet:
1. Wojskowe Warszawa 8 meczów, 20 punktów
2. UKS Esperanto 8, 19 pkt.
3. SPS Konstancin Jeziorna 9, 18 pkt.
4. UKS Sparta Grodzisk Maz. 9, 16 pkt.
5. KS Halinów 8, 9 pkt.
6. UKS Lesznowola 9, 8 pkt.
7. WTS Klondaik Warka 9, 0 pkt.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Elquatro - 25.01.2020 / 11:36, *.chello.pl

Jestem za. Chetnie bym się wybrał na mecz siatki kobiecej gdyby nie kolidowało z meczem ligowym przy Ł3 rzecz jasna. Decyzja haniebna, no ale ten prezes i zarząd są tu tylko aby wydoić kasę. Leśnodorski to chociaż Boga się bał i wszystko jakoś szło.
Panie Mioduski kibiców oszukasz, żone oszukasz życia nie oszukasz.

odpowiedz
Elquatro - 25.01.2020 / 11:42, *.chello.pl

@Elquatro: spróbujcie przekonać Loczastego że będziecie potrzebowały akademi. To mu się spodoba. Pomyśli że Morawiecki znowu sypnie kasą. A on lubi ten dźwięk.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.