Legia - AZS AWF- fot. Hagi / Legionisci.com

Futsal

Legia Warszawa 5-6 AZS AWF Warszawa

Bodziach i Hagi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 12. kolejki II ligi futsalu Legia Warszawa przegrała z AZS-em AWF Warszawa 5-6. Do przerwy goście prowadzili 4-1, ale legioniści nie zamierzali oddać łatwo tego spotkania. Na początku drugiej części szybko zdobyli dwie bramki, ale AZS odpowiedziało jednym trafieniem. Potem pogoń Legii trwała aż do ostatniego gwizdka - w ostatniej minucie nasz zespół wycofał bramkarza. 1:18 min. przed końcem na 5-5 strzelił Mateusz Gliński, chwilę później w poprzeczkę trafił Mariusz Milewski, ale kilka sekund później, w kontrze, Gliński faulował rywala i sędzia podyktował przedłużony rzut karny, bowiem było to szóste przewinienie legionistów w drugiej połowie. Z rzutu karnego Tomasza Warszawskiego, strzałem z 10 metrów w lewy dolny róg pokonał Filip Stępniak. Legia miała jeszcze 18 sekund na odpowiedź, a sędziowie mieli problemy z zapanowaniem nad zegarem. Najpierw przedwcześnie odgwizdano koniec meczu (po strzale Milewskiego, piłka po rękach bramkarza została zbita na poprzeczkę i wyszła w pole), po czym dogrywano jeszcze pięć sekund, ale będący w posiadaniu piłki gracze AZS-u, utrzymali korzystny wynik.

Fotoreportaż z meczu - 42 zdjęcia Hagiego

Jest to pierwsza porażka Legii w oficjalnym meczu historii istnienia sekcji, która od tego sezonu rozpoczęła zmagania w II lidze futsalu i walczy o awans do I ligi. Legia ma 21 punktami na koncie (7 zwycięstw, 1 porażka), AZS AWF 22 pkt. (7 wygranych, 1 remis i 2 porażki), ale o dwa spotkania rozegrane więcej.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w sobotę, 8 lutego o godz. 18 w hali OSiR Włochy przy ul. Gładkiej z Red Devils Chojnice w ramach 1/16 finału futsalowego pucharu Polski. Najbliższe ligowe spotkania legioniści rozegrają w drugiej połowie lutego - 25 lutego o 20:00 w Podkowie Leśnej oraz 27 lutego o 20:00 z Drukarzem przy ul. Gładkiej. Nie jest jeszcze ustalony termin spotkania z Rokolą Otwock Wielki (wstępnie 22.02).

II liga: Legia Warszawa 5-6 (1-4) AZS AWF Warszawa
0-1 - 4' Filip Stępniak
0-2 - 8' Filip Stępniak
0-3 - 12' Rafał Karolik
1-3 - 14' Sebastian Papiernik
1-4 - 17' Mateusz Kijewski
2-4 - 21' Adam Grzyb
3-4 - 22' Krzysztof Jarosz