fot. Mishka / Legionisci.com

Trener potwierdza zainteresowane Alibecem. Legia przedłuży kontrakt z Kante

Woytek i Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa jest poważnie zainteresowana sprowadzeniem zimą Denisa Alibeca. Temat transferu tego piłkarza na Łazienkowską pojawił się już cztery lata temu, teraz także jest poważne zainteresowanie, co potwierdził nam trener Aleksandar Vuković. Szkoleniowiec nie zaprzeczył także chęci pozyskania Jakuba Świerczoka. - Nie jest to jedyna dwójka, prowadzone są rozmowy na kilku frontach. Zdaję sobie sprawę, że dobrze by było, gdyby już było po sprawie, natomiast rozumiem, że pewne rzeczy mogą się przeciągać. Szukamy zawodnika z jakością, który wzmocni drużynę - powiedział szkoleniowiec.

W ostatnich miesiącach odeszło dwóch napastników. Trzecim, który opuści stołeczny klub ma być Jarosław Niezgoda, choć jego transfer do Portland Timbers nieco się wydłuża ze względu na zabieg ablacji serca, który musi przejść zawodnik. - Nie da się ukryć, że odejście takiego zawodnika zawsze jest dużą stratą. Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że Jarek był odciążony jeśli chodzi o pracę w momencie kiedy nie mieliśmy piłki. Teraz to się zmieni. Jestem pewien, że Jarek zostanie w USA. Sam fakt, że tamci ludzie postanowili przeprowadzić ten zabieg i zająć się nim, świadczy o determinacji i o tym, że go doceniają. Jestem w stu procentach pogodzony, że Jarek nie wróci jako zawodnik Legii. Jeżeli stanie się zupełnie inaczej, to jako trener Legii płakać nie będę. - mówi Vuković.

Jak się dowiedzieliśmy Legia na dniach przedłuży współpracę z Jose Kante, którego umowa kończy się w czerwcu, ale klub skorzysta z opcji przedłużenia. Nadal niepewna jest przyszłość Andre Martinsa i Cafu, którzy ze względu na to, iż do końca umów z Legią pozostało mniej niż 6 miesięcy, mogą rozmawiać z każdym klubem.

Z kolei Kontrakt Alibeca z Astrą Giurgiu wygasa za półtora roku, więc "Wojskowi" musieliby przygotować się na spory wydatek - możliwe, że przekraczający milion euro. W tym sezonie Rumun prezentuje jednak bardzo dobrą formę i jego sprowadzenie może okazać się trafioną inwestycją. W 15 meczach rumuńskiej ekstraklasy zdobył 9 goli i zanotował 7 asyst. Alibec do Astry trafił latem 2018 roku ze Steauy Bukareszt (później FCSB) za blisko półtora miliona euro. Wcześniej napastnik grał m.in. w Interze Mediolan (głównie druga drużyna), Bolonii, FC Viitorul oraz KV Mechelen.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (62)

+dodaj komentarz
jasiek - 27.01.2020 / 07:52, *.play-internet.pl

Złoty biznes z tym Cafu. Daliśmy za gościa 800tyś euro a teraz on może odejść za darmo i pewnie z tej możliwości skorzysta. Nie dziwne, że potem dziura w budżecie.

odpowiedz
tomeeekk - 26.01.2020 / 21:30, *.datapacket.com

a moze by tak Zahovic?

odpowiedz
legia - 26.01.2020 / 04:53, *.vectranet.pl

kupcie piatka wreszcie drewno piatki do obijania i kolek ze szk podst ale ma k o n s z a c h t y bedzie latal jak szalony za dzwonkiem w koncu go znamy... ac mediolan :))))))

odpowiedz
Zięciu - 26.01.2020 / 17:19, *.chello.pl

@legia: patrz, i po co mi te szkoły były... Czytam czwarty raz i dalej nic nie rozumiem, a niby to w naszym ojczystym języku...

odpowiedz
piatek masz mature z matmy? - 26.01.2020 / 19:10, *.vectranet.pl

@Zięciu: zieci ja nie ukonczylem dwoch studiow a mam mature posluchaj/przeczytaj moja ciotka uczy 20 moze dluzej lat w szk podst dzieciaki z matmy zawsze dobrze sie uczylem zajela miejsce nie dyrektorki mojej mamy ale nauczycielki tylko w innym miescie zawsze lykalem zadania czytasz nie mialem problemow z odrabioaniem malo absencji ucieczek lubilem matme a ta ciotka umie liczyc tylko do 12345 czyli do 5 siedzi godzinami w szkole popatrz teraz wszystko na statystykach wzor eula siedzi sie w liczbach i oczy i bola tak jak sie policzy przeliczy to staty mowia same za siebie piatek chlopak wyjechal i robi kariere tak by w roztoczniku slupki obijal to dawac go do legii raz sie zgodzi raza nie a taki remy gralby pewnie dla francji w reprze skad sie wziol z przypadku podliczyc odpowiednie staty i kupowac z wyrobionym nazwichiem 123 ;-) koncz skole nigdy nie za puzno starsi od ciebie poszli znalem goscia co skonczyl 1 rok studiow nie stacjonarnych a byl ze man w grupie rocznikowej byl pod 50-siatke bardzo zdolny uczen

odpowiedz
pięknnnnne nowe stadiony - 29.01.2020 / 06:57, *.vectranet.pl

@piatek masz mature z matmy?: kibic hej hej po maturze osialem w londku ale po nowym roku zobaczylem ze za drogo i wrocilem wracam do tematu hihi znowu chca was zrobic lyon? ten kimala co do celty poszedl to nie paproch piatka z piatki z dzierzy? co ty chodze szturcham zaczepiam jak cos sie bije pol tuzina obywatelskiego woja u mnie janek wojno zrobil piekny paring eee kibic serio nie chcecie ronaldo? czekaj nic nie obiecuje pije z 800 piw mam ablacje i lykam b12 jak poziomki dz nie!

odpowiedz
B72 - 26.01.2020 / 04:01, *.co.uk

Na transfer do Legii naciska głównie sam zawodnik ( podobno nasz klub zaoferowal mu 400 tyś € kontraktu ) ale może to być też element gry jego managera w celu podpisania nowej umowy ( 3 letniej) , w Rumunii chodzi info, że klub chce 1.5 mln euro pewnie stanie na 1.25 mln.

odpowiedz
Yorick - 26.01.2020 / 03:06, *.orange.pl

Z profilu, statystyk, a także ceny wypisz wymaluj Armando Sadiku.

odpowiedz
Mr T - 26.01.2020 / 11:04, *.mm.pl

@Yorick: Armando 'Ferrari' Sadiku?

odpowiedz
Wolfik - 26.01.2020 / 17:43, *.mm.pl

@Yorick: Miałem dokładnie to samo napisać.

odpowiedz
Jack (L) - 26.01.2020 / 00:53, *.t-mobile.pl

W 15 meczach 9 goli no plus asysty i cena minimum 1 mil. ojro to przy naszym budżecie będzie się trzeba modlić żeby Niezgodne kupili plus Majecki i Karbownik muszą odejść bo kieszeń naszego prezesa nie udzwignie takiej gwiazdy☹️

odpowiedz
Mariusz Wąziutko - 26.01.2020 / 00:10, *.chello.pl

Typowy ogórek

odpowiedz
Realista - 25.01.2020 / 23:25, *.62.99

Sprawdziłem go na szybciora na Wikipedii i statystyki nie powalają, największe życiowe sukcesy osiągnął tylko w rumuńskim FC Astra Giurgiu, w zeszłym roku klub skończył na
piątym miejscu w tabeli. W Inter Milanie był 5 lat gdzie zagrał... 2 mecze.

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 23:51, *.t-mobile.pl

@Realista: Przepraszam ale to szrot Dobranoc

odpowiedz
L Kibic L - 25.01.2020 / 23:09, *.chello.pl

Brać tego Rumuna. Przecież my nie mamy prawdziwego napastnika a on może się sprawdzić. Miodu i nad czym Ty jeszcze myślisz? No chyba ze nad zwolnieniem Kucharskiego, tak to OK.

odpowiedz
Jasio - 25.01.2020 / 23:22, *.edu.pl

@L Kibic L: Dwóch od razu!
Lekcje odrobione?

odpowiedz
L Kibic L - 26.01.2020 / 18:45, *.chello.pl

@Jasio: Tylko tyle masz do powiedzenia? Czy to szczyt Twoich możliwości?

odpowiedz
Piter,./ - 25.01.2020 / 22:59, *.chello.pl

Koleś w 15 meczach 9 goli i 6 asyst, 2miejsce w klasyfikacji strzelców ze stratą gola oraz 2 miejsce astry w tabeli po 22 kolejkach i punkt straty do lidera czyli realne szanse na mistrza i króla strzelców w o wiele silniejszej lidze to z pocałowaniem reki brać a wy tu pier...... głupoty i ch... sie znacie

odpowiedz
Maro - 26.01.2020 / 14:10, *.t-mobile.pl

@Piter,./: Zobacz ile meczów rozgrywa w każdym sezonie od początku kariery. Ewidentnie gość jest kontuzjogenny

odpowiedz
Elquatro - 25.01.2020 / 22:09, *.chello.pl

Leśny, ile trzeba Cie cenić dowie się ten, kto Cie stracił.
Dziś mioduch w swej głupiej osobie, rozsprzedaje wszystko, myśląc tylko o sobie.

odpowiedz
grzesiek - 25.01.2020 / 22:13, *.centertel.pl

@Elquatro: hihi :)))

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 22:24, *.t-mobile.pl

@Elquatro: P jak Piękne...Kłaniam się nisko ..poniżej gumki od majtków.

odpowiedz
Artec - 25.01.2020 / 23:14, *.chello.pl

@Elquatro: He he dobre

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 26.01.2020 / 19:05, *.247.47

@Elquatro: extra

odpowiedz
Janusz - 25.01.2020 / 21:12, *.centertel.pl

Ten Alibaba kocur czy ogor?

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 21:43, *.t-mobile.pl

@Janusz: A ten Janusz to facet czy chłop przerobiony na babę vel lachociąg?

odpowiedz
:) - 25.01.2020 / 22:02, *.chello.pl

@filand: a czy będzie gotowy na sierpień??

odpowiedz
:) - 25.01.2020 / 22:03, *.chello.pl

@filand: ty idioto nie pisz tu swoich gowno myśli

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 22:09, *.t-mobile.pl

@:) : zmień dilera lachociągu...onanizuj się dalej

odpowiedz
:) - 25.01.2020 / 22:11, *.chello.pl

@filand: tak na ciebie wolaja, wszyscy w bloku

odpowiedz
:) - 25.01.2020 / 22:16, *.chello.pl

@filand: i na oddziale podobno też

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 22:27, *.t-mobile.pl

@:) : Spadaj
Kradniesz cudzy Nick.. I nie proś o łagodny wymiar kary.. won . Koniec dyskusji.

odpowiedz
:) - 25.01.2020 / 22:35, *.chello.pl

@filand: sam sie zbadaj

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 22:59, *.t-mobile.pl

@:) : Dziecko ja wiem,że są ferie zimowe...Odpocznij od klawiatury...

odpowiedz
Arek - 25.01.2020 / 23:01, *.tpnet.pl

@:) : typie, jak już do kogoś piszesz, to się podpisz, a nie głupie znaczki wstawiasz.

odpowiedz
Bródno - 26.01.2020 / 08:23, *.play-internet.pl

@filand: To drugie:)

odpowiedz
Elquatro - 25.01.2020 / 20:20, *.chello.pl

Wszedlem na chwilę na ten pier...lnik na legi.net przeczytać karuzele transferowa. Wniosek? W przeciętności upodobnilismy się do reszty wątpliwej renomy towarzystwa z eklapy brawo mioduski

odpowiedz
Normalny człowiek - 25.01.2020 / 20:14, *.t-mobile.pl

Martinsowi dawać kontrakt nowy.
Napadzior też być musi. Na poziomie. Jak nie Jarek, to inny. Bez tego, z samym Kante będzie wielka niewiadoma nawet w polskiej lidze

odpowiedz
tot - 25.01.2020 / 20:14, *.t-mobile.pl

od czasów Nickolicia, Kucharskiego i Śliwowskiego nie było w naszym klubie napastnika, Niezgoda żadną gwiazdą nie jest i nigdy nie będzie. niech dadzą 3 bańki zielonych i płakał nie będę

odpowiedz
lhm - 26.01.2020 / 02:42, *.vectranet.pl

@tot:
Nie ma to, jak ustawić w jednych czasach Śliwowskiego z Nikoliciem...

odpowiedz
Ugabuga - 25.01.2020 / 19:51, *.chello.pl

Kucharski pracował jako skaut, jest dyrektorem i jego kontakty kończą się po wyczerpaniu pomysłów na pilkarzy z ekstraklasy na gościu obserwowanym t lat temu??? Kpina jakaś??? On ku...a w ogóle coś robi w tym klubie czy tylko wzwodu dostaje jak można kogoś sprzedać???

odpowiedz
Yorick - 25.01.2020 / 19:02, *.orange.pl

"Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że Jarek był odciążony jeśli chodzi o pracę w momencie kiedy nie mieliśmy piłki."

to jest kluczowa rzecz i to można wykorzystać do jeszcze lepszej i bardziej agresywnej gry.
Natomiast dziura w skuteczności będzie tak czy inaczej i tu się przygotujmy na problemy.

odpowiedz
Grzesiek - 25.01.2020 / 18:31, *.centertel.pl

Takich pilkarzy Legia powinna sprowadzac z przeszloscia w wielkich klubach pod wyjatkiem obecnej dobrej formy.

Co do Kante obym sie nie mylil ale to bedzie drugi kucharczyk . Po odnowieniu kontraktu bedzie lipa a na rok albo pol roku przed koncem zacznie zasuwac

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 18:49, *.t-mobile.pl

@Grzesiek: Cmentarzysko słoni znajdziesz w dziale Przygody podróżnicze po Afryce...

odpowiedz
Yorick - 25.01.2020 / 19:01, *.orange.pl

@Grzesiek:
Przecież sprowadza. Eduardo. Obradovic.

odpowiedz
lopez - 25.01.2020 / 18:25, *.telkab.pl

Wolski, Furman czekają...

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 18:29, *.t-mobile.pl

@lopez: Za trudne przypadki na sztab medyczny...

odpowiedz
Denilo - 25.01.2020 / 18:30, *.myvzw.com

@lopez: oby się nie doczekali

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 18:47, *.t-mobile.pl

@Denilo: Dlaczego ? Jak prezes Loczek odsprzeda ich dalej na +50 000 € to powie,że ma na nowego zawodnika. Farma uber alles...

odpowiedz
Darek - 25.01.2020 / 18:17, *.t-ipconnect.de

Jezeli są pewni że Jarek Niezgoda już tu nie wróci to czemu zwlekaja z transferem napastnika?
Andre Martins ma 30 lat.Ostatnia jego szansa na dobry finansowo 2-3 letni kontrakt.Wystarczy ze odejdzie do sredniaka ligi tureckiej czy rosyjskiej i bedzie zarabiał 3 razy lepiej niż w Legii.
Z takimi pieniedzmi jakie mamy to możemy sie cmoknac w tyłek a nie pchać sie do europy.Trzeba już szukać kto za Martinsa?Przejgladac wszystkich pilkarzy co są bez klubu i z nadwaga lub po ciężkich kontuzjach.Najlepiej takich co mało grali lub wcale.Beda tani.Takie są niestety nasze realia.

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 18:22, *.t-mobile.pl

@Darek : Jest jeszcze problem agentury !!!! Ile biorą ? Dokładnie nie wiem ale to może być w przedziale 10-20 %...
Pozdrawiam

odpowiedz
XX - 25.01.2020 / 18:02, *.mm.pl

Dobry ten Alibabić?

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 18:10, *.t-mobile.pl

@XX: Częstotliwość trafień co 135 minut
Niezgoda co 76 minut...
Wnioski same się nasuwają...O stryjku i siekierce..

odpowiedz
nick - 25.01.2020 / 19:33, *.vectranet.pl

Kontynuując złotą myśl przedmówcy.. Lewandowski w tym sezonie Bundesligi strzela bramkę co 79 min, Cristiano Ronaldo w Serie A co 93 min, a Jarek strzelał co 76 minut. Jednym słowem mieliśmy najlepszego napastnika w Europie, a sprzedaliśmy go za marne 4,5 miliona dolarów. Zastąpić naszego asa w stosunku 1:1 mógłby w tym momencie chyba tylko Halaand z Borussi.

odpowiedz
Juri - 25.01.2020 / 18:02, *.inetia.pl

Nowy napastnik - defensywny napastnik.
Taktyka Pana trenera.

odpowiedz
Kurła - 25.01.2020 / 17:51, *.centertel.pl

Kurła a tyłu dobrych piłkarzy do wzięcia a oni drewniaka z Rumunii za 1 ml ojro dziadostwo pełną japą...

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 18:05, *.t-mobile.pl

@Kurła: Powiedzmy ,że 1,4 mln €.Ale ten #skarb trafia do bramki co 135 minut...Ma epizody we Włoszech...Znawcą to On nie będzie...

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 17:45, *.t-mobile.pl

O rety a taki Halland był do wzięcia...

odpowiedz
filand - 25.01.2020 / 17:53, *.t-mobile.pl

@filand: Oczywiście Haaland (45 mln € w/G transfermarkt.pl ) vs. Legia ( 33 mln €) ..przepraszam

odpowiedz
Eduardo - 25.01.2020 / 17:26, *.centertel.pl

Jak puszcza Martinsa za darmo to będzie frajerstwo roku

odpowiedz
143 - 25.01.2020 / 17:11, *.ap-media.pl

A podobno była wzmianka o Petara Skuletica. Temat już chyba zamknięty dla Vuko.

odpowiedz
Rs - 25.01.2020 / 17:00, *.plus.pl

Martinsa mega szkoda by było.

odpowiedz