Iga Świątek - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Świątek powalczy o ćwierćfinał Australian Open

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Iga Świątek nie zwalnia tempa. Legionistka pokonała w Australian Open trzecią rywalkę i awansowała do 1/8 finału. Dziś nad ranem polskiego czasu, legionistka pokonała 20. w rankingu WTA, Chorwatkę Donnę Vekić 7-5, 6-3. W drugim secie Vekić prowadziła już 3-1, ale Iga wygrała wówczas pięć kolejnych gemów, zapewniając sobie awans do kolejnej rundy. O ćwierćfinał powalczy z Estonką, Anett Kontaveit.

Ta w trzeciej rundzie zwyciężyła rozstawioną z numerem szóstym, Szwajcarkę, Belindę Bencić 6-0, 6-1.

To drugi awans legionistki do 1/8 finału Wielkiego Szlema. W ubiegłym roku Świątek dotarła do 1/8 finału Rolland Garros w Paryżu, gdzie musiała uznać wyższość Simony Halep.

Iga Świątek awansowała również, w parze z Łukaszem Kubotem, do 1/8 finału miksta. Dzisiaj pokonali Ellen Perez i Luke'a Saville'a 6-4, 7-5. O ćwierćfinał powalczą z Hao-Ching Chan (Tajwan) oraz Michael Venus (Nowa Zelandia).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
oLaf - 26.01.2020 / 00:43, *.vectranet.pl

po 4 miesiącach bez gry w turniejach - szacun.

Balonik w polskiej prasie już napompowany, ale spokojnie, dajmy jej i sobie czas...

odpowiedz
Leo - 26.01.2020 / 23:27, *.orange.pl

@oLaf: Nie oceniam tego czy balonik w polskiej prasie jest już napompowany. Tego co napisałem nie opieram na tym co jest napisane w prasie i co mówią w innych mediach. Odkąd Iga zaczęła swoją profesjonalną seniorką karierę oglądam niemal każdy jej występ na żywo. Tak też będzie dzisiaj w nocy ok godz. 02.30 Naprawdę widać duży postęp i jeszcze wiekrzy potencjał. Do boju Iga !!!

odpowiedz
Leo - 26.01.2020 / 23:40, *.orange.pl

@oLaf: A poco dawać czas. Jak jest w gazie to niech nie zwalnia, zobaczymy gdzie się zatrzyma ;) Wiem, że dla Igi już 1/8 AO jest sukcesem, i nawet jak odpadnie (każdy przecież kiedyś przegrywa) to i tak nic tego nie umniejszy. Widzę natomiast to, że jest już mentalnie gotowa na odnoszenie więkrzych sukcesów.

odpowiedz
WETERAN - 25.01.2020 / 19:24, *.chello.pl

Vekić jest 19. w rankingu. Takie rzeczy da się sprawdzić...

odpowiedz
Leo - 25.01.2020 / 23:27, *.centertel.pl

@WETERAN: Mylisz się kolego. Vekić jest 20 w rankingu WTA. Normalnie powinna grać rozstawiona z nr 20. Widocznie któraś z zawodniczek z miejsc 1-19 z jakiegoś powodu nie wystartowała w zawodach, i z tego powodu Vekić gra rozstawiona z nr 19.

odpowiedz
Leo - 25.01.2020 / 23:42, *.orange.pl

@WETERAN: Nie zmienia to jednak faktu, że Iga gra świetnie, zwarzywszy też na fakt, iż jest to jej pirwszy występ od US Open, czyli od końca sierpnia kiedy to postanowiła przedwcześnie zakończyć sezon że względu na kontuzję stopy. Brawa dla Igi za jej wolę walki. Widać wielki postęp przede wszystkim w sferze mentalnej. Według mnie jest już gotowa odnosić zwycięstwa z zawodniczkami z Top10. Jeszcze raz brawo Iga!!!

odpowiedz
Marek Legia - 25.01.2020 / 18:56, *.178.137

Super Iga trzymam kciuki za kolejne zwycięstwo!!!! Szkoda ze na takich turniejach nie mogą grać w klubowych barwach☺☺☺☺

odpowiedz
FI(L)IP - 25.01.2020 / 18:22, *.amazonaws.com

#IgaŚmiga

odpowiedz
Tommyblny - 25.01.2020 / 15:22, *.chello.pl

Iga jest niesamowita!!!:)

odpowiedz
kopernik(L) - 25.01.2020 / 15:19, *.t-mobile.pl

brawo Iga.bezkompromisowa gra i jak na tak mlody wiek zwyciestwo w wielkim stylu.liczymy na 1/4 oby Ci sie udalo.do tego (L)egionistka.;)

odpowiedz
Miro - 25.01.2020 / 15:09, *.centertel.pl

Brawo!! Brawo!!!

odpowiedz