Iga Świątek - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Świątek nie awansowała do 1/4 finału Australian Open

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Aż dwie godziny i 42 minuty trwała walka Igi Świątek o awans do ćwierćfinału Australian Open. Niestety, legionistka mimo walecznej postawy, nieznacznie przegrała z Estonką, Anett Kontaveit 7-6(4), 5-7, 5-7. Świątek walczyła do końca. W trzecim secie ze stanu 1-5, zdołała doprowadzić do wyrównania, ale niestety dwa kolejne gemy zwyciężyła 31. w rankingu WTA Estonka.


Obie zawodniczki mierzyły się po raz drugi - przed rokiem również wygrała Kontaveit, 6-4, 7-6. Dla Świątek, dotarcie do IV rundy to najlepszy wynik w dotychczasowych startach w Australian Open. W turniejach Wielkiego Szlema, legionistka już raz dotarła do tego etapu rozgrywek, a miało to miejsce w Roland Garros w Paryżu. W Melbourne, Świątek czeka jeszcze walka w mikście, w parze z Łukaszem Kubotem, z którym również powalczy o ćwierćfinał.

Wyniki Igi Świątek w singlu w Australian Open:
I runda: Iga Świątek - Timea Babos (Węgry) 6-3, 6-2
II runda: Iga Świątek - Carla Suarez-Navarro (Hiszpania) 6-3, 6-4
III runda: Iga Świątek - Donna Vekić (Chorwacja) 7-5, 6-3
IV runda: Iga Świątek - Anett Kontaveit (Estonia) 7-6(4), 5-7, 5-7

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
K - 28.01.2020 / 19:20, *.69.13

Wielkie gratulacje

odpowiedz
oLaf - 27.01.2020 / 21:56, *.vectranet.pl

poziom gry masakryczny: żadna nie potrafiła odbić więcej niż 3-ch (słownie: trzech!!!) piłek!

Na strzelaniu na pałę nie wygra się turnieju, nie ma szans.

Iga oczywiście występ w AO ma na plus (częściowo to kwestia super pomyślnego losowania) - mądrzej gra, nerwy już też trochę lepiej opanowuje (pół roku temu był dramat), backhand po linii wspaniały, ma dopiero 18 lat więc spokojnie poczekamy 2-3 lata (bez pompowania balonika proszę!) i będzie mistrzynią. Jak ogarnie głowę, bo wszystko inne jest dobre.

odpowiedz
Robson - 27.01.2020 / 19:55, *.cdn77.com

Brawo Iga !

odpowiedz
Adam - 27.01.2020 / 19:26, *.play-internet.pl

Dzięki Iga za te emocje! Super się oglądało Twoją grę, warto było zarwać te kilka nocy. Gratulacje za ogromny postęp w sferze sportowej ale i mentalnej - widać, że praca z psychologiem przynosi efekty. A to dopiero początek sezonu :) Warszawa jest z Ciebie dumna!

odpowiedz
Marek Legia - 27.01.2020 / 18:46, *.178.137

Nic sie nie stało!!! Jeszcze w tym roku zdobędzie pierwsze trofeum!!

odpowiedz
WETERAN - 27.01.2020 / 12:26, *.chello.pl

Wielkie brawa! Świetny turniej, coraz fajniejsza gra. Będzie lepiej!

odpowiedz
Niewyspany - 27.01.2020 / 11:22, *.plus.pl

Mecz był bardzo wyrównany, zabrakło trochę szczęścia i trochę kondycji. Ale dawno nie grała, a doświadczona rywalka znacznie krócej grała w 3 wcześniejszych rundach. Bedzie jeszcze głośno o Idze :)

odpowiedz
andreas - 27.01.2020 / 11:20, *.net.pl

Właśnie że awansowała w mikście z Kubotem.

odpowiedz
syrenka - 27.01.2020 / 08:55, *.orange.pl

Szkoda....Powodzenia w przyszłych turniejach....

odpowiedz
Normalny człowiek - 27.01.2020 / 08:48, *.net.pl

Szkoda, ale i tak wielkie brawa dla Igi! Super gra i bardzo dobry wynik młodej Polki!

odpowiedz
andreas - 27.01.2020 / 08:42, *.net.pl

Brawo Iga

odpowiedz
Leo - 27.01.2020 / 07:58, *.orange.pl

Mimo tego, że odpadła zalicza udany występ. Zbiera kolejne doświadczenie i ogranie. To co było jej mocną stroną w pojedynku z Vekić dziś było zmorą. Szwankował pierwszy serwis, a piłki które z Vekić lądowały na, bądź przy samej lini dziś wypadały z kortu. Mimo tego, zabrakło niewiele do osiągnięcia swojego najwiekrzego sukcesu. To niewiele to mięśnie, które widać wołały dość, które nie pozwalały dojść nieco szybciej do piłki by ją zagrać celniej. W przekroju całego występu w AO pokazała, że potencjał ma ogromny, a sfera mentalna mocno poszła w górę. Z turnieju na turniej będzie lepiej. Sezon dopiero się zaczyna, i jeszcze nie raz pokaże się z jeszcze lepszej strony. Brawo Iga !!! Po AO trochę spokoju, i jedziemy dalej. Kto wie, dokąd ?

odpowiedz
Marinho - 27.01.2020 / 07:11, *.netia.pl

Szkoda 2 seta, szkoda :( była duża szansa żeby wygrać.

Niezależnie od wyniku tego meczu Iga i tak robi świetną robotę i osiągnie wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej!

odpowiedz