Radosław Kucharski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Dyrektor sportowy o transferach Majeckiego i Niezgody

źródło: Legia Warszawa

- Bardzo dziękuję Jarkowi za cztery lata spędzone z nami, tytuły, bramki i emocje, które w nas zostawił. Każdy, kto miał okazję z nim pracować potwierdzi, że to nie tylko wyjątkowy piłkarz, ale i intrygująca osobowość. Chłopak, który może jeszcze wiele w piłce osiągnąć. Mogę zdradzić, że zespół z Portland już w dwóch ostatnich okienkach był zdecydowany na transfer Jarka, ale dopiero teraz doszedł on do skutku - mówi Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii.

- Żałujemy, że nie udało nam się pracować razem do zakończenia trwającego sezonu. Zwłaszcza, że wkład Jarka w wyniki naszego zespołu jest bezdyskusyjny. Jego postawa i jesienne bramki bardzo pomogą nam w drodze po odzyskanie Mistrzostwa Polski. Obserwując Jarka jeszcze od czasu gry w Wiśle Puławy do dzisiaj, moim zdaniem wydaje się być aktualnie w najlepszej dyspozycji. Dzięki temu ma wszelkie predyspozycje, żeby zostać wiodącą postacią w swoim nowym zespole i wyróżniającym się piłkarzem w MLS. Z bólem głowy, ale i ze zrozumieniem podchodzę do decyzji Jarka o zmianie barw klubowych. Tak, jak na początku naszej współpracy, tak i dzisiaj trzymam za niego kciuki i życzę powodzenia - dodaje Kucharski.

O transferze Radosława Majeckiego

- Gratuluję Radkowi transferu do AS Monaco. Wielki, świadomy krok zawodnika i jego środowiska w następnym sportowym wyzwaniu. Podobała mi się ze strony Monaco determinacja i przedstawienie projektu dla Radka, a jeszcze bardziej podejście piłkarza do Legii, w której się ukształtował i z którą chce wywalczyć w tym sezonie mistrzostwo Polski.

- Bardzo się cieszę, że wiele lat pracy, zaangażowania, wiedzy i poświęcenia włożonych w działania skautingowe i szkoleniowe urodziły kolejny owoc, który wychodzi z naszych rąk. Myślę, że jego transfer jest kolejnym po Sebastianie Szymańskim świetnym przykładem wypłynięcia z Legii na szerokie wody piłki europejskiej. Radkowi, jego mamie i menadżerom dziękuję za zaufanie, którym obdarzyli mnie kilka lat temu. Rzadko się zdarza, żeby w środowisku, w jakim funkcjonujemy, zbudowane relacje nie zostały obarczone pośpiechem, a były poparte przemyślanymi ruchami.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
Witam - 02.02.2020 / 20:22, *.inetia.pl

Kołdra jest krótka. Sprzedajecie pomysly Lesnego. Koniec jest bliski. Nastanie nędza i długi zaciągnięte w nieznanych lichwiarskich funduszach. Loko się zmyje. Bieda.

odpowiedz
Juri - 02.02.2020 / 11:39, *.centertel.pl

Czemu nie sprzedany Obradović i Agra?

odpowiedz
Gogo - 02.02.2020 / 10:12, *.154.37

No jasne, ludzie zamiast cieszyć się z wyników, ewentualnie ze wzmocnień w składzie za te transfery, mają cieszyć się tym, ile to nowych mercedesów pan prezes sobie za to nakupi.

odpowiedz
widelec - 02.02.2020 / 08:39, *.47.194

nie trawie go więc nie będę się wypowiadał bo redakcja mojego posta i tak by nie puściła,kulturalnie o tym nierobie i kłamcy nie umiem nic napisać

odpowiedz
Pan Marszałek - 01.02.2020 / 20:31, *.chello.pl

Jak to mówił Karol Krawczyk wystarczy spojrzeć komuś w oczy i wiadomo czy frajer czy nie.

odpowiedz
Wilanow - 01.02.2020 / 09:15, *.tpnet.pl

Mam pytanie o Nikolica, jeżeli jest jeszcze wolnym zawodnikiem to może czas na powrót do Legii. Paru zawodników odeszło, chyba starczy nawet na jakiś wyższy kontrakt indywidualny? Mógłby być fajny duet z Jose Kante.

odpowiedz
Wolfik - 01.02.2020 / 15:45, *.mm.pl

@Wilanow: Tyle razy byłe wałkowany ten temat, a ciągle wracamy do Nikolicia. Jest wolnym zawodnikiem, ale w Polsce nie zagra. Już w listopadzie było to wiadome.

odpowiedz
Dor - 31.01.2020 / 23:18, *.mm.pl

To jest właśnie marketing Pana Dyrektora gratuluje zawodnikom że odeszli do klubów lepszych gdzie będą mogli się rozwijać , czyli przyznaje że jesteśmy słabi i nic więcej u nas nie osiągną.Ameryce napisali by tak odeszło dwóch zawodników ponieważ nie pasowali do naszego stylu a My walczymy o mistrza.

odpowiedz
Zgred - 31.01.2020 / 22:15, *.as9105.com

Na menagerze dawali mi 47 mln za majeckiego :)

odpowiedz
arek - 31.01.2020 / 21:43, *.chello.pl

szkoda kur... że o transferach do Legii jakiś wybitnych piłkarzy nie ma nic do powiedzenia

odpowiedz
Ziuttteeeek - 31.01.2020 / 16:18, *.chello.pl

I co się tak Podniecacie tymi milionami kibice? Myslicie że zostanie to zainwestowane?
Ludzie zapominacie o tym że Legia znowu będzie walczyć do ostatniej kolejki o mistrza i dostanie baty w Europie. Legia to biznes , a zapomina się o piłce nożnej i o wynikach.

odpowiedz
tomiacab - 31.01.2020 / 14:56, *.237.12

Na szerokie wody w piłce europejskiej to wypływaliśmy w czasach Leśnodorskiego. Kucharskiej chyba trzeba przypomnieć, że Legia to klub piłkarski, a piłka polega na osiąganiu wyników, a mnie na handlowaniu piłkarzami. Głównym celem w piłce jest rywalizacja na boisku.

odpowiedz
C.d. - 31.01.2020 / 15:04, *.237.12

Pi....ony populista, rozsorzedają kadrę i wciskają ciemnocie typu Bugusławski Pendzel, że sukces Legia odnosi.

odpowiedz
TO JEST WSTYD !!!! - 31.01.2020 / 14:42, *.centertel.pl

Może ktoś go wkońcu zapyta o to : GDZIE SĄ WZMOCNIENIA !?

odpowiedz
ding - 31.01.2020 / 14:19, *.chello.pl

Styczeń się nie skończył, a Kucharski jest już solidnym faworytem w kategorii "Szmacianka 2020" w eLkach

odpowiedz
eduardo - 01.02.2020 / 00:39, *.tpnet.pl

@ding: hehe, chyba tylko Miodek go moze przebic :)

odpowiedz
Kibolek - 31.01.2020 / 12:45, *.telefonica.de

Kucharski AMATORZE wymiar.. laj. MIODUSKI LICHWIARZU oszuscie WYNOCHA Z LEGII .

odpowiedz
Bogusławski Pendzel - 31.01.2020 / 14:28, *.net.pl

@Kibolek: Zrób coś sam dla klubu widziałeś jaki był bilans jakie dochody i wydatki za ostatnie 3 lata?
Kub sobie klub najlepiej w CM i się pobaw a nie plujesz na Legię i właściciela.

odpowiedz
tomiacab - 31.01.2020 / 15:00, *.237.12

@Bogusławski Pendzel: a co mnie, jego czy Ciebie obchodzą dochody, skoro nie trafiają do Legii? Je..j się w caban.

odpowiedz
Kibolek - 31.01.2020 / 15:53, *.telefonica.de

@Bogusławski Pendzel: Tak jak rządzi tak ma . JAK NIE MA SIE POJECIA O PROWADZENIU KLUBU PIŁKARSKIEGO TO SIE NIECH ZA TO NIE BIERZE . MIODUSKI TO ZWYKLY LICHWIARZ I PASER JAK KULCZYK . chce zarabiac kosztem czyjejs krzywdy i jeszcze oszukuje kibiców. Kto jest winny za 3 sezony nieobecności w europucharach kibice ty hipokryto kto robi transfery z biedronki MIODUSKI. Kto przegrał mistrza w tamtym roku przegrała to pycha i chciwość lichwiarza mioduskiego . Jak jesteś ITIotą to sobie wierz w jakieś fikcyjne dlugi . WYGONIC MIODUSKIEGO Z WARSZAWY .

odpowiedz
Wojtek - 31.01.2020 / 17:17, *.218.36

@Kibolek: To kup klub i pokaz wszystkim jak to się robi , na forum co trzeci to mądrala a pracuje w biedrze na magazynie .

odpowiedz
Rozsądek - 31.01.2020 / 17:34, *.chello.pl

@Kibolek: Poziom komentarza....

odpowiedz
yyy - 31.01.2020 / 11:49, *.rezaxess.fr

sr..nie w banie

odpowiedz
kryniek76 - 31.01.2020 / 11:03, *.amazonaws.com

idź pan w wuj

odpowiedz
Józefowianin - 31.01.2020 / 10:27, *.tpnet.pl

Szukaj człowieku napastnika,to może my kibice będziemy mieli za co dziękować.

odpowiedz
SEBO(L) - 31.01.2020 / 10:49, *.centertel.pl

@Józefowianin: kolego,jakie ,,szukaj''? Przecież wg prezesa,dyrektora i trenera jest gotowa lista napastników, którymi są zainteresowani. ;) nic tylko przekonać, dogadać i podpisać.Choć znając rzetelność ich słów, pewnie są to "Listy do M."... ;)

odpowiedz
Rafix - 31.01.2020 / 13:55, *.chello.pl

@SEBO(L): Może i mają listę, ale chyba czekają na Black Friday, zeby za grosze wsiąść, a najlepiej za darmo. I tak czekają i czekają aż dany gracz staje się bezużyteczny bo lata ma już swoje i wtedy do akcji wchodzi nasz dyrektor. Potem mówi że danego gracza obserwowali już od kilku lat.

odpowiedz
SEBO(L) - 31.01.2020 / 14:49, *.centertel.pl

@Rafix: ta ich lista wygląda tak samo,jak lista przydziału mieszkań w serialu Alternatywy 4...

odpowiedz
Wawa - 31.01.2020 / 10:17, *.play-internet.pl

Ble ble ble ble bleeeee
DYREKTORKU
A wzmocnień jak
Nie byłorak
Nie ma
Tydzień
Do rozpoczęcia ligi a napastnika brak
Ale profesjonalizm

odpowiedz
ZGL - 31.01.2020 / 10:13, *.tpnet.pl

Szkoda moze nie trzeba bylo sprzedawac !!!

odpowiedz
Hiszpan - 31.01.2020 / 09:36, *.play-internet.pl

A jakiś konkretny napastnik przyjdzie???

odpowiedz
Jerry - 31.01.2020 / 10:15, *.netfala.pl

@Hiszpan: ...a po co?? Jest Kante, Rosołek, Kostorz i Sonogo wraca po kontuzji. W tej chwili na rynku są dostępni tylko zawodnicy, którzy wcale nie muszą być lepsi od naszych chłopaków. Przy założeniu że Klub chce na napastnika wydać nieduże pieniądze.

odpowiedz
Hiszpan - 31.01.2020 / 10:30, *.play-internet.pl

@Jerry: Ok. Ale co w sytuacji jak Kante złapie kartki czy uraz? Z całym szacunkiem ale Kostorz i Rosołek to jeszcze nie ten rozmiar kapelusza.

odpowiedz
Jerry - 31.01.2020 / 10:46, *.netfala.pl

@Hiszpan: Też się trzęsę o zdrowie Kante ale sprowadzenie nowego zawodnika za pieniądze jakie chce dać Mioduski, w żaden sposób nie gwarantuje, ze będzie on lepszy od Kostorza i Rosołka.

odpowiedz