Dariusz Mioduski i Radosław Kucharski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

20 milionów euro w 8 miesięcy. Teraz pora na napastnika?

Woytek, źródło: Legionisci.com

W ostatnich ośmiu miesiącach Legia Warszawa zarobiła na pięciu transferach z klubu niemal 20 milionów euro. Nie jest to jednak całkowita kwota, ponieważ jeżeli zrealizowane zostaną zapisane bonusy, to całkowity zarobek klubu może wzrosnąć do 23 milionów euro, czyli prawie 100 milionów złotych.


Sebastian Szymański - 5,5 mln euro + 1,5 mln euro w bonusach
Sandro Kulenović - 2 mln euro + bonusy
Carlitos - 1,5 mln euro
Radosław Majecki - 7 mln euro + 0,5 mln euro w bonusach + 10% od kolejnego transferu
Jarosław Niezgoda - 3,5 mln euro + ponad 1 mln euro w bonusach

Napastnik potrzebny na już
- Jesteśmy zgodni w jednym: odejście Jarka Niezgody, czyli trzeciego napastnika od początku sezonu, pierwszy raz powoduje sytuację, w której potrzebujemy napastnika do klubu. Jak odchodził Carlitos i Kulenović nie mieliśmy takiego wrażenia i jak się okazało nie było to błędne myślenie. Teraz jesteśmy zgodni, że powinien do nas trafić ktoś z odpowiednią jakością - mówi trener Aleksandar Vuković.

Legia ma listę nazwisk potencjalnych następców Niezgody, ale na razie nie wiadomo kogo stołecznym włodarzom uda się zakontraktować. Pierwszy na liście jest Jakub Świerczok z Łudogorca Razgrad. Ostatnio głośno było o Denisie Alibecu z Astry Giurgiu, ale Rumuni zarzucili Legii łamanie przepisów i kontaktowanie się z zawodnikiem poza wiedzą klubu w sytuacji, gdy ten ma jeszcze 1,5 roku ważnego kontraktu. Na jednego z tej dwójki graczy stołeczny klub musiałby wyłożyć ok. 1,5 mln euro.

Dziś w wielu europejskich krajach kończy się okienko transferowe większości zachodnioeuropejskich krajów, więc można się spodziewać, że warszawski klub będzie szukał zawodników, którym nie udało się znaleźć pracodawcy w lepszych ligach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (108)

+dodaj komentarz
M - 02.02.2020 / 19:04, *.play-internet.pl

Poszukać w 3ciej lidze hiszpańskiej. Sa przykłady, że warto :)

odpowiedz
Kerad - 02.02.2020 / 18:15, *.centertel.pl

Te pieniądze, to nie zysk ale przychód. Gdzieś sa jeszcze koszty!
Z zysku, najlepiej wyłożyć te pieniądze na AKADEMIĘ i wychować nowego Kowalczyka.

odpowiedz
xyz - 02.02.2020 / 19:39, *.maxnet.ua

@Kerad:

Wystaczy pójść do pierwszej lepszej knajpy i znajdziesz tego typu osobę :)

odpowiedz
kasa kasiora - 02.02.2020 / 16:40, *.talyn.se

To znaczy, że klub ma dużó kasy i wyda jej dużo na nowych zawodników.

odpowiedz
Elquatro - 02.02.2020 / 15:40, *.chello.pl

Ciekawe co oni robią z tymi pieniedzmi

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 02.02.2020 / 14:19, *.btcentralplus.com

'W ostatnich ośmiu miesiącach Legia Warszawa zarobiła na pięciu transferach z klubu niemal 20 milionów euro'........BZDURY, BZDURY I JESZCZ RAZ BZDURY. Legia nie zarobila tylko zlodziej Mioduski zarobil !!!!!! No moze 2 miliony poszlo na konto Legii !!! A zyleta milczy........Ciekawe dlaczego ???? ......

odpowiedz
olew - 02.02.2020 / 15:28, *.vectranet.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: powinieneś się zastanowić, wypić herbatę, do serca przytulić psa, wyjść na spacer, masz jeszcze przed sobą długie życie, nie warto wariować...

odpowiedz
Przemass ( L ) - 03.02.2020 / 05:51, *.play-internet.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: Mioduski złodziej? A co Ci ukradł ?

odpowiedz
widelec - 02.02.2020 / 08:25, *.47.194

jest dzisiaj 2 lutego, czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego jeszcze nie ma wzmocnień?ja rozumiem że nasza liga to jest g.wno i tym składem i tak mistrza mamy ale czy nie jest najważniejsze budowanie drożyny na puchary?czy może za tokiem rozumowania pajaca-prezesa,tytułów i pucharów po prostu nie opłaca się zdobywać?

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 02.02.2020 / 12:27, *.247.182

@widelec: "tym składem i tak mistrza mamy" - w zeszłym roku skład był mocniejszy i nie było Mistrzostwa, ani nawet Pucharu

odpowiedz
Businessman - 01.02.2020 / 23:08, *.amazonaws.com

To jest biznes i koniec. Każdy z Was na jego miejscu robiłby to samo. A zachowujecie sie jak dzieci z czworaków i dlatego musicie zapieprzac na 6:00 do roboty komunikacją miejską. Brawo Prezes

odpowiedz
widelec - 02.02.2020 / 08:33, *.47.194

@Businessman : Debil jesteś jak tak myślisz,są różne biznesy a klub piłkarski to nie jest fabryka paprykarza szczecińskiego,żeby mało ogarnięty pudel nim zarządzał jak w latach 90'.Też nie będę pisał że teraz mamy najgorszego prezesa w historii,bo to nie prawda było parę dziadów gorszych co nie zmienia faktu że "nasz" prezes jest po prostu tłumokiem i pomylił klub piłkarski z warzywniakiem i zamiast priorytetem powinno być dobro klubu to dla niego ważny jest zarobek,tylko i wyłącznie

odpowiedz
Kaprykos - 02.02.2020 / 09:30, *.vectranet.pl

@widelec: ochłoń chłopie

odpowiedz
Zyga - 02.02.2020 / 10:01, *.chello.pl

@widelec: Masz 100% racji

odpowiedz
mkp - 02.02.2020 / 12:47, *.79.35

@Businessman : Biznes to jest mieć piekarnie... Legia to nie sklep wyprzedażowy. Legia ma przede wszystkim robić wyniki i mieć odpowiednią politykę transferową a nie wyprzedażową. Już dawno powinni być z jakimś napadziorem dogadani i tylko powinny zostać formalności. Osiągnięcia Mioduskiego? Jedno mistrzostwo Polski jeszcze na fali po Leśnodorskim, drugi sezon zawalony, zero gdy w pucharach, zawodnicy wolą grać w jakiej półamatorskiej MLS niż w Legii, w byle klubie. I ja mam płacić za bilety? Po co nam napastnik teraz po przygotowaniach do rundy? Jak on ma strzelać gole jak nie zna taktyki, jak ma być zgrany? Do dziś mnie zastanawia po co golasowi Mioduskiemu była Legia...

odpowiedz
Businessman - 02.02.2020 / 14:39, *.amazonaws.com

@mkp: wola grać dla MLS bo tam jest nieporównywanie większa kasa. Czyli dalej biznes. Piłkarze to tez biznesmeni. Ma im sie zgadzać w portfelu. I gowno ich obchodzi gdzie grają. Żaden z graczy Legii nie jest mentalnie związany z klubem. ŻADEN. A prezes robi git robotę. Zarabia zajebisty chajs. I tylko maleńka jego cześć zostanie w klubie. Nie łudźcie sie kibice. Patrioci klubowi. Znaczy pseudo patrioci. Każdy z was by sprzedał każdego piłkarza byle tylko przytulic chajs. Piłka nożna to biznes polegający na tym by tanio kupić drogo sprzedać. Zarobić na prawach transmisyjnych, reklamach, koszulkach klubowych. BIZNES. NIŻ WIĘCEJ. A przy okazji dają nam szanse popatrzeć na ich grę. A im lepiej grają tym więcej kibiców na stadionie i więcej sprzedanych biletów czyli tez biznes. Jak wpieprzasz na Legii obrzydliwego hot-doga to tez wspierasz ten BIZNES.

odpowiedz
Marce(L) - 01.02.2020 / 20:38, *.vectranet.pl

Teraz jeszcze doszło prawie pół miliona euro za Cafu...

odpowiedz
Stanley - 01.02.2020 / 17:24, *.play-internet.pl

Brać Furmana.

odpowiedz
Haha - 01.02.2020 / 22:32, *.chello.pl

@Stanley: i Nikolicia!!!!

odpowiedz
:) - 01.02.2020 / 16:42, *.chello.pl

po co nam napastnik jak i tak takim skladem nie zagramy w lidze europy, po co mioduski ci tyle kasy, malo masz? daj zyc!!!

odpowiedz
Wolfik - 01.02.2020 / 16:04, *.mm.pl

Który zagwarantuje nam dwie i pół bramki w sezonie.

odpowiedz
Szyszko - 01.02.2020 / 14:30, *.plus.pl

To odsetki od długu Dario już chociaż sobie spłaci? Dziwić się później że laskę na puchary kładzie (sądząc po corocznych scenariuszach z osłabianiem drużyny) skoro łatwiej sobie wyprzedawać piłkarzy. Mniejsze ryzyko niż inwestowanie w skład, kasa całkiem ładna a Piasta i tak można przegonić. Lata płynięcia z szambem ligowym nas czekają

odpowiedz
dexter - 01.02.2020 / 14:05, *.orange.pl

Vamara Sanogo powróci do zdrowia i bedzie napastnik

odpowiedz
Elquatro - 01.02.2020 / 16:05, *.chello.pl

@dexter: jeszcze go pogonią za krocie do Francji albo takich krajów jak Belgia i Holandia gdzie 1/4 zgonów odbywa się przy mwczanku rąk drugiego człowieka. To są kraje śmierci, Quo vadis Europo. Nie o takie coś żeśmy walczyli.

odpowiedz
Elquatro - 01.02.2020 / 11:35, *.chello.pl

Żyła złota wybiła na Ł3 a szukali miedzi

odpowiedz
:) - 01.02.2020 / 07:48, *.chello.pl

Mioduski wziął sobie do serca że pieniądze to nie wszystko ale bez pieniędzy to **uj

odpowiedz
Typo - 01.02.2020 / 07:16, *.play-internet.pl

75mln minus podatki i posrednicy to max 45 mln przytulił a budowa akademii i utrzymanie klubu kosztuje.kupowanie kogos za 2-3 mln euro jest ryzykiem nie lepiej wychowac sobie napastnika tak jak Szymańskiego Majeckiego Karbownika Nirzgode itd

odpowiedz
Typo - 01.02.2020 / 07:12, *.play-internet.pl

Narazie zarobili 75 mln zł i nie piszcie bzdur bo mało ogarnięci zaraz beda pisac że wziął 100 baniek okradl klub

odpowiedz
Zlb 82 - 01.02.2020 / 01:44, *.t-mobile.pl

Jaki napastnik? . Klocicie się tu o nie wiadomo co, a prawda taka że za ten sos nie będzie żadnego napastnika, loczek za dużo w plecy jest! Chce odzyskać swój chajs i tyle w. Dobranoc.

odpowiedz
marruda - 01.02.2020 / 00:29, *.orange.pl

Jeszcze trzeba wziac pewna poprawke na posrednikow:) Np.: " Zgodnie z wymogiem p. 10.3.5 Podręcznika Licencyjnego PZPN na sezon 2019/2020 Klub informuje, że w ostatnim okresie sprawozdawczym (tj. od 1 lipca 2017 r. do 30 czerwca 2018 r.) całkowita kwota wypłacona agentom/pośrednikom piłkarskim wyniosła 7.590.918 zł netto. "

odpowiedz
AAA - 31.01.2020 / 21:57, *.chello.pl

Do Piotr: Ty się je...i to mocno,100% racji Augustus1916

odpowiedz
Augustus1916 - 31.01.2020 / 21:03, *.centertel.pl

Mioduski zakało spier.... z Legii w podskokach bo jedyne co potrafisz to opchnąć najlepszych zawodników za drobne. Zniszczyłeś ten klub w zaledwie 3 lata . To nie kariera to era frajera!!!

odpowiedz
Piotr - 31.01.2020 / 21:10, *.play-internet.pl

@Augustus1916: j... sie w ten pusty łeb idioto

odpowiedz
olew - 31.01.2020 / 23:43, *.vectranet.pl

@Augustus1916: będę się modlił za Ciebie, kimkolwiek jesteś, potrzebujesz pomocy...

odpowiedz
Arek - 31.01.2020 / 23:55, *.tpnet.pl

@Augustus1916: gratuluję tego co masz w głowie. No i ciekaw jestem, co sam potrafisz? Mioduski nie jest z mojej bajki, ale ludzie! trzymajcie jakiś poziom.

odpowiedz
Serio? - 01.02.2020 / 19:14, *.net.pl

@Augustus1916:
browar się skończył i żyłka poszła?

odpowiedz
Idź i nie wracaj - 02.02.2020 / 04:49, *.optonline.net

@Augustus1916: napisał anonim
Augustyn 1916

odpowiedz
Normalny człowiek - 31.01.2020 / 19:40, *.chello.pl

Jarosław i Szymi - dobrzy zawodnicy. Szkoda, że odeszli. Transfer Majeckiego moim zdaniem poprawny ze strony Legii. Kasa chyba się zgadza Panie Dariuszu? Teraz naprawdę czas na dobry transfer do klubu. Poprosimy o zaprzestanie wyprzedaży, sprowadzenie mocnego napadziaora w formie i kilku młodych, dobrych Polaków do oszlifowania

odpowiedz
Zduneq - 31.01.2020 / 23:39, *.play-internet.pl

@Normalny człowiek:
Całe szczęście już wcześniej udało się odpalić (i to za jaką kasę!) najbardziej przereklamowanego i przepłacanego kopacza tej ligi Michałka "chaos" Kucharczyka.a w zamian za niego w końcu PIŁKARZ Wszołek

odpowiedz
Normalny człowiek - 02.02.2020 / 13:54, *.t-mobile.pl

@Zduneq: Akurat Kucharczyk dał Legii wiele dobrego. Czasem wkurzył, ale ogólnie swoje robił

odpowiedz
Julon - 31.01.2020 / 18:38, *.timplus.net

Przecież to proste TANIO KUPIĆ DROGO SPRZEDAC DO CZEGO TU MISTRZOSTWO CZY LIGA EUROPY ZBĘDNY WYDATEK!

odpowiedz
wawerr - 31.01.2020 / 16:37, *.tpnet.pl

I znowu za rok w pucharach bedziemy grać jak równy z równym w eliminacjach pucharów z klubami z Luksemburga czy Giblartaru zamiast rywalizować w fazie grupowej... Miodek chwała ci za uwolnienie Legii od fatalnej gry Michała Fatalczyka ale teraz czas na realne wzmocnienia

odpowiedz
Arek - 31.01.2020 / 23:52, *.tpnet.pl

@wawerr: Luksemburga i czego?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 01.02.2020 / 13:40, *.play-internet.pl

@wawerr: Piłeś!!!!-nie piłem.Piłeś!!!.Mówię ci,że nie piłem.To powiedz GIBRALTAR.-Giblartar.Jednak piłeś.

odpowiedz
Iro - 31.01.2020 / 16:24, *.net.pl

Roman Hasa

odpowiedz
Mmmm - 31.01.2020 / 15:58, *.t-mobile.pl

Nie jestem kibicem legi ale kiedy gra polski klub w pucharach oczywiscie im kibicuje . legia jaki jedya pokazuje cos w europie A raczej pokazywala. I teraz apel do kibicow stolecznych.. Zrobcie cos z tym jakis protest nie wiem ... Nie chodzcie na mecze nie nabijajcie im kabzy nie widzicie ze loczek kasuje wam klub zbiera 20 baniek i wezmie napastnika za czapke sliwek. I tak jest co sezon ... Obudzcie sie szkoda takiego klubu jak legia dla warszawy dla polskiej pilki

odpowiedz
Kruszyna - 02.02.2020 / 15:18, *.t-ipconnect.de

@Mmmm: Naucz sie buraku pisac,a przedewszystkim Legia z duzej ,balwanie

odpowiedz
bet - 03.02.2020 / 10:02, *.tpnet.pl

@Kruszyna: jak już to wielką literą cymbale

odpowiedz
Yaro - 31.01.2020 / 15:30, *.t-mobile.pl

Smutne jest to, że mający świetną jesień Niezgoda został sprzedany za 3,5 mln euro a mający fatalną jesień Piątek został opchniety za 27 mln. To pokazuje w jakim miejscu jest nasz klub i cała nasza klubowa piłka. Bez sukcesów w pucharach lepiej nie będzie. I tak uważam że to sukces że tyle zarobili na transferach. Choć tacy Czesi potrafią za zawodnika już 15 mln euro wyciągnąć.

odpowiedz
atmosferic - 31.01.2020 / 16:22, *.orange.pl

@Yaro: Nie bierzesz pod uwage ze Piatek mial jeszcze 3 lata kontraktu, bo podpisal w styczniu 2019, a Niezgoda bodajze mial odejsc za darmo latem 2020, albo w 2021, juz nie pamietam. Tez oczywiscie sa jeszcze proporcje ogromne miedzy ligami, co to jest polska liga? ano to jest gowno gdzie pilkarze graja tempem spacerowym, bez pressingu, a i tak nie potrafia dokladnie dograc. Maja czasu od 3 do 5 sekund z pilka przy nodze zanim ktos podbiegnie i przypressuje, a i tak maja spore problemy z dokladnoscia. To jest liga dla graczy SPECJALNEJ TROSKI - dla niepelnosprawnych. Trudno oczekiwac ze inni beda placic za szrot dwucyfrowe kwoty w milionach. A niby za co?! Za ladne uczesanie?

odpowiedz
Yaro - 31.01.2020 / 16:33, *.t-mobile.pl

@atmosferic: Na Piątku najlepiej zarobił pośrednik czyli Genua

odpowiedz
Kraj - 01.02.2020 / 17:07, *.centertel.pl

@Yaro: bo tu chodzi o przebicie kraju w swiecie, Polska niestety nic nie znaczy,ani gospodarczo,pilkarsko,militarnie,ekonomicznie wiec tak to wyglada ze lichy Piatek idzie do niemca za taka kase, a np Lewandowski w obecnej formie a grajacy dla Legii czy lecha to by poszedl za 5mln euro do Herthy.....i gdzie tu logika? Z Polska nikt sie nie liczy,tymbardziej z polskim futbolem. Nasz kraj jest kojarzony tylko z wojenkami politykow w PE i sądownictwem. Dziekuje. YAYA BANANA DO LEGII!!

odpowiedz
...L... - 31.01.2020 / 15:08, *.cyfrowypolsat.pl

Witam niestety myślę że większość tych pieniędzy pójdzie na długi a nie transfery , przecież trochę ich mamy.Nie będąc żadnym fanem loczka na zdrowy rozum jeśli masz dług i wpada Ci parę złotych to lecisz obkupić się czy starasz się coś spłacić ? Ktoś myślący zna odpowiedź a dzieci z podstawówki niekoniecznie.Pomijam oczywiście jak te długi powstały i tu 100% braku poparcia dla prezesa , ale niestety takie są fakty.Gdyby Legia miała właściciela z kasą a nie gościa który może chce ale... nawet się nie będę rozpisywał, bylibyśmy zupełnie gdzie indziej.Też jak tu większość kocham Legię ale i mam swoje lata więc na wiele nie liczę ... no może tylko na Mistrza i puchary że tak skończę co by optymizmem powiało ;)

odpowiedz
Zły krasnolud - 31.01.2020 / 15:12, *.237.12

@...L...: Nie będąc fanem loczka, naprawdę wierzysz w te długi?

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 31.01.2020 / 16:34, *.247.182

@Zły krasnolud: Tu nie ma co wierzyć. Długi to fakt. 3 razy większe niż za Leśnego. Wystarczy przeczytać sprawozdanie finansowe Legii. Było tu na legioniści.com wrzucone niedawno.

odpowiedz
Książę Nocy - 01.02.2020 / 02:42, *.inetia.pl

@vadisodjidjiaofoe: A kto tych długów narobił? No kto? Poza tym ten pożal się Boże **** nie spłaca ich z własnej kieszeni. Bierze pożyczki od banków z dużym procentem i odsetkami od odsetek, spłaca część a reszta rośnie. W razie W sprzeda komuś tonący okręt lub spółka ogłosi upadłość. On nic nie straci. Nawet ta niby jego akademia jest w 80% finansowana z publicznych pieniędzy. I ten cały wielki spór z Leśnym; przypadkiem po zarobieni 100 grubych baniek za LM... na prawdę tak ciężko to dostrzec? Ku*wa mać.

odpowiedz
Lopez - 31.01.2020 / 15:05, *.tpnet.pl

No to teraz czekamy na jakiegoś napastnika z szóstej ligi Cypryjskiej za darmo oczywiście i gramy o majstra ...

odpowiedz
Arek - 31.01.2020 / 23:58, *.tpnet.pl

@Lopez : majstra to sobie do domu przyprowadź. Tu gra się o mistrza gamoniu.

odpowiedz
Grzesiek - 31.01.2020 / 14:56, *.centertel.pl

Zwrocmy uwage ze najlepsze transfery Polakow. A gwiazdeczka Carlitos jedynie 1,5 mln euro :)

odpowiedz
artec - 31.01.2020 / 14:44, *.192.90

A może zamiast na siłe szukac i przepłacać za napastnika te 2mln ojro(choć nie chce mi sie w to wierzyć znając pudla) przeznaczyć powiedzmy na powrót Vadisa. Ja wiem że to nie napastnik ale on swoją grą wykreuje sobie i kolegom z zespołu niejedną sytuacje do zdobycia gola. I perspektywa gry o europejskie puchary (kto wie może nawet L.M.) na pewno bedzie dla niego bardziej kusząca niż walka o nic w lidze Belgijskiej

odpowiedz
SEBO(L) - 31.01.2020 / 15:26, *.centertel.pl

@artec: Ale komu miałby te sytuacje kreować? :) Novikovasowi? Kante? Czy temu poszukiwanemu,nieznanemu i niedoszłemu napastnikowi za głośne 2 mln. € z niespełnionych snów? Chłop by się nazasuwał, nakreował,a oni by z tego ze 3 gole uciułali,w tym jeden rykoszetem,a jeden z czuba od słupka. Po roku,mimo wszystkich wypracowanych,ale zepsutych sytuacji,jego bilans byłby skromny,jak "niedoszłego" mistrza świata wagi ciężkiej,który stoczył 20 walk,z których 20 prawie wygrał...

odpowiedz
Zduneq - 01.02.2020 / 15:15, *.play-internet.pl

@artec: przede wszystkim dla gościa który zachowuje się jak zachował się VOO nie ma miejsca w klubie.Tak samo z Prijo który moim zdaniem był najlepszym napastnikiem od lat.

odpowiedz
TO JEST WSTYD !!! - 31.01.2020 / 14:41, *.centertel.pl

Zarobili mnóstwo pieniędzy więc gdzie są do cholery wzmocnienia !!!!???
Sam 1 napastnik to za mało
Do tej pory transfery na poziomie ŁKSu - Cholewiak i Pyrdoł - to żadne wzmocnienia.
co z resztą pieniędzy ???

odpowiedz
Grzesiek - 31.01.2020 / 14:39, *.centertel.pl

20 mln euro to chyba prawie tyle co za awans do LM. Za LM Legia zgarnela 30 mln lacznie.

Gdzie te miliony mioduski gdzie te miliony ?!

odpowiedz
Finansista.L - 31.01.2020 / 15:17, *.netfala.pl

@Grzesiek: Chłopie - żebyś nie był ciemny jak jest w dupie. Za panów L-W Legia jechała na farcie (nie ma wątpliwości) ale i na dużym lewarze. Gdy przykładowo koszty 100m, a przychody 105m - jest fajnie. W momencie awansu do LW przychody skoczyły do np. 180m, ale koszty do 150m. Gdyby Legia grała co rok w LM to by się to składało, a tak w następnym sezonie - dupawka - koszty (przez wyższe kontrakty) spadły do np. ok. 130m, ale przychody zjechały do 110m. Powstaje dziura. Brak pucharów przez lata i dziura rośnie x3 = 30-40 baniek brakuje w kasie.

Reasumując:
- Mioduski najpierw wyłożył 40 baniek by wykupić L-W
- kolejne 40+ baniek poszło tylko na zasypanie dziury i BILANSOWANIE PRZYCHODY-KOSZTY - to się stanie dopiero na koniec tego sezonu.
- 20 mln EUR spowoduje, że oba wydatki zwrócą się Mioduskiemu.
- teoretycznie powinien mieć wolne 20 mln EUR na inwestycje, ale zostaje kredyt na Akademie plus bieżąca działalność.

Reasumując - wyjścia na prostą z kasą na inwestycje w pierwszy zespół oczekuje dopiero za rok - wynik powinien być widoczny w czerwcu 2021 roku. Niestety przy braku dużego sponsora organiczne sprzątanie tyle zajmuje i nie powinno to dziwić.

odpowiedz
Migo - 31.01.2020 / 17:11, *.ip-point.pl

@Finansista.L: Dokładnie tak. Niestety dla większosci tu piszacych podstawy ekonomii, to czarna magia. Zero pojęcia o temacie i tylko krzyki: gdzie napadzior, przecież Legiunia zarobiła 20 baniek? Otóż nie zarobiła tylko sprzedała za 20 baniek swoich zawodników. Co z tymi pieniedzmi się stanie, napisał kolega powyżej. Wszystko w temacie

odpowiedz
oLaf - 31.01.2020 / 19:40, *.vectranet.pl

@Finansista.L: nareszcie rozsądny wpis - może wytłumaczy niektórym. (też mi się nie podoba sposób prowadzenia Legii przez MIodka, ale jak on ma mało kasy to robi tyle co może, a że może mało to cóż... mamy transfery do klubu za 300 000 Euro zamiast za 1-2 mln.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 01.02.2020 / 12:35, *.play-internet.pl

@Finansista.L:

Chlopie, finansami babci się zajmuj bo na tyle pewnie dasz rady...

LM to był fart ale 4 starty w LE z czego 3 wyjścia z grupy już nie. To była praca. Praca poparta sensownymi w większości transferami czyli INWESTYCJĄ ktora się zwróciła z nadwyżką. A Liga Mistrzów to tylko ogromny bonus.

Poza tym nikt nie kazał Miodoustemu odkupować Legii więc daruj sobie gó.niane rozpiski o 40 bańkach na wykup.

Jeśli ty kupisz używane acz wypasione auto za całą swoja gotówkę to po pierwszej awarii nie bedziesz miał na mechanika. I będziesz szpanował furą na parkingu.

Finansista z ciebie nietęgi.

odpowiedz
Wolfik - 01.02.2020 / 16:01, *.mm.pl

@Tomek Mokotów : Pozdrawiam serdecznie :).
Dodam tylko do tego tylko, że tzw, spór właścicielski to była dla mnie jedna wielka ściema trzech Panów przeliczona na wydojenie zysków z niespodzieanego awansu. Gdy już było wiadomo, że właściciele rzucili na na "podział łupów" zaczęła wię wyprzedaż dóbr (transfery Nikolicia, Prijovicia, Lewczuka za 5 dwunasta) w czym prym wiódł Leśniodorski jako prezes. Mioduski zaś w lecie dokończył dzieła i z zespołu grającego w LM zostało wspomnienie. Cóż - łatwo przyszło, łatwo poszło jak to u nas w modzie.

odpowiedz
Za 2 bańki to już można rozejrzeć się za naprawdę dobrym napastnikiem a , nie Średnioświerczokiem - 31.01.2020 / 14:09, *.206.111

Legia ponoć chce dać 2 MLN za Świerczoka . Za takie kasę to Legia może poszukać naprawdę dobrego napadziora , który naszą ligę nosem by wciągnął , a Świerczok to będzie przepłacone 2 bańki na kolejnego średniego napastnika w naszej Ekstakopanej

odpowiedz
Władeczek - 31.01.2020 / 13:37, *.netfala.pl

Wszystkich wyprzedajta faken! Już mnie to denerwuje i nie wiem czy nie przestane przyjeżdżać do Wawy na mecze jak tak dalej pójdzie. Coraz bardziej chodzi po głowie oglądanie na swoim TV LG OLED 85 cali ze zmrożona maciorą przy kominku w swojej posiadłości na wsi.

odpowiedz
L_Felipe - 31.01.2020 / 14:13, *.231.23

@Władeczek: Ziomus, LG to jedne z najgorszych telewizorow, uzbieraj troche kasy i kup SONY :)

odpowiedz
Grzesiek - 31.01.2020 / 14:41, *.centertel.pl

@Władeczek: nie od dzis wiadomo faken ze najlepsze telewizory sa marki Thomson !
Władeczem jak mogles sobie dac wcisnac LG faken !

odpowiedz
tomiacab - 31.01.2020 / 15:18, *.237.12

@Grzesiek: bo Władeczek wie, że liczą się cale, a nie marka ;) proszę 85 LG niż Panasonic 78

odpowiedz
Jareczek - 31.01.2020 / 13:04, *.chello.pl

Jeszcze za Tomka Jodłowca a wzieli 100 tys euro

odpowiedz
Wyszków - 31.01.2020 / 14:31, *.play-internet.pl

@Jareczek: i teraz za Cafu 400

odpowiedz
Podpis - 31.01.2020 / 12:59, *.play-internet.pl

Uparli się na Świerczoka a jego staty tyłka nie urywają w ostatnich 15 meczach 4 bramki , 3 asysty a w podstawowej 11 zaledwie 40% gry , a podobno nawet 2 bańki euro są gotowi wyłożyć , pytam czy to warto!!!!!

odpowiedz
Kaktus - 31.01.2020 / 12:52, *.tpnet.pl

Legia nie zarobiła 20 mln euro tylko za tyle sprzedała swoich piłkarzy. Od tej kwoty trzeba jeszcze pewnie odliczyć prowizje managerskie, więc na konto wpłynęło pewnie 17-18 mln...

odpowiedz
marruda - 31.01.2020 / 12:24, *.orange.pl

1. Pewnie z 10% jak nie lepiej trzeba odliczyc na prowizje rozne.
2. Moim zdaniem, jezeli L nie umie sensownie kupic (tzn, ze jak kupi np za 1 mln Euro to ten zawodnik bedzie wart przynajmnije pol miliona Euro, a nie np 100 tys., to niech nie kupuje nikogo . Ew. niech kupi 2/3 za 10 tys. Euro na zasadzie "a nuz ;)" (Troche przesadzilem, ale specjalnie)

odpowiedz
Zdzicho - 31.01.2020 / 12:08, *.centertel.pl

Kto wam głupot nagadał ze kogoś kupią? Jak juz to przyjdzie jakis nieprzygotowany szrot z duzym kontraktem. Tu sie kase trzepie a nie buduje druzyne. Mistrzostwo, puchary? Przeciez to sie nieoplaca, a poza tym po co sie kompromitowac z Kazachami lub innymi wynslazkami.

odpowiedz
o0o - 31.01.2020 / 12:23, *.amazonaws.com

@Zdzicho: idz stąd jęczeć starej w domu marudo

odpowiedz
Grzesiek - 31.01.2020 / 13:36, *.centertel.pl

@Zdzicho: zdzicho ma racje

odpowiedz
Bubu - 31.01.2020 / 12:07, *.t-mobile.pl

Ja komis ,piłkarski

odpowiedz
Jaek - 31.01.2020 / 12:06, *.com.pl

Jedziemy lyzka

odpowiedz
Mario - 31.01.2020 / 11:59, *.timplus.net

Prezes dorzuci piątkę i kupią za 25 mln euro dobrej klasy napastnika … żartowałem :)

odpowiedz
SEBO(L) - 31.01.2020 / 11:15, *.centertel.pl

...aby ten awans urealnić,kupując ze dwóch bardzo przyzwoitych zawodników? I jeszcze mając w odwodzie i perspektywie sprzedaż Karbownika? Aż chce się zacytować prezesa Kmitę z "Piłkarskiego Pokera": "(...) to gdzie jest te 40 milionów?! Bolo!!"

odpowiedz
SEBO(L) - 31.01.2020 / 11:11, *.centertel.pl

Tak policzmy na spokojnie: straty wynikłe z braku udziału w pucharach to +- 40 mln. zł. Sprzedaż Szymańskiego, Carlitosa i "Kulavego Icia" bez bonusów to 9 mln.€ czyli już ok. 40mln. zł. I klub mając na względzie (przynajmniej powinien mieć) walkę o MP i PP,a zwłaszcza występ w pucharach,(tych rzeczywistych, nie tylko kwalifikacjach) nie jest w stanie wygospodarować/przeznaczyć części środków ZAPEWNIONYCH poniekąd ze sprzedaży Majeckiego i Niezgody

odpowiedz
jayjayPL - 31.01.2020 / 11:07, *.84.107

teraz napastnik za 20 mln euro i Legia bedzie na plusie.

odpowiedz
Winyl - 31.01.2020 / 10:50, *.mm.pl

Ciekawe ile po takich transferach wynosi obecny dług Legii. Czy sytuacja finansowa jest już w miare opanowana. Może zrozumie się, że opłaca się stawianie na młodych zdolnych, zwłaszcza Polaków bo na takich piłkarzach najwięcej zarabiamy, a dają nam też dużo większą jakoś niż droższy szrot z zagranicy. Szymański, Niezgoda, Majecki, w przyszłości Karbownik to naprawde niezły interes. A ile strat przyniosły nam zaciągi piłkarzy 3 kategori z bałkanów, portugali i innych krajów. Skupować najlepszych młodych w Polsce, szkolić, promować i co pół roku jeden dwa takie transfery i stać nas będzie na kolejnych. Widząc to młodzi chętniej będą do nas przychodzić by się promować. Bierzmy przykład z Ajaksu. Tą drogą powinnismy podążać bo na wieczne dokładanie do interesu nie możemy sobie pozsolić w Polskich warunkach.

odpowiedz
Księgowy - 31.01.2020 / 11:43, *.orange.pl

@Winyl: jakich strat? Piszesz o seryjnych mistrzostwach Polski, Pucharach Polski czy regularnej grze w Lidze Europy czy może o awansie do Ligi Mistrzów? Sprecyzuj proszę.

odpowiedz
Grzesiek - 31.01.2020 / 10:50, *.centertel.pl

Na pewno te pieniadze poszly na splacenie akademii. Takie wirtuozy tam sie juz ksztalca ze za pare lat Fc Barcelona bedzie nam talenty podkupywač !

odpowiedz
singspiel - 31.01.2020 / 12:41, *.atman.pl

@Grzesiek: kredyt na akademię jest rozpisany na 16 lat

odpowiedz
Obcy - 31.01.2020 / 10:49, *.t-mobile.pl

Gytkjer i temat załatwiony. Po co na siłę szukać wynalazków. Gość jest na miejscu zna naszą ligę. Nie będzie się musiał pół roku odbudowywać.

odpowiedz
Kkleg - 31.01.2020 / 16:40, *.play-internet.pl

@Obcy: jeszcze konczy mu sie kontrakt z Leszkiem

odpowiedz
Darce(L)i - 31.01.2020 / 10:49, *.centertel.pl

...zaraz będzie napływ szrotu którego nikt nie chciał ...Ale z kartą na ręku...

odpowiedz
ding - 31.01.2020 / 10:44, *.chello.pl

Przecież ta kasa poszła na spłatę zadłużenia

odpowiedz
tekken (L) - 31.01.2020 / 10:37, *.230.92

wróć: Jankowskiego jeszcze.

odpowiedz
tekken (L) - 31.01.2020 / 10:36, *.230.92

Z polskich lig to warto wziąć moim zdaniem: Imaza, Furmana, Mikite i Araka.

odpowiedz
Singspiel - 31.01.2020 / 12:07, *.plus.pl

@tekken (L): mikita i arak? To jeszcze żyro na dokładkę

odpowiedz
tekken (L) - 31.01.2020 / 12:29, *.230.92

@Singspiel: A czemu nie, mamy dwóch napstników teraz. Chłopaki sie juz troche ograli i byliw legii. ja bym brał

odpowiedz
singspiel - 31.01.2020 / 12:44, *.atman.pl

@tekken (L): w Legii było sporo piłkarzy w ostatnim 10.leciu. a ci dwaj nie, bo nasze rezerwy nie potrzebują wzmocnień

odpowiedz
Lee - 31.01.2020 / 12:47, *.246.2

@tekken (L): i Borysiuk, Giza i Gol by się jeszcze przydali...

odpowiedz
tekken (L) - 31.01.2020 / 13:08, *.230.92

@singspiel: E tam lepiej mieć jakiegoś napastnika w zanadrzu, ogranego trochę niż nikogo. (*w Legii miało być-przeoczyłem jakby redakcja mogła poprawić na dużą literę, dziękuję z góry.)

odpowiedz
Abelard - 31.01.2020 / 13:29, *.inetia.pl

@Lee: Giza.Wniosę do szatni sporą dawkę humoru.Lepiej nie będzie ale zdecydowanie weselej.

odpowiedz
Simagic123 - 31.01.2020 / 13:51, *.cyfrowypolsat.pl

@singspiel:

odpowiedz
Wolfik - 01.02.2020 / 16:03, *.mm.pl

@tekken (L): Tak. Jeszcze Stokowca z Kuciakiem i będzie super zabawa. I gra o utrzymanie.

odpowiedz
tekken (L) - 03.02.2020 / 09:34, *.230.92

@Wolfik: Mądrzyć to się każdy potrafi. To kogo z polskich lig?

odpowiedz
:) - 31.01.2020 / 10:28, *.chello.pl

a klub w dlugach, bez inwestycji w pierwszy zespol, mioduski mial racje ze mistrzostwo sie nie oplaca

odpowiedz