Tane Spasev - fot. Woytek / Legionisci.com

PLK

HydroTruck Radom 79-76 Legia Warszawa

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 20. kolejki koszykarskiej ekstraklasy rozegranym w Radomiu Legia Warszawa przegrała z HydroTruckiem Radom 76-79. Jest to 16 porażka "Zielonych Kanonierów" w tym sezonie. Legioniści mają na swoim koncie zaledwie cztery zwycięstwa i są jedną z trzech najgorszych drużyn PLK.

Mecz w Radomiu był prawdziwą sinusoidą. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali zdecydowanie - 19-8. W drugiej części legioniści mozolnie odrabiali straty i doskoczyli do radomian na jeden punkt (26-27), ale potem do ataku przystąpili gospodarze i na przerwę schodzili prowadząc pięcioma punktami (36-31).

Trzecia odsłona to dalsza przewaga HydroTrucku, który w 29. minucie wyszedł na prowadzenie 57-41. Gdy wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty nastąpił kolejny zwrot akcji. Podopieczni Tanego Spaseva w pięć minut czwartej kwarty odrobili 17 punktów straty i doprowadzili do remisu 60-60 (w dużej mierze dzięki trójkom Dukesa), a na 3,5 minuty przed końcem za sprawą Konopatzkiego pierwszy raz objęli prowadzenie (67-66). Niestety w samej końcówce skuteczniejsi byli gracze z Radomia. Legia 13 sekund przed końcem rozpoczynała akcję przy trzypunktowej stracie do rywali, ale rzut na dogrywkę Michalaka był niecelny (w całym meczu 0/6 za 3). Nasz zespół po raz kolejny zagrał bez kontuzjowanego Matczaka (problemy z plecami).

PLK: HydroTruck Radom 79-76 Legia Warszawa
Kwarty: 19-8, 17-23, 22-12, 21-33