Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja trenera

Vuković: Kto najbardziej może Legii zagrozić? ŁKS w niedzielę

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Przygotowania do meczu z ŁKS-em nie różnią się od innych. Różnica jest taka, że jest to przygotowanie do pierwszego meczu po dłuższej przerwie. Trzeba solidnie się przygotować, z szacunkiem do rywala. To, że ktoś jest skazywany na spadek, jeszcze nic nie oznacza. Wiele razy zostało to udowodnione w tej lidze. My chcemy jak najszybciej wrócić do tego, jak chcemy rozgrywać mecze - mówi Aleksandar Vuković.

- Myślę, że nie ma w tej sali kogoś, kto dałby sobie uciąć rękę, że ŁKS spadnie z ligi. My też musimy mieć to na uwadze. ŁKS to drużyna, która może nas ograć i wszystko zależy od tego, jak do tego spotkania się przygotujemy i jak zagramy.

- Jakim zagramy składem? Zobaczymy. Jesteśmy przed dwoma ostatnimi treningami. Na tę chwilę możemy być zadowoleni z tego, że nie mamy większych problemów zdrowotnych. W tym meczu nie będziemy mogli liczyć na Luisa Rochę, a pozostali są gotowi. Każdy jest gotowy do tego, żeby wykorzystać swoją szansę. Cudów w składzie nie będzie, bo nie ma potrzeby, żeby szukać rozwiązań innych niż preferowaliśmy do tej pory.

- Vamara Sanogo przez kolejne pół roku będzie wracał do zdrowia i do pełnej dyspozycji. Moje nastawienie jest takie, że jeżeli pod koniec sezonu będzie zdrowy, to będzie dobrze.

- Nie jestem zaskoczony odejściem Cafu, ale optowałem za opcją przedłużenia kontraktu. Dostał ofertę, była bardzo uczciwa i godna ze strony klubu. Rozumiem jednak jego postawę, że chce spróbować czegoś innego. Trzeba to uszanować. Jesteśmy w tej chwili w dobrej sytuacji na tej pozycji i mamy w planach tę sytuację polepszyć. Może do końca tego okienka tę lukę uda się zapełnić - najważniejsze żeby to było dobre i jakościowe posunięcie.

- Tomas Pekhart? Przyjdzie czas, żeby odpowiedzieć na jedno czy drugie nazwisko, które pojawia się w mediach. Na razie skupiam się na tych zawodnikach, których mam do dyspozycji.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

O formacie rozgrywek ligowych

- W ogóle się tym nie zajmuję. Wybrałem sobie taką pracę, że jakim systemem byśmy nie grali, to i tak trenerów będą zwalniać po porażkach, a chwalić po zwycięstwach.

O osłabianiu się całej ligi

- To, że ktoś na transfermarkt jest wyceniony wyżej i jest sprowadzony do klubu, to od razu oznacza, że będzie lepszy? Tak nie jest. Gdyby tak to działało, to mistrzem byłby Manchester United, który wydaje dużo, a tak nie jest. Mistrzem będzie Liverpool, który wydaje mniej. Chciałbym zauważyć, że ocenianie transferów w momencie trwającego okienka jest tak sensowne, jak ocenianie tego, kto jaki sezon zagra. Transfery się ocenia po czasie, tak samo jak po czasie ocenia się to, kto jakim jest zespołem. Pamiętam w tym klubie okienka transferowe, po których wszyscy szli kupować bilety na mecz, a potem okazywało się, że jak najszybciej powinno się kupić bilety, ale tym zawodnikom, by wrócili do swoich domów.

- To jak coś wygląda na papierze nie jest istotne. Najważniejsze jak to wygląda na boisku. Szerokość naszej kadry jest taka, by mieć dwóch zawodników do rywalizacji na każdej pozycji. Do końca okienka transferowego na pewno tak będzie, by co najmniej dwóch walczyło o jedno miejsce na boisku. Naszym celem jest być drużyną, która się rozwija i jest coraz lepsza. Żeby każdy indywidualnie prezentował swój najwyższy poziom, bo w lidze nic nie jest przesądzone i nic nie jest dane samo w sobie.

Kto najbardziej może Legii zagrozić? ŁKS w niedzielę o godzinie 17:30.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
pol - 09.02.2020 / 08:03, *.chello.pl

Zagrozić????.................................niedojdy pinokioi loczek

odpowiedz
autor - 08.02.2020 / 21:44, *.vectranet.pl

Legii to może zagrozic praktycznie kazdy, na takie dno te druzyne doprowadziliscie

odpowiedz
!(L)! - 08.02.2020 / 21:28, *.tpnet.pl

Majecki
Stolarski ,,, Jędrzejczyk ,,, Wieteska ,,, Cholewiak
Antolić ,,, Gwilia
Wszołek ,,, Novikovas ,,, Luquinhas
Kante

odpowiedz
Ginka - 08.02.2020 / 23:33, *.chello.pl

@!(L)!: a Karbownik Koledze - wykrzyknikowi nie pasi ???

odpowiedz
Kamil - 08.02.2020 / 09:46, *.centertel.pl

Nie lubię tego trenera. Mam przeczucie, że z nim wiele nie osiągniemy ;)

odpowiedz
Grzesiek - 08.02.2020 / 18:33, *.centertel.pl

@Kamil: nic nie szkodzi ze go nie lubisz. Majac do dyspozycji beznadziejnych pilkarzy osiagnal 1 miejsce. Ty nie musisz go lubic bo on broni sie wynikami

odpowiedz
Cicho, sza - 08.02.2020 / 20:51, *.chello.pl

@Grzesiek:
On broni się nie tylko dotychczasowymi wynikami, ale również dawno nie prezentowanym przez drużynę Legii efektownym i ofensywnym stylem gry. A to, jest już coś; oby tylko podobnie się prezentowali w rundzie wiosennej.
Jak na razie Vuko, jako trener dokonał praktycznie niemożliwego. Bardzo jestem ciekaw, czy przemeblowanie formacji ofensywnej, a szczególnie ataku będzie rzutować na aktualny sposób gry zespołu i jego skuteczność...

odpowiedz
eLpolo - 07.02.2020 / 22:33, *.co.uk

@kkk: Nikt was na siłę nie zmusz ani do zaglądania na stronę kibiców, ani na mecze. Jak się chłopie przestałeś identyfikować z klubem to nikt po tobie płakał nie będzie kibicu sukcesu. Nie wiem skąd wy się w ogóle bierzecie, rozumiem że najechało się słoików do Warszawy, ale co zajrzę na to forum by z kimś wymienić jakieś słowo to ciągle te same gnoje plujący na klub. Co wy tam w trójmieście, pyrlandii, czy innym hanysowie nie macie już kompletnie co robić ? Nie podoba się to nie oglądaj, nie chodz, nie kibicuj, nie pisz, nie wkur...j. Nie pozdrawiam

odpowiedz
Bubu - 08.02.2020 / 13:07, *.vectranet.pl

@eLpolo: ,Teraz się tak porobiło ,że oni myślą jak i aplikacji i myślą e usunę ,tak to działa

odpowiedz
bronek49 - 07.02.2020 / 17:36, *.chello.pl

tragedia jak w tej Legii leczą jeżeli Sanogo na wiosne nia zagra w innych drużynach by byl gotowy już na wiosne zreszta tak zapowiadali i w Legii ,rozpędzic ten sztab medyczny bo oni każdą kontuzje lecza miesiącami

odpowiedz
Gepetto - 09.02.2020 / 13:52, *.chello.pl

@bronek49: co prawda to prawda. Kontuzja w Legii i się zastanawiasz czy składać papiery o rentę dla inwalidów.

odpowiedz
Pinokio won !! - 07.02.2020 / 17:05, *.t-mobile.pl

"Vuković: Kto najbardziej może Legii zagrozić? " odp. vuković

odpowiedz
HW2 - 07.02.2020 / 22:22, *.orange.pl

@Pinokio won !!: A dasz pieniadze na lepszego trenera?

odpowiedz
Andy - 09.02.2020 / 09:41, *.in-addr.arpa

@HW2: Pieniedzy na lepszego trenera nie ma ale na kontrakty Obradovicow to juz sa?

odpowiedz
Stary - 07.02.2020 / 16:31, *.centertel.pl

Marionetka a nie trener.

odpowiedz
Kibicka - 07.02.2020 / 16:13, *.t-mobile.pl

Vukovic nie może powiedzieć złego słowa na prezesa, że transferów dobrych brak wkońcu to on go zatrudnił. To jest towarzystwo wzajemnej adoracji razem z Kucharskim. Wszyscy kasę niezłą trzepią, a na kibiców moczem leją.

odpowiedz
Andre (L) - 07.02.2020 / 16:09, *.mm.pl

kupcie zawodnika, najleoiej napastnika z 20 strzelonymi golami...
połowa niech się złoży na kwotę odstępnego druga połowa na kontrakt. ja obiecuję ze doloze sie na bilet miesięczny . .

odpowiedz
Przednia myśl - 07.02.2020 / 15:36, *.206.36

Legia myśli o transferze do zespołu nowego napastnika . Powiem tak jak na taką słabą ligę jak Polska Ekstraklapa to taki zespół jak Legia powinien mieć w swoich szeregach napastnika , który zapewni drużynie minimum 20 bramek w lidze , jeśli Legia niema na oku takiego napastnika to niech lepiej dalej o nim tylko myśli bo szkoda pieniędzy na średniactwo typu Świerczoki itp.

odpowiedz
Darek - 07.02.2020 / 13:17, *.chello.pl

Kto może najbardziej zagrozić Legii?
Myślę,że jest to Mioduski i jego przydupasy. Czyli Kucharski,który mówił,że nas zaskoczy tym kto tu przyjdzie za Jarka Niezgode.No i muszę przyznać,że zaskoczył bo nie sprowadził nikogo.Mam nadzieję,że chłop za bardzo się nie przepracował.I Vukovic,który robi dobrą minę do złej gry.Siedzi cicho i przytakuje żeby Mioduski nie pojechał na nim jak na Magierze.

odpowiedz
Wolfik - 07.02.2020 / 13:39, *.mm.pl

@Darek : Mioduski już dawno zagraża Legii poprzez swoje decyzje w których liczy się tylko i wyłącznie zysk materialny. Strategia, wizja przyszłości czy aspekty sportowe nie maja dla niego znaczenia - vide zimowe okienko transferowe, rubryka "przyszli".

odpowiedz
norge - 07.02.2020 / 15:47, *.chello.pl

@Darek : też tak uważam, nawet nie chodzi o transfery ale o całokształt. Zadłużanie klubu ponad miarę, budowa akademii w rozmiarze XXL - to realizacja jego megalomańskich wyobrażeń. Z drugiej strony udzielanie Legii pożyczek, które potem klub będzie miał wobec niego zobowiązania, nikt nie wie na jaki %, to działania, które doprowadziły już teraz sytuację na skraj. Mam na myśli trzeba spłacać, a kupować nie ma za co. A jak już kupili to Obradovicza, któremu pół bańki eurasów idzie na konto co rok, mimo, że Rudy ostrzegał, że to lewus pierwszej kategorii. Wszystko to pokazuje brak spójnej realistycznej wizji, rzucanie się od ściany do ściany. To nie wróży sukcesów. Z drugiej strony patrząc na Leśnego wydawał mi się prostakiem i egocentrykiem, jednak to za jego kadencji były największe sukcesy w XXI wieku. Choć najbardziej szkoda, że wypuścił z Legii Czerczesowa. To był megabłąd. Największy w historii klubu, moim skromnym zdaniem.

odpowiedz
Racja - 07.02.2020 / 16:28, *.centertel.pl

@Darek :
W pełni się z Tobą zgadzam.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 08.02.2020 / 17:10, *.play-internet.pl

@norge:

Leśny egocentrykiem? Może tak jeśli egocentryzm to brak lizusostwa i własny styl nawet na tzw.salonach. Ale to co powiedzieć o Miodoustym? Śliski, wymuskany urzędas stworzony wręcz do brylowania wśród dziennikarskich nierobów i towarzystwa wzajemnej adoracji w mediach.

Drugą sprawą jest Czerczesow. Jedyne sukcesy klubowe osiągnął z Legią. Legia grała wtedy najbrzydziej w lidze. Za to najskutzeczniej. Ale wielki trener to to nie był. I miał już propozycję z kadry Rosji więc piep.enie że Legia go wypuściła to kłamstwo.
Kadrze trenerzy nie odmawiają.
Ot, solidny trener z twardą ręką i tyle. Na polską ligę wystarczy.
Pzdr

odpowiedz
ja - 07.02.2020 / 12:10, *.orange.pl

Vuković z wyglądu coraz podobniejszy do Smudy :)

odpowiedz
Fan Arka Malarza - 07.02.2020 / 11:51, *.play-internet.pl

Arek trzymam kciuki za czyste konto.Bo kto jak nie Ty zatrzymasz Legię.

odpowiedz
Juri - 07.02.2020 / 11:48, *.centertel.pl

Jak nie wygramy z osłabionym ŁKS ,to wstyd.

odpowiedz
kkk - 07.02.2020 / 11:26, *.com.pl

Zawsze co roku to jak była ta zimowa przerwa to po tygodniu już głoda miałem meczowego,teraz nawet nie zauważyłem kiedy ta przerwa minęła. Z przykrością muszę to napisać ale coraz trudniej mi się identyfikować z Legią jaka jest teraz,chodzi mi nie o Legię jako klub tylko o ludzi którzy tam pracują,tak samo tych co "zarządzają" jak prezes,trener i ci wszyscy dyrektorzy od bzdur jak i piłkarzy.Nie mogę już czytać kolejnych bredni pudla,kucharskiego czy vukovicia,Legia straciła przez tych partaczy i debili cały swój unikalny charakter z którego była znana,wielka szkoda.

odpowiedz
WSTYD! - 07.02.2020 / 11:24, *.centertel.pl

Niech ktoś go zapyta jak to jest, że klub zarobił 12 milionów euro, a na transfery przeznaczył z tego 2 procent tej kwoty? Niech Vuko się tak nie cieszy bo jak wypadnie Luquinhas i nie będzie miał kto ciągnać tego wózka to nie będzie mu do śmiechu.

odpowiedz
Greg - 07.02.2020 / 15:40, *.jmdi.pl

@WSTYD!: A skąd Miodek weźmie kasę na opłacenie zawodników? Ze sprzedaży popcornu i pepsi? A jeśli ktoś wypadnie to weźmie wychowanka i po sprawie.

odpowiedz
viktor - 07.02.2020 / 11:10, *.comcast.net

Mysle ze Legia moze przegrac z Radkiem Kucharskim.
Pyrdol, Cholewiak, Pekhart - same porazki.

odpowiedz
filand - 07.02.2020 / 11:08, *.116.21

Czy w meczu z ŁKS , Genialny Strateg , towarzysz Vuković zdecyduje się zagrać bez bramkarza i napastników ? Poprzednia próba gry bez napastników w Lubinie skończyła się tragicznie. A Kante trzeba oszczędzać bo się chłopak zajedzie....

odpowiedz
Ali - 07.02.2020 / 14:09, *.249.78

@filand: no tak, Kante trzeba oszczędzać, bo przecież gramy pierwszy mecz po przerwie i chłop jest pewnie zmęczony po obozie.

odpowiedz
Autor - 07.02.2020 / 17:07, *.t-mobile.pl

@filand: i tak gramy bez trenera

odpowiedz
Stanisław - 07.02.2020 / 11:08, *.centertel.pl

Ja się pytam ,gdzie transfery? Jak tak można!powinno być kupionych że swych ,trzech młodych, zdolnych Polaków tak max 21-22 lata ,ale już ogranych w poważnych klubach od kilku lat i na zaraz!
Sarkazm..

odpowiedz
Kalbar - 07.02.2020 / 11:05, *.chello.pl

Zacznijmy od zwycięstwa i zagrajmy jak za dawnych lat...

odpowiedz
Walerek - 07.02.2020 / 10:48, *.netfala.pl

Vuko nie zgadzam się. Najbardziej Legii może zagrozić sama Legia. Jeśli nie zagramy z pełnym zaangażowaniem to możemy przegrać z każdym, nawet z takimi szmaciarzami jak ełkaes. Jeśli chcemy zdominować tą dziadowską ligę i zaistnieć w Europie to takie ełkaesy powinniśmy odprawiać z pokaźnym bagażem bramek, zwłaszcza grając przy Ł3.

odpowiedz
dio12 - 07.02.2020 / 11:55, *.97.196

@Walerek: żebys sie nie zdziwił

odpowiedz
Tomek Mokotów - 08.02.2020 / 17:29, *.play-internet.pl

@dio12:

Ale czemu ma się dziwić? Pisz na temat. Jeśli mamy dominować to ostatnia drużyna e-klapy powinna wyjeżdzać z Ł3 z bagażem kilku goli.

Słowo "powinna" powinno ci cokolwiek dać do myślenia.

odpowiedz