2020-02-13 | koszykówka,Legia Warszawa - HydroTruck Radom - fot. Hugollek / Legionisci.com

Legia Warszawa 58-85 HydroTruck Radom

Woytek - Wiadomość archiwalna

W meczu 1/4 finału Puchar Polski rozegranym w Arenie Ursynów Legia Warszawa wysoko przegrała z HydroTruckiem Radom 58-85. Tym samym podopieczni Tanego Spaseva odpadli z dalszej rywalizacji w turnieju. Po raz trzeci z kolei, Legia biorąc udział w rozgrywkach Pucharu Polski przegrała pierwsze spotkanie - tak było przed dwoma laty ze Stelmetem i przed rokiem z Polpharmą.

Kolejny mecz "Zieloni Kanonierzy" rozegrają w sobotę, 29 lutego o godzinie 15 w hali na Bemowie. Przeciwnikiem będzie MKS Dąbrowa Górnicza, ostatnia drużyna w tabeli, więc będzie to arcyważne starcie na dnie PLK.

Fotoreportaż z meczu - 41 zdjęć Hugollka

W meczu z HydroTruckiem, legioniści zagrali bez kontuzjowanych Filipa Matczaka i Milana Milovanovicia. W drużynie z Radomia brakowało kontuzjowanego Mielczarka. Od samego początku boiskowe wydarzenia zdominowali radomianie, którzy po kilku minutach osiągnęli prowadzenie 15-3. Legioniści nie znajdowali odpowiedzi na wysoką skuteczność HydroTrucku z dystansu. W ostatnich sekundach pierwszej kwarty meczu jej wynik ustalił Keanu Pinder – Legia przegrywała 9-20. Kolejne minuty starcia nie przynosiły diametralnej zmiany. Warszawianie lepiej wyglądali w ofensywie, ale wciąż sporym problemem była skuteczność oraz postawa w defensywie. Dwukrotnie zza linii 6.75 trafiał Jakub Nizioł, a kilka punktów spod kosza dostarczył Michał Michalak. Radomianie jednak podtrzymywali świetną dyspozycję i powiększali swoją przewagę, która na półmetku meczu wynosiła aż 20 punktów (28-48).

Piętnastominutowa przerwa przyniosła chwilowy skutek, bowiem po powrocie z szatni warszawianie prezentowali się lepiej, odrabiając część strat. Po skutecznych zagraniach duetu Michał Michalak - Mariusz Konopatzki podopieczni trenera Tane Spaseva przegrywali różnicą 14 punktów. Nie udało się stołecznej ekipie pójść za ciosem – w ostatniej kwarcie ponownie pojawiło się wiele niedokładności i strat piłki. Wszystko to było skrzętnie wykorzystywane przez HydroTruck Radom. Ostatnia kwarta należała do zespołu prowadzonego przez trenera Roberta Witkę. Dawali się we znaki legionistom szczególnie Rod Camphor i Carl Lindbom i to właśnie ta dwójka zawodników radomskiej drużyny dostarczyła swojemu zespołowi największą liczbę punktów. Pierwszy ćwierćfinał Suzuki Pucharu Polski zakończył się zwycięstwem HydroTrucku Radom 85-58.

W sobotę, oprócz dwóch meczów półfinałowych Suzuki Pucharu Polski, zaplanowano również konkurs wsadów oraz konkurs rzutów za 3 punkty. W obu tych zawodach wystąpią koszykarze Legii - w konkursie wsadów weźmie udział Jakub Nizioł, a do walki o tytuł najlepszego strzelca z dystansu stanie Michał Michalak. Konkursy odbędą się w sobotę, początek zaplanowano na godzinę 17:20 w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122.

PP: Legia Warszawa 58-85 HydroTruck Radom
Kwarty: 9-20, 19-28, 18-15, 12-22