2020-02-13 | koszykówka,Legia Warszawa - HydroTruck Radom - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 58-85 HydroTruck Radom

Woytek

W meczu 1/4 finału Puchar Polski rozegranym w Arenie Ursynów Legia Warszawa wysoko przegrała z HydroTruckiem Radom 58-85. Tym samym podopieczni Tanego Spaseva odpadli z dalszej rywalizacji w turnieju. Po raz trzeci z kolei, Legia biorąc udział w rozgrywkach Pucharu Polski przegrała pierwsze spotkanie - tak było przed dwoma laty ze Stelmetem i przed rokiem z Polpharmą.

Kolejny mecz "Zieloni Kanonierzy" rozegrają w sobotę, 29 lutego o godzinie 15 w hali na Bemowie. Przeciwnikiem będzie MKS Dąbrowa Górnicza, ostatnia drużyna w tabeli, więc będzie to arcyważne starcie na dnie PLK.

Fotoreportaż z meczu - 41 zdjęć Hugollka

W meczu z HydroTruckiem, legioniści zagrali bez kontuzjowanych Filipa Matczaka i Milana Milovanovicia. W drużynie z Radomia brakowało kontuzjowanego Mielczarka. Od samego początku boiskowe wydarzenia zdominowali radomianie, którzy po kilku minutach osiągnęli prowadzenie 15-3. Legioniści nie znajdowali odpowiedzi na wysoką skuteczność HydroTrucku z dystansu. W ostatnich sekundach pierwszej kwarty meczu jej wynik ustalił Keanu Pinder – Legia przegrywała 9-20. Kolejne minuty starcia nie przynosiły diametralnej zmiany. Warszawianie lepiej wyglądali w ofensywie, ale wciąż sporym problemem była skuteczność oraz postawa w defensywie. Dwukrotnie zza linii 6.75 trafiał Jakub Nizioł, a kilka punktów spod kosza dostarczył Michał Michalak. Radomianie jednak podtrzymywali świetną dyspozycję i powiększali swoją przewagę, która na półmetku meczu wynosiła aż 20 punktów (28-48).

fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com

Piętnastominutowa przerwa przyniosła chwilowy skutek, bowiem po powrocie z szatni warszawianie prezentowali się lepiej, odrabiając część strat. Po skutecznych zagraniach duetu Michał Michalak - Mariusz Konopatzki podopieczni trenera Tane Spaseva przegrywali różnicą 14 punktów. Nie udało się stołecznej ekipie pójść za ciosem – w ostatniej kwarcie ponownie pojawiło się wiele niedokładności i strat piłki. Wszystko to było skrzętnie wykorzystywane przez HydroTruck Radom. Ostatnia kwarta należała do zespołu prowadzonego przez trenera Roberta Witkę. Dawali się we znaki legionistom szczególnie Rod Camphor i Carl Lindbom i to właśnie ta dwójka zawodników radomskiej drużyny dostarczyła swojemu zespołowi największą liczbę punktów. Pierwszy ćwierćfinał Suzuki Pucharu Polski zakończył się zwycięstwem HydroTrucku Radom 85-58.

W sobotę, oprócz dwóch meczów półfinałowych Suzuki Pucharu Polski, zaplanowano również konkurs wsadów oraz konkurs rzutów za 3 punkty. W obu tych zawodach wystąpią koszykarze Legii - w konkursie wsadów weźmie udział Jakub Nizioł, a do walki o tytuł najlepszego strzelca z dystansu stanie Michał Michalak. Konkursy odbędą się w sobotę, początek zaplanowano na godzinę 17:20 w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122.

fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com

PP: Legia Warszawa 58-85 HydroTruck Radom
Kwarty: 9-20, 19-28, 18-15, 12-22

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
S. Kowalczyk 2
18. M. Konoparzki 2
19. P. Nowerski 2
23. M. Michalak 13 (1)
77. J. Nizioł 14 (4)
---
10. K. Dukes 13 (3)
15. A. Linowski 4
25. K. Pinder 8
33. J. Sadowski 0
84. P. Kuźkow 0

HydroTruck Radom [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
4. M. Piechowicz 12 (3)
11. O. Trotter 8 (1)
14. R. Camphor 18 (2)
15. A. Bogucki 8
22. C. Lindbom 15 (3)
---
7. K. Tyszka 1
16. D. Wall 3 (1)
23. A. Lewandowski 4 (1)
25. W. Wątroba 9 (1)
29. F. Zegzuła 7 (1)

Komisarz: R. Zieliński
Sędziowie: J. Calik, M. Chrakowiecki, M. Nawrocki

widzów: 1400

Fotoreportaż z meczu - 41 zdjęć Hugollka

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
???? - 18.02.2020 / 11:42, *.com.pl

Może nasi grają przeciwko trenerowi ?

odpowiedz
kibic - 16.02.2020 / 16:58, *.mm.pl

Kiedy zrozumieją, że problemem jest TRENER! Zróbcie tak jak Dariusz M. i po prostu go zwolnijcie, zanim będzie za późno...

odpowiedz
p10 - 16.02.2020 / 06:17, *.centertel.pl

Wiadomo, że bez Matczaka i Milanovicia będzie ciężko. Ale oddać mecz bez jakiejkolwiek walki to wstyd i żenada. Już na rozgrzewce był widoczny brak koncentracji i skupienia na meczu wśród niektórych zawodników. Po tym już można było odnieść wrażenie że mecz będzie słaby.

A "gwiazda wieczoru" po raz kolejny kapitan drużyny Kowalczyk. W ligowym meczu z Radomiem przez prawie 25 minut gry 0/6 trafionych trójek, łącznie celny 1 rzut na 8 z gry, 2 zbiórki , ale chociaż 5 asyst .
W pucharze Polski jeszcze gorzej. Przez 25 minut 0/5 za 3 , łącznie 0 celnych na 7 rzutów z gry, jedna zbiórka i jedna asysta. Jak jeszcze doliczyć mecz ze Stelmetem gdzie również nie trafił ani jednego rzutu za 3pkt to już jest seria 3 meczy bez trafionej trójki ( łącznie 6 pkt w meczu). Jak na pierwszego rozgrywającego to haniebne statystyki. Jeden dobry mecz na 5 spotkań to zdecydowanie za mało. Tak grający zawodnik będący kapitanem drużyny to dla mnie nieporozumienie.

odpowiedz
Senior - 14.02.2020 / 18:46, *.com.pl

Po tym BLAMAŻU trudno cokolwiek sensownego napisać. Przecież nasi koszykarze to nie nowicjusze. A może dać szansę gry juniorom, a seniorów wstawić na listę transferową. A Spasevowi "podziękować".

odpowiedz
Elka@ - 14.02.2020 / 16:04, *.t-mobile.pl

Poprostu ręce opadają .....Co ten Spasev jeszcze robi w Klubie widać gołym okiem brak chemi i pomysłu na zespół a przez tego psychola lata pracy nad sekcja pójdą w błoto , niezależnie od spraw finansowych lepiej go pożegnać i dać powiew świeżości niż męczyć kibiców i zWodnikow tym fachowcem . ....konferencji pomeczowych tez się już nie da oglądać i słuchać z mina srajacego kota ciagle gada o jakości i nowych zawodnikach a sam tej jakości nie daje myśle ze nawet jakby dostał kadrę z gwiazdami NBA to spadłby do pierwszej ligi bo przecież brak jakości !!!

odpowiedz
Jan W. - 14.02.2020 / 12:51, *.net.pl

Zawsze staram się coś napisać na obronę tej drużyny czy trenera, ale wczoraj skończyły mi się argumenty.
Zaraz gramy z MKS, a w marcu z Polpharmą. te dwie przegrane, to w zasadzie koniec tego projektu.
Jedyną wartością tej sekcji są tańczące dziewczyny. fajnie popatrzeć na coś co cieszy oko i pozwala zapomnieć jak z resztą spraw.

odpowiedz
A-tom-owy - 14.02.2020 / 12:33, *.exatel.pl

Ciekawe czy na przyszły sezon znowu planują udział w europejskich pucharach? Nie było jeszcze chyba pierwszoligowca w pucharach. Cała ta sekcja to żenada. Słaba drużyna i hala przypominająca zakład naprawy taboru kolejowego.

odpowiedz
Kibic (L) - 14.02.2020 / 10:06, *.com.pl

HydroTruck ROZJECHAŁ legionistów, którzy weszli na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle.

odpowiedz
Kibic (L) - 14.02.2020 / 10:04, *.com.pl

Gratulacje za ładnie przegrany mecz.

odpowiedz
Hautausmaa - 13.02.2020 / 23:56, *.chello.pl

Jak to w ogóle brzmi... HydroTruck rozgromił Legię. Pod ciężarówkę przewożącą rury kanalizacyjne kur... wpadli? Wstyd, żenada, kompromitacja. Nie wracajcie do domu.

odpowiedz
Mistrz - 13.02.2020 / 22:52, *.orange.pl

Czyżby kolejna sekcja która zostanie rozwiązana? Przez cały mecz rzucić 58pkt to też jest sztuka

odpowiedz
Ewelina - 13.02.2020 / 21:16, *.play-internet.pl

Występ kompromitujący. Pora żeby Zarząd sekcji koszykówki zrozumiał, że to jest Legia Warszawa. Na dziś tego nie rozumieją.

odpowiedz
Janusz - 13.02.2020 / 20:30, *.centertel.pl

Masakra po co to komu??? Szkoda czasu i pieniędzy !!! zaorać i więcej nie siać !!!

odpowiedz
grzesiek - 13.02.2020 / 20:02, *.centertel.pl

Brakuje z jeszcze jednego zawodnika dobrego.

odpowiedz
Kolos - 13.02.2020 / 19:57, *.play-internet.pl

Spadek może i dobry trener ale ten sezon gramy dno.

odpowiedz