REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Rakowem

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W sobotę legioniści zremisowali 2-2 z Rakowem Częstochowa. Bramki dla „Wojskowych” zdobywali Luquinhas i Jose Kante. Zapraszamy do ocen jakie wystawiliśmy legionistom.

Jose Kante - W 3. minucie uderzył zza pola karnego, niestety piłka wylądowała jedynie poza linią boczną. Później w pierwszej połowie snajper miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki, jednak brakowało skuteczności. W 60. minucie Kante huknął z dystansu, jednak tego dnia w świetnej dyspozycji był Szumski, który również poradził sobie z tym uderzeniem. W 74. minucie Gwilia znalazł podaniem Gwinejczyka, który opanował futbolówkę i głową wpakował ją do statki. To był kolejny jego bardzo dobry mecz. Świetnie się zastawiał, przez co tworzył więcej wolnego miejsca dla kolegów z drużyny. Walczył do końca o każdą piłkę. Widać było, że każda zmarnowana okazja napędzała go do jeszcze cięższej pracy. Na pewno Pekhart nie będzie miał prostej drogi do pierwszego składu.

Luquinhas - Z początku grał na skrzydle, jednak po straconej bramce przesunął się do środka. Nie można mieć żadnych wątpliwości, że Luquinhas jest bardziej potrzebny za plecami napastnika. W 25. minucie uderzył mocno z woleja, niestety Szumski sparował piłkę do boku. W 46. minucie ponownie uderzył z woleja, jednak tym razem użył mniej siły, a więcej precyzji przez co bez szans przy tym strzale był golkiper. W 77. minucie Brazylijczyk faulował w polu karnym Szczepańskiego. Niestety po tej jedenastce stan meczu wyrównał Schwarz. Luquinhas bardzo celnie podawał (88%).

Radosław Majecki - W 16. minucie za długo trzymał piłkę przy nodze, po czym ją stracił, jednak jego błąd szybko naprawił „Jędza”. W 32. minucie poradził sobie z mocnym strzałem Tudora. W 56. minucie świetnie poza linię końcową sparował uderzenie Kościelnego. Po chwili ponownie fantastycznie wybronił mocną główkę Jacha. W 82. minucie poradził sobie z technicznym strzałem Forbesa. Majecki miał wiele bardzo dobrych interwencji w tym spotkaniu. Niestety nie dał rady uchronić Legii przed stratą pierwszej bramki, jednak przy strzale Musiolika nie miał za wiele do powiedzenia.

Michał Karbownik - Od pierwszych minut ciężko pracował na boisku, a rywale mieli problem aby go zatrzymać. Wielokrotnie wchodził z piłką w pole karne, jednak najczęściej brakowało ostatniego podania lub był osamotniony. W 73. minucie po jego stracie Raków doszedł do bardzo dogodnej sytuacji. „Karbo” popełnił najwięcej strat wśród stoperów „Wojskowych”, bo aż dziewięć.

Domagoj Antolić - W 9. minucie nieźle wrzucił piłkę w głąb pola karnego, jednak stoper Rakowa uprzedził Luquinhasa. W 60. minucie po odbiorze Chorwata szansę na zdobycie gola miał Kante, jednak jego strzał obronił golkiper. Celnie podawał (88%) oraz wygrał osiem na dwanaście pojedynków (67%). Był dość niewidoczny, przez co nasz środek pola wyglądał przeciętnie.

Artur Jędrzejczyk - W 16. minucie naprawił błąd Majeckiego, który stracił piłkę przed polem karnym. W 48. minucie podczas biegu poturbował Musiolika, po czym sędzia wskazał na wapno. Jego podania były praktycznie bezbłędne, tylko jedno dogranie na 40 było niedokładne (98%).

Andre Martins - W 64. minucie zachował się bardzo ospale i niepewnie starając się odebrać piłkę rozpędzonemu Bartlowi. Podobnie jak Antolić Martins był niewidoczny. Celnie podawał (91%) oraz wygrał dziewięć na 15 pojedynków (60%). Portugalczyk często był pod grą, jednak brakowało pomysłu kiedy Raków bronił dobrego wyniku.

Paweł Wszołek - W 9. minucie świetnie wrócił pod własne pole karne i odebrał piłkę. W 46. minucie jego wrzutka znalazła adresata i piłkę strzałem z woleja do siatki wpakował Luquinhas. Zszedł z murawy w 72. minucie. Kolejny słaby mecz Wszołka, w którym jest niewidoczny. Jego ocenę uratowała asysta, którą zaliczył przy trafieniu Luquinhasa. Od niego wymaga się dużo więcej, niż jednego udanego dośrodkowania.

Igor Lewczuk - W 22. minucie nawet nie skoczył do Musiolika, który następnie głową umieścił piłkę w siatce. Zgubił krycie w 57. minucie przez świetną sytuację miał Jach. W 89. minucie skutecznie przerwał rajd Musiolika. Kilkakrotnie był spóźniony lub niepewny. Celnie podawał (87%) oraz wygrał dziesięć na trzynaście pojedynków (77%).

Maciej Rosołek - Był to pierwszy mecz, w którym wystąpił od pierwszej minuty. Z początku grał u boku Kante, jednak po stracie gola przeszedł na skrzydło. Rosołek był mało widoczny. Cieszyć może, że nie panikował z piłką przy nodze, grał spokojnie oraz pewnie. W 41. minucie wstrzelił piłkę w pole karne, jednak nie zdążył do niej Kante. Nie oddał żadnego strzału. Opuścił murawę w 54. minucie.

Marko Vesović - W 22. minucie w prosty sposób zgubił piłkę pod własnym polem karnym. „Veso” nie zdołał naprawić swojego błędu, po którym futbolówkę głową do bramki wpakował Musiolik. W 64. minucie po jego nieudolnym wybiciu oko w oko z Majeckim stanął Bartl. W sobotę Czarnogórzec często był pod polem karnym rywala, jednak jego dośrodkowania były za mocne lub niedokładne. Wygrał osiem na dwanaście pojedynków (67%). Z pewnością nie był to dzień „Veso”.

Zmiennik

Walerian Gwilia - Wszedł na boisko w 54. minucie. W 66. minucie uderzył w kierunku bramki, jednak zdecydowanie za lekko aby zagrozić częstochowianom. W 74. minucie Gruzin wpadł z futbolówką w pole karne, po czym dograł ją do niepilnowanego Kante. Gwinejczyk wpakował piłkę do siatki, a Gwilia ponownie po wejściu z ławki zaliczył asystę. Pomimo, że kilkakrotnie miał miejsce, aby oddać strzał nie podejmował tej decyzji. Celnie podawał (92%).

Mateusz Cholewiak - Wszedł na boisko w 72. minucie. Nie był widoczny, nie wniósł nic nowego do gry legionistów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Wrath - 17.02.2020 / 20:11, *.chello.pl

ptaszki ćwierkają, że jest oferta za Kante na około 1 mln euroszekli. także cieszmy się, że jest i strzela w miarę regularnie bo od marca może go już nie być

odpowiedz
EBR82 - 17.02.2020 / 19:23, *.plus.pl

Jędza zdecydowanie MINUS.

odpowiedz
filand - 17.02.2020 / 19:04, *.t-mobile.pl

Plus ? To cudem uratowany 1 punkt.
Minus ? Brak 3 punktów.
O stylu za jakiś czas nikt nie będzie pamiętał. O straconych punktach przypomni tabela. Chociaż. Wygrana u siebie i remis na wyjeździe daje 75 % możkiwych do zdobycia punktów. .
Ech Filipek zejdź na ziemię...

odpowiedz
MM - 17.02.2020 / 22:47, *.116.4

4 na 6 to 66%.

odpowiedz
Andreas - 17.02.2020 / 18:22, *.play-internet.pl

Minus znowu pierwsi tracimy bramkę. Brak lidera i wojownika co by wstrząsnął drużyną A my klepiemy po obwodzie. Bez sensu wrzutki w pole karne nic nie dają A dwie bramki zdobyliśmy po płaskich dosrodkowaniach .

odpowiedz
eLpolo - 17.02.2020 / 18:17, *.137.74

Jędza od długiego już czasu strasznie pracuje tymi łapami i łokciami przy głowach. Zwróćcie uwagę ile ma takich fauli, ktoś powinien nad tym popracować. Ja tez dałbym szansę Stolarskiemu bo miał baaaardzo fajne mecze na jesieni , no i panie trenerze daj chociaż 20 minut zagrać Karbownikowi w ofensywie. Strasznie chciałbym zobaczyć co by ten chłopak pokazał na skrzydle z Luqim ustawionym za napastnikiem i Walerianem w pomocy , chociaż 20 minut.

odpowiedz
bronek49 - 17.02.2020 / 17:28, *.chello.pl

Jędrzejczyk Lewczuk i Vesowic Martins to niestety na ten moment slabiutcy to samo tyczy Wszołka co może dziwic przeciez to najbardziej doświadczeni zawodnicy

odpowiedz
Gizior - 17.02.2020 / 15:35, *.t-mobile.pl

Jędrzejczyk i Lewczuk fatalnie i z LKS i Rakowem dziecinę błędy... Chyba czas dać szansę wietesce, już będzie miał szansę bo jedzą będzie pauzował z jaga.

odpowiedz
oLaf - 17.02.2020 / 15:18, *.vectranet.pl

Jędza i Cholewiak minus jak iglica Pałacu Kultury !!!

odpowiedz
Bubu - 17.02.2020 / 17:28, *.vectranet.pl

@oLaf: pałac Stalina ,

odpowiedz
t - 17.02.2020 / 14:29, *.edu.pl

Jędza na wielki minus
grał piach

odpowiedz
Matti - 17.02.2020 / 14:22, *.plus.pl

Chyba wszyscy widzą oprócz trenera ze karbownik nie nadaje się do obrony bo on chce grać w piłkę z przodu i ma ciąg na bramkę. Co do reszty to chyba oprócz kante wszyscy na minus

odpowiedz
jarekk - 17.02.2020 / 13:54, *.metrointernet.pl

Zastanawia mnie że tak szybko nasi zawodnicy zgubili umiejętności. Na jesieni Lewczuk i Jędza forma reprezentacyjna. Veso też poprawnie, grał z zacięciem. A teraz czarna de. Zresztą wszyscy, jeden mecz zagrają następny już nie. Nie utrzymują stałego poziomu. Dlaczego?

odpowiedz
Tylko Legia - 17.02.2020 / 13:13, *.com.pl

Jędza i Lewczuk ława,ława głęboka ława.Czasem nie do rezerw bo dopiero kibice będą mieli polewkę z tych piłkarzyków.!

odpowiedz
Grzesiek - 17.02.2020 / 12:40, *.centertel.pl

Vuko wez zdemij z boiska tego vesovicia bo jest wystawiany na przymus jak rzezniczak . A kazdy ma juz go dosc!!!!!!

odpowiedz
Jerry - 17.02.2020 / 23:54, *.207.98

@Grzesiek: 100 % racji. Do tego od czasu kiedy gra Veso to Wszołek gra słabiej. Oni nie mogą grać razem. Idę o zakład, że gdy na boisko wróci Stolarski to Wszołek znów zacznie strzelać i asystować.

odpowiedz
Hiszpan - 17.02.2020 / 12:30, *.play-internet.pl

Wszołek i Jedza bez minus??? Żart qwa.

odpowiedz
Stas - 17.02.2020 / 11:54, *.virginm.net

Dobry mecz Kante ,odkąd Wszolek bez formy to niegramy wogule skrzydlami ,masakra z grą Lewczuka a teraz z jaga niezagra Jedza

odpowiedz
paweł - 17.02.2020 / 11:36, *.chello.pl

Majecki w pierwszej połowie fatalny!! w 2 coś tam bronił
Wszołek i Vesoić katastrofa. Wolni, nie dokładni spóźnieni
Luquinhas na minus. Strzelił bramkę ale generalnie zwalniał grę ciągle spóźniony.
Rosołek w sumie tak jakby go nie było.
Legia robiła wiele, żeby tego meczu nie wygrać
no ale fortunie trzeba dać zarobić- za remis kurs był 4 a za zwycięstwo Rakowa 4,5

odpowiedz
Arek - 17.02.2020 / 17:31, *.tpnet.pl

@paweł : sam jesteś fatalny.

odpowiedz
Swojak(L) - 17.02.2020 / 19:07, *.centertel.pl

@paweł : Fatalna to była Twoja madka poprzedniej nocy gdy wychodziła ode mnie nad ranem.

odpowiedz
Jerry - 17.02.2020 / 23:57, *.207.98

@Swojak(L): ...a była u Ciebie, żeby uczyć Cię poprawnie pisać po polsku.

odpowiedz
Matt - 17.02.2020 / 11:35, *.tpnet.pl

Kante + - zgadzam się. Najlepszy na boisku, naprawdę mu się chciało.
Lewczuk - - nie zgadzam się. Powinien dostać 2 minusy. Wygrał 10 na 13 pojedynków a wziął udział w 13 na 30 chyba. Wiecznie spóźniony, Raków bił główki a on obserwował. Mam nadzieję, że ten mecz to wypadek przy pracy. Niewyspany albo po imprezie. Nie wiem.

odpowiedz
Skorpi - 17.02.2020 / 11:26, *.vectranet.pl

NARESZCIE OBIEKTYWNE KOMENTARZE...BRAWO....JĘDZRZEJCZYK DREWNO BRAK MYŚLENIA, LEWCZUK WOLNY NIEZWROTNY, VESOVIC CORAZ SŁABSZY,MARTINS PRZECHODZI KOŁO GRY,ANTOLIC CHWALONY ALE ZA CO, WSZOŁEK OD KILKU MECZY ZAMIAST W PIŁKĘ KOPIE W ZIEMIĘ...ITD ITD...PIŁKARSKO CORAZ SŁABSI...GDZIE NAM DO EUROPY...JAK MY SWOJEGO GRAJDOŁKU NIE MOŻEMY OPANOWAĆ...POZDRAWIAM PRAWDZIWYCH KIBICÓW...

odpowiedz
BRD - 17.02.2020 / 11:25, *.chello.pl

Ja tam plusów nie widziałem niestety.

odpowiedz
Gienek - 17.02.2020 / 10:50, *.netfala.pl

Generalnie oprócz Kante nikt chyba nie zasłużył na plusa. Majecki też robił błędy. Najgorsza była obrona, a Jędrzejczyk to jednak szybciej biega niż myśli. Chłopina ma furę szczęścia, że nie dostał czerwonej i nie sprokurował karnego w ostatnich meczach. Lewczuk jakiś zaspany, Vesović nie wyszedł na boisko. Słabo Legia!

odpowiedz
bum - 17.02.2020 / 10:33, *.135.90

(+) tylko i wylacznie jest nim chybiony karny... Ambicje druzyny i motywacje ktorej w nich bylo brak przemilcze. (-) jeden wielki dla calej druzyny i trenera za h... wyjsciowy sklad i kompletnie nie zrozumiale zmiany a raczej ich brak... Jak veso gra w takiej formie a Stolar siedzi na lawce to ja nie bede nawet pytal o ta sprawiedliwosc u vukovicia no to jest farmazon! Co to siue k.. dzieje z tym klubem to masakra i jeszczeeby nam wmawiano ze musimy szanowac remis z jakims rakowem hah

odpowiedz
IamLegion - 17.02.2020 / 10:28, *.stimo.net

Prawa strona drugi mecz z rzędu wypada bardzo blado. Może warto by było dać zagrać Stolarskiemu a Vesovica przesunąć do pomocy ?? Brak minusa dla Pawła Wszołka nie wiem jakim cudem, ponieważ to jego drugi beznadziejny mecz pod rząd.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 17.02.2020 / 10:26, *.chello.pl

Jędza bez MINUSA?? To cud, że po jego faulach nie było jeszcze jednego karnego i wielu wolnych (w tym jednego z szesnastki) !. Veso, to tragedia. Jest jakiś parytet, z którego wynika, że musi być conajmniej dwóch bałkańców w składzie? Antolic nie wystarczy?

odpowiedz
lacombe - 17.02.2020 / 10:14, *.com.pl

Vesovic najgorszy na boisko.Drewienko....

odpowiedz