Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja

Vuković: Pewne kary rozdaje się zbyt pochopnie

Woytek

- Interesuje nas solidne przygotowanie się do trudnego rywala, który ostatni mecz przegrał za wysoko, ale wynik nie odzwierciedla tego, co miało miejsce na boisku w Poznaniu. Tak samo jak wysoka wygrana z Lechią na koniec rundy jesiennej nie odzwierciedla przebiegu tamtego meczu. To są najlepsze przykłady tego, z jaką drużyną przyjdzie nam zagrać. Raków to silny i mający swój styl zespół. Grają specyficzną piłkę i na to musimy być przygotowani - mówi Aleksandar Vuković.

- Następny mecz to następna karta w historii i liczy się tylko to, jak zagramy w sobotę. Będziemy bardzo uważni, zwrócimy uwagę na rywala i jego silne punkty, ale chcemy grać to, co uważamy za najlepsze dla siebie.

- Współczuję trenerowi Papszunowi, bo nie ma nic trudniejszego i gorszego dla trenera niż brak możliwości prowadzenia drużyny w takim meczu. Kary dla trenerów są takie, a nie inne - myślę, że każdy wolałby finansowo gorzej odczuć karę niż mieć takie doświadczenie.

- Oprócz Luisa Rochy i Vamary Sanogo wszyscy trenują normalnie i są do dyspozycji.

O transferze Pehkarta

- Tomas Pekhart przyleciał do nas z Las Palmas, ale nie z plaży. Jest w treningu i gotowy do tego, żeby rywalizować o miejsce w składzie. Nie zajmuję się osobiście transferami, ale jestem o wszystkim informowany i nic nie dzieje się za moimi plecami. To, że zawodnik jest w drużynie świadczy o tym, iż chcieliśmy go do klubu sprowadzić. Pekhart nie trafił do drużyny, która nie ma napastników. To co on ma nam dać to większe pole manewru, większą rywalizację na tej pozycji i już widzę, że jest w stanie to zrobić. Na pewno nie zagra od początku w sobotę, bo na to trzeba zapracować. Po odejściu Cafu brakuje nam jednego zawodnika, ale dramatu nie ma. Myślimy jednak o zwiększeniu rywalizacji na tej pozycji. Nie ma pośpiechu, ale nie wykluczam, że w tym okienku może się jeszcze coś wydarzyć.

O karze Komisji Ligi

- Nie jest to przyjemna sytuacja dla drużyny, klubu i kibiców. Zbiorcze karanie jest popularne od dawna, ale nie jest najbardziej sprawiedliwe i sensowne. Na pewno odczujemy to w następnym meczu u siebie. Będzie to przykra kara dla drużyny i dla większości tych ludzi, którzy zasiadają na wykluczonej trybunie. Myślę, że pewne kary rozdaje się zbyt pochopnie i nie tędy droga. Dawno już wyraziłem swoje niezrozumienie kibiców Legii, jeżeli chodzi o "napinanie się" na Polonię. Ja tego nie pojmuję. Pierwszy raz "podjarany" pojechałem z drużyną na Polonię w 2001 roku, zakładając, że spotkanie będzie przypominało derby Belgradu. Tymczasem zobaczyłem tam 2,5 tysiąca ludzi... stwierdziłem, że to jest coś mocno sztucznego i od tamtej pory nie mogę za bardzo zrozumieć w zajmowania się Polonią przez kibiców Legii. To klub, który ma swoje miejsce w Warszawie jakie ma. Nie wiem jaki w ogóle jest sens brania go pod uwagę.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
MK - 19.02.2020 / 15:20, *.187.4

Jeśli nie będzie pilnowania (bo nie nazwałbym tego napinaniem), to może się okazać, że za 10 lat będzie ich nie 2,5 a 25 tys.
Stąd takie zachowania

odpowiedz
Zgred - 15.02.2020 / 17:05, *.02.net

Hoopa do klapa. Kumaci wiedzą i pozdro dla nich

odpowiedz
Pawel - 15.02.2020 / 14:14, *.play-internet.pl

W 2011 roku na meczu Polonia -Legia 2:1 6500 kibiców

odpowiedz
MAKEN - 15.02.2020 / 12:18, *.252.3

Wolski do LEGII. To byłby dobry transfer.

odpowiedz
News⚽️Legia - 15.02.2020 / 01:48, *.204.75

Vuko a ty masz jakiś plan na jutro?Puszkina chłopaki zagrajá na 100% dla trenera a czy nasi bédá jutro wojownikami I pokażá kunszt twojej szkoły?zobaczymy, abyśmy szczéśliwie wygrali ✨⚽️✨

odpowiedz
Marcin 7 - 14.02.2020 / 21:11, *.com.pl

Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie
Ale czy kary są równomierne?
Jaką karę dostał LKS za transparent (wszyscy dobrze wiemy jaki)?
Dlaczego sędzia nie przerwał zawodów i nie kazał go zdjąć?
Transparent wisiał całą pierwszą połowę i nic

odpowiedz
Tylko Legia - 14.02.2020 / 19:49, *.chello.pl

Czystsza Warszawa, to Warszawa bez Polonii.
Hopsa, hopsasa!

odpowiedz
Jurgen - 15.02.2020 / 16:16, *.t-mobile.pl

@Tylko Legia: czy ty człowieku widzisz co piszesz ?

odpowiedz
Pinokio - 14.02.2020 / 19:44, *.t-mobile.pl

Pewnych "trenerów" zatrudnia się zbyt pochopnie .

odpowiedz
Kop w KOD - 15.02.2020 / 18:25, *.play-internet.pl

@Pinokio:
Na szczęście Vuko do nich nie należy

odpowiedz
KO - 14.02.2020 / 19:35, *.com.pl

A ja chcę żeby Legia grała z Polonią i z nią wygrywała po dobrych meczach... wcale się nie ucieszę jeśli zniknie.

odpowiedz
White white white white number 1 ! (L) - 15.02.2020 / 16:55, *.tpnet.pl

@KO: Niech Polonia przeprosi za swoją niewierność wobec nas , za swoje błędy i wypaczenia , niech grzecznie poprosi o układ i niech uzna , że jest częścią nas - Legii Warszawa , tak jak Hutnik , Ursus , Świt , Znicz , Legionowia i wszystkie nasze dzielnice . Wtedy możemy ewentualnie ( po niekrótkim okresie próbnym ) zastanowić się nad przyjęciem Polonii z powrotem do naszej Legijnej rodziny . A jak nie , to nie ma co się ich żałować , niech bankrutują i siedzą cicho . Ich dzieci i tak będą nami (L) , będą mądrzejsze niż ich starzy .

odpowiedz
odlot - 15.02.2020 / 23:11, *.vectranet.pl

@White white white white number 1 ! (L): no to grubo odleciales

odpowiedz
ksieciunio - 14.02.2020 / 19:05, *.chello.pl

Vuko, BRAWO !!!!!!!!!!!! no zaczynasz mi imponować

a Polonia, dajcie nowemu właścicielowi ją wykończyć, leżącego się nie bije, bądźmy honorowi, niech umrze śmiercią naturalną, odpuśćmy choć............. uważm, że w Warszawie potrzebne są 2 mocne kluby no to kto ???? Hutnik - nie ma, Gwardia - nie ma, Okecie - nie ma a Polonia jest choć w d........

odpowiedz
grzesiek - 14.02.2020 / 18:31, *.centertel.pl

No Vuko chyba troche przesadzil ze 2500 ludzi na polonii w 2001. To był rok ich sukcesow wiec conajmniej dwa razy tyle osob bylo wtedy na dyskopolo.
Ale jak pokazuje ich akcja bonjour gregoire jakos zbyt duzo polonistow nie mialo odwagi pokazac swojej facjaty w necie.

Tak czy siak osobiscie jestem przeciw jakiejkolwiek agresji na stadionach pilkarskich. Dla mnie nawet doping powinien ograniczac sie jedynie do chwalenia swojej druzyny a nie do obrazania innych. Agresja fizyczna to juz w ogole dla mnie dno. Pobicie np kogos za szalik innej druzyny jest słabe. Tzn kto chce niech sie bije ale na ustawkach. Powinien byc zakaz bicia szalikowcow wtedy ludzie bardziej by garneli sie do przychodzenia na stadiony pilkarskie.
Agresja fizyczna moglaby byc ewentualnie wobec bezczelnego panoszenia sie w barwach na terenie wroga, dla jakichs przerzutow ktorzy np wpierw kibicowali polonii a pozniej przeszli na kibicowanie Legii. Niemniej zyjemy w 21 wieku. Wiadomo historia kibicow pilkarskich pokazuje ze nigdy nie byli to grzeczni chlopcy ale na Boga mamy 21 wiek zachecam wszystkich myslacych zeby powstrzymywali sie od agresji fizycznej. Ja juz mam dosc sluchania w tv o agresji syna do rodzicow poprzez zabicie kogos wiec chociaz uczynmy stadiony pilkarskie aby byly bezpieczne dla nas samych oraz dla naszych dzieci. Pozdrawiam ludzi myslacych tak jak ja. :)

odpowiedz
(L)URS - 14.02.2020 / 20:34, *.chello.pl

@grzesiek: Nie przesadził, wg 90minut na tym meczy było 2000 ludzi. Poza tym to jeszcze nie czasy DyskoPolo.

odpowiedz
tekken (L) - 14.02.2020 / 18:09, *.chello.pl

Też tak uważam z Polonią. Nie musimy przecież jechać kogoś do końca. Można np. dać im szanse na neutralność i zobaczymy, czy wykorzystają (nieobrażanie naszego klubu itd.). Kibice Legii mają zasady i honor.

odpowiedz
M - 14.02.2020 / 21:06, *.chello.pl

@tekken (L): poważnie mówisz czy urodziłeś się niedawno?
Mówi się, że kibice Legii nie lubią Polonii ale na Legii spotkasz całe mnóstwo ludzi, którym Polonia jest kompletnie obojętna. Pewnie ty jesteś tego przykładem.

Z kolei Polonia prawie nie ma kibiców ukierunkowanych tylko i wyłącznie na Polonię, to są przede wszystkim antykibice Legii. Ich w kupie trzyma tylko nienawiść do Legii, niczym pożywka. Jestem pewien, że bez obecności Legii już dawno zdechłoby to towarzystwo z K6.

Dlatego takie akcje jak z Wszołkiem czy z tym żabojadem są dla nich wodą na młyn. Poloniści tacy jak Listkiewicz cynicznie to wykorzystają. Zrobią z tego niesprawiedliwość prawie na miarę holocaustu swojego klubu tylko po to, żeby zyskać sympatię i litość otoczenia.
Polonia najbardziej boi się tego, że zostanie zapomniana ale nasi "transparentni" są niestety słabeuszami z logiki i nie ogarniają tego.

odpowiedz
tekken (L) - 14.02.2020 / 21:19, *.chello.pl

@M: Dokładnie to tez chciałem wyrazić, że to nie bierze się znikąd tylko sobie na to zasłużyli swoimi czynami.

odpowiedz
oLaf - 14.02.2020 / 21:52, *.vectranet.pl

@M: 100% racji. Ja kiedyś cieszyłem się że Polonia wchodzi do ekstraklasy bo "będą derby" etc. ale po udanych ; ) w - chyba-1998r. akcja "bezpieczny stadion" już nas tam z 5 lat nie wpuszczali i zawsze były hiper problemy, a po drugie spotkałem na ognisku kilku starszych polonistów i ... beznadzieja, oni nie tyle kochają Polonię tylko nienawidzą Legię, i to w sposób psychiczny, serio. Ta nienawiść ich karmi, jest sensem ich życia. Totalnie chore. Pozwólmy im spokojnie odejść...

odpowiedz
Arek - 14.02.2020 / 17:37, *.tpnet.pl

Skoro już tak o tych z Konwiktorskiej, to może przybliżyłby ktoś w jakiej lidze oni obecnie są, bo tak od momentu spadku z I ligi mam ich konkretnie w dupie i nie wiem za bardzo co się tam dzieje. A o jakimś Francuzie, co ma tam przyjść dowiedziałem się po tej śmiesznej burzy transparentowej.
Co do jutrzejszego meczu liczę na 3 pkt. choć łatwo tam nie będzie. Tym bardziej, że pierwsza piątka poza Legią gra między sobą i ktoś jakieś punkty straci. Oby tylko nie my

odpowiedz
filand - 14.02.2020 / 17:46, *.116.21

@Arek:
Mówisz i masz
https://www.transfermarkt.pl/polonia-warschau/startseite/verein/2745

Ciszej nad tą trumną...

odpowiedz
:) - 14.02.2020 / 17:33, *.chello.pl

Podobno to Remy namalował bo mu kazali

odpowiedz
Trzeba - 14.02.2020 / 17:18, *.virginm.net

ich je... do końca, aż będą same zgliszcza.

odpowiedz
Mrok - 14.02.2020 / 16:50, *.gov.pl

Polecał wypowiedź Vuko dokładnie wszystkim do przeanalizowania na chłodno.
Dajmy tej Polonii umrzeć w spokoju. Po co wyciągać co jakiś czas trupa z szafy? po co śpiewać o nim? Po co się tym epizodem zajmować?

odpowiedz
Kopi - 14.02.2020 / 16:37, *.tpnet.pl

Szacun Vuko!

odpowiedz
kojot1708@wp.pl - 14.02.2020 / 16:30, *.wind.it

Dokładnie. Nie ma poloni, to po co o niej wspominać.

odpowiedz
Andre (L) - 14.02.2020 / 16:13, *.plus.pl

mniej więcej to samo napisalem co Vuko...
widać niektorzy wola grac kiedys derby z druzyna z Sochaczewa niz z ksp
ewentualnie wyjazd do Niecieczy...

odpowiedz
Kabanos - 14.02.2020 / 19:18, *.play-internet.pl

@Andre (L): Akurat derby Sochaczewa miedzy Orkanem a Bzura to jedne z nielicznych na mazowszu ze swoja piekna historia.

Pozdro Socho Legia !!!!

odpowiedz
WW1969 - 14.02.2020 / 20:47, *.plus.pl

@Kabanos: no i mają nowe ładne stadiony, jak na niższe klasy rozgrywkowe.

odpowiedz
legiunia23 - 14.02.2020 / 16:12, *.com.pl

o polonii 100% racja!!!
Vuko po raz pierwszy zaimponowałeś mi w tej chwili!!!
szacunek

odpowiedz
Alan - 14.02.2020 / 16:11, *.t-mobile.pl

Hehe bravo Vuko mówisz to co myśli 90% kibiców Nie ma Polonii w Warszawie nie ma Polonii a ze niektórzy robią im ciągła reklamę to już inna sprawa.

odpowiedz
sks - 15.02.2020 / 09:52, *.plus.pl

@Alan: Ale jest Bałtyk w Warszawie! A Legia ma zostać jego oficjalnym fan-clubem! Gratulujemy wyboru! Bravo Wy!!!

odpowiedz