fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Legia odwołuje się od kary Komisji Ligi

źródło: Legia Warszawa

"W związku z wpłynięciem do klubu uzasadnienia decyzji Komisji Ligi, która nałożyła na Legię karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na najbliższy mecz Ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób znajdujących się w trakcie meczu z ŁKS-em na Trybunie Północnej, informujemy, że klub niezwłocznie złoży odwołanie od tej decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN." - poinformowała Legia Warszawa.

"Po pierwsze nie zgadzamy z karaniem Klubu za działania, których nie autoryzuje, nie akceptuje i na które nie ma realnego wpływu, szczególnie. że są to działania uderzające pośrednio lub bezpośrednio w Legię i jej wizerunek. Po drugie, nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej, dotyczącej ponad 7 tys. kibiców, z których absolutna większość nie miała nic wspólnego z wywieszonymi transparentami. Decyzje Komisji Ligi uznajemy za niezrozumiałą, niesprawiedliwą i bezprecedensową. Karanie tysięcy kibiców za działania kilku osób nie ma żadnego charakteru profilaktycznego, skutkuje protestami, konfliktem i jest sprzeczne z zasadami oraz celami jakimi powinna się kierować Komisja. Tak samo oceniamy analogiczną decyzję Komisji dotyczącą Arki Gdynia.

Podkreślamy, że nie zmienia to naszej jednoznacznie krytycznej oceny treści wywieszonych podczas meczu transparentów. Jednocześnie informujemy, że Klub nałożył po meczu z ŁKS-em cztery zakazy stadionowe i przekazał na wniosek policji materiał wideo z monitoringu stadionowego.

Liczymy, że NKO PZPN, która zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie rozpatrywać złożone odwołanie, skorzysta z możliwości zmiany niesprawiedliwej i niezgodnej z duchem sportu decyzji Komisji Ligi."

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Stx - 15.02.2020 / 14:17, *.plus.pl

Wiecie może kiedy będzie rozstrzygnięcie odwołania ?

odpowiedz
Piłka nożna nie dla ped... - 14.02.2020 / 19:16, *.plus.pl

Przestać miałczeć z godnością przyjąć karę z wysuniętym środkowym palcem pośpiewać pzpn pzpn jeb... Jeb... Pzpn

odpowiedz
Franco - 14.02.2020 / 19:14, *.centertel.pl

Stewart i ochroniarz to masło maślane.

odpowiedz
Mądry - 14.02.2020 / 22:05, *.chello.pl

@Franco: chyba dla ciebie

odpowiedz
Krys008 - 14.02.2020 / 17:54, *.t-mobile.pl

Zamiast piętnować takie zachowania, zamiast oficjalnie uznać to jako naganne zachowanie, to najpierw DM odcina się od odpowiedzialności, to teraz jeszcze odwołuje się od kary.
Inwestorzy z pewnością marzą o ładowaniu pieniędzy w naszą ligę.

odpowiedz
Szelka - 14.02.2020 / 22:05, *.chello.pl

@Krys008: dobrze prawisz Kolego.
Od siebie dodam historyczne i kompletnie nieskuteczne odwołania Legii od kary zamknięcia stadionu przy Ł3 na mecz z Realem, po szarży tych "najwierniejszych" na sektor zajmowany przez Dortmundczyków oraz walkowera z Celtikiem, m.in. po słynnej wypowiedzi kierowniczki klubu, iż to ona decyduje/wie o tym kto jest w danym momencie upoważniony do gry. Po prostu brak słów, nie tylko na głupotę legijnych włodarzy, ale i na prezentowaną przez nich obłudę...

odpowiedz
bronek49 - 14.02.2020 / 17:52, *.chello.pl

komisja liga zrobiła sobie z Legii dojną krowe za takie same przewinienia inne kluby dostają dużo mniejsze kary niz legia a z drugiej strony odebrałbym akredytacje tym pseudodziennikarzom którzy każdy incydent na Legii nagłaśniają po to żeby została najsurowiej ukarana a swoje ulubione kluby usprawiedliwiają i tuszują sprawy

odpowiedz
morf - 15.02.2020 / 16:39, *.chello.pl

@bronek49: podasz przykład tych innych klubów?

odpowiedz
robson - 14.02.2020 / 17:47, *.chello.pl

zadna Komisja Ligi nie ma prawa dostac danych osob co zasiadali na Zylecie , przeciez to proste jak budowa cepa ...

a to znaczy ze klub Legia moze sprzedac komu chce bilety na najblizszy mecz z Jagiellonia.

amen

odpowiedz
ding - 14.02.2020 / 16:11, *.chello.pl

Podstawy do odwołania to klub by miał, gdyby pewne kroki podjął już w trakcie meczu. Jakoś nie pamiętam interwencji stewardów albo ochrony, którzy próbowaliby zdjąć te transparenty.

odpowiedz
Grypex - 15.02.2020 / 16:33, *.tpnet.pl

@ding: Przeczytaj dokładnie dobrą radę dla Żabojada i jak już to przeanalizujesz to powiedz , gdzie niby jest tu grożba ? To było ostrzeżenie ekonomiczne . Bojkot firm jest prawnie i często moralnie dopuszczalny i konieczny . A o ochroniarkach to nawet nie gadaj , ich miejsce jest przy automacie z kawą albo przy ekranie transmitującym nasz mecz . Oni powinni być po naszej stronie i się nie angażować . I nie prowokować . Dariusz by im tego nie nakazał , ale komisja ligi kombinuje pod take cuś , niestety . To jest ostateczna degeneracja komisji ligi , upadek i dno . No cóż , nieciekawa sytuacja .

odpowiedz
olo - 14.02.2020 / 15:48, *.tpnet.pl

Niezależnie od efektów tego odwołania, jest to jeden z nielicznych przypadków , kiedy włodarze Legii jawnie wystąpili z odwołaniem od nałożonych kar. Z tego co wiem, do tej pory pewne rzeczy były załatwiane po cichu, aby nie robić zbyt dużego rozgłosu.

odpowiedz
:) - 14.02.2020 / 16:50, *.chello.pl

@olo: dobrze poinformowany jesteś

odpowiedz
olo - 14.02.2020 / 20:55, *.tpnet.pl

@:) :
Napisałem z tego co wiem, ale skro Ty wiesz lepiej......

odpowiedz
Rameniarz - 14.02.2020 / 15:43, *.chello.pl

Pisałem to już na innym portalu. Sprawdziłem specjalnie regulamin dyscyplinarny PZPN i art. 64 I 67 na które się komisja ligi powołała i nie przewidują one kary w postaci "Zakazu wejścia dla wszystkich, którzy byli na meczu na trybunie X". Mogą zamknąć stadion, trybunę, dać personalny zakaz stadionowy, ale nie zabronić wstępu wszystkim co byli na trybunie. Inna sprawa, że sformułowanie "Osoby przebywające na trybunie" obejmuje też pracowników kiosków gastronomicznych oraz stewardów etc.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 14.02.2020 / 17:52, *.play-internet.pl

@Rameniarz:

Czyli lepiej zamknąć całą trybunę?

A może jednak dać im pstryczka w nos i pokazać środkowy palec gdy na Żyletę przyjdzie sporo ludzi nie będących na ŁKSie?

odpowiedz
Jasio - 14.02.2020 / 21:20, *.telkab.pl

@Tomek Mokotów: To oczywiste, że z dwojga złego to lepiej zamknąć trybunę. Nie można karać niewinnych osób!

odpowiedz
Tomek Mokotów - 15.02.2020 / 18:46, *.chello.pl

@Jasio:

Mam nadzieję że piszesz ironicznie bo inaczej głupota wpisu aż wali po oczach.

Zamkniecie trybuny karze tych ktorzy nie byli nawet na meczu.

odpowiedz
:) - 14.02.2020 / 15:10, *.t-mobile.pl

Pierdu pierdu

odpowiedz
Kle - 14.02.2020 / 17:37, *.centertel.pl

@:) : szczególnie, że normalnie można kupić bilet na Żyletę będąc wtedy na Żylecie :)

odpowiedz
PrzemoL - 14.02.2020 / 15:01, *.chello.pl

Najpewniej decyzja zostanie podtrzymana, nie oczekujmy cudów.

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 14.02.2020 / 17:54, *.centertel.pl

@PrzemoL: taka kara nie ma podstawy prawnej

odpowiedz
PrzemoL - 14.02.2020 / 18:32, *.centertel.pl

@Pab(L)o Loża: absolutna zgoda, jest to zwyczajne ograniczanie swobód obywatelskich niewinnym obywatelom. Co nie zmienia faktu, że moja wiara w odwołanie tej decyzji jest bardzo niska. Ale niezwykle bym się cieszył, gdyby mój brak wiary okazał się nietrafiony.

odpowiedz
Vuko - 14.02.2020 / 21:02, *.tpnet.pl

@PrzemoL: czego ty placzesz? Jak byles na lksie to kup teraz bilet na jage i przyjdz na zylete i tyle, tylko sie tym nie chwal glosno. Wiecej szczekasz niz robisz

odpowiedz
PrzemoL - 14.02.2020 / 21:50, *.chello.pl

@Vuko: Dziecko, mam karnet na żyletę, ale jeśli kara zostanie podtrzymana, to ani nie wejdę na karnet, ani nie będę miał możliwości zakupu biletu. Ty w ogóle zrozumiałeś na czym polega, nałożona na klub, kara? Czy prowokujesz dla samej prowokacji?

odpowiedz
Franio - 15.02.2020 / 19:03, *.tpnet.pl

@PrzemoL: kara kara a zycie zyciem. Zobaczysz ze wejdziesz na mecz. Chyba ze zostaniesz w domu.
P.s. po co Ci karnet. Klub dyma karnetowiczow juz kilka lat

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.