Arena Ursynów - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Puchar Polski: Legioniści wzięli udział w konkursach

Fumen, źródło: Legionisci.com

Za nami kolejna edycja turnieju Pucharu Polski. Przez cztery dni w warszawskiej hali Ursynów trwały zmagania ośmiu ekip oraz odbyły się dwa konkursy. W wydarzeniu wzięli również koszykarze Legii. Na początek rozgrywek ekipa Tane Spaseva przegrała 58-85 z HydroTruck Radom. Natomiast w sobotę Michał Michalak oraz Jakub Nizioł stanęli w szranki w indywidualnych konkurencjach.

Na początek zawodnicy PLK wzięli udział w konkursie rzutów za 3 punkty. W pierwszej rundzie najlepszy z całej szóstki był zawodnik Legii. Michał Michalak zdobył 22 punktów i wraz z Michaelem Hicksem (20) oraz Michałem Chylińskim (18) weszli do finału. W decydującej rozgrywce górą był zawodnik Polhparmy Starogard Gdański. Hicks zdobył 23 punkty i zgarnął nagrodę główną. Natomiast przedstawiciel warszawskiej ekipy musiał zadowolić się trzecim miejscem (16 pkt.).Najwięcej emocji przyniósł widowiskowy konkurs wsadów. Jakub Nizioł okazał się bezkonkurencyjny, ale ostatecznie zajął drugie miejsce! Najpierw nie dał szans rywalom w pierwszej rundzie zgarniając 88 punktów po dwóch próbach (45 + 43). Nieźle poradzili sobie również Cleveland Melvin (85) oraz Thomas Davis (82). Wyrównany bój o wygraną toczyli Davis z Kinga Szczecin oraz Nizioł z Legii. Zagrania obu graczy oceniono identycznie (46 za pierwszy dunk i 47 za drugą próbę). O głównej nagrodzie zadecydowała dogrywka, w której sędziowie wyżej ocenili wsady Davisa (44 pkt.). Ostatecznie Jakub Nizioł zgarniając 42 punkty otrzymał nagrodę pocieszenia.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.