Lech Poznań z oprawą lechistów do góry kołami
REKLAMA

Na stadionach: Przechwycona oprawa Lechii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Zdecydowanie najgłośniejszym echem spośród meczów ekstraklasy ostatniego tygodnia odbiło się starcie Lecha z Lechią, podczas którego gdańszczanie stracili swoją oprawę na rzecz "Kolejorza". Nie brakuje oczywiście dyskusji nt. braku honorowej postawy ze strony lechitów, którzy mieli współpracować z ochroną i policją przy przechwyceniu choreografii. Wiadomo, że Lechię czeka surowa kara ze strony Komisji Ligi za rzucanie pirotechniką w sektory gospodarzy. Lech już teraz zamknął sektor gości na trzy najbliższe spotkania, przez co ucierpią fani Górnika, Legii i Pogoni. Ponadto lechiści na stadion w Poznaniu nie zostaną wpuszczeni przez dwa najbliższe lata.

A jak w ogóle doszło do całego zajścia? Wersje obu ekip różnią się znacznie. Pierwsza kwestia, co do której nie ma żadnych wątpliwości, to fakt, że lechiści zgłosili oprawę bardzo późno i nie uzyskali pozwolenia na jej zaprezentowanie przez klub z Poznania. Ci zasugerowali przyjezdnym, by oprawę pozostawić w pociągu specjalnym. Lech utrzymuje, że Lechia pozostawiła swoją oprawę samą sobie, nie pilnowała jej (w przeciwieństwie do Legii, gdy poznaniacy nie wpuścili choreografii "Mistrz nie do Poznania"). Lechia przekonuje, że zostawiła oprawę w "depozycie" i stamtąd została ona przechwycona podstępem, dzięki współpracy Lecha z ochroną/policją. Kierownik ds. bezpieczeństwa na poznańskim stadionie przekonuje, że kontener, w którym oprawa została "złożona" od pewnego czasu nie jest już depozytem, bowiem nie spełniał odpowiednich wymogów. Ostatecznie oprawa Lechii zaprezentowana została w "Kotle" do góry kołami.Rzucanie pirotechniką w sektory rodzinne z pewnością spotka się z poważnymi konsekwencjami ze strony Komisji Ligi. Tej samej, która jeszcze kilka dni wcześniej karała surowo (zamknięciem trybuny) za wywieszanie transparentów. Wydaje się, że w związku z powyższym nie do końca może zostać zrozumiane hasło wywieszone przez fanów Legii na meczu z Jagiellonią.

A jakby mało było meczów bez kibiców gości, nadchodzące derby Krakowa również prawdopodobnie odbędą się na stadionie przy Kałuży bez obecności Wiślaków. Cracovia zapowiedziała bowiem, że przekaże fanom "Białej Gwiazdy" zaledwie 450 biletów, a dodatkowo przekazanie tak skromnej puli uwarunkowano wpłaceniem kaucji w wysokości 45 tysięcy złotych. "Zachowanie klubu z drugiej strony Błoń jest po prostu skandaliczne. To łamanie wszelkich standardów związanych z przyjmowaniem kibiców na stadionach ekstraklasy, wyznaczanie jakiejś kolejnej obłąkanej roszczeniowej drogi, którą zaraz podchwycą inni decydenci ekstraklasowych klubów. Z naszej strony decyzja może być tylko jedna: NIE IDZIEMY NA DERBY. Nikt nie będzie stawiał nam jakichś śmiesznych warunków, a zwłaszcza włodarze klubu z Kałuży. Patrząc z drugiej strony, trudno się dziwić tamtejszym działaczom. Zachowują się zgodnie ze swoją tradycją. Już w czasach kiedy kupowali mecze, robili problemy z biletami..." - czytamy w oświadczeniu Ultra Wisła.

W związku z powyższym, Wisła mobilizuje się na wyjazd do Gliwic, gdzie zamierza przyjechać 20 autokarami.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok (685)
Niewiele ponad 17 tysięcy widzów na trybunach - Żyleta była otwarta, bowiem kara Komisji Ligi została zawieszona po odwołaniu klubu. Legioniści tym razem wywiesili transparent stylizowany na ten skierowany ostatnio do francuskiego biznesmena, tyle że adresatem treści był organizator rozgrywek - "Ekstraklaso, jeszcze nie jest za późno na zmianę podejścia do kibiców. Nadal macie sponsorów, na stadiony jeszcze ktoś przychodzi...". Kibice Jagiellonii przyjechali do Warszawy pociągiem specjalnym, w 685 osób i z pięcioma flagami. Wraz z nimi w klatce pojawiła się delegacja Spartaka Moskwa (Banda Tuka) z flagą.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk (600)
Lechiści do Poznania przyjechali pociągiem specjalnym w dość przeciętnej liczbie. Nie udało im się wnieść przygotowanej oprawy, więc zostawili ją w kontenerze, który jeszcze jakiś czas temu służył za depozyt, a dziś już depozytem nie jest. Gdańszczanie zostawili swoją choreografię bez żadnej opieki. Ten fakt wykorzystali lechici i przechwycili z pomieszczenia malowany transparent "Pyropoly" i sektorówkę Lechii, które później zaprezentowane zostały do góry kołami w "Kotle". Lechiści wkurzeni z tego powodu, obrzucili sektory miejscowych racami, co z kolei spowodowało przerwę w meczu. Łącznie na trybunach 12,7 tys. widzów. Lech pokazał oprawę przygotowaną przez kolejne fankluby, w Kotle zaprezentowane zostało m.in. racowisko, a następnie świece dymne w asyście flag na kijach.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze (399)
Spadek frekwencji na meczach Ślaska w porównaniu do rundy jesiennej jest widoczny gołym okiem - mecz z Górnikiem obejrzało niewiele ponad 8 tysięcy widzów. Zabrzanie przyjechali w 399 osób, w tym Hajduk (6) i ROW (2). W sektorze gości wywiesili sześć flag.

Arka Gdynia - Raków Częstochowa (275)
Raków kilka dni przed meczem podał informację, że do Gdyni nie jedzie, ale była to jedynie dezinformacja dla policji. W sektorze gości częstochowianie wspierani byli przez Stomil (80) oraz Lechię (73). Przyjezdni wywiesili jedną flagę i prowadzili sporadyczny doping. Ostatecznie mecz rozegrano z otwartym całym stadionem - kara dla klubu została zawieszona. Łącznie na meczu 4,3 tys. widzów.

Piast Gliwice - Cracovia (250)
Niewielkie zainteresowanie meczem w Gliwicach - na trybunach pojawiło się ok. 4 tysięcy fanów, w tym skromna grupa tworząca młyn. Cracovia przyjechała w ok. 250 osób, z pięcioma flagami.

Wisła Płock - Zagłębie Lubin (152)
Bardzo niska frekwencja na niedzielnym meczu rozgrywanym o godzinie 12:30 - na trybunach zebrało się zaledwie 2,1 tys. widzów. Zagłębie przyjechało w 152 osoby, w tym Zawisza (12), i w sektorze gości wywiesiło cztery flagi. Z obu stron nie zabrakło wymiany uprzejmości.

ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin (-)
Mecz bez udziału kibiców gości z powodu budowy stadionu w Łodzi. Na trybunach komplet 5,1 tys. widzów. Bez atrakcji.

Wisła Kraków - Korona Kielce (-)
W Krakowie najlepsza frekwencja spośród wszystkich meczów rozgrywanych w tym roku - na mecz z Koroną przyszły ponad 17,3 tys. widzów. Mecz rozegrano bez kibiców gości.


Wyjazd tygodnia: 685 kibiców Jagiellonii w Warszawie
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Jagiellonią Białystok:
Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Lech Poznań na meczu z Lechią Gdańsk:


Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:

Wisła Kraków na meczu z Koroną Kielce:
Arka Gdynia na meczu z Rakowem Częstochowa:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Śląsk Wrocław na meczu z Górnikiem Zabrze:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Wisła Płock na meczu z Zagłębiem Lubin:
Cracovia na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na meczu z Cracovią:


Stal Gorzów na meczu koszykarek z AZS-em Poznań:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
KO - 26.02.2020 / 13:01, *.tpnet.pl

Piast ok 4 tys, WisłaP trochę ponad 2 tyś - po co się męczyć w extraklasie? Są ligi szyte na ten wymiar.

odpowiedz
LW - 26.02.2020 / 00:15, *.tvksmp.pl

@Darek : PS. Nazwy klubów piszemy dużą literą. Nawet jeśli chodzi o Lecha, Lechię czy Widzew.

odpowiedz
Matigol - 25.02.2020 / 21:15, *.orange.pl

Będzie tak że Lech się dogada z Górnikiem i wpuści ich na swoje sektory (żyją od dłuższego czasu co najmniej dobrze, zresztą żabole im się wypinają przy każdej okazji-mam na myśli grajków) a Pogoń i My nawet klamki nie powąchamy. Zresztą mimo pewnych kibicowskich zasad nie chcialbym się nawet próbować z nimi dogadać (mimo że w przeszłości tak bywało). J....ć ich - mam nadzieję że nie po raz pierwszy zawodnicy uciszą ten stadionopodobny przybytek zakompleksionych antyLegionistów.

odpowiedz
Tom - 26.02.2020 / 06:29, *.tpnet.pl

@Matigol: Możliwe , że tak zrobią , niegościnne to takie ...

odpowiedz
L 200 - 26.02.2020 / 18:31, *.play-internet.pl

@Matigol: Już Rosołek ich dojedzie

odpowiedz
Mamut - 25.02.2020 / 19:48, *.t-mobile.pl

Pamiętam 2013 rok , rewanżowy finał PP u nas,i bracia szajsu też rzucali w nasz sektor rodzinny. Można powiedzieć co kraj (ekipy),to obyczaj

odpowiedz
Darek - 25.02.2020 / 19:48, *.t-ipconnect.de

lech musi mieć uklady z ochroną.Mozliwe że na ochronie stoją też kibice lecha.Daja im cynk co jest grane.Jakoś trudno mi uwierzyć by powiedzmy przykladowo 20 chłopa(bo jedna osoba przecież nie była fizycznie w stanie tego zrobić)wyszło z kotła przeszło w koło pół stadionu wzięło sobie niezauważonym oprawę lechii i weszła z nią bez problemu na swój sektor.
Będąc tam w przyszłości trzeba mieć oczy dookoła głowy.

odpowiedz
LW - 26.02.2020 / 00:07, *.tvksmp.pl

@Darek : Cenna uwaga. Jak masz więcej dobrych rad, to wal śmiało. Żyleta na pewno weźmie pod uwagę. Co oni by bez Ciebie zrobili...

odpowiedz
Masakra - 26.02.2020 / 16:48, *.3s.pl

@LW: po co ten sarkazm....

odpowiedz
bronek49 - 25.02.2020 / 18:11, *.chello.pl

nie rozumiem dlaczego Lech zamyka sektor dla gości i nie będą wpuszczeni kibice Legii to nie oni są od zamykania sektora gości tylko wydział dyscypliny pyry niech zamykają sektory dla swoich kibiców Legia powinna walczyć o swoich kibiców żeby mogli przyjechac do poznania nie może być samowolki amiki

odpowiedz
magoo - 25.02.2020 / 20:10, *.chello.pl

@bronek49: Przecież to zasłona dymna. Zamkniemy trybunę to nam komisja nie przebeje takiej kary jakby mogła. Lepiej nie wpuścić przyjezdnych na trzy mecze niż mieć zamknięty stadion na 2 kolejki...

odpowiedz
Darek - 25.02.2020 / 18:05, *.t-ipconnect.de

Odnośnie naszej frekwencji.
Czytam jeden artykuł.
Punkty po meczu z Jagiellonią.
17 tysięcy to przyzwoity wynik.
Czytam drugi artykuł.
Na stadionach.
Niewiele ponad 17 tysięcy widzów na trybunach.

odpowiedz
Bućko - 25.02.2020 / 20:18, *.vectranet.pl

@Darek :
No i co w związku z tym? Gdzieś jakiś błąd lub sprzeczność?

odpowiedz
kuman - 25.02.2020 / 17:40, *.cyfrowypolsat.pl

brawo lechia gdańsk

odpowiedz
MCHR - 25.02.2020 / 16:27, *.orange.pl

Jaki sens do k... nędzy, ma zamykanie sektora gości dla zupełnie innych ekip niż ta, która narobiła bydła? To bardziej logiczne by było zamknięcie stadionu Lecha ze względu na nieodpowiednie zabezpieczenie imprezy masowej.

odpowiedz
stolem - 25.02.2020 / 16:13, *.tpnet.pl

Cracovia prezentuje się jak ekipa 2 ligi , do Wisły bez podjazdu

odpowiedz
Pawel - 25.02.2020 / 15:08, *.vectranet.pl

Za rzucanie rac nieważne czy to na murawę czy w kibiców drugiej drużyny powinna być naprawdę surowa kara
I nieważne czy to kibic Lechii Lecha Legii itd.
Taki debil który rzuca racami powinien dostać porządną grzywnę i dodatkowo zakaz stadionowy
Przez takich idiotów kiedyś dojdzie do tragedii

odpowiedz
Peter - 25.02.2020 / 16:17, *.vectranet.pl

@Pawel: Popieram.

odpowiedz
eN - 25.02.2020 / 17:15, *.as9105.com

@Pawel: oj tam oj tam. raca się odbija wypala dziurę w kurtce i się ją odrzuca ;D
Przezycie nie do zastąpienia za resztę zapłacisz kartą mastercard

odpowiedz
Alan - 25.02.2020 / 18:11, *.t-mobile.pl

@eN:
Ciekawe co by bylo gdyby tobie popalilo twarz lub twojemu dziecku z ktorym bys byl na sektorze rodzinnym od rzuconej racy.... tez byś tak sobie żartował ? Dlatego proponuje mniej propagandy a więcej prawdziwego życia .

odpowiedz
jarekk - 25.02.2020 / 19:30, *.metrointernet.pl

@Pawel: Też tak uważam. Co innego podymić w sektorze ultrasów gdzie wszyscy wiedzą gdzie i po co są. A co innego rzucanie.

odpowiedz
dejne3 - 26.02.2020 / 00:08, *.plus.pl

@eN: Finał PP na Narodowym Legia z Kartoflami rzucali mendy w Arka Malarza i co jak się skoncżyło w odwrotnej sytuacji grzmiało by w mediach Trzeba mieć honor jak Arek Malarza inny by poświęcał walkower i po meczu tak zakomleksony kartofle posadzone między Warszawą a Berlinem

odpowiedz
Bródno - 26.02.2020 / 14:23, *.chello.pl

@eN: Ale zj_eb z ciebie..

odpowiedz
Tomek Mokotów - 26.02.2020 / 19:51, *.play-internet.pl

@Pawel:

To idiotyzm chodzić z dzieckiem na sektor rodzinny polożony tuż obok sektora dla przyjezdnych...

W życiu, już wolę nie przyjść na mecz z córką albo być tylko na co drugim za to kupować droższe bilety na inną trybunę.

Nie tylko mała się osłucha podwójnie przekleństw ale i oberwie petardą lub racą.

Miodzio.

odpowiedz
(L)o(L)o - 27.02.2020 / 22:21, *.inetia.pl

@eN: Przykro mi to pisać, ale, moim zdaniem,jesteś zwyczajnie durny.
Sam stacjonowałem wiele sezonów mecz w mecz na starej Żylecie za czasów Kazimierza Wielkiego , Gadochy , Zmiji i wielu innych Wielkich. Różnie bywało , również na wyjazdach, trzeba było mieć hart ducha i liczyć się z oklepem przez kibiców przeciwnej na wyjeździe albo przez milicję.
Ale takiej totalnej głupoty było jakby mniej.
Mam dylemat, bo uważam ze wnuk w wieku 6 lat absolutnie dojrzał na wiosnę do inicjacji na stadionie, ale argumenty syna " a jak jemu z sektora gości obok "przyłożą" racą ? " też nie są bezzasadne.
Inna sprawa - 60/70 lata to były porąbane czasy - ale w pewnych kryteriach , jak odnoszenie się do obecności dzieciaków na stadionie - dużo bardziej honorowe, z bluzgami w ich obecności każdy miał zaciągnięty hamulec. To tak przy okazji.

odpowiedz
Tomek Wola - 28.02.2020 / 09:37, *.net.pl

@Tomek Mokotów: Tak, bo na innych trybunach nie ma przekleństw. Zapomniałeś napisać że na trybunie rodzinnej latają butelki, a do toalet to lepiej nie wychodzić bo można wpier... obskoczyć.

A tak na poważnie: kiedy byłeś ostatnio na Ł3? Od dłuższego czasu na sektorze gości wisi siatka, aby nic od nich nie leciało ani w stronę rodzinnego, ani na murawę.

odpowiedz
Rotua - 28.02.2020 / 09:42, *.net.pl

@(L)o(L)o: W latach 70/80, a nawet 90 ogólnie mniej bluzgów było w życiu codziennym. Nawet za zwykłą "dupę" można było dostać mandat lub pałą - w zależności od okoliczności.
A synem się nie przejmuj, bierz wnuka na mecz i niech się dzieciak "wkręca" w Legię.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.