Porażka Polski. Występ Michalaka

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski przegrała 71-75 (12-21, 27-16, 14-18, 18-20) z Izraelem w ramach eliminacji do Eurobasketu 2021. W barwach biało-czerwonych wystąpił m.in. Michał Michalak. Zawodnik Legii spędził na parkiecie prawie 23 minuty. Przez ten czas zdobył 6 punktów, zebrał 11 piłek (2 w ataku / 9 w obronie) oraz zaliczył 3 asysty.

26-letni zawodnik trafił po jednym rzucie... z linii osobistych (1/1), za 2 punkty (1/4) oraz za 3 punkty (1/4). I to właśnie "trójka" Michalaka wzbudziła aplauz publiczności zebranej w gliwickiej hali. Legionista dał prowadzenie Polakom na zakończenie drugiej kwarty po akcji 3+1. Najpierw trafił zza łuku a będąc jednocześnie faulowanym, po chwili wykorzystał rzut osobisty.

Kolejne spotkanie Polaków już w niedzielę. 23 lutego zagramy z Hiszpanią w Saragossie.