fot. Mishka
REKLAMA

Relacja z trybun: Jeszcze nie jest za późno na zmianę podejścia do kibiców

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Długo wydawało się, że spotkania z Jagiellonią nie obejrzą kibice z Żylety, którzy byli na niej obecni na meczu z Łódzkim Klubem Sportowym. Wszystko za sprawą kary ze strony Komisji Ligi za dwa transparenty, które wywieszone zostały w trakcie meczu, choć żaden z nich nie zawierał wulgaryzmów. Fani Legii szybko wystartowali z akcją "#WykluczenizPKOekstraklasy", która przyniosła spodziewany skutek. Było o niej głośno, a tematem kar nakładanych przez organ Ekstraklasy SA na pewno poważnie zainteresował się tytularny sponsor rozgrywek. Nasz klub tymczasem złożył odwołanie do NKO PZPN, która po kilku dniach zdecydowała, że zawiesza rygor natychmiastowej wykonalności kary.

Na meczu z Jagiellonią fani Legii przygotowali transparent stylizowany treścią na ten wywieszony na meczu z ŁKS-em pod adresem francuskiego biznesmena. Tym razem jednak treść przygotowana została po polsku, bo i polski organ był jego adresatem, a dzięki temu Komisja Ligi nie będzie musiała wydawać pieniędzy na tłumacza. "Ekstraklaso, jeszcze nie jest za późno na zmianę podejścia do kibiców. Nadal macie sponsorów, na stadiony jeszcze ktoś przychodzi..." - hasło takiej treści wywieszone zostało na górnej kondygnacji Żylety.

Niestety sprzedaż biletów nie szła tak sprawnie, jak można się było spodziewać. Na trybunach pojawiło się łącznie 17 tysięcy fanów, co nie jest wynikiem nas satysfakcjonującym. Przy wejściu na stadion, Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę na oprawy.

Kibice Jagiellonii do Warszawy przyjechali pociągiem specjalnym, który w stronę stolicy wyruszył pięć godzin przed rozpoczęciem meczu. Na naszym stadionie stawili się bez problemów z odpowiednim zapasem czasowym i już pół godziny przed pierwszym gwizdkiem zaznaczyli swoją obecność po raz pierwszy. W sektorze gości wywiesili 6 flag, w tym jedno płótno ekipy Spartaka Moskwa (Banda Tuka), z którymi trzymają od pewnego czasu. "Jest k... taka, co ma kolegę Spartaka" - zaintonowali legioniści zaraz po tym, jak flaga rosyjskiej ekipy zawisła w sektorze gości. Łącznie było ich 685.



Zresztą uprzejmości z naszej strony było tego dnia znacznie więcej. Jak wyglądało to ze strony ekipy z Podlasia trudno powiedzieć, bowiem ich doping był niesłyszalny na naszej trybunie, a po kolejnych traconych bramkach przyjezdni zupełnie stracili zapał do głośniejszych śpiewów. W trakcie meczu z Żylety niosły się natomiast m.in. "Jazda z k...!", "Na ulicy Jurowieckiej ma siedzibę swą..." oraz w drugiej połowie "Bo Jagi nikt nie lubi, bo Jaga nie ma zgód..." - te dwie ostatnie przyśpiewki śpiewane były trochę dłużej niż zazwyczaj, a z każdym kolejnym razem, wykonywane były coraz głośniej. Pod adresem spartakowców zarzucone było także "Legia Tuka w d... puka hej, hej!".

Spotkanie z Jagiellonią poprzedziła minuta ciszy ku pamięci Andrzeja Majznera, wieloletniego kierownika sekcji bokserskiej Legii. Tę uszanowali kibice gości. Później ruszyliśmy z głośnym dopingiem, a zaczęliśmy od "Do boju Legio marsz, zwycięstwo czeka nas...". Przez cały mecz nasz doping stał na naprawdę dobrym poziomie i tylko sporadycznie "Staruch" musiał mobilizować wszystkich do maksymalnego wysiłku. Przez większość spotkania wszyscy zgromadzeni na Żylecie wiedzieli w jakim celu przybyli na trybunę najbardziej zagorzałych fanatyków.



Sytuacja na murawie była bardzo sprzyjająca. Legia szybko wyszła na prowadzenie, a jeszcze przed przerwą zdobyła drugą bramkę. Po golu numer trzy oczywiście zaśpiewaliśmy "Trójka do zera, trafiła Legia frajera", a następnie "Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci. (...) Ta podlaska k... to słabość". Po czwartej bramce, byliśmy w jeszcze lepszych humorach, a z Żylety niosło się najpierw "Bo Warszawa jest od tego, aby bawić się na całego" oraz "Hej Legio tylko mistrzostwo!". Następnie zaś odnieśliśmy się do białostoczan, którzy coś mocno przycichli od momentu utraty przez ich grajków trzeciej bramki, skandując "Powiedz, czy boli..." oraz "Tak to już bywa...".



Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za okazałą wygraną oraz zaśpiewaliśmy wspólnie "Warszawę". Obyśmy w równie dobrych humorach byli także po kolejnych spotkaniach naszej drużyny. A tymczasem po meczu z Cracovią, który już w następną sobotę na naszym stadionie (tańsze bilety były do kupienia przez pierwszych 48 godzin sprzedaży), czeka nas wyjazd do Gdańska w środę, 4 marca. Nie ma, że środa, późno, czy cokolwiek innego - wspieramy Legię zawsze, bez względu na okoliczności. Do wykorzystania mamy 1800 biletów, które nabywać będzie można we wtorek w godzinach 18-20 w SportsBarze Ł3. Podczas meczu z Jagiellonią na trybunie wschodniej wisiał transparent "Wszyscy nad morze, to Legii pomoże! 04.03 - Gdańsk".

P.S. Podczas meczu na Żylecie wisiały także transparenty "Czarny jesteśmy z Tobą - 106!" oraz "#Murem za Bonusem". Ten drugi poświęcony Bonusowi RPK, przebywającemu w areszcie na podstawie kłamliwych zeznań świadka koronnego.

Na Żylecie zadebiutowała odnowiona, szyta flaga "W naszym życiu liczy się nie tylko fooTBall".

Frekwencja: 17 075
Kibiców gości: 685
Flagi gości: 5

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
Joł ! - 27.02.2020 / 18:59, *.tpnet.pl

Murem za Bonusem ( L ) . Trzymaj się bracie .

odpowiedz
Joł ! - 27.02.2020 / 18:57, *.tpnet.pl

Jeszcze będzie czaas , by odpoczywać ... Nie bój się zmiany na (L)epsze .

odpowiedz
KAMI(L) - 25.02.2020 / 22:50, *.chello.pl

Nie rozumiem co to za pomysł żeby wyciszać Sen o Warszawie pod koniec, przecież to cała magia ze śpiewamy ten utwór razem ze śp. Czesławem Niemenem. Trzeba skończyć z tym dziwnym wymysłem, głośność powinna być taka żebyśmy ani my nie zagłuszyli muzyki, ani muzyka z głośników nas.

odpowiedz
Czesław Niemen - 26.02.2020 / 09:55, *.kompex.pl

@KAMI(L): Sen o Warszawie powinien być puszczany na wyjście zawodników. Mistrzem Polski jest... powinno lecieć odrazu po...

odpowiedz
Wujo55 - 25.02.2020 / 20:08, *.t-mobile.pl

Tępić chamstwo, gdzie PZPN, nieudacznicy Legia bez kibiców, Lechia tak samo. BONIEK obudź betonowych obserwatorów.

odpowiedz
Kimi - 25.02.2020 / 12:33, *.play-internet.pl

Dla wielu kibiców A szczególnie starszyzny pieśń nie poddawaj się przy wysokich wynikach jest idiotyczna ( chodzi jest rytmiczne , bardzo dobrze wychodzi jest lubiana) uważam że jest piosenka motywujące piłkarzy przy gorszych wynikach, wiem dla niektórych to beka i dawaj jeszcze siedem brameczek , ale pamiętajcie że prawdziwi Legionsci się nie poddaja ,

odpowiedz
SNS - 25.02.2020 / 12:08, *.onet.pl

Naprawdę myślicie że to na skutek akcji #WykluczenizPKOekstraklasy? Nawet większość kibiców miało ją gdzieś. Kara była głupia, klub się odwołał i tyle w temacie.
Klub reagował bo to w jego interesie jest to żeby sprzedać bilety a nie mieć idiotów na trybunach.

odpowiedz
Bysior xxL - 25.02.2020 / 08:23, *.24.91

Za dużo jest zamuły A brakuje konkretnego pier...niecia. Może Różyk powinien od czasu do czasu wrócić na Gniazdo dla urozmaicenia i ożywienia.

odpowiedz
Różyk spiderman sialalalala - 25.02.2020 / 09:30, *.plus.pl

@Bysior xxL: Różyk na gnieździe to jest to!

odpowiedz
Sputnik 44 - 25.02.2020 / 09:57, *.t-mobile.pl

@Różyk spiderman sialalalala: Różyk najlepiej czuł się wisząc na płocie starej dobrej Żylety. To se ne vrati...

odpowiedz
ding - 25.02.2020 / 10:16, *.chello.pl

@Różyk spiderman sialalalala: Nie było lepszego gniazdowego od Różyka!

odpowiedz
Peter - 25.02.2020 / 11:11, *.play-internet.pl

@ding: To prawda. Super człowiek, niesamowite teksty, wierszyki i piosenki. Zawsze było wesoło na wyjazdach

odpowiedz
Tomek Mokotów - 25.02.2020 / 12:14, *.play-internet.pl

@Bysior xxL:

Pamiętam wyjazd na Widzew, gdy bodajże właśnie Różyk, "lekko" na rauszu wgramolił się na płot, uciszył sektor i wrzasnął: Ceeeeee...
...po czym spadł z płotu...

Nikt nie dokończył okrzyku...

Wariat i tyle, piękne czasy...

odpowiedz
Matigol - 25.02.2020 / 08:15, *.orange.pl

Zastanawia mnie czemu już na 2 meczu z rzędu z podlaskimi pszczółkami nie ma kontynuacji utylizacji ich flag? Po "skoku stulecia" była tego cała masa, spłoneło/zostało podarte do tej pory tylko kilka szt. Na każdy mecz przez najbliższe kilka-kilkanaście lat starczyłoby po co najmniej 1 szt. A tu nic. No chyba że zmieniliśmy taktykę i od ostatniej wizyty na "biełyjrusi" będziemy te szmaty palić tylko tam - na wyjezdzie. Oczywiście po takiej akcji będą 2 kolejne zakazy wyjazdu do bimbrowników.

odpowiedz
Dzonson - 25.02.2020 / 10:21, *.centertel.pl

@Matigol:

Nie jesteś chyba zbyt ogarnięty

odpowiedz
Matigol - 25.02.2020 / 10:52, *.centertel.pl

@Dzonson: Co Ty nie powiesz ? Bardziej niż Ci się wydaje kozaczku zza klawiatury.

odpowiedz
zdegustowany - 25.02.2020 / 23:26, *.t-mobile.pl

@Matigol: idiota.

odpowiedz
grzesiek - 25.02.2020 / 08:09, *.centertel.pl

Hihi na ostatnim zdjeciu sporo osob ubranych w barwy baby jagi :)

odpowiedz
Do Autora - 25.02.2020 / 07:18, *.91.50

Flaga "fooTBall" Nie jest odnowiona tylko kompletnie nowa. Wcześniejsza wersja była drukowana ala baner

odpowiedz
Legiunia23 - 25.02.2020 / 02:03, *.plus.pl

A ja uważam że nie poddawaj się ma swoją moc.
Mi np. w ogóle to nie przeszkadza wręcz przeciwnie jak słyszę drę się razem z Żyletą i zawsze mam ciary. Komu się nie podoba, niech nie śpiewa, niech nie słucha i po temacie.
P. S. Siedzę zawsze na Wschodniej :)

odpowiedz
Do Alexa - 24.02.2020 / 23:00, *.play-internet.pl

To bylo do piknikow zeby ladnie, wyraznie i RÓWNO spiewali. Poza tym pilkarzyki czasem traca kocentracje, wiec jest to na miejscu. Przy okazji z 3:0 zawsze mozna zrobic 6:0

odpowiedz
Alex Bielany - 24.02.2020 / 20:51, *.centertel.pl

Czy Staruch moglby nie zarzucac nie poddawaj sie gdy prowadzimy 3:0
Nie mozna np 1gol 2 gol 3 w sieci
albo wyginam smialo cialo?
To nie poddawaj sie jest nie na miejscu przy takim wyniku

odpowiedz
WIE(L)UN - 24.02.2020 / 22:24, *.18.56

@Alex Bielany: to było już wyjaśniane więc ośmieszyła się tym komentarzem

odpowiedz
//// - 24.02.2020 / 22:43, *.chello.pl

@Alex Bielany: W jakiej sieci ... Trzeci leci ! Było, tak jak wyginam śmiało ciało. Więcej powinno być "bo jagi" przy tym trybuna zaczęła się ruszać, a nie ciągle jak na mszy i zrywy po golach.

odpowiedz
Kle - 24.02.2020 / 23:51, *.vectranet.pl

@Alex Bielany: bo to "Nie poddawaj się" było na to, żeby pojechać ich szóstką, a nie trójką

odpowiedz
Autor - 25.02.2020 / 00:46, *.net.pl

@Alex Bielany: Przy każdym wyniku ta pieśń jest beznadziejna.

odpowiedz
grzesiek - 25.02.2020 / 08:10, *.centertel.pl

@Autor: mi tez sie nie podoba

odpowiedz
Lopez nie Carlos - 25.02.2020 / 10:55, *.tpnet.pl

@Kle: Nie poddawaj się" było na to, żeby pojechać ich szóstką, a nie trójką

to trzeba powiedzieć piłkarzom bo raczej nie wiedzą tego a i po angielsku wersja potrzebna ;)

odpowiedz
Lopez nie Carlos - 25.02.2020 / 10:55, *.tpnet.pl

@Kle: Nie poddawaj się" było na to, żeby pojechać ich szóstką, a nie trójką

to trzeba powiedzieć piłkarzom bo raczej nie wiedzą tego a i po angielsku wersja potrzebna ;)

odpowiedz
BRL - 25.02.2020 / 11:05, *.play-internet.pl

@Alex Bielany: podbijam, jak dla mnie obciach trochę.

odpowiedz
Obiektywny - 24.02.2020 / 19:26, *.ip-point.pl

Do Poznania jest zakaz?

odpowiedz
Topos - 24.02.2020 / 21:07, *.centertel.pl

@Obiektywny: tak

odpowiedz
Sadi - 24.02.2020 / 22:26, *.18.56

@Topos: jaki niby zakaz kto może zakazać jedyne co jest to zamknięta klatka więc nie siej fermentu januszu

odpowiedz
Vuko - 25.02.2020 / 06:02, *.tpnet.pl

@Topos: jaki zakaz? W tym dniu jest wycieczka zwiedzania starego browaru w Poznaniu ;-)

odpowiedz
nick - 25.02.2020 / 11:34, *.156.44

@Vuko: mieliśmy zakaz wyjazdowy na dwa mecze do Poznania i obejmowało to najbliższy mecz, więc to czy pyry zamknęłyby sektor czy nie nie miałoby znaczenia..

odpowiedz