Futsal. Podkowa Teqball Club - Legia Warszawa. Przy piłce Dominik Skorża - fot. Woytek / Legionisci.com

Futsal

Podkowa Teqball Club 5-14 Legia Warszawa

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W zaległym meczu 10. kolejki II ligi futsalu Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Podkowa Teqball Club 14-5. Po dziesięciu spotkaniach ekipa ze stolicy ma na swoim koncie 9 zwycięstw, 1 porażkę i zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Fotoreportaż z meczu - 52 zdjęcia Woytka

Spotkanie było bardzo zacięte szczególnie w pierwszej połowie. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i mimo optycznej przewagi "Wojskowych", wyprowadzali groźne i skuteczne kontry. W 14. minucie prowadzili już 3-1, ale legioniści natychmiast zdobyli kontaktową bramkę. Konsekwentna gra Legii zaowocowała dwoma kolejnymi trafieniami w kolejnych minutach i do szatni schodziliśmy prowadząc 4-3.

Na początku drugiej połowy obraz nie uległ zmianie. Emocji nie brakowało nawet na ławkach rezerwowych, więc sędziowie pokazali kilka żółtych kartek, a najlepszy gracz Podkowy otrzymał w 24. minucie czerwony kartonik przy stanie 5-3 dla Legii. Od tego momentu morale gospodarzy siadło i rozwiązał się worek z bramkami dla Legii. W kilka minut "Wojskowi" doprowadzili do stanu 9-3. Rywale odpowiedzieli jeszcze dwoma golami, ale wyraźnie rozbici nie potrafili przeciwstawić się gościom i sami stracili jeszcze pięć.

Kolejny mecz "Wojskowi" rozegrają już w czwartek, 27 lutego o godzinie 20:00 z Drukarzem Warszawa w hali OSiR Włochy przy ul. Gładkiej 18. Wstęp darmowy - zapraszamy!

II liga: Podkowa Teqball Club 5-14 (3-4) Legia Warszawa
1-0 - 1' Bartłomiej Gołasiewicz
2-0 - 8' Bartłomiej Gołasiewicz
2-1 - 11' Krzysztof Jarosz
3-1 - 14' Bartosz Januszewski
3-2 - 14' Dominik Skorża
3-3 - 16' Mariusz Milewski
3-4 - 17' Bartosz Januszewski (samobójcza)