Wisła Kraków na meczu z Wisłą Płock - fot. wisla.krakow.pl
REKLAMA

Na stadionach: Chwała Bohaterom

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Trzy spotkania ostatniej serii spotkań rozegrano bez udziału publiczności. Na kilku stadionach zawisły płótna nawiązujące do Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a oprawę Im poświęconą przygotowali Koroniarze. Najbardziej szkoda derbów Dolnego Śląska, na których zabrakło fanów Śląska, ale niestety to coraz częstszy widok na naszych stadionach. W ten weekend rozgrywki wznowiły kluby I i II ligi, a w nadchodzący weekend na boiska i trybuny wrócą także trzecioligowcy.

W ostatni weekend oprawy zaprezentowali fani Legii (sektorówka + piro), Wisły Kraków (flagowisko + transparent), Korony (sektorówka, kartoniki, transparent), a także Widzewa, Elany, Miedzi, GKS-u Bełchatów i Stali Stalowa Wola.

Przed nami dwie kolejki w ciągu kilku dni. Niestety, derby Krakowa, których gospodarzem będzie Cracovia, rozegrane zostaną bez udziału kibiców gości. Klub z Kałuży zaproponował Wiśle 450 biletów do sektora gości oraz bardzo wysoką sumę do wpłacenia w formie kaucji na wypadek zniszczeń na stadionie. Wiślacy nie przystali na takie warunki, w związku z czym "Pasy" poinformowały, że kibiców gości na swój stadion nie wpuszczą.

Oberwało się solidnie także Lechii za rzucanie rac na wyjazdowym mecz z Lechem. Gdańszczanie nie pojadą na osiem kolejnych meczów wyjazdowych w ekstraklasie (jeden już za nimi) oraz dodatkowo na dwa kolejne wyjazdy do Poznania. Lech z kolei nie pojedzie na dwa najbliższe ligowe wyjazdy. Oba kluby zostały ukarane także finansowo - Lechia musi zapłacić 80 tys., Lech - 50 tys. złotych. Ponadto poznaniacy już wcześniej zapowiedzieli zamknięcie sektora gości na trzy najbliższe mecze przy Bułgarskiej - z Górnikiem, Legią i Pogonią. Komisja Ligi nakazała poznaniakom zamontowanie siatki przy sektorze gości, która uniemożliwiłaby rzucanie przedmiotów w kierunku murawy i sektorów gospodarzy. Na linii Lech - Lechia trwa wymiana "uprzejmości" na murach dotycząca akcji przejęcia przez lechitów oprawy gdańszczan.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Cracovia (600).
Legioniści na meczu z Cracovią rozciągnęli sektorówkę, tzw. Wielką Flagę. Po jej bokach powiewały flagi na kijach, a ponad nią odpalonych zostało około 100 rac. Na trybunach łącznie ponad 20 tys. fanów. Cracovia przyjechała pociągiem specjalnym.

Arka Gdynia - ŁKS Łódź (580)
Ponad 7 tys. widzów obejrzało spotkanie w Gdyni. Fani ŁKS-u w dobrej liczbie w sektorze gości - 580 osób, w tym Włocłavia (90), Zawisza (25) i Lech (4). Ze względu na przyjaźń obu ekip z Lechem na trybunach bardzo przyjazna atmosfera (ekipy wspólnie bluzgały na swoich wrogów).

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin (515)
Pomimo zakazu, Pogoń pojechała do Zabrza w bardzo dobrej liczbie. Dzięki pomocy zabrzan, Portowcy normalnie weszli na sektor gości, gdzie wywiesili jedną flagę. Na trybunach 10 tys. widzów.

Wisła Kraków - Wisła Płock (160)
Ponad 17 tys. fanów na trybunach. Gospodarze zaprezentowali transparent odnoszący się do derbów na stadionie Cracovii, na których nie będą się mogli pojawić - "Klub bez młyna, kibice bez zębów, futbol bez wyjazdów - świat według Pasów". Zaprezentowali ponadto transparent "Barwy naszej flagi, niech dodają wam odwagi", nad którym powiewały flagi na kijach. Fani z Płocka przyjechali w 110 osób, z trzema flagami, ponadto wspierani przez Hutnika.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice (150)
W Bełchatowie pojawiło się 150 kibiców gości. Przyjezdni wywiesili dwie flagi. Młyn Rakowa mniej liczny niż na poprzednim meczu, podobnie z frekwencją na całym stadionie.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań (-)
Lechici ukarani zakazem wyjazdowym na dwa mecze za spotkanie z Lechią, więc do Białegostoku pojechać nie mogli. Gospodarze w młynie rozciągnęli płótno "Viva Jagiellonia", a także wywiesili transparent odnoszący się do wyników osiąganych przez piłkarzy - "Brak jest walki, charakteru - mamy dość tego burdelu!". Na trybunach niespełna 7 tys. widzów.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk (-)
Koroniarze na meczu z patriotyczną oprawą z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. Zaprezentowali białe i czerwone kartoniki, transparent "Jeśli zapomnę o nich, ty Boże na niebie zapomnij o mnie" oraz sektorówkę "Chwała Bohaterom". Kibiców gości brak, z powodu zakazu za mecz Lech - Lechia.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław (-)
Dolnośląskie derby niestety rozegrano bez udziału kibiców gości, co zapewne miało wpływ na frekwencję na trybunach. Ta wyniosła niewiele ponad 5,6 tys. widzów. Zagłębie z przyzwoitym młynem, bez oprawy.

I liga:

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec (521)
Zagłębie na wyjeździe do Legnicy stawiło się w 521 osób, w tym Beskid Andrychów (33), Legia (9), BKS (8) i Czuwaj Przemyśl (1). Gospodarze z oprawą z wykorzystaniem pirotechniki.

GKS Bełchatów - JKS Jastrzębie (168)
Gospodarze zaprezentowali flagi na kijach, sektorówkę przedstawiającą piłkarzy trzymających się razem oraz transparent "Pokażcie charakter, zostawcie serce - nie wymagamy od was nic więcej!".

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz (100)
Na meczu przyjaźni pojawiło się 100 kibiców Sandecji.

Niższe ligi:

Lech II Poznań - Stal Rzeszów (156)
We Wronkach pojawiła się 156-osobowa grupa przyjezdnych, w tym Polonia Przemyśl (27) i Łada Biłgoraj (18).

Elana Toruń - Górnik Łęczna (117)
Fani Górnika wspierani przez Motor (45), stawili się w Toruniu w 117 osób. W sektorze gości wywiesili dwie flagi.

GKS Katowice - Błękitni Stargard (13)


Wyjazd tygodnia: 515 kibiców Pogoni w Zabrzu
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Cracovią:Cracovia na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Wisła Kraków na meczu z Wisłą Płock:

Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:
Zagłębie Lubin na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Raków Częstochowa na meczu z Piastem Gliwice (w Bełchatowie):


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa (w Bełchatowie):


Korona Kielce na meczu z Lechią Gdańsk:Górnik Zabrze na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:Jagiellonia Białystok na meczu z Lechem Poznań:
Arka Gdynia na meczu z ŁKS-em Łódź:
ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z Wigrami Suwałki:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:
Miedź Legnica na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:Stal Stalowa Wola na meczu z Bytovią Bytów:


Widzew Łódź na meczu z Olimpią Elbląg:


Olimpia Elbląg na wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź:


Elana Toruń na meczu z Górnikiem Łęczna:


GKS Bełchatów na meczu z GKS-em Jastrzębie:


GKS Jastrzębie na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów:


GKS Katowice na meczu z Błękitnymi Stargard:


Anwil Włocławek na meczu ze Stelmetem Zielona Góra:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.