Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja trenera

Vuković: Tu i teraz jest najważniejsze

Woytek

- Cracovia to jeden z najgroźniejszych rywali, o czym świadczy tabela oraz początek rundy wiosennej. Na starcie wygrali dwa mecze i przegrali minimalnie w Gliwicach, gdzie każdy może przegrać. Nie mam wątpliwości, że jest to istotny mecz. Natomiast niezależnie od tego jak się skończy, po nim będą równie ważne spotkania. Ten mecz jest najważniejszy dlatego, że jest pierwszy w kolejności. Nie jest wyjątkowy i inny niż poprzednie spotkania - powiedział przed sobotnim meczem z Cracovią Aleksandar Vuković.

- Nie mamy większych problemów kadrowych. Jest z nami już Luis Rocha, nie będzie natomiast Williama Remy'ego, który nabawił się urazu. Igor Lewczuk jest w specyficznej sytuacji. Jest szansa, że będziemy mogli z niego skorzystać, ale nie jest to przesądzone. Pozostali są zdrowi i gotowi.

- Wraca Artur Jędrzejczyk, więc może zdarzyć się tak, że w sobotę zestawienie obrony może wyglądać inaczej niż w poprzednim spotkaniu. Każdy z trójki Wieteska, Jędrzejczyk, Lewczuk jest dla mnie podstawowym środkowym obrońcą Legii, mimo że jeden zaczyna mecz z ławki. W jakim zestawieniu byśmy nie zaczęli, to będzie to podstawowa para obrońców. Podobnie jest na środku pomocy w trójce Antlolić, Andre Martins, Gwilia. Chcemy, by tak samo było na skrzydłach. Konkurencja musi być jak największa, bo nie da się grać o najwyższe cele jedną grupą zawodników.

- Michała Probierza bardzo szanuję. To doświadczony trener, który był trenerem jak jeszcze grałem w piłkę. Szanuję jego pracę w Cracovii. Ma swój sposób myślenia i prowadzenia zespołu, który jest mi znany. Nie mogę więc być zaskoczony i nie będę. Skupimy się na tym, co my jako drużyna mamy do zrobienia w tym meczu.

- W Cracovii jest kilku zawodników, na których trzeba zwrócić szczególną uwagę. Bardzo istotnym jest Sergiu Hanca, wyróżnia się także Janusz Gol. Cracovia to drużna, która jest agresywna i dobrze atakująca po stałych fragmentach. Tak jak my jesteśmy dla nich przejrzyści, tak i oni dla nas nie mają żadnych niewiadomych. Pozostaje to, jak zawodnicy wykonają swoją pracę i w jakiej dyspozycji znajdziemy się w danym dniu.

- Trener Cracovii mówi, że jesteśmy faworytem? Jesteśmy w Legii, więc to równa się z pewną presją i każdy z nas jest tego świadomy. Nikt nie jest w stanie nic zmienić ani na lepiej, ani na gorzej. Po żadnej wypowiedzi kogokolwiek nie odczuwam większej presji, niż sam narzucam na siebie. Chcę po prostu osiągnąć jak najlepszy wynik i robię wszystko co w mojej mocy, by tak się stało.

- Najlepszą drogą, by coś ugrać na dłuższą metę, to skupić się na teraźniejszości. Tu i teraz jest najważniejsze. Kolejne spotkania dopiero są w dalszej perspektywie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
tekken (L) - 29.02.2020 / 09:24, *.chello.pl

Vuko trzeba nabić punktów wcześniej i niech reszta biję się o drugie miejsce. Nie czekać do końca, bo wtedy to już przypadek decyduje czasami. Cracovia jest naszym rywalem w tym roku i chcą tu wygrać napewno.

odpowiedz
pol - 29.02.2020 / 09:16, *.chello.pl

To,co było ,też jest ważne.
9 meczów ze stratą punktów w tym 6 porażek w tej gównianej lidze.
pinokio niedojda.
Wygrał 4-0 z gównianą jagiellonią i myśli ,że jest miSZCZem

odpowiedz
Andrzej - 29.02.2020 / 09:50, *.play-internet.pl

@pol: kategorycznie się z Panem nie zgadzam. Uważam że jest to świetny trener, który przywrócił ducha Legii. Nie dość że są wyniki to jest i na co popatrzeć. Serdecznie pozdrawiam

odpowiedz
Vuko Won - 29.02.2020 / 17:26, *.master.pl

@Andrzej: są wyniki? :D przegrane mistrzostwo, odpdnięcie LE .. są wyniki

odpowiedz
Adma - 29.02.2020 / 01:22, *.tpnet.pl

Tylko tu i teraz , joł . Ps. Janek - wracaj ! (L)

odpowiedz
Sdewq - 28.02.2020 / 20:28, *.tpnet.pl

Piotr Müller - rzecznik rządu
@PiotrMuller
·
1 g.
W związku z apelem Naczelnej Rady Lekarskiej dot. #koronawirus informuję, że rano na spotkaniu z wojewodami premier
@MorawieckiM
zlecił szczegółową analizę wszystkich imprez masowych. Na tej podstawie wojewodowie będą decydować o ich odwoływaniu- zależnie od istniejącego ryzyka.

Czy ktoś może potwierdzić czy wojewoda nie wpadnie nagle na pomysł, że nie będzie meczu lub odbędzie się bez widzów?

odpowiedz
Tydek - 28.02.2020 / 20:36, *.33.243

@Sdewq:

We Francji oraz Niemczech kolejne przypadki a liga normalnie gra. Jedynie Szwajcaria odwołała wszystkie imprezy masowe ale oni zawsze delikatni byli :D

odpowiedz
Tydek - 28.02.2020 / 21:06, *.33.243

@Tydek:
NOWE
Koronawirus - rośnie liczba ofiar. Rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Korei Południowej [RELACJA]
dzisiaj 08:01 | aktualizacja 19:28
Koronawirus: Rośnie liczba ofiar. Najnowsze informacje [RELACJA]Koronawirus: Rośnie liczba ofiar. Najnowsze informacje [RELACJA] - JEON HEON-KYUN / PAP
Koronawirus w kolejnych państwach. W Nowej Zelandii zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia. Odnotowano je również na Litwie i na Islandii. Koronawirus Covid-19 od grudnia spowodował ponad 3 tys. zgonów na całym świecie. Kolejne przypadki zainfekowania wirusem z Wuhan potwierdzono dziś również w Szwecji i Norwegii oraz na Białorusi. W Polsce, jak dotąd, nie ma ani jednego pacjenta zakażonego koronawirusem, ale, jak mówił wczoraj minister zdrowia Łukasz Szumowski, to "kwestia czasu". Zapraszamy do naszej relacji!

Przypadki koronawirusa odnotowano na wszystkich kontynentach poza Antarktydą
W Korei Południowej odnotowano kolejny rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 571 nowych infekcji
Na poniedziałek zapowiedziano specjalne posiedzenie Sejmu, które będzie dotyczyło koronawirusa
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje do premiera o zakaz imprez masowych
20:49
GIS w swoim komunikacie podkreśla, że organizacja imprez masowych analizowana jest z uwagi na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2. Analiza prowadzona jest pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. - Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje w tej sprawie do głównego inspektora sanitarnego


A jednak faktycznie coś jest na rzeczy

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.