fot. Piotr Galas / Legionisci.com
REKLAMA

Felieton

Słowo na niedzielę: Rekord

Qbas

Dariusz Mioduski wreszcie wywiązał się z obietnic. Pobił transferowe rekordy Ekstraklasy. W jednym okienku transferowym najdrożej sprzedał i kupił piłkarzy. Zadanie więc wykonane. Co jednak z tego wynika?

Najpierw należy podkreślić, że przyjęta przez Mioduskiego strategia zaczęła przynosić efekty. Na sprzedaży piłkarzy klub zaczął zarabiać lepiej niż ktokolwiek w lidze. Tylko w dwóch ostatnich okienkach uzyskaliśmy ponad 21 mln euro. Można przy tym uznać, że żaden z tych graczy nie był niezastąpiony i nie odczuliśmy spadku jakości drużyny.

Ba, patrząc na występy w kraju, to nawet się poprawiło – Legia punktuje najlepiej od trzech lat, gdy na ławce zasiadał Jacek Magiera, który - zwłaszcza jesienią 2016 r. - prowadził dream team i potrafił z nim wyjść z grupy Ligi Mistrzów, w której rywalizował z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Sportingiem, by potem w Lidze Europy stoczyć równe boje z Ajaxem. Zespół Aleksandara Vukovicia gra z podobnym rozmachem i cieszy ofensywnym stylem i średnią strzelonych goli (2,13 – druga najwyższa w XXI w.). Do tego skład się ustabilizował i to na tyle, że żaden z zimowych nabytków, łącznie z rekordzistą Bartoszem Sliszem, nie może obecnie liczyć na miejsce w wyjściowej jedenastce.

I tu pojawia się wątpliwość. Do zespołu pozyskano piłkarzy, którzy nie wnoszą na tyle jakości, by zostać uznanymi za świeżą krew i na razie nie zanosi się, by ta opinia uległa zmianie. Nie wiadomo też czego spodziewać się po ich występach w europejskich pucharach, bo większość z nowych, również tych ściągniętych latem, grała w nich mało bądź wcale.

Nie ma jednocześnie wątpliwości, że rekord transferowy do klubu jest przede wszystkim inwestycją. Slisz nie tylko bowiem nie stanie się nagle wiodącą postacią przy Łazienkowskiej, zwłaszcza że to defensywny pomocnik, ale i ciężko mu będzie o wywalczenie miejsca w wyjściowym składzie. To nie on podciągnie zespół, a zespół może pomóc mu się rozwinąć, bo to, jak zasięgnąć języka u fachowców, bardzo progresywny zawodnik. Jeśli Legia planuje grać w fazie grupowej choćby Ligi Europy, to potrzebuje wzmocnić zespół przynajmniej trzema ogranymi zawodnikami. Na to jednak się nie zanosi.

W ogóle sądzę, że Mioduski musi mieć już umówionego kupca na Slisza lub jest tego bliski. Trudno mi sobie bowiem wyobrazić sytuację, w której dyrektor sportowy, nawet przy wsparciu prezesa, decyduje się na ogromne ryzyko i wydanie nienotowanej w lidze sumy na niezweryfikowanego w poważnej piłce piłkarza bez jakiegoś zabezpieczenia. Natomiast łatwo, że Slisz już latem zostanie sprzedany np. do mających dobrze rozpracowaną polską ligę Włochów, a zawodnik zostanie wypożyczony do Legii jeszcze np. na rok. Byłoby to racjonalne i minimalizowałoby możliwość wpadki. Jakby jednak naprawdę nie było, wiele wskazuje na to, że Slisz zostanie pierwszym pozyskanym za samodzielnych rządów Mioduskiego młodym zawodnikiem, na którym uda się dobrze zarobić.

Z biznesowego punktu widzenia sprawy wyglądają więc obiecująco. Gorzej jest jeśli spojrzeć na stronę sportową. Oczywiście wszyscy jesteśmy przekonani, że Legia odzyska mistrzostwo Polski, ale wciąż oczekujemy powrotu na europejskie salony, nawet te mniejsze w Lidze Europy. Dwumecz z Rangers pokazał jak trudno o awans, gdy trafia się na poważny zespół, choć przecież tylko z trzeciej ligi europejskiej. Na tym poziomie trzeba już grać intensywniej niż „Wojskowi” są aktualnie w stanie, o poprawę będzie trudno, gdy rywalizuje się w „wolnomyślicielskiej” Ekstraklasie. Jak już pisałem – trzeba więc wzmocnień, musimy poprawić jakość. Albo zapomnieć o pucharach i skupić się na handlu.

Rekordy więc pobite. Niewiele z nich jednak wynika. Może rzeczywiście zacznie w pięcioletniej perspektywie, o której wspominał prezes?

Autor: Jakub Majewski “Qbas”
Twitter: QbasLL

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (59)

+dodaj komentarz
kawulok - 02.03.2020 / 15:17, *.centertel.pl

@Tomek Mokotów: proponuję złapać szerszy kontekst. Napisałem o Antoliciu, Martinsie i Gwilii - z ich charakterystykami po to, by uzmysłowić panu Qubasowi, że w Legii wcale nie ma bogactwa zawodników na pozycjach 6 i 8, że ci którzy są nie gwarantują na dłuższą metę skuteczności przerywania akcji przeciwnika i rozgrywania piłki w - nazwijmy to - europejskim stylu. Slisz natomiast to potencjał na podstawowy skład pierwszej drużyny narodowej. Dodatkowo ma profesjonalne podejście do futbolu i otwartą głowę, która mu pomoże stać się dużej klasy zawodnikiem. Porównałem go z Dziczkiem, gdyż uważam że jest znacznie lepszy i wszechstronniejszy od byłego zawodnika Piasta. No i dwa razy tańszy! Slisz niezweryfikowany jest dla p. Qubasa i ciebie, kolego. Bzdurą i tanim populizmem są schematy myślowe w rodzaju: sprowadzimy zawodnika z rezerw Realu Madryt, to będziemy trochę grać jak Real. A jak sprowadzimy z Jezioraka Iława, to będziemy grać jak Jeziorak. Legia - co gdzieś zostało napisane - przyglądała się Sliszowi od roku.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 02.03.2020 / 16:34, *.play-internet.pl

@kawulok:

Ciesze, się że ty zweryfikowałes Slisza. To bardzo wazne ale znowu nie na temat.

Czyli europejskie puchary zweryfikowały Slisza? Albo cokolwiek niż nędzna polska liga, w ktorej to król strzelców przechodząc do Legii staje się przeciętniakiem vide Śrutwa...
Rozumiem mlodego pilkarza ale nie za tę kasę. Bez zachwytu, za duża noewiadoma i wcake nie nadzwyczajny talent.

odpowiedz
kawulok - 02.03.2020 / 18:26, *.centertel.pl

@Tomek Mokotów : to co jest na temat? Ty uważasz, że "wcale nie nadzwyczajny talent", nie za tą kasę. A ja twierdzę, że jest dwa razy lepszy od Dziczka i że będzie grał w podstawowym składzie pierwszej reprezentacji. Pięknie się różnimy, nieprawdaż? Na dodatek uważam, że Legia go kupiła po okazyjnej cenie. Z tej nędznej ligi wywodzą się m.in.:Lewandowski, Piątek, Milik, Bednarek, etc. Ale to przecież nie na temat. Pozdrawiam jak najbardziej na temat.

odpowiedz
Ssss - 02.03.2020 / 11:06, *.61.140

Zespół z 3 ligi europejskiej zagra w 1/8 ligi europy

odpowiedz
bubba - 02.03.2020 / 09:07, *.hawetelekom.pl

Wątpliwości jest dużo, a ryzyko powodzenia projektu który w głównej mierze opiera na czynniku ludzkim i rywalizacji sportowej jest ogromne. Sprzątanie po dream teamie zajęło panu Darkowi około czterech lat i omal nie skończył się bankructwem. Nie wymagajmy że teraz w dwa okienka zrobimy drugi MU.

odpowiedz
kawulok - 02.03.2020 / 08:36, *.centertel.pl

@Kle: dziękuję, oczywiście Lazio

odpowiedz
kawulok - 02.03.2020 / 08:11, *.centertel.pl

A mnie się wydaje, panie Qbas, że ma pan skrzywione spojrzenie. Trochę brak panu szerszej panoramy, co może zaskakiwać. No to mały wykład. Legia na pozycjach defensywnego (6) i środkowego (8), pomocnika przed przyjściem Slisza, miała dwóch - trzech zawodników. Właśnie w określeniu dwóch-trzech tkwi tzw. diabeł. Andre Martins i Domagoj Antolić wyczerpują pierwszy człon "dwóch", jeśli Gwilię - ofensywnego pomocnika - mającego pewne problemy z grą defensywną, ustawimy niżej (na pozycji nr.8), to właśnie wtedy będziemy mogli stwierdzić, że mamy dwóch-trzech kandydatów do obsadzenia dwóch pozycji (6/8). Martins niedawno skończył 30 lat. Jego profil piłkarski jest dość ograniczony. Niewiele wnosi w fazie ataku i jego finalizacji (kluczowe podanie, asysta). Antolić, który ten sezon ma wybitny, wkrótce będzie obchodził 30. urodziny. Jego kontrakt z Legią wygasa 31 grudnia b.r. Nie ma żadnej pewności, że Antola przedłuży umowę z Legią, gdy np. w czerwcu otrzyma ofertę z MLS. A przypomnę drogiemu komentatorowi, że w grudniu `19 taką propozycję miał Martins. Powołuje się pan na opinie fachowców n.t. Slisza. Szkoda, że sam pan po prostu nie przeanalizował na przykład, najprostszego z dla pana możliwych, meczu z 20 grudnia 2019 między Zagłębiem Lubin a Legią . Konkretnie pojedynku duetu Matins-Antolić z tandemem Slisz-Poręba o dominację w środkowej strefie boiska. Kto, pana zdaniem, był najlepszym zawodnikiem z wymienionej czwórki? Strategiczne z punktu widzenia Legii jest jednak pytanie - dlaczego tym najlepszym był Slisz? I tu tkwi kolejny "diabeł". Ten młody chłopak, o wiele skuteczniej niż np. Patryk Dziczek, łączy w sobie cechy defensywnego i środkowego pomocnika. Tłumacząc najbardziej łopatologicznie: potrafi błyskawicznie przerwać akcję rywala i równie błyskawicznie skonstruować atak własnego zespołu. Mało tego - także skutecznie ten atak kontynuować, a nawet sfinalizować. Salernitana zapłaciła za Dziczka (rocznik 1998) około 3 miliony euro. Kto więc przepłacił za polskiego młodego zawodnika: Włosi, czy Legia?

odpowiedz
Kle - 02.03.2020 / 08:24, *.centertel.pl

@kawulok: errata, to Lazio zapłaciło... za gracza, który nie grywa regularnie nawet w jednej ze słabszych ekip Serie B

odpowiedz
Tomek Mokotów - 02.03.2020 / 14:49, *.play-internet.pl

@kawulok:

Fajnie jest sobie mądrze polemizować, gorzej, gdy nie piszemy sobie a muzom...

W tekście Qubasa nie było porównywania Slisza z Martinsem czy Gwilią.
Nie pisze też on o wyrzucaniu za Slisza pieniędzy w bloto.

Także kolego, mądrze... ale nie na temat.

PS. A Slisz, tak jak właśnie napisał kol. Qbas, jest niezweryfikowanym, młodym pilkarzem przecietnej drużyny.
Czyli ryzyko wydania njwiększych w polskiej lidze pieniedzy jest spore.
Czyż nie?

odpowiedz
Darce(L)i - 02.03.2020 / 01:59, *.amazonaws.com

Skład na zdobycie mistrzostwa i pp mamy ... Ale co dalej... po sezonie odchodzi nam bramkarz i nie ma jak narazie wizji kim to zastąpić (oby sytuacja w lidze pozwoliła na to by w końcówce mógł ogrywać się Muzyk)nadal nie mamy rozgrywającego na poziomie a konkretnego wykonawcy stałych fragmentów gry w składzie też ciężko znaleźć ... więc czas start na poszukiwanie 3 miesiące...

odpowiedz
Zduneq - 01.03.2020 / 23:12, *.play-internet.pl

Tutaj widzę nigdy nie dogodzisz.Kupuja młodych z zagranicy to krzykacze żądają młodych Polaków.Jak kupują starszych z zagranicy to od razu szrot i lepiej w młodych Polaków inwestować.Jak kupują starszego Polaka to krzyk że Igor i trzeba kogoś z zagranicy za gruby hajs.Jak ściągają młodego Polaka to krzyk że nie ograny w pucharach i nn ile ma JESZCZE jakości na I drużynę.

odpowiedz
Odp - 02.03.2020 / 07:20, *.domynet.pl

@Zduneq: To po co tu wchodzisz jak ci się nie podoba?

odpowiedz
zduneq - 02.03.2020 / 10:37, *.inetia.pl

@Odp:

ciężko ocenić przed przeczytaniem.Widać w tych felietonach "politykę"(nastawienie) autora anty DM

odpowiedz
Jerz z Potoku - 01.03.2020 / 22:57, *.chello.pl

Kol. Jakub posiada rzadką cechę świadomego rozsierdzania, tzw. sytych kibiców. Schemat tego publicystycznego "procederu" przebiega z reguły podobnie i ma on na celu - przynajmniej według mnie - powstrzymywanie chwilowego (sytuacyjnego) hurraoptymizmu, a także nieustające inspirowanie do samodzielnego myślenia.
A oto konkretny, najświeższy, przykład z mijającego weekendu. Po przeszło trzech latach sportowo-organizacyjnej sromoty drużyna Legii przekonywująco pokonuje aktualnie najgroźniejszego pretendenta do tytułu MP. Dzięki tej wygranej - po raz pierwszy od niepamiętnych czasów - umacnia się na pozycji lidera ESA z 6 pkt. przewagą. Ba, czyni to w efektownym ofensywnym stylu gry, radując szczerze liczne rzesze fanów. Jednak gdy sobotni kurz emocji opada i nastaje błogie niedzielne popołudnie wielu z nas, kibiców, zaczyna powolutku myśleć o zbliżającej się nieuchronnej poniedziałkowej rzeczywistości, czyli konieczności zapracowania na pospolity chlebuś. Ale po takiej victorii, ta po niedzielna perspektywa nie wydaje się być przaśna, ani siermiężna. Nasz uzasadniony dobry nastrój podbudowuje aktualna postawa naszej drużyny. I gdy przymierzamy się udać w objęcia Orfeusza, po raz ostatni zaglądając - przed snem - na strony naszego serwisu nagle (jak kto woli cyklicznie) ukazuje się nam "jątrzący" felieton "wrednego" Qbasa. Wówczas, dla wielu, tzw. sytych kibiców sytuacja staje się nieznośna, rujnująca ich dopiero co doznane dobre samopoczucie. Schemat wyrażanej przez tą grupę fanów dezaprobaty dla poczynań Kol. Jakuba jest banalnie prosty: po raz kolejny wygraliśmy ligową konfrontację, umocniliśmy się na fotelu lidera, jest dobrze i optymistycznie, a On znowu miesza! W tym miejscu chciało by się błagalnie zakrzyknąć: jak żyć Panie prezesie dekady, jak żyć?
Ps.: wielu zacnych Kolegów w "rekordowym portalu" poruszyło kilka ważkich tematów, jak choćby zasadność transferu do Legii Slisza. Uważam tą i inne kwestie na tyle istotne, iż wymagają one osobnego potraktowania.
Serdeczności

odpowiedz
Jerry - 02.03.2020 / 00:26, *.207.33

@Jerz z Potoku: Kolega Jerzy z Potoku swoimi komentarzami chciałby zasłużyć na zaszczytne miano erudyty a nie potrafi odróżnić Orfeusz od Morfeusza. "Głupota jest wtedy najniebezpieczniejsza, gdy przybiera szaty uczoności."

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 02.03.2020 / 02:17, *.chello.pl

@Jerry:
Prawdopodobnie wywodzisz się z grupy. tzw. sytych kibiców, dlatego też z takim ślepym animuszem próbowałeś zdezawuować mój wpis i moją osobę.
Niestety, rzeczywistość przytoczonej przez Ciebie "uczoności" jest zgoła odmienna. I tak, według mitologii greckiej informuję, że:
Morfeusz był bogiem i uosobieniem marzeń sennych. Miał zdolność przybierania dowolnej postaci i ukazywania się w snach jako osoba ukochana. Jednak bogiem snu był nie kto inny, jak tylko jego ojciec - Hypnos!
Ps.: Kolego dobra rada na przyszłość, jeżeli próbujesz kogoś poprawiać /najdelikatniejsze określenie/, nawet za oczywistą pomyłkę (vide: Orfeusz), staraj się to czynić solidnie i bez negatywnych emocji.
Muzyczno-senne serdeczności

odpowiedz
Jerry - 02.03.2020 / 09:47, *.netfala.pl

@Jerz z Potoku': Drogi Jerzu z Potoku. Dalej brniesz w swoją pseudo uczoność podpartą wiedzą z wikipeii więc twoje wynurzenia tylko skomentuję cytatem marka Twaina: "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

odpowiedz
Artur - 03.03.2020 / 21:23, *.25.51

@Jerz z Potoku': Ależ przecież poprawił i to bez większych emocji. Objęcia są tylko Morfeusza; Orfeusz to zupełnie ina bajka. Jeszcze jedno 'erudyto': nie ma takiego słowa jak 'przekonywująco'. Pozdrawiam.

odpowiedz
kami(L)praga - 01.03.2020 / 22:17, *.vectranet.pl

qubasLL Pierwszy raz czytam zenade napisana przez ciebie weż se to przeczytaj jeszcze raz i przestan brac to co bierzesz bo juz ci szkodzi nastepny hejter ktory jedzie po prezesie to liga jest do dupy nie prezes i jego polityka za 5 lat zobaczysz jak Legia odleci reszcie stawki 18 latki beda czyscic ta nasza ekstra klape a pierwszy sklad bedzie gral w euro pucharach zobaczysz za rok jak wstepnie bedzie to wygladalo a za 5 lat juz i Liga mistrzow zawita w Warszawie na stale sliz jest sciagniety po to bo na 2 fronty potrzebujemy pilkarzy ogranych w eklapie (mlodych ogranych)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 01.03.2020 / 18:37, *.play-internet.pl

No cóż kolego Qbasie,ciężko się z Tobą nie zgodzić.Te wszystkie transfery są wystarczające na.......naszą ligę.Z tym składem mistrza zdobędziemy,ale żadna to pociecha,bo prawdziwą satysfakcją są występy na europejskich boiskach,a nie w Bełchatowie,czy Kielcach.Mioduski kupujac Ślisza,ma już pewnie kupca na niego i tak naprawdę tylko po to został do nas sprowadzony,zeby go sprzedać w najbliższym oknie transferowym ze sporym zyskiem.Poniekąd rozumiem system działania Mioduskiego,(nie mylić z akceptacją),ponieważ D.M.doskonale zdaje sobie sprawę,że w obecnych czasach futbol stał się "zabawką dla bogatych",a Mioduski w świecie piłkarskim jest zwyczajnym gołodupcem.U E.FuckA już dawno załoźyła tzw grupę "G 8",do której należą kluby obracające setkami milionów euro,a nie setkami tysięcy.Dlatego została zreformowana L.M.gdzie gra 3 drużyna z Anglii i 5 z Włoch.Dlatego zlikwidowali P.Z.P.dlatego wprowadzili "rundy przed przedwstępne",żeby do minimum ograniczyć występy w europucharach "eurobiedakom".I dopóki do Legii nie trafi właściciel,którego będzie stać na to,żeby zainwestować naprawdę duże pieniądze,jednocześnie mieć trochę cierpliwości i nie wyprzedawać co okno transferowe czołowych zawodników,dopóty będziemy się podniecać wygranymi z cracovią,czy jagiellonią,a dwumecz z Rangersami będziemy wspominać latami.Z fartem.

odpowiedz
Wolfik - 01.03.2020 / 19:28, *.mm.pl

@FOREVER LEGIA: Europa odjechała nam tak daleko, że już nawet jej nie widać. Nasza liga dryfuje nieuchronnie w stronę końcówki stawki. Zgadzam się z Tobą Kolego, że aby cokolwiek poprawić w tym temacie potrzebujemy jakości w zespole, którą z kolei zagwarantowałby nam bogaty sponsor. Co jednak miałoby takowego skłonić do zainwestowania milionów euro w klub grający w 30-ej lidze Europy? Co miałoby skłonić do grania w tej lidze piłkarzy z umiejętnościami pozwalającymi realnie myśleć o występach w LE? Odpowiedź jest prosta - nic. Nic takiego się nie wydarzy, nikt na białym koniu z górą kasy nie zawita.

Rozgrywkom ligowym w Polsce potrzebny jest reset. Twardy. To wiązałoby się również ze zmianą mentalności ludzi, w co oczywiście nie wierzę. Dlatego uważam, że nie możemy liczyć na nic więcej ponad to, co w tej chwili mamy. I mieć nadzieję, że cokolwiek się zmieni. Może inwestycja w Bartka Ślisza jest malutkim kroczkiem naprzód. Bo przecież Mioduski nie musiał wykładać tych 1,5mln euro a jednak to zrobił. I za to ma ode mnie duży plus. Będę się cieszył z każdego młodego Polaka w zespole bo mam już dość oglądania 30-letnich obcokrajowców kopiących się po czołach lub "odbudowujących się" miesiącami za gruby hajs. Może Mioduski też ma tego dość??? Oby ten transfer ri właśnie oznaczał . Na ta chwile, to i tak dużo.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 01.03.2020 / 22:32, *.play-internet.pl

@Wolfik: Cóż,był na to czas,żeby "ktoś wartościowy"objął Legię.Przecież jakąś markę w Europie mieliśmy,a napewno byliśmy rozpoznawalni.Niestety,ale masa hochsztaplerów zaczęła się kręcić wokół Legii i kolokwialnie mówiąc,roztrwonili ten dorobek w imię swoich partykularnych interesów.Chociaż,pomimo ogólnej niechęci do ludzi pokroju Leśnodorskiego,to żeby nie p.Ostrowska i jej gapiostwo przy okazji meczu z Celtikiem,mogli byśmy być ze dwa kroki bliżej Europy,niż jesteśmy teraz.Teraz to faktycznie,tylko metodą spychacza można coś zmienić.Trzeba zburzyć,to co mamy,bo z tego nic nie wyrzeźbimy i zbudować od podstaw cały system.I nie tylko o ligę chodzi,bo jak to mówią,ryba psuje się od głowy,a głową jest w tym przypadku P.Z.P.Z.N.i reszta jego przybudówek-np K.L.Niestety,ale to jest proces,który musi trwać kilka ładnych lat,a u nas nikt nie ma czasu tyle czekać,tylko dzisiaj zainwestuje,a jutro już liczy ile może zarobić-vide Mioduski.Poza tym,żeby cokolwiek się zmieniło,to muszą być osoby,które będą tymi zmianami zainteresowane,ale takowych nie widać-widocznie każdemu pasuje taka patologia,bo to i tzw świety spokój,a i "pare złotych w kielnie wpadnie". Ale to akurat dotyczy nie tylko sytuacji w piłce nożnej,ale ogólnie w Polsce masa ludzi na patologiach się wzbogaciło i dopiero teraz powoli,bo powoli,ale są odrywani od koryta,o czym świadczy ich donośny kwik i pod pozorami obrony np praworządności,czy innej tam konstytucji blokują zmiany,które mogą ich pozbawić ogromnych dochodów.Reasumując,wiele wody w Wiśle upłynie,zanim ktoś sprzątnie tę stajnię Augiasza i swoimi decyzjami spowoduje,że pomalutku zaczniemy zmierzac ku normalności.Kończę tym optymistycznym akcentem.Z fartem Bracia Legioniści.

odpowiedz
Wolfik - 02.03.2020 / 01:29, *.mm.pl

@FOREVER LEGIA: Na sprawy które Kolego poruszyłeś w ostatnich słowach swojego postu mam nieco inne zdanie. Tak po ludzku po prostu nie wierzę w żadne dobre intencje ludzi obecnie "próbujących coś zmienić". Dla to takie same świnie (o ile nie większe) niż te poprzednie. Wszak im tylko o dostęp do koryta chodzi, mentalnie niczym się od poprzedników nie różnią. Ale to już zupełnie inny temat. Pozdrawiam serdecznie.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 02.03.2020 / 08:05, *.play-internet.pl

@Wolfik: Fakt,poglady polityczne są indywidualną sprawą każdego z nas.Ale jednocześnie mają wpływ na otaczającą nas rzeczywistość i uważam,że sytuacja sportowa w Legii,ale i ogólnie poziom naszej ligi jest.....pokłosiem polityki.A to chociażby z tego powodu,że swojego czasu do "sportu"dorwali się aferzyści o bardzo niejasnych powiązaniach np z S.L.D.ale nie tylko.Wystarczy wspomnieć chociażby Krzyżostoniaka,czy też Kozubala.A Mioduski to myślisz,że czyimi pieniędzmi szasta-swoimi,czy może "ś.p.Kulczyka?A swojego czasu"Leśne dziadki" w P.Z.P.N.?.W zdecydowanej większosci to byli ludzie z partyjną przeszłością.Przez m.in.takie powiązania decydentów,a nie ich kompetencje Polska piłka jest w ogonie Europy,bo górę wzięły osobiste interesy,a nie dobro ogółu.

odpowiedz
On L - 03.03.2020 / 21:29, *.25.51

@FOREVER LEGIA: z całym szacunkie, jaką markę? Markę to może mieć zespól regularnie grający w pucharach od lat (najlepiej w LM), a nie my...my byliśmy jak ta gwiazda spadająca, epizod. Do tego, niestety, kibice...mamy bardzo złą opinię w Europie, wiadomo za jakie ekscesy, i nawet oprawa fajna raz na ruski rok tego nie zmieni. Patrzę z perspektywy kibica-europejczyka, który jeżdzi sporo po Europie i rozmawia z wieloma ludzmi w różnych krajach. To nam się wydaje, że mamy marke...w Europie jesteśmy nikim i taka jest smutna prawda.

odpowiedz
Krzeszczu - 01.03.2020 / 18:25, *.bredband2.com

"W ogóle sądzę, że Mioduski musi mieć już umówionego kupca na Slisza"
Wiekszego idiotyzmu nie wiem kiedy ostatnio czytalem. Jest to tak durne i nie ma w sobie zadnego sensu, ze zastanawia mnie jakim trzeba byc intelektem zeby wymyslic podobna teorie spiskowa. Klasa typu Elvis zyje na Venus, a JFK zabili kosmici.
Masakra.

odpowiedz
Balde - 01.03.2020 / 19:48, *.178.78

@Krzeszczu:
Wiesz, niedziela jest po sobocie. Nie wiadomo co autor zażywał wieczorem.

odpowiedz
Odp - 02.03.2020 / 07:30, *.domynet.pl

@Krzeszczu: chyba kolega nie docenia managerów piłkarskich

odpowiedz
ben - 01.03.2020 / 18:07, *.inetia.pl

Żal czytać te wypociny! Poziom gw lub tvn

odpowiedz
xyz - 01.03.2020 / 17:50, *.tpnet.pl

Przy całej ostrożności co do Miodka, to po miesiącach sztormów wychodzi na prosta i tak dobrze jak teraz dawno nie było - skład zbilansowany młodzi/starzy/obcokrajowcy do tego perspektywiczna młodzież, ale co tam - trzeba szukać dziury w całym, jak cała Polska gdy nam idzie za dobrze. Jak jest czas na krytykę, to krytykujmy, ale jak jest czas na pochwały to chwalmy a nie szukajmy dziury w calym. Najpierw mistrzostwo a potem myślmy o pucharach, bo rok temu myśleliśmy o eliminacjach do LM a nawet w nich nie graliśmy.

odpowiedz
pol - 01.03.2020 / 17:31, *.chello.pl

gówniany zakup.
pinokio i loczek.......dwie niedojdy

odpowiedz
Balde - 01.03.2020 / 18:21, *.178.78

@pol:
To nam już się Pan przedstawił, teraz coś o klubie lub artykule prosimy.

odpowiedz
Arek - 01.03.2020 / 18:28, *.tpnet.pl

@pol: też jesteś gówniany i niedojda. Rzekłbym nawet niedoj...b.

odpowiedz
longwin - 02.03.2020 / 12:20, *.play-internet.pl

@pol: pol exit

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 01.03.2020 / 17:16, *.btcentralplus.com

A gdzie reszte kasy ??????? 'Prowizja ' dla Mioduskiego !!!!!!

odpowiedz
Balde - 01.03.2020 / 18:24, *.178.78

@MIODUSKI OUT !!!!:
Może pokaż mi na co pensję wydajesz, skoro się w czyjś biznes wpitalasz.

odpowiedz
Ms - 01.03.2020 / 16:56, *.play-internet.pl

Rekordy podbite niewiele z nich jednak wynika? No, wynika tyle... że zarobiła 21 mln euro nie osłabiając drużyny.. a nawet i w sumie niewielkim kosztem ja wzmacniąjac... dzieki czemu mogła podjęła ryzyko inwestycyjne w postaci kupna mlodego piłkarza za rekordową kwotę! Przykro mi ale niewiele to wynika z artykułu.

odpowiedz
SEBO(L) - 01.03.2020 / 15:18, *.chello.pl

Umówiony kupiec,lub bycie blisko tego...no... :DDDD oczywiście, że ktoś z zagranicy wychodzi z założenia: kupię od was drożej,nadwyżka pójdzie w koszty działalności i się odrobi... To prawie tak,jak w dialogu z "Rozmów kontrolowanych": - Otwieram,bo zamykam! Rozumie pan? -Naturalnie.

odpowiedz
Zedada - 01.03.2020 / 13:53, *.plus.pl

Strata czasu na czytanie Qbasa, od odejścia Lesnego jakoś nie potrafi się pozbierać i z tęsknoty pisze coraz większe głupoty. Mamy lidera, 6 pkt przewagi, Gwila, Wszołek, Louqinas, Novikikovas, Karbownik robią grę, ale pewnie zaraz Q. napisze, że brakuje Kucharczyka:D

odpowiedz
WETERAN - 01.03.2020 / 15:05, *.chello.pl

@Zedada: Bardzo słuszny wniosek

odpowiedz
Milan - 01.03.2020 / 17:34, *.chello.pl

@Zedada: To nie z tęsknoty za Leśniodorskim, ale z tęsknoty za europejskimi pucharami...

odpowiedz
Bartosz83 - 01.03.2020 / 13:01, *.lukman.pl

Rangers to silna drużyna , która rundę przed dwumeczem z Legią z łatwością odprawiła lidera ligi Duńskiej. Teraz w Europie jest wiele solidnych drużyn i trzeba być dobrze przygotowanym na puchary. Legia obecnie ma najlepszą drużynę od 2017 roku. Na lato potrzebny też będzie dobry bramkarz.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 01.03.2020 / 12:02, *.play-internet.pl

Na ten momen, gramy lepiej niż gdy graliśmy z Rengers. Jest szansa na awans do LM.

odpowiedz
777 - 01.03.2020 / 13:44, *.chello.pl

@PiotrŻo(L)iborz: Trochę lodu się przyda.

odpowiedz
SirWolff - 01.03.2020 / 11:05, *.vectranet.pl

No sorry QbasLL, ale to już przypier....nie się na siłę...

odpowiedz
Tomus - 01.03.2020 / 11:03, *.t-mobile.pl

Tekst trafny jak zwykle. Nie ma co popadać w euforię jak czyni to część kibiców. Faza grupowa LE to na ten moment ( z obecnym współczynnikiem oraz poziomem sportowym ) za wysokie progi dla Legii. Choć zawsze można się łudzić że odbędzie się szczęśliwe losowanie ...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.03.2020 / 11:01, *.centertel.pl

Poczekalbym jednak z ocena ewentualnych transferow do konca ligi. Wtedy okaze sie z kim i o co chcemy walczyc. Byc moze jednak wyciagnieto wnioski i zamiast kopac sie z kulawym koniem w zimie, o watpliwej jakisci transfery, pozyskano mlodych, obiecujacych zawodnikow i skromne uzupelnienie ubytkow. A na solidne wzmocnienia, przyjdzie czas w letnik okienku. Trzeba byc obiektywnym - jakosc gry sie znacznie poprawila. Wczoraj, w pierwszej polowie zobaczylem wreszcie zespol, ktory z taka postawa, ma spore sanse na gre w grupie europejskich pucharow. Dlatego warto spokojnie poczekac do konca sezonu.

odpowiedz
Wolfik - 01.03.2020 / 10:56, *.mm.pl

Przeczytałem artykuł 3x i dalej nie za bardzo wiem, co szanowny Autor chciał przekazać. Chociaż bardzo się staram. Nie ogarniam tego nowoczesnego dziennikarstwa...

A tak na marginesie. Szanowny Qubasie, wierz mi - chcielibyśmy wszyscy by Legia była takim europejskim 3-cio ligowcem jak Rangersi. Na razie jesteśmy (jak cała nasza liga) daleko, bardzo daleko za ich plecami.

odpowiedz
wrt - 01.03.2020 / 11:31, *.play-internet.pl

@Wolfik: dlaczego daleko i to bardzo ? gdyby Niezgoda trafił to my byśmy awansowali ,a graliśmy jak równy z równym

odpowiedz
Wolfik - 01.03.2020 / 11:50, *.mm.pl

@wrt : Myślisz, że dwa mecze z początku sezonu cokolwiek zmieniają. Zwłaszcza, że w Glasgow wynik trzymał nam Radek?

odpowiedz
Gucii-68 - 01.03.2020 / 10:53, *.play-internet.pl

Panie Jakubie... może terapia?

odpowiedz
SNS - 01.03.2020 / 10:52, *.onet.pl

Głupot od Qbasa już się nie da czytać.

"Do zespołu pozyskano piłkarzy, którzy nie wnoszą na tyle jakości, by zostać uznanymi za świeżą krew i na razie nie zanosi się, by ta opinia uległa zmianie."

A mimo to gramy najlepiej od 3 lat, mamy lidera i o ile nic nie wybuchnie mamy majstra i puchar Polski.

odpowiedz
Luki - 01.03.2020 / 10:37, *.sky.com

Mioduski na prezydenta!!!

odpowiedz
xyz - 01.03.2020 / 10:29, *.cyfrowypolsat.pl

Ryje się ile można ?
I ta ciekawa konstrukcja o umówionym kontrahencie, który nie chce wpłacić odstępnego na konto Zagłębia, tylko koniecznie chce kupić od Mioduskiego.
Bardzo ciekawe i jakie logiczne. W sumie jak ta cała mitomańska twórczość...

odpowiedz
eLpolo - 01.03.2020 / 12:35, *.137.74

@xyz: Też miałem ubaw czytając o umówionym kontrahencie :)))

odpowiedz
@do redakcji - 01.03.2020 / 10:17, *.chello.pl

mistrzostwo POLSKI nie POLAKI ;)

odpowiedz
@do redakcji - 01.03.2020 / 10:17, *.chello.pl

mistrzostwo POLSKI nie POLAKI ;)

odpowiedz
andreas - 01.03.2020 / 09:53, *.chello.pl

Rangers trzecia liga po przejściu pierwszej rundy pucharowej LE?.
Myślę że wielkim atutem obecnej ekipy jest walka o wyjście na boisko. Nie zagrał Martins z Jaga było ok, teraz Wszołek odpoczywał było ok. Wchodzący zmiennicy dają maksa to samo wczoraj Wieteska wywalczył moim zdaniem plac i ciężko będzie Lewczukowi wrócić do 11.

odpowiedz
Władeczek - 01.03.2020 / 09:28, *.vectranet.pl

Faken nie wiem

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.