Michał Probierz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Probierz: Legia faworytem rozgrywek

źródło: cracovia.pl

- Legia jest zdecydowanym faworytem tych rozgrywek. Ostatnio wygrywa mecze u siebie bardzo wysoko. Nie chcę mówić, w czym jest najgroźniejsza, by nie ułatwiać zadania trenerowi Vukoviciowi. Mają bardzo wyrównaną kadrę i zawodników, którzy są doświadczeni. Musimy uczulić naszych graczy na presję, jaką wywołują kibice i zawodnicy Legii, często wymuszając faule. To będzie bardzo ważne w kontekście tego konkretnego spotkania - mówi Michał Probierz.

- W Gliwicach graliśmy z bardzo dobrym przeciwnikiem. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, później spotkanie było równe. To był mecz, który - tak jak powiedziałem na konferencji - wygrał ten zespół, który wykorzystał niuanse taktyczne. Popełniliśmy błąd przy bramce, lecz później mieliśmy również swoje sytuacje. Teraz czeka nas ciężki bój w Warszawie. Wielu zapomina, że gramy kolejno z mistrzem i wicemistrzem Polski.

- Można tylko przyklasnąć transferowi Slisza do Legii. Oby takich transferów było jak najwięcej. Sztuką jest takich zawodników wyciągnąć, choć podejrzewam, że gdyby miał ofertę zagraniczną, to poszedłby za granicę.

- Nie zrobimy rewolucji po jednym przegranym meczu. Wszyscy zawodnicy są w treningu, poza kontuzjowanym Datkoviciem. Nie zagra również Kamil Pestka, który pauzuje za kartki. Na pewno nie położymy się przed Legią. Chcemy za wszelką cenę zneutralizować ich atuty. Grają bardzo agresywnie i potrafią stłamsić rywala. Analizujemy to, ale nie jesteśmy w dołku po jednym meczu, przegranym z mistrzem Polski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
WszyscyDoGdanska - 29.02.2020 / 15:34, *.centertel.pl

Czekam na wypowiedz w środę jak będą tracić do nas 9pkt.

odpowiedz
Arek - 29.02.2020 / 00:09, *.tpnet.pl

Znaczy, Probierz zaparkuje autobus. No i szkoda Luquinhasa.

odpowiedz
Wolfik - 29.02.2020 / 12:17, *.mm.pl

@Arek : A co on może innego wymyśleć? Przecież nie zagra w piłkę, bo na to potrzeba wiedzy. Będzie 8-9 z tyłu i liczenie, że nasi się zagapią. Już pieprzy o wymuszeniu fauli czyli zakłada, że sędziowie będą nam sprzyjać gdyby trafił się dla Legii karny. Ot, cała filozofia medialnego Probierza dla jaj zwanego "polskim Mourinho".

odpowiedz
PLK - 28.02.2020 / 23:21, *.cyfrowypolsat.pl

Jestem w szoku!!! Takie wyważone wypowiedzi z ust Probierza to jest wielka rzadkość!!!

odpowiedz
dejne3 - 29.02.2020 / 06:42, *.plus.pl

@PLK: Widocznie juź whisky przestała działać i zaczął mądre mówić Alkomat masz rację

odpowiedz
Ryszard Ochódzki - 28.02.2020 / 22:00, *.chello.pl

Jak ja tego pseudotrenerzyny nie na widzę. Jak go widzę i słucham, to wzbudza we mnie agresję, a ja taki spokojny, wyrafinowany człowiek...

odpowiedz
S - 29.02.2020 / 07:17, *.125.78

@Ryszard Ochódzki: nie na widzę piszemy tak: NIENAWIDZĘ.
Wstyd panie prezesie.

odpowiedz
O rany!!! - 29.02.2020 / 09:05, *.elartnet.pl

@Ryszard Ochódzki: Ja ki s ciebie nie uk

odpowiedz
Arecki - 28.02.2020 / 21:16, *.tpnet.pl

Vuko jedziemy z....alpagamiTYLKO LEGIA MP2020!

odpowiedz
Pio - 28.02.2020 / 20:55, *.chello.pl

Mourinho ty tylko autobus i może z przodu coś wpadnie.o zgrozo taki Koźmiński typuje to na kolejnego trenera reprezentacji

odpowiedz
Trenerze... - 28.02.2020 / 20:22, *.vectranet.pl

Może wreszcie zdecydujesz się Michale na przejęcie sterów w Legii i dzięki Tobie podbijemy Europę.

odpowiedz
L fan - 28.02.2020 / 19:54, *.chello.pl

Juz lezycie na łopatach :)

odpowiedz
Adi - 28.02.2020 / 19:40, *.orange.pl

Wiekszej bzdury nigdy nie slyszalem. Nasi zawodnicy wymuszaja faule?!! Wlasnie jako jedyni z ekstraklapy od lat graja w pilke i to raczej sedziowie sa poblazliwi wobec bardzo agresywnie grajacych przeciwnikow...

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 28.02.2020 / 18:58, *.play-internet.pl

Powiem tak, 4:0 dla Legii, jak zwykle do zobaczenia na stadionie. Korona wirus nam nie groźny:)

odpowiedz
Matigol - 28.02.2020 / 18:55, *.orange.pl

"....choć podejrzewam że gdyby miał ofertę zagraniczną, to poszedłby za granicę" - a ja panie Probierz podejrzewam że jak zwykle rozpoczyna pan swoje znane gierki przed meczem z Legią (patrz mecze z białoruską szmatą którą pan prowadził i wszystkie pana chwyty poniżej pasa) które znamionują płacz i pretensje jeszcze przed 1 gwizdkiem. My wymuszamy (grajki+trybuny) presje na sędziów - to powiedz pan gdzie tego nie ma wśród gospodarzy? Na pewno to gdyby Slisz miał ofertę od Nas i z pańskiego obecnego klubu to wybrałby naszą. Stara się pan być dyplomatyczny, zrzuca pan jak zwykle presję ze swojego zespołu przerzucając na Legię, sugeruje pan ( jak wielu innych ) że ściany pomagają gospodarzom i tego typu pierdy. Może i trenerem jest pan przyzwoitym ale człowiekiem zakłamanym, butnym i fałszywym. Ciekaw jestem pana wypowiedzi po jutrzejszym - mam nadzieję wygranym przez Nas - meczu. I również mam nadzieję wygranym w tak przekonującym stylu że skończą się panu argumenty z d...y którymi zawsze się pan podpiera.

odpowiedz
Pan Michał - 28.02.2020 / 18:53, *.32.212

Powinien mieć na drugie zrzucanie presji.. Robi tak non stop. Raz był wyjątek chyba może dwa ale nie skończyło się to dobrze :p

odpowiedz