Bartosz Slisz - fot. Jacek Prondzynski / legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Slisz piłkarzem Legii!

Wiśnia, źródło: Legia.com / Legionisci.com

Bartosz Slisz został w piątek nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Stołeczny klub zapłacił Zagłębiu Lubin kwotę odstępnego za 20-letniego pomocnika, która wynosiła ponad półtora miliona euro. Slisz będzie grał w nowej drużynie z numerem 99. Kontrakt będzie obowiązywał do 31 grudnia 2024 roku.

- Jestem bardzo podekscytowany i myślę, że emocje będą mi jeszcze długo towarzyszyły. Pierwsze dni w Legii Warszawa są dla mnie bardzo ważne. Chcę się wkomponować w zespół jak najszybciej i mam pewność, że zostanę dobrze przyjęty. Nie mogę już się doczekać pierwszego meczu w nowych barwach - mówi Bartosz Slisz.

- Wierzę, że pozyskanie Bartosza Slisza będzie pod wieloma względami przełomowe. Cieszę się, że ta wyjątkowa transakcja dotyczy młodego polskiego piłkarza i odbywa się na rynku wewnętrznym. To pokazuje z jednej strony, że liga potrzebuje silnych klubów, które chcą stawiać na najzdolniejszych młodych zawodników, a z drugiej jak ważna jest rola takich klubów jak Zagłębie Lubin, które konsekwentnie i mądrze stawiają na szkolenie - Nie ma lepszej drogi do poprawy poziomu Ekstraklasy niż rozwój rynku wewnętrznego i tworzenie warunków do tego, aby młodzi polscy piłkarze nie wyjeżdżali zbyt wcześnie za granicę. Bartosz Slisz w Legii będzie miał nie tylko możliwość dalszego rozwoju sportowego, ale zdobędzie też bezcenne doświadczenie walki o najwyższe cele i oswoi się z presją z tym związaną. Jestem pewien, że zyska na tym nie tylko Legia, ale także cała polska liga, a co najważniejsze, sam zawodnik i jego dalsza kariera - mówi prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski na łamach oficjalnej strony Legii.

- Bartosz jest zawodnikiem, który ma styl i profil defensywnego pomocnika, czyli dokładnie taki, jakiego chcieliśmy pozyskać. To piłkarz o bardzo wysokim poziomie inteligencji piłkarskiej, świetny i szybki w czytaniu gry, bardzo skuteczny w działaniach defensywnych. Wiemy, że jest w stanie przebiec w trakcie meczu ponad 13 kilometrów na dużej intensywności, można więc powiedzieć, że wykonuje tzw. mrówczą pracę dla całego zespołu. Potrafi również zapewnić większą swobodę zawodnikom ofensywnym, jednocześnie zabezpieczając nas przed utratą bramki. Ma możliwości, by zostać naszym kluczowym ogniwem. Muszę też dodać, że przy okazji transferu do Legii, bardzo spodobała mi się jego otwartość, charakter i ambicje. Widać jego determinację w zdobyciu tytułów z naszym klubem i rozwijania się jako piłkarz w naszych barwach. Cieszę się, że okienko transferowe zostało zaplanowane tak, że dokonane wcześniej transfery wychodzące z klubu pozwoliły wzmocnić kluczową pozycję dla budowy naszego zespołu - mówi dyrektor sportowy Radosław Kucharski.


Zapraszamy do przeczytania sylwetki Bartosza Slisza w tym miejscu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (58)

+dodaj komentarz
Majk - 03.03.2020 / 07:15, *.centertel.pl

99? Nowy Kulenovic?

odpowiedz
Dobrze , że za marzenia nie karają .... - 02.03.2020 / 17:36, *.206.45

Marzy się taki transfer piłkarza do Legii po którym , można ów zawodnika nazwać " bez ogródek najlepszym Piłkarzem całej polskiej ligi .

odpowiedz
bronek49 - 02.03.2020 / 17:26, *.chello.pl

Bartosz powodzenia i dobrej gry w Legii pokaz że jesteś lepszy od Martinsa

odpowiedz
Hitowy transfer do Legii ? Był już , czy może jeszcze kiedyś będzie ? - 02.03.2020 / 17:20, *.206.45

A JA WCIĄŻ NAIWNIE CZEKAM NA CHOĆ JEDEN TRANSFER DO LEGII , KTÓRY Z CZYSTYM SUMIENIEM MOŻNABY NAZWAĆ " LEGIA Z HITEM TRANSFEROWYM "

odpowiedz
mystery - 02.03.2020 / 14:15, *.t-mobile.pl

transfermarket
1,84 mln €

odpowiedz
Ja - 01.03.2020 / 20:03, *.centertel.pl

Brawo, brawo najpierw Cholewiak teraz Slisz. Pewnie też nie będzie się łapał nawet do 18 meczowej. DRAMAT!!!

odpowiedz
Szyszko - 02.03.2020 / 13:26, *.plus.pl

@Ja : zerknij chociażby w ich PESEL i zastanów się kogo porównujesz . A zakładam się że po wydaniu tej kasy będzie kładziony nacisk żeby się nie zmarnował i powoli wchodził do pierwszej drużyny

odpowiedz
Nn - 02.03.2020 / 16:01, *.play-internet.pl

@Szyszko:
Cholewniak nie został kupiony do pierwszego składu, tylko na zmiennika, ponieważ może wchodzić z ławki na wiele pozycji.
A w młodym widocznie coś zobaczyli. Musi mieć jakiś potencjał jak skłonni byli wyłożyć tyle kasy

odpowiedz
Ja - 03.03.2020 / 09:29, *.centertel.pl

@Nn: Szyszko: pesel nie gra, jestem kibicem legi od 40lat i nawet nie wiesz jak bardzo bym chciał żebyś Ty miał rację a nie ja

odpowiedz
Fanatykkkkkkk - 03.03.2020 / 10:07, *.play-internet.pl

@Ja : Spokojnie tak jak piszą Cholewiak byl kupiony na zmiennika i moze grac na wielu pozycjach w przypadku kontuzji kogokolwiek z reszta ciezko kupic kogos lepiej grajacego od Vesovicia czy Karbownika a co do Slisza to calkiem inna bajka mlody i na prawde obiecujacy pilkarz na pewno wart pieniedzy wydanych bo za 2/3 lata moze byc sprzedany za 5 razy tyle spokojnie.
Po drugie to defensywny pomocnik a takiego nam potrzeba, ofensywnych pomocnikow mamy wystarczajaco duzo.

Jestem duzo bardziej pozytywnie nastawiony do takich transferow i pozyskiwania mlodych utalentowanych polskich grajkow niz do sprowadzania emerytow z hiszpani czy turcji ktorym trzeba placic kolosalne wynagrodzenie i pozniej odprawy.

Bedzie dobrze jezeli chodzi o ten transfer
(L)

odpowiedz
lol - 01.03.2020 / 20:02, *.amazonaws.com

do boju mlodziencze i powodzenia

odpowiedz
Kris - 01.03.2020 / 18:52, *.plus.pl

Gratulacje

odpowiedz
Kosachicago - 29.02.2020 / 19:41, *.comcast.net

Powodzenia Bartosz!!!

odpowiedz
Marcel - 29.02.2020 / 16:53, *.t-mobile.pl

Wiem, że nie na temat, ale jak dla mnie to beznadziejne są te zielone koszulki...

odpowiedz
Poz. - 29.02.2020 / 16:46, *.25.51

gratulacje Legia!!! Macie takich zdolnych młodych, ze musicie placic miliony Euro za obcych;) Pozdro z Poznania- możecie tez kupic jednego z naszych młodych za jakies skromne 5-10 mln Euro. hahah

odpowiedz
Julon - 29.02.2020 / 18:49, *.timplus.net

@Poz.: Was po prostu nie stać a zazdrość zrzera!!

odpowiedz
zaba285 - 01.03.2020 / 12:00, *.lukman.pl

@Poz.: naszych? a co Ty właścicielem jesteś? jeśli tak to pisanie tutaj w taki sposób to dosyć słaby sposób na sprzedaż i marketing :D

odpowiedz
war. - 01.03.2020 / 22:08, *.centertel.pl

@Poz.: Do budy gnoju.

odpowiedz
Szyszko - 02.03.2020 / 13:28, *.plus.pl

@Poz.: Jeszcze podaj miejsce w tabeli i WASZE osiągnięcia robione tymi „talentami”. Rzucają rzeczywiście na kolana :D

odpowiedz
Poz. - 03.03.2020 / 10:06, *.25.51

@zaba285: a czyich? Wy nie krzyczycie legia to my? Jesli nie, to wyobraz sobie ze w Poznaniu Lech to my:) U nas taki slisz to nawet w 18 by nie zlapal sie...nasi mlodzi sa kilka razy lepsi, bo i akademie mamy najlepsza...a jak tam wasza akademia;)?

odpowiedz
Ja - 03.03.2020 / 13:24, *.vectranet.pl

@Poz.: Ostatnio całkiem nieźle, w przeciwieństwie do waszej pozycji w tabeli kartoflu

odpowiedz
Біали484 - 29.02.2020 / 12:14, *.mgk.pl

Przy kontrakcie powinni mu odrazu wklepac 20milionow odstepnego.... to i by nie sprzedawali potem za 7 i mowili o rekordach....

odpowiedz
tekken (L) - 29.02.2020 / 09:28, *.chello.pl

Bardzo dobrze. Powodzenia w Legii.
P.S. Myślę,że Zagłębie szkoli bardzo dobrze zawodników obecnie.

odpowiedz
Krzeszczu - 29.02.2020 / 07:38, *.bredband2.com

Jestem przekonany ze bedzie to dobry transfer. Sportowo i finansowo. Oby wiecej!

odpowiedz
Wolfik - 29.02.2020 / 12:19, *.mm.pl

@Krzeszczu: Całkowicie się zgadzam.

odpowiedz
Zagłębie - 29.02.2020 / 07:34, *.com.pl

Na razie gratulacje głównie dla Zagłębia, sprzedali wychowanka za 1,5mn euro.

odpowiedz
Do maruderów - 29.02.2020 / 07:12, *.centertel.pl

Lepszy młody z akademii nawet innego klubu ale POLAK niż jakiś szrot z zagranicy.

odpowiedz
News⚽️Legia and Friends Forever! - 29.02.2020 / 02:51, *.188.238

Witamy!pierwsze!witaminy!wiosny!Legia!Gol!

odpowiedz
Arek - 29.02.2020 / 00:02, *.tpnet.pl

Dobry transfer. I w ogóle fajny trend, że coraz więcej Polaków w zespole.

odpowiedz
kamil - 28.02.2020 / 23:50, *.57.34

Nowy Masłowski....

odpowiedz
PLK - 28.02.2020 / 23:15, *.cyfrowypolsat.pl

Tak musimy działać jako klub!!! Bez inwestowania przyzwoitych pieniędzy w wartościowych piłkarzy nie podniesiemy poziomu zbierając zawodników z kartą na ręku!!! Takie fakty!!!

odpowiedz
Rambo - 28.02.2020 / 22:53, *.centertel.pl

Majecki już sprzedany i Karbownik po sezonie pewnie też pójdzie za rekordową kasę. W takim razie potrzebowaliśmy młodzieżowca do pierwszego składu. Akurat pół roku na aklimatyzację. Powodzenia w Legii!

odpowiedz
Józefowianin - 28.02.2020 / 22:49, *.centertel.pl

Tym transferem zakasowaliśmy ligę,nie chodzimy po Promocjach Powodzenia u nas tylko Mistrzostwo.

odpowiedz
dejne3 - 29.02.2020 / 06:33, *.plus.pl

@Józefowianin: Tak 100% racji i to ,źe Lubin sprzedał nam Bartosza to teź jest ok , nie robili problemów ,widać źe zmądrzejesz lepiej źeby poparł u nas a nie grzałki ławę za granicą Super tak trzymać

odpowiedz
Obcy - 29.02.2020 / 07:22, *.t-mobile.pl

@dejne3 : My tylko zapłaciliśmy kwotę odstępnego. Oni nie mogli nic zablokować, choćby bardzo chcieli.

odpowiedz
Adson 78 - 28.02.2020 / 22:47, *.plus.pl

Witaj !!! Osobiście cieszę się z tego transferu ( młody dobry i Polak ) powodzenia życzę !!! a niedowiarkom powiem troszkę cierpliwości , na Karbownika też na żekaliście jak go do 1 składu wzieli a teraz jest kocurem !!!

odpowiedz
Kd - 29.02.2020 / 08:24, *.t-mobile.pl

@Adson 78 : oczy bolą jak się czyta taki komentarz. Weź słownik zanim coś napiszesz

odpowiedz
Ciekawski - 29.02.2020 / 08:55, *.elartnet.pl

@Adson 78 : co to znaczy: na żekać?

odpowiedz
Adson 78 - 02.03.2020 / 13:15, *.plus.pl

@Ciekawski: literówka pajace , troszkę inteligencji i byście wiedzieli o co chodzi

odpowiedz
ding - 28.02.2020 / 22:46, *.chello.pl

W wypadku tego transfery wykrzyknik na końcu tytułu jest jak najbardziej uprawniony.

odpowiedz
filand - 28.02.2020 / 22:45, *.t-mobile.pl

Pekhart po 10 minutach na boisku strzela bramkę. Legia gra w systemie zw-re-zw...Niezły transfer...żyć nie umierać..
Run Legia Run...

odpowiedz
WETERAN - 28.02.2020 / 22:43, *.chello.pl

Dobry zakup.

odpowiedz
Sezon - 28.02.2020 / 22:39, *.chello.pl

Ogórkowy raj a ja jajaj :))

odpowiedz
guru43 - 28.02.2020 / 22:27, *.orange.pl

W końcu transfer na miarę Legii. A nie klubu, który odpada z ogórasami w 3 rundzie do europejskich pucharów.

odpowiedz
Marek - 28.02.2020 / 22:17, *.plus.pl

Witaj w Legii. Powodzenia. L!

odpowiedz
Krasnal - 28.02.2020 / 21:57, *.telkab.pl

I co? Można? Można!!! Brawo oby tak dalej.

odpowiedz
Hahah - 28.02.2020 / 21:56, *.master.pl

Europa już się boi

odpowiedz
edek - 28.02.2020 / 22:21, *.chello.pl

@Hahah: takich baranów jak ty

odpowiedz
NAS - 29.02.2020 / 08:58, *.centertel.pl

@edek: popieram edka baranie i wypier.... na Muranów

odpowiedz
Jerry - 29.02.2020 / 17:00, *.207.33

@NAS: Hola Hola. Dali jazda od całego Muranowa. Tam jest tylko jeden zgniły kawałeczek dzielni.

odpowiedz
AdamJ - 28.02.2020 / 21:54, *.chello.pl

Drugi Masłowski - zmarnowane pieniądze.

odpowiedz
KszKsz - 28.02.2020 / 22:06, *.cyfrowypolsat.pl

@AdamJ: Skąd wiesz? Widziałeś jakikolwiek jego występ? W Football Managerze się nie sprawdził czy skąd ta opinia?

odpowiedz
Le Ja - 28.02.2020 / 22:25, *.orange.pl

@AdamJ: Współczuję smutnego życia takim trollom. Naprawdę musi wam się nudzić, że wchodzicie na strony poświęcone klubom, z którymi zdecydowanie nie sympatyzujecie.

odpowiedz
AdamJ - 28.02.2020 / 22:50, *.chello.pl

@Le Ja:

No, to jeszcze zobaczymy. Na dzień dzisiejszy znane jest tylko jedno - że Legia nakarmiła konkurencję nie zyskując w zamian nic pewnego. Płacić ponad 1,5 miliona na niesprawdzonego zawodnika zamiast - niczego nie ryzykując - dać się wykazać wychowankowi... ręce opadają.

Na weszło - stronie, która prowadzi wojnę medialną z Legią - peany pochwalne dla Legii. "Strzeż się, gdy chwali cię wróg", głosi chińskie przysłowie.

odpowiedz
R - 28.02.2020 / 23:09, *.tpnet.pl

@AdamJ: Pewne na tym świecie to są podatki oraz śmierć.

odpowiedz
Luki - 29.02.2020 / 00:02, *.centertel.pl

@AdamJ: czy może to być nie wypal jak Masłowski? No może, ryzyko zawsze istnieje. Sprowadzani byli zawodnicy z dobrym cv i też dawali plamę ryzyko zawsze istnieje.
W tym wypadku jest to młody Polak, z perspektywa zarobienia na nim w przyszłości. Grają chłopaki z akademii. Nie rozumiem takiego marudzenia

odpowiedz
Legia Żoliborz - 29.02.2020 / 12:43, *.amazonaws.com

@Luki : Bracie nigdy nie zrozumiesz polskich narzekań. Niektórym nawet jakbyś sprowadził Messiego i Ronaldo to zaczęły by sie lamenty ze ogórki,ze juz sa starzy i nic Legii nie dadzą i przyszli ma emeryturę. Taka nasza krajowa karma. Pozdrawiam serdecznie kibiców Legii

odpowiedz
lucho_83 - 28.02.2020 / 21:29, *.chello.pl

Powodzenia!

odpowiedz