Dariusz Mioduski - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Mioduski: Wierzę, że pozyskanie Slisza będzie przełomowe

źródło: legia.com

- Wierzę, że pozyskanie Bartosza Slisza będzie pod wieloma względami przełomowe. Cieszę się, że ta wyjątkowa transakcja dotyczy młodego polskiego piłkarza i odbywa się na rynku wewnętrznym. To pokazuje z jednej strony, że liga potrzebuje silnych klubów, które chcą stawiać na najzdolniejszych młodych zawodników, a z drugiej jak ważna jest rola takich klubów jak Zagłębie Lubin, które konsekwentnie i mądrze stawiają na szkolenie - powiedział prezes Dariusz Mioduski po oficjalnym potwierdzeniu transferu.

- Nie ma lepszej drogi do poprawy poziomu Ekstraklasy niż rozwój rynku wewnętrznego i tworzenie warunków do tego, aby młodzi polscy piłkarze nie wyjeżdżali zbyt wcześnie za granicę. Bartosz Slisz w Legii będzie miał nie tylko możliwość dalszego rozwoju sportowego, ale zdobędzie też bezcenne doświadczenie walki o najwyższe cele i oswoi się z presją z tym związaną. Jestem pewien, że zyska na tym nie tylko Legia, ale także cała polska liga, a co najważniejsze, sam zawodnik i jego dalsza kariera - mówi prezes na łamach legia.com.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Luki - 29.02.2020 / 16:08, *.sky.com

Nawet jak nie będzie jakaś gwiazda to i tak duży plus że kupił małolata a nie kurfa amrale czy inny szrot za taką kasę, brawo

odpowiedz
Lopez - 29.02.2020 / 13:48, *.centertel.pl

Przełomowe to było pozbycie się Michała fatalnego Kucharczyka najgorszego od lat zawodnika w drużynie i nie przedłużenie z nim kontraktu, dziwne że tego drewniaka ktoś chciał ale teraz zapewne tego żałują bo drewniak w tym sezonie zero asyst i zero bramek...

odpowiedz
ajg - 29.02.2020 / 15:48, *.chello.pl

@Lopez : facet,Kuchy nawet nie będąc w formie był lepszy od Novikovasa a w formie był jednym z najlepszych w całej lidze!

odpowiedz
wawerr - 29.02.2020 / 16:01, *.tpnet.pl

@ajg: Jego byćie w formie polegało na tym że czasami zdarzało się że nie był najgorszym zawodnikiem w drużynie na boisku tylko był w trójce najgorszych, za drewniaka przez lata nie było ŻADNEJ oferty i to świadczy jaki był SŁABY... Lopez 100 procent prawdy.

odpowiedz
Haaa - 29.02.2020 / 16:37, *.vectranet.pl

@wawerr: Gdzie wy jesteście ,na trybunach ,haaa

odpowiedz
Kb - 29.02.2020 / 23:17, *.chello.pl

@wawerr: a jednak wielu trenerów na niego stawiało, nawet w reprezentacji zaliczył epizody - biegał, walczył, identyfikował się z Klubem; kilka bramek i trofeów z Legią zdobył, pewnie nie był ideałem, ale na trochę szacunku zasłużył.

odpowiedz
tomiacab - 02.03.2020 / 10:45, *.234.228

@Kb: u każdego trenera wywalczał miejsc w składzie, a tych trudne u nas było. Wszyscy się mylili? Jest kruszy niż litwin

odpowiedz
Prg - 03.03.2020 / 00:27, *.centertel.pl

@Lopez : Nie wiem co ty chcesz od Kucharczyka. Moze nie byl super pilkarzem ale walczyl i cos tam jednak z Legia wywalczyl. A ciebie chyba dopadl koronawirus bo inaczej twojej wypowiedzi nie umiem wytlumaczyc. Pozdrawiam.

odpowiedz
Jarkonet - 29.02.2020 / 12:41, *.metrointernet.pl

Bardzo dobry perspektywiczny transfer . Gratuluje, a jak za rok dwa czy trzy da się na chłopaku zarobić i wytransferować do dobrego zachodniego klubu to będzie majstersztyk finansowy . Tak to powinno wyglądać za każdym razem a nie pacynki jak Obradovic, który naciąga klub na kasę. Klub winien wytoczyć proces menadżerowi, że wcisnął taki szrot, a tych co naciągnęli Loczka na kontrakt Loczek winien wyrzucić na zbity pysk z klubu

odpowiedz
MAKEN - 29.02.2020 / 11:49, *.252.3

Kupię chwałą nas. My mnie, a ja was. Z ochami i achami, lepiej się jeszcze wstrzymać. Jest to jakiś pomysł. Jednak też blokada dla Praszelika i kolegów.

odpowiedz
666 - 29.02.2020 / 10:16, *.com.pl

No preziu, jak ty mnie zaimponowałeś w tem momencie....

odpowiedz
777 - 29.02.2020 / 10:58, *.chello.pl

@666: A co troszczysz się o jego kieszeń?

odpowiedz
grzesiek - 29.02.2020 / 08:40, *.centertel.pl

Mądrze gada z fartem Dariuszu !

odpowiedz
Ddd - 29.02.2020 / 08:31, *.centertel.pl

Lipa!! Nie chodzi tu może o zakup Slisza , ale teraz jak Legia będzie chciała kupić piłkarza z naszej ligi to będą oczekiwali wszyscy po milion euro! A jak Legia tyle nie da to go sprzedają z granice i tyle.

odpowiedz
geds - 29.02.2020 / 12:44, *.centertel.pl

@Ddd:
W przypadku młodych którzy coś znaczą i tak trzeba płacić tyle. A za ile wg Ciebie wyjeżdżają zagranicę? Taka cena będzie nie przez precedens ze Sliszem, tylko dlatego że każdy prezes pomyśli "ile mógłbym dostać od zagranicznego klubu". I niestety ale to racjonalne myślenie.

odpowiedz
bum - 29.02.2020 / 12:59, *.virginm.net

@Ddd: No a Legia powinna tyle dac i koniec :) Pozniej zarobi i tak a pomoze rozwijac lige... oczywiscie z zalozeniem ze inne kluby beda wspolpracowac. To jest dobra droga. W tym momencie nie wazne jest ze zarobi sobie mioduski bo z dobrem dla klubu... Gorzej jak sprzedaje za granice za grube hajsy a niema nic pozytku dla klubu. Taka transkaja jest lux :) oby go w lato nie opylil za 5 baniek haha

odpowiedz
Kb - 29.02.2020 / 23:30, *.chello.pl

@bum: jak to nie ma nic dla klubu? przecież klub to nie tylko transfery wychodzące i przychodzące, to też wynagrodzenia piłkarzy i innych pracowników, koszty utrzymania stadionu, podatki i wiele innych - i pieniądze z transferów też na to teraz idą, bo przychodów nie starczało

odpowiedz
Prosta matematyka - 29.02.2020 / 02:33, *.tpnet.pl

Przyszedł za półtorej bańki a odejdzie za pięć. Tak przynajmniej planuje miodek.

odpowiedz
Kb - 29.02.2020 / 23:39, *.chello.pl

@Prosta matematyka: napewno nie ściąga się takiego zawodnika, żeby grał u nas do 30 roku życia, zresztą żaden dobry zawodnik by tego nie chciał. Natomiast każdy kolejny wysoki transfer podbija apetyt - 5 już zaliczyliśmy, wiec teraz pewnie pora na 7-8 MEUR. Żeby za tyle go sprzedać musi zagrać co najmniej dobry sezon, dwa sezony i pomóc w zdobyciu mistrzostwa - no a potem pójdzie dalej, taka kolej rzeczy, nie zmieni się to w najbliższych latach.

odpowiedz
Kris - 29.02.2020 / 00:29, *.207.171

racja

odpowiedz
Cinek - 28.02.2020 / 23:21, *.tpnet.pl

No właśnie może zmierza wszystko do normalizacji. Akurat popieram w 100 %. Poczekajmy jeszcze parę lat ze4, 5,6 i z naszej akademii będą Asy..... Tak sobie wymarzyłem

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 29.02.2020 / 08:33, *.centertel.pl

@Cinek: To już kibice nie marzą o Mistrzostwie, a o tym, żeby prezes dobrze zarabiał na Akademii?

odpowiedz
Kb - 29.02.2020 / 23:43, *.chello.pl

@vadisodjidjiaofoe: żeby seryjnie dobrze sprzedawać zawodników, muszą być wyniki, puchary i mistrzostwa - to są zbieżne interesy. Ze sprzedanych zawodników, trochę zostaje w Klubie, trochę pójdzie na transfery, a trochę pewnie i do właściciela - to też jest zdrowe, normalne i służy wszystkim.

odpowiedz
Juri - 28.02.2020 / 22:54, *.inetia.pl

Jeszcze Moder z Lecha,typ ma kopyto.

odpowiedz
L57 - 28.02.2020 / 22:46, *.chello.pl

Ten gracz to melodia przyszłości, zakup przewidziany na korzyści finansowe w przyszłości.
Co pan zrobił, żeby realnie wzmocnić zespół przed rundą wiosenną. Wynik sportowy jest nieważny ???

odpowiedz
Leo - 28.02.2020 / 22:07, *.orange.pl

Czyli trzeba się oswajać z tym, że Martins zacznie pakować walizeczki

odpowiedz
Arek - 29.02.2020 / 00:05, *.tpnet.pl

@Leo: byćmoże zacznie. Ale póki co oswój się z tym, że odszedł Cafu.

odpowiedz
ben - 28.02.2020 / 21:42, *.24.91

Miodulski, jakie środki zabezpieczające w temacie meczu z Cracovią zostały podjęte z uwaga na #koronawirus? Co pan zrobił w tym temacie?

odpowiedz
(L)o(L)o - 28.02.2020 / 21:51, *.inetia.pl

@ben: Facet, weź lód na czoło , albo pójdź na ryby czy na grzyby. Jak już panikujesz to też zakup rolek może pomóc psychicznie.

odpowiedz
jo - 28.02.2020 / 22:30, *.centertel.pl

@ben: to ty się masz zabezpieczyć sam a nie ktoś za ciebie. Jak się boisz to siedź na dupie w chałupie...

odpowiedz
Mietek - 28.02.2020 / 21:35, *.play-internet.pl

Co z Agrą i Obradovicem? Nie można ich pogonić ?

odpowiedz
Kb - 29.02.2020 / 23:34, *.chello.pl

@Mietek: jak pogonić, przecież są na kontraktach - albo się znajdzie nowy chętny klub albo doczekają do końca umowy w rezerwach

odpowiedz
floyd - 28.02.2020 / 21:33, *.chello.pl

Gówno bysmy zrobili gdyby mnie kwota odstępnego zapisana w kontrakcie Slisza... Gdyby jej nie było, prezes Zagłębia krzyknął by taką cenę, że Dariusz w życiu by nie zapłacił. Nikt nie rozumie tego, że piłkarz zanim wyjedzie za granicę, powinien się chociaż trochę otrzaskać w lepszym klubie, a nie lecieć na Zachód przy pierwszej lepszej okazji. Kapustka, Żurkowski, Reca itp itd...

odpowiedz
Ktos - 28.02.2020 / 22:57, *.plus.pl

@floyd: Legia też w ten sposób traciła piłkarzy. Nie zawsze klub może zapisać wysoką kwotę odstępnego, do tego musi być zgoda piłkarza. Tak więc pewnie to nie ostatni taki zakup. A wszystko to ku chwale Legii...

odpowiedz
floyd - 29.02.2020 / 00:01, *.chello.pl

@Ktos: nic nie zrozumiałeś...

odpowiedz
Skoku - 29.02.2020 / 07:53, *.60.24

@Ktos: kolega chciał powiedzieć, że to był tylko jednorazowy wyskok, a nie trend jakiego życzyłby sobie prezes. Kiedy Mioduski rok temu mówił, że liga potrzebuje silnych 3-4 zespołów, a reszta powinna dostarczać im młodych zawodników cała liga się z niego śmiała. Jest to normalne w innych ligach, Słowackiej, Czeskiej, Rumunskiej, Chorwackiej, Dunskiej czy Holenderskiej. Są zespoły, które walczą o mistrza i puchary + te które żyją że sprzedaży zawodników do nich i są z tą rolą pogodzone. U nas 15 zespołów gra o puchary, 7 o mistrza. Potem tylko Europa to weryfikuje...

odpowiedz
floyd - 29.02.2020 / 12:27, *.chello.pl

@Skoku: dokładnie tak. I najlepsze jest to, ze tak się pchają do tych pucharów a potem robią wszystko żeby odpaść jak najwcześniej. Ale zabrać punkty Legii albo nie puścić do niej zawodnika to dla 90% klubów szczyt marzeń, nawet jak spadną z ligi

odpowiedz