fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Stokowiec: Legia odjechała rywalom

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- Najbardziej jesteśmy skoncentrowani na tym, co mamy do zrobienia na boisku. Mamy swój plan na mecz z Legią. Innymi rzeczami nie zaprzątam sobie głowy. Oczywiście, że przy tej przebudowie, jaką przechodzimy, trudno jest mówić o co w tej lidze gramy. Musimy określić, gdzie jest sufit, a gdzie podłoga. Nie jestem w stanie do końca oszacować możliwości moich zawodników, ale myślę, że to samo tyczy się naszych rywali. Muszę wszystko robić z pewnym wyważeniem i cierpliwością. Każdy tydzień daje mi więcej danych. Odczuwam spokój, bo widzę ogień w tych chłopakach - mówi przed środowym spotkaniem Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.

- Wiadomo, że Legia jest faworytem tego spotkania. Wszystko wskazuje na to, że nie powinniśmy mieć tego dnia szans. To jest jednak piłka nożna. Mamy swoje ambicje. Będąc kibicem Lechii, na pewno przyszedłbym na stadion zobaczyć, co się wydarzy. Gwarantuję, że będzie to dobry mecz. Nie dziwi mnie to, że Legia odjechała swoim przeciwnikom. Tyczy się to wszystkich aspektów - budżetu, transferów, możliwości i pewnej stabilizacji. Trener Vuković zbudował wszystko na własną nutę, przetrwał bardzo trudny okres i wyciągnął wnioski z kryzysu. Widać, że to owocuje. Wielkie brawa dla "Vuko", ponieważ pokazał, że jest dobrym i stabilnym trenerem. Legia jest teraz w bardzo dobrym momencie - twierdzi trener Lechii.

fot. Mishka / Legionisci.comfot. Mishka / Legionisci.com

- Cieszę się z tego meczu, ponieważ nie trzeba na niego nikogo motywować. Myślę, że to jest spotkanie, w którym można się fajnie zaprezentować. Jesteśmy na nie gotowi. Przewaga Legii nad resztą drużyn polega na tym, że mają dużo jakości indywidualnej i nie popełniają prostych błędów. W większości zespołów te proste błędy się zdarzają i skutkuje to potem straconymi bramkami. Trudno następnie jest taki mecz "odkręcić". Jestem jednak optymistycznie nastawiony, a nasza organizacja wygląda coraz lepiej.

- W ostatnich meczach zdobyliśmy łącznie siedem punktów. Trzeba zauważyć, że okres przygotowawczy kończyliśmy w innym zestawieniu personalnym. Ostatnie tygodnie były owocne w transfery. Nie znam do końca nowych piłkarzy, dlatego organizacja gry nie jest do końca na takim poziomie jakbyśmy tego chcieli. Próbujemy podchodzić wyżej pressingiem, co przekłada się na to, że nasi rywale stwarzają sobie okazje. Ponadto ryzykujemy, wystawiając do składu młodych zawodników oraz takich, których nie znam i nie wiem, jak się będą zachowywali. Coraz lepiej poznaję jednak drużynę i jestem pewny, że organizacja gry będzie na coraz lepszym poziomie - powiedział Stokowiec.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
Darek - 04.03.2020 / 17:20, *.t-ipconnect.de

Od dłuższego czasu porównuje sobie Wisłę Kraków i Legie.I zastanawiam się jak to jest?
Legia w rundzie jesiennej grała tak sobie.Mozna by powiedzieć,że mocno w kratke.Wisla natomiast nie grała nic.Porażka goniła porażkę.Wszyscy wiedzą że Wisła tonie w długach i kasy na transfery brak.Nawet nie wiadomo czy zaplacili miastu zaległe pieniadze za wynajem stadionu?Jakoś ta sprawa dziwnie przycichła.Nikt już o tym nie mówi.Legia robi transfery takie o jakich Wisla może pomarzyć.A Wisla robi takie transfery,że w Legii nikt by nie przebił się do pierwszego skladu.Swoją drogą ciekawe skąd nagle znaleźli pieniadze na te transfery?I Legia z tymi transferami zawsze mówi,że piłkarz potrzebuje pół roku na aklimatyzacje(Novikovas i wielu innych przed nim).W Wiśle nikt nie potrzebuje pół roku na aklimatyzacje.Ogóry wchodza do pierwszego składu i wygrywają wszystko jak leci.Jeden przypadkowy remis z Wisłą Płock w samej końcówce.Dziwne prawda?Nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wygrywają mecz za meczem.Bez aklimatyzacji,bez zgrania.
Tu nawet Stokowiec mówi,że jego drużyna jest w przebudowie i sam nie wie o co gra.
Wcale się nie zdziwię jak Wisla wejdzie w pierwsza ósemke i bedzie walczyła w grupie mistrzowskiej.Tam już za wiele nie ugra bo będzie musiała oddać te punkty co dostaje teraz ale kasa z biletów zawsze wieksza z meczów u siebie z Legią czy Cracovia niz z Korona lub Wisla Płock.
Niestety ale mi ta liga cały czas śmierdzi.

odpowiedz
Prawobrzeżny Warszawiak - 04.03.2020 / 11:22, *.play-internet.pl

Stoków a bardzo szanuje to mądry człowiek. Legia w rzeczy samej jest poza zasięgiem wszystkich innych klubów. Vuko to dobry trener ale jednego mu nie mogę wybaczyć że z Rangersami nie grał Carlitos. Mecz był wyrównany i brakowało właśnie takiej kropki nad i. Było minęło chodziłem chodzę i będę chodził ba Legie i mam nadzieję że kiedyś będzie norma iż Legia gra w LM a inne polskie zespoły w LE. Pozdrawiam wszystkich kibiców polskiej piłki nożnej.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 04.03.2020 / 19:18, *.play-internet.pl

@Prawobrzeżny Warszawiak:

Nie. Takie gdybanie do niczego nie doprowadzi. Szkoci takich cherlaków jak Carlitos zjadają na śniadanie tj.w pierwszych 10 min meczu.
Juz prędzej Niezgoda ale to też było dobrze zaplanowane. Kule się rozpychał, walczył i jako jedyny coś mógł próbować przy stałych fragmentach gry. I na podmęczonego przeciwnika szybki Niezgoda. To miało sens ale jak juz zaznaczyłem na początku - to tylko gdybanie.
Carlitos to technika ale bez szybkości. Szkoccy obrońcy według mnie by go stłamsili.

Stokowca nie ma na razie za co szanować, chyba, że w miarę wyważone komentarze pomeczowe wymagają szacunku? Nic jeszcze nie wygrał, nic nie ugrał w pucharach, niewiele osiągnął. Wciąż trener na dorobku. No i Lechia patrząc na całość ostatnich sezonów gra brzydko.

odpowiedz
Heniek - 04.03.2020 / 01:36, *.chello.pl

Panowie, nie pierdzielcie głupot. Polonia to był tylko bardzo krótki epizod u Stokowca.
Czy przez to, że był tam trenerem, Darka Wdowczyka nazwie ktoś "polonistą"?
Stokowca kojarzę najbardziej, jak grał w Śląsku, lecieli samolotem całą drużyną, były spore turbulencje, część pękała, a nawalony Stokowiec darł ryja "WKS nigdy nie spadnie!!!"

odpowiedz
Pepe - 04.03.2020 / 12:54, *.t-mobile.pl

@ Heniek:
A ja kojarzę tego prostaka, który jako jedyny siedział na tyłku, gdy cały stadion śpiewał hymn.

odpowiedz
bzura7 - 03.03.2020 / 23:41, *.224.18

D0 dajne3 czy down3 bo sam nie wiem nauczyć się poprawnie pisać bo żygać się chce jak się to czyta

odpowiedz
będziedobrze - 06.03.2020 / 12:58, *.t-mobile.pl

@bzura7: rzygać - od rzygacza (p. Wikipedia)

odpowiedz
dejne3 - 03.03.2020 / 22:22, *.plus.pl

Złoty nikogo nie trzeba motywować tak jak zwykle dwa mecze w seżonie przyjeżdża tak znienawidzona Legia no może 3 w fazie grudowej. Dlaczego 102 nie motywuje swoich grajków na mecz z ŁKS Kielcami o ile ta kartoflami lig była by ciekawsza gdybyś ich motywować na mniej ciekawszych rywali

odpowiedz
NAS - 04.03.2020 / 03:41, *.199.170

@dejne3: naucz się polskiego padalcu albo nic nie pisz

odpowiedz
dejne3 - 06.03.2020 / 11:13, *.plus.pl

To przez szybkie pisanie panie profesorze języka polskiego .Nie spina jak się jak ja zacząłem chodzić na Legię, to ty na stojąco wchodziłeś pod szafę Rok 1972 w maju Legia ŁKS 5-0

odpowiedz
Brat - 03.03.2020 / 20:50, *.chello.pl

Ryży solidny szkoleniowiec, ale niestety dotknięty "wirusem" KSP...

odpowiedz
Wolfik - 03.03.2020 / 21:38, *.mm.pl

@Brat: Tak, bardzo solidny. Ma nawet plan na mecz, znając życie nazywa się "autobus". Czyli to co grają od kiedy ów wyśmienity fachowiec został szkoleniowcem w Gdańsku.

odpowiedz
jo - 03.03.2020 / 22:02, *.tpnet.pl

@Brat: czas pokazuje, że gdy ma stabilne warunki do pracy i niezły skład to robi robotę. To co ma teraz, to niezły bajzel związany z płatnościami. Może karać graczy za to, że chcą pieniądze ale życie piłkarza nie trwa wiecznie i albo zarobią teraz albo potem będą robić różne dziwne rzeczy żeby żyć.

odpowiedz
eLo - 03.03.2020 / 20:48, *.chello.pl

Rudy Bastian

odpowiedz