Aleksandar Vuković - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Takiego meczu się spodziewałem

Mishka, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): Zdobyliśmy kolejne 3 bardzo ważne punkty. To był mecz, jakiego się spodziewałem, czyli z drużyną bardzo dobrze zorganizowaną w obronie. Bronią się całym zespołem i trzeba dużo cierpliwości i koncentracji, żeby w akcjach ofensywnych nie narazić się na groźne kontrataki. W pierwszej połowie była tylko jedna taka sytuacja, ale i tak nic groźnego się nie wydarzyło. Jestem zadowolony z tego, jak drużyna zagrała pod względem taktycznym. Na minus trochę nerwowych sytuacji, kilka niepotrzebnych stałych fragmentów, ale wiem, że moi piłkarze mieli dużą chęć, by odnieść zwycięstwo, a to powoduje faule, które nie do końca mają sens.

- Nie ukrywam zadowolenia z tego, że tabela wygląda jak wygląda, ale nie można z tego wyciągać wniosków, że to jest najsilniejsza Legia jaka może być. Silna Legia nie ma przewagi 9 punktów w tabeli na 12 kolejek przed końcem, ale zdobywa mistrzostwo. Swoją siłę musimy udowodnić na koniec sezonu. Nie możemy stracić koncentracji, bo każda drużyna jest w stanie z nami wygrać, wykorzystać to, jeśli ją zlekceważymy. Nawet gdy gramy dobry mecz, możemy przegrać z każdym.

- Paweł Wszołek jest w bardzo dobrej dyspozycji, dużo daje drużynie, a dzisiaj szczególnie. Jego profesjonalizm, osobowość i wartość są niekwestionowane. Nawet po meczach, kiedy inni uważają, że zagrał słabo, ja nie mam wątpliwości.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
Pijak Zadora - 06.03.2020 / 13:33, *.tpnet.pl

Tomasz Pekhart to mógłby zagrać obok Józka już przeciwko Piastowi . Strzelić potrafi , a i ładnie dogrywa .

odpowiedz
Matt - 06.03.2020 / 00:46, *.tpnet.pl

Wszystko super. Szkoda mi tylko, że Nikolic za darmo poszedł na Węgry :( przydałby się u nas.

odpowiedz
pol - 05.03.2020 / 20:12, *.chello.pl

pinokio............udało ci się

odpowiedz
Krisp - 05.03.2020 / 19:57, *.wtnet.de

Brawo Legia. Brawo Vuko. Trzymam kciuki za Was!

odpowiedz
grzesiek - 05.03.2020 / 19:39, *.centertel.pl

Dziekuje Panie trenerze od conajmniej 10 lat na taka Legie czekalem. Dziekuje

odpowiedz
koczi - 05.03.2020 / 18:21, *.cyfrowypolsat.pl

kolejny słaby mecz Novikowasa, odstaje od reszty. Poza tym milo sie patrzy jak chłopaki graja:)

odpowiedz
Kanapka - 05.03.2020 / 12:28, *.chello.pl

Podoba mi się gra Legii z jednego względu - widać w niej konsekwencję taktyczną, za co brawa dla trenera. Widać, że dobrał zawodników pod to, co chce widzieć na boisku. Ma być wysoka obrona - są kolumny (Wieteska, Jędza, Lewczuk). Ma być gra skrzydłami - jest ścinający do środka i otwierający dzięki temu skrzydło Karbownik, jest ofensywny Vesovic, jest Wszołek i Novikovas. Środek ma służyć do grania od skrzydła do skrzydła i zabezpieczania tyłów - Gvilia i Antolić realizują. Nie ma zbędnej wirtuozerii w środku, jest za to szybki, ustawiony głównie pod kontrę Luqinhas. Widać, że każda pozycja na boisku jest przemyślana i nie ma tu ludzi przypadkowych. Owszem można by podnieść nieco jakość na niektórych pozycjach, ale sama koncepcja jest ok. Co więcej - taka gra może przynieść pozytywny rezultat w razie rywalizacji o europejskie rozgrywki. Raczej niepoprawni optymiści mogliby uważać, że jesteśmy w stanie rywalizować przez środek pola z jakąkolwiek europejską drużyną. A gra skrzydłami to dobry fundament pod wychodzenie z pressingu, kontrowanie, no i nie od dziś wiadomo, że zazwyczaj to właśnie tam jest najwięcej miejsca. Najważniejsze, że zawodnicy co raz lepiej czują się w grze ataku pozycyjnego w takiej taktyce. Owszem, jest sporo jeszcze do zrobienia, ale sama koncepcja na plus. Ciekawe tylko, czy trener ma w odwodzie jakąś zapasową koncepcję, bo na razie gramy jednym schematem w każdym meczu, na szczęście dla nas na eklapę to wystarcza. Według mnie nie mamy za bardzo możliwości personalnych przestawienia się na inną formę ataku.

P.S.
Chciałbym zobaczyć Kante wchodzącego w okolicach 55-60 min spotkania, np. za Pekharta grającego od początku. Dlaczego? Bo haruje jak walec i swoją fizycznością niemalże miażdzy rywali. Na podmęczonym rywalu mogłoby to przynieść jeszcze lepsze rezultaty, niż na świeżych przeciwnikach, gdzie jest dużo więcej gry taktycznej. A sam Pekhart na pewno potrafi się ustawić, czy przytrzymać piłkę, więc w grze taktycznej mógłby sobie jakoś dać radę. Ciekawe jakby to wyglądało.

odpowiedz
Pawe(L)ski - 05.03.2020 / 11:36, *.com.pl

Ja osobiście nie jestem przekonany do faktu, że Wszołek gra dobrze. Piszę w kontekście kilku poprzednich meczów, bo tu wiadomo rozgrzeszy go bramka. Na moje kibicowskie oko brakuje mu zdecydowania, szybkości w pojedynkach 1vs1, co więcej często złe wybory podać-dryblować i odwrotnie. Oceniam tylko i wyłącznie jako widz, nie znam założeń taktycznych i chodzi mi głownie o ofens; difens być może OK ;-)

odpowiedz
grzesiek - 05.03.2020 / 11:57, *.centertel.pl

@Pawe(L)ski: jakby nie szybkosc wszolka to byc moze nie wygralibysny tego meczu...wiec z takimi opiniami to sie chlopie wstrzymaj . Zawsze sie znajdzie jakies ale. Nawet w realu madryt znajdzie sie cos jak sie bedzie chcialo znalezc. Wszolek to kluczowy pilkarz nasz i nic tego nie zmieni

odpowiedz
LEMIESZ GROCHÓW - 05.03.2020 / 12:41, *.centertel.pl

@Pawe(L)ski:
Gra slabo jest bez formy potrzebuje czasu
Niepotrzebnie się śpieszy do reprezentacji .

odpowiedz
singspiel - 05.03.2020 / 13:13, *.atman.pl

@Pawe(L)ski: jak na gościa, który na obozie zamiast trenować leczył anginę antybiotykiem, to i tak wygląda to całkiem nieźle. Powoli się dociera. przy kontrze nie widziałem u niego braku szybkości, ani zawahania

odpowiedz
Pawe(L)ski - 05.03.2020 / 13:55, *.com.pl

@grzesiek: nie chodzi mi o stricte szybkość biegu, czytaj ze zrozumieniem. Szybkość podejmowania decyzji, gry 1vs1. Panimajesz? pozdr

odpowiedz
grzesiek - 05.03.2020 / 19:44, *.centertel.pl

@Pawe(L)ski: ok, niemniej przy tak dobrej grze Legii na prawde nie warto skupiac sie na mankamentach. Jest dobrze. Milo sie oglada taka gre i taka przewage nad rywalami. Pamietam jak po pogromie wisly kazdy pisal ze wisla taka slaba i dlstego tyle wygralismy. Nie prawda. Po peostu Legia byla taka mocna. Moglismy skonczyc na 3:0 i odpoczywac na boisku ale nic z tego. 3:0 bylo malo i skknczylo sie na bodajze 7:0 czy 7:1 :)))

odpowiedz
LEMIESZ GROCHÓW - 05.03.2020 / 11:13, *.centertel.pl

Bramkarz zdecydowanie poprawic wybijanie pilki nogą
Obrona duza nerwowosc przy przewadze przeciwnika
Pomoc siła druzyny sxczegolnie Antolicza
Atak Kante chroniczny brak skutecznosci

odpowiedz
lol - 05.03.2020 / 13:00, *.chello.pl

@LEMIESZ GROCHÓW : a Grochów chroniczny brak gotówki, i co zrobić.

odpowiedz
quad74 - 05.03.2020 / 10:29, *.chello.pl

Nie mniej ważne: Legię wreszcie ogląda się z przyjemnością i wyczekuje na kolejny mecz.

odpowiedz
Gigi - 05.03.2020 / 09:41, *.200.59

W obecnej sytuacji z taką przewagą punktową i zasobami ludzkimi na tle konkurencji zającie innego miejsca niż pierwsze na finiszu jest fizycznie niemożliwe, tak więc panie trenerze pańskie rzeczywiste kompetencje zweryfikowane zostaną za kilka miesięcy na poziomie kontynentalnym i nikt nie przyjmie innego rozstrzygnięcia, niż awans co najmniej do fazy pucharowej LE.

odpowiedz
Ursus - 05.03.2020 / 10:29, *.167.227

@Gigi: jeszcze jakis czas temo forum grzmialo: nie ma zawodnikow, nie ma trenera, prezes dziala na szkode klubu, sprzedano Jarka i wzieto paralityka Perkhata (nie jestem pewien pisowni), nikogo nie kupiono itp itd.
A dzisiaj piszesz ze z takim zespolem/ludzmi to obowiazek wygrac lige ?
pozdrawiam

odpowiedz
StaryPojeb - 05.03.2020 / 11:38, *.play-internet.pl

@Ursus: To, że forum grzmiało nie oznacza, iż on też. Natomiast wiekszosc ma chore łby jeżeli chce od razu wielkich sukcesów. Potrzeba czasu, cierpliwości i wyrozumienia dla Vuko. Moim skromnym zdaniem będzie elegancko.

odpowiedz
Ursus - 05.03.2020 / 12:44, *.167.227

@StaryPojeb: To prawda ze kolega mogl nie grzmiac :)
I uwazam ze wypada docenic to jak Legia grala w ostatnich 3 meczach. Nie chodzi tylko o wynik a o to na co pozwolila przeciwnikom. Niewazne jaki jest poziom ligi bo jezscze kilka miesiecy temu moglismy tylko snic o takiej dominacji nad przeciwnikami
Pozdro

odpowiedz
StaryPoj... - 05.03.2020 / 15:10, *.play-internet.pl

@Ursus: Właśnie chodzi o to by być nonkomformistycznym. Zawsze chciałem, aby Legia deklasowała rywali. Jeszcze tego nie ma, ale idziemy do sukcesu schodami a nie jedziemy windą, więc jest w porządku. Vukovic może być na prawdę świetną inwestycją. Byłoby wręcz cudownie jakby weszli do LM, w co wątpię. Faza grupowa LE też będzie zajebiście.
Nasza liga jest na poziomie mojej gry po kilku Królewskich. Kontra Legii w meczu z Lechią to przecież fatalne podanie piłkarza z Gdańska.

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 05.03.2020 / 02:32, *.chello.pl

Poprawe w grze druzyny Vuko bylo widac juz w Glasgow. Pytanie retoryczne. Po co na boisku tak dlugo gral Kalekovic.

odpowiedz
Mario - 05.03.2020 / 06:24, *.timplus.net

@Warszawiak 1234: Przecież to oczywiste. Trener jest charakterny i wykonuje wszystkie rozkazy szefa. A plan był taki, że trzeba go sprzedać, nawet kosztem pucharów.

odpowiedz
Blitz - 05.03.2020 / 07:19, *.centertel.pl

@Mario: Ja jednak jestem bliższy innej teorii. Kante kontuzjowany, a nawet jeśli był w stanie zagrać to nie miał rytmu meczowego, żeby dać rade w europie. Sanogo kontuzja, Jarek kontuzja, a Carlitos nie pasował do ustawienia więc siłą rzeczy musiał nim grać ;)

odpowiedz
MS - 05.03.2020 / 08:40, *.t-mobile.pl

@Blitz: zgadzam się z kolegą. Popatrzmy na dzisiejszą Legię na jej styl gry i znajdźmy w niej miejsce dla Carlitosa.... a pozostali tak jak opisał Biltz.

odpowiedz
ben - 05.03.2020 / 01:08, *.inetia.pl

Brawo Vuko , widać pomysł na grę.

odpowiedz
ereste - 04.03.2020 / 23:44, *.chello.pl

również się podepnę, że Novikovas niestety na dzień dzisiejszy robi za najsłabsze ogniwo w obecnej Legii... Jeszcze chyba nie do końca "wpasował" się w mentalność drużyny. To nie Białystok, że wystarczy być ponad kolegów prezentując przeciętne umiejętności. Całokształt wygląda elegancko, w końcu gramy futbol 2 kroki przed resztą... jak nie więcej. Widać w końcu ten respekt rywali i zagubienie jak przychodzi się zmierzyć z WIELKĄ Legią.

odpowiedz
Endo - 04.03.2020 / 23:38, *.supermedia.pl

Ja jestem ciekawy tych wszystkich którzy chcieli zwolnić Vuko czy dzisiaj są w stanie przeprosić i przyznać się do błędu. Co do Novikowasa fakt obecnie uważam ze jest jednym z najsłabszych ognie ale uważam ze ma bardzo duży potencjał i trener musi go ułożyły a ob musi zapieprzac na treningu bo już nie jest gwiazda jak w Jadze a jednym z wielu i musi wejść na wyższy poziom i oby to udowodnil

odpowiedz
PrzemoL - 04.03.2020 / 23:59, *.chello.pl

@Endo: Ja nie mam problemów z przyznaniem się :) Tak, nie dawałem szans Vuko, żeby dotrwał do końca wakacji. Nie miałem żadnej wiary w niego. Już na koniec zeszłego roku przyznałem się do błędnej oceny i braku wiary, bo już wtedy wyglądało to obiecująco. Mam nadzieję, że czujesz się teraz lepiej :)
Ale, żeby nie było tak różowo - to ciągle jest tylko nasza liga. Puchary zweryfikują, czy to, co stworzył Vuko, ma jakąkolwiek rację bytu, czy nie. Bo nie oszukujmy się, ekstraklapa to dno i takie mecze jak dzisiejszy, z taką przewagą, powinny być, w naszym wykonaniu, codziennością, w tej marnej lidze. Tak więc, wygląda to dobrze, ale właśnie - nic jeszcze nie wygraliśmy, wszystko możemy przegrać, a i o grę w pucharach będzie koszmarnie ciężko (tego nowego nie liczę, bo jeśli przyszłoby nam tam grać, to powinniśmy się wstydzić, że bierzemy udział w europejskich pucharach dla upośledzonych).

odpowiedz
Lviz - 05.03.2020 / 00:06, *.chello.pl

@Endo: Powtarzasz moje słowa...

odpowiedz
Maciej - 05.03.2020 / 00:34, *.supermedia.pl

@PrzemoL: już z Rangersami widać było poprawę i pomysł na grę, nie wiele brakło byśmy grali w LE, teraz wydaje się, że po tytule Mistrzowskim mamy autostradę do 4 rundy LE. Jeśli znacząco nie uszczupli nam się kadra, a Mioduski bedzie robić przemyślane transfery na poziomie Slisza to moze być dobrze. Wyglada na to, że transfery Pekharta i Cholewiaka to dobre uzupełnienie składu. A Slisz bedzie tym wzmocnieniem

odpowiedz
Kibic - 05.03.2020 / 00:38, *.84.166

@PrzemoL: A jak będiziemy się czuć nie kwalifikując się nawet do tych rozgrywek?

odpowiedz
To już nie jest racjonalne myślenie, to jest polskość. - 05.03.2020 / 00:44, *.coucou-networks.fr

@PrzemoL:
"to tylko nasza liga.
ma jakąkolwiek rację bytu, czy nie.
ekstraklapa to dno
marnej lidze
nic jeszcze nie wygraliśmy,
wszystko możemy przegrać
pucharach będzie koszmarnie ciężko
powinniśmy się wstydzić
europejskich pucharach dla upośledzonych"

Jeżeli powtórzysz 300 razy, że czekolada to gówno to w końcu zaczniesz się krzywić jedząc :) . Przeraża mnie to, że w Polsce jest tyle osób które nie potrafią powiedzieć nic dobrego nawet jeżeli wszystko się układa i na wszelki wypadek ponarzekają sobie, żeby nie było że nie narzekali jakby na szczęście nie wyszło.

A może po prostu lepiej polubić swój klub i się tego nie wstydzić przed samym sobą? Nie lepiej powiedzieć:
transfery z ostatnich okienek już w dużej części fajnie się sprawdziły a może być jeszcze lepiej
w końcu realizowane są szumne zapowiedzi sprzed kilku lat o "filozofii" budowania drużyny
Legia gra w piłkę
Legia ma wyniki
Trener wie co robi
Zawodnikom się chce
Sytuacja finansowa się poprawiła a jakość drużyny nie spadła
Patrząc na politykę transferową można spodziewać się, że Legia nie zostanie drastycznie osłabiona w następnym okienku a transfery które zostały zrobione teraz, zaprocentują najpewniej w eliminacjach do europejskich pucharach i szanse na nie wydają się być dużo większe niż w zeszłych latach.

Ale przecież mozna napisać "ekstraklapa" "wuefista" i pójść spać z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.

odpowiedz
Plan A , B i C - 05.03.2020 / 01:21, *.tpnet.pl

@Maciej: Tylko Liga mistrzów .

odpowiedz
PrzemoL - 05.03.2020 / 15:24, *.chello.pl

@To już nie jest racjonalne myślenie, to jest polskość.: Po pierwsze: w poście wyżej uznałem swój błąd w ocenie Vuko, bo, na ten moment, gra Legii wygląda tak jak tego, chyba wszyscy, oczekujemy.
Po drugie: rozumiem, że zastosowałeś się do swojej zasady 300 powtórzeń, z tym, że gówno nazywałeś czekoladą i widocznie, zajadasz już ze smakiem.
Po trzecie: powiedz mi gdzie napisałem nieprawdę o poziomie naszej ligi?
Po czwarte: powiedz mi co w tym sezonie wygraliśmy.
Po piąte: powiedz mi, racjonalnie uzasadniając, że w eliminacjach do pucharów będzie nam łatwo.
Po szóste: powiedz mi, że gra w "trzeciej lidze" europejskich pucharów, to dla nas zaszczyt i sukces. Kiedyś był taki puchar, taka trzecia liga. Nazywało się to to "puchar intertoto". Oczywiście trochę inne warunki, ale poziom dla tych, co nie umieli się dostać do pucharu uefa (obecnej LE). Przypomnę tylko, że i w tym pucharze zdarzyło nam się zagrać całe 45 minut, bo w przerwie meczu, obecni na stadionie postanowili uskutecznić aneksję Wilna. Przypomnę też, że wtedy przegrywaliśmy, o ile dobrze pamiętam, 2-0. Jednak chodzi o sam fakt, że gra w trzeciej lidze europejskiej to żaden powód od dumy.
Wreszcie po siódme: poniekąd połączone z punktem drugim; Możemy uznać, że nasza liga jest najlepsza na świecie, że nie gramy w lidze mistrzów, bo wciągnęlibyśmy ją nosem i wszystkie inne drużyny to uj, bo jesteśmy najlepsi na świecie. I kiśmy się w tym dalej, zamiast spojrzeć racjonalnie na poziom całej ligi i uznać, że jednak nie jest tak super, jak może się wydawać. Co do samego okienka transferowego: po raz pierwszy od kiedy mioduski rządzi samodzielnie, jestem w stanie pochwalić go za politykę. Mam nadzieję, że klub zostanie jeszcze wzmocniony przed eliminacjami i jakimś cudem uda nam się doczłapać do fazy grupowej LE.
Podsumowując: wygląda to dobrze, Vuko się sprawdza, ale ciągle miejmy z tyłu głowy, że to tylko ekstraklasa. Bierzmy na to poprawkę, zanim rozpłyniemy się nad tą super grą, jaką bez wątpienia, prezentują teraz nasi piłkarze.

odpowiedz
Anty Novikovas - 04.03.2020 / 23:30, *.plus.pl

Sorry, ale Novikovas to najbardziej irytujący dziś piłkarz Legii. Wszystkie decyzje złe. Niechlujność, samolubność, dramatyczny 1 na 1... Oby jak najrzadziej w wyjściowej 11-stce. Mecz nie był piękny, gra nie porwała, ale najważniejsze 3 punkty, tabela wygląda niesamowicie.

odpowiedz
Pacho - 05.03.2020 / 06:38, *.2.107

@Anty Novikovas: nie przesadzaj. Jest potencjał. Uważam, że do 60min zagrał najlepszy mecz w rundzie - nie mówię że bardzo dobry ale pokazujący zwyżkę. Całokształt zepsuł między 60 minutą a zejściem z boiska. Punkt dla trenera bo wiedział co robi. Niepokojące jest to, że jego zmiennik też nic nie pokazał. No może 1 fajne zagranie.

odpowiedz
Tomek - 05.03.2020 / 06:58, *.113.189

@Anty Novikovas: W końcu numer z jakim gra do czegoś zobowiązuje...

odpowiedz
m4pierwszy - 05.03.2020 / 18:04, *.icpnet.pl

@Anty Novikovas: gosc jest tragiczny, musi odejść żeby sie odblokować. ten klub go przytłacza a jego gra irytuje. Ani jednego dobrego meczu, ile jeszcze można go trzymać?

odpowiedz
KowaL - 04.03.2020 / 23:12, *.vectranet.pl

Mistrzu Prowadź! Na Tron!

odpowiedz
Wolfik - 04.03.2020 / 23:10, *.mm.pl

Vuko - po Stokowcu chyba nie spodziewałeś się niczego innego niż "autobus"? :)

odpowiedz
Wojtas za malo THC - 04.03.2020 / 23:50, *.vectranet.pl

@Wolfik: Mistrzu. taktykę masz w ... wszedzie... Gdyby nie Twoja spostrzegawczość to od 25 kolejek nie zauważyłbym ze każdy przeciwnik stawia autobus albo gra z kontry na pendolino. Moim zdaniem tylko trener Piasta Waldemar Formalik miał do tej pory pomysł na grę przeciwko Legii. Oczywiscie moge sie mylic w kazdym aspekcie... to tylko moje zdanie.

odpowiedz
Wolfik - 05.03.2020 / 00:03, *.mm.pl

@Wojtas za malo THC : Trochę się Kolego mylisz. Nie każdy przeciwnik i nie chodzi mi o grę przeciwko Legii tylko o fakt, jak gra nasz dzisiejszy przeciwnik pod wodzą rzeczonego człowieka.

Co do gry przeciwko Legii, to było kilka spotkań "otwartych". Chociażby ostatni mecz z Rakowem. Nawet ŁKS cokolwiek próbował. Albo Górnik. Lechia nie zagrała nic. NIC. Odsyłam do statystyk meczowych.

odpowiedz
Farme(L) - 05.03.2020 / 09:40, *.bridgefibre.net

@Wolfik: Ja się nie dziwię Ryżemu, że wyszedł autobusem biorac pod uwagę, co mu się w klubie dzieje i jak gra Legia...
Tak czy inaczej kolejny ważny mecz wygrany i tylko to się liczy.

odpowiedz