Wisła Kraków na meczu z Lechem - fot. wislakrakow.com
REKLAMA

Na stadionach: Konfidenckie domino

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatnim tygodniu rozegrano dwie kolejki ligowe - nie wszystkie mecze odbyły się z udziałem kibiców gości, ale przynajmniej po stronie gospodarzy na żadnym ze stadionów nie zabrakło publiczności. Inaczej będzie w najbliższych tygodniach, bowiem już ogłoszono, że wszystkie imprezy powyżej 1000 osób odbywać się będą przy pustych trybunach z powodu koronawirusa.

Najliczniej na wyjazdowym szlaku pojawili się fani Legii, którzy do Gdańska pojechali w 1000 osób. Pozostałe liczby wyjazdowe w ekstraklasie wyraźnie słabsze, czego najlepszym przykładem jest wizyta Piasta przy Łazienkowskiej w... 30 osób. Liczniej na wyjazdach pokazali się m.in. fani Widzewa w Łęcznej oraz GKS-u Katowice w Elblągu, jak również Ruch w Lubinie.

Opraw na stadionach tym razem było niewiele. Jedną z nielicznych zaprezentowali fani Wisły Kraków, którzy później podziękowali firmie Nowak Mosty, która okazała się... jej sponsorem. I chociaż prezentacja nie wyglądała źle, to takie działanie na pewno nie spotka się ze zrozumieniem w światku kibicowskim.

Inna z prezentacji pokazana została na derbach Krakowa przez Cracovię. W tym przypadku ultrasi Wisły piali z zachwytu, kiedy ogłaszali przechwycenie projektu lokalnego rywala. "Pasy" wiedząc o tym, zdecydowały się na pokazanie choreografii... uderzającej w wiślaków ("Konfidenckie domino"). Oprawy przygotowali także kibice Olimpii Elbląg, GKS-u Katowice, Igloopolu, Górnika Konin oraz Wigier Suwałki.

Kibice Lecha, którzy wynieśli oprawę pozostawioną przez fanów Lechii w niedoszłym depozycie, zostali zatrzymani na podstawie monitoringu stadionowego. A przed nami seria gier przy pustych trybunach.

Ekstraklasa - 26. kolejka:

Korona Kielce - ŁKS Łódź (350)
Na ciekawe pod kątem walki o utrzymanie w ekstraklasie poniedziałkowe spotkanie udała się przyzwoita grupa łodzian, ok. 350 osób. W sektorze gości wywieszona została flaga "Rycerze Wiosny" oraz liczne transparenty z pozdrowieniami do więzienia. Na trybunach łącznie 4,6 tys. fanów.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin (247)
Kibice Pogoni, wspierani przez Kotwicę (40), przyjechali do Bełchatowa na mecz z Rakowem w 247 osób, z czterema flagami.

Arka Gdynia - Wisła Płock (110)
Około 4 tys. widzów na trybunach. Arkowcy po meczu mobilizowali piłkarzy do walki na całego o utrzymanie ich klubu w ekstraklasie. Wisła Płock przyjechała w ponad 100 osób, z dwiema flagami. Prowadzili sporadyczny doping.

Legia Warszawa - Piast Gliwice (30)
Bardzo skromna grupa kibiców Piasta przyjechała w niedzielę do Warszawy. W sektorze gości wywiesili jedną, niewielką flagę. Na trybunach ponad 18,5 tys. fanów. Legioniści mocno "cisnęli" sędziemu Przybyłowi, który w pierwszych minutach spotkania pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi gospodarzy.

Górnik Zabrze - Cracovia (0)
Około 9 tys. fanów pojawiło się na meczu w Zabrzu. Młyn bez problemów pomieścił się na dolnej kondygnacji. Fani Cracovii do Zabrza nie przyjechali.

Wisła Kraków - Lech Poznań (-)
Ponad 24 tys. fanów na stadionie przy Reymonta. Sektor gości pozostał pusty, z powodu zakazu wyjazdowego dla lechitów za mecz z Lechią. Gospodarze zaprezentowali oprawę, na którą środki finansowe uzyskali od jednego ze sponsorów. W młynie TS-u pojawiła się kartoniada "Reymonta" oraz transparent "Nasze miejsce na ziemi, tego czas nigdy nie zmieni".

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk (-)
Spotkanie bez przyjezdnych, z powodu zakazu wyjazdowego dla Lechii za mecz w Poznaniu. Fani Zagłębia wywiesili transparenty odnoszące się do działaczy - "Prezes - Żabol, Zarząd - Legia, Nadzór - Lechia. A gdzie Zagłębie?" oraz "Chłopik - pracujesz dla Zagłębia, nie dla Legii".

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (-)
Przyzwoity młyn białostoczan na spotkaniu ze Śląskiem. Na trybunach łącznie 7,5 tys. fanów. Kibiców Śląska brak.

Ekstraklasa - 25. kolejka:

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa (1000)
Legioniści przyjechali do Gdańska pociągiem specjalnym w 1000 osób, w tym Olimpia (90) i Zagłębie (3). W sektorze gości wywiesili 11 flag. Po stronie gospodarzy słaba frekwencja, poniżej 13 tys. widzów. Zaprezentowali chorągiewki.

Piast Gliwice - Arka Gdynia (200)
Nikłe zainteresowanie meczem w Gliwicach, gdzie na trybunach zebrało się niewiele ponad 3 tys. fanów. Arka wspierana przez Polonię Bytom stawiła się w ok. 200 osób i z trzema flagami.

Wisła Płock - Raków Częstochowa (118)
Fatalna frekwencja na meczu w Płocku i skromny młyn Wisły. Raków przyjechał w 118 osób, z jedną flagą i dwoma transparentami.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce (65)
Koroniarze na wyjazdowym meczu ze Śląskiem pojawili się w ok. 65 osób, z dwiema flagami i transparentem. Gospodarze z przyzwoitym młynem jak na mecz w środku tygodnia o godzinie 18. Frekwencja na całym stadionie na poziomie 6 tys.

Cracovia - Wisła Kraków (-)
Derby Krakowa rozegrano bez udziału kibiców gości, a wszystko za sprawą klubu z Kałuży, który domagał się od wiślaków bardzo wysokiej kaucji przed meczem oraz mocno ograniczył liczbę biletów dla Białej Gwiazdy. Pasy z licznym młynem i oprawą, którą wcześniej rozkminili wiślacy, a jako że nie mieli możliwości wejścia na stadion rywala, pochwalili się "przechwyconymi" ultra planami w Internecie. Cracovia zaprezentowała podwieszaną sektorówkę, transparent "Extra Cracoviam non est Vita", chorągiewki w barwach oraz piro. Druga z prezentacji nawiązywała do sytuacji wśród kibiców lokalnego rywala - sektorówka przedstawiała "Konfidenckie domino" z ksywami wiślaków, którzy poszli na współpracę z policją.

Lech Poznań - Górnik Zabrze (-)
Słaba frekwencja na stadionie w Poznaniu - trochę ponad 8 tys. widzów i mocno przerzedzony młyn "Kolejorza". Fanów Górnika brak, z powodu zamknięcia sektora gości na trzy mecze - taką decyzję podjął poznański klub po spotkaniu z Lechią.

ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin (-)
Ponad 4,7 tys. widzów na meczu. Kibiców gości brak, z powodu braku sektora.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok (-)
Niewiele ponad 2,5 tys. widzów na trybunach w Szczecinie. Młyn Portowców bardzo skromny. Z powodu braku sektora, brak przyjezdnych.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn (78)
Stomilowcy wspierani na tym wyjeździe przez ŁKS Łomża (11), Rakowa (7) i Polonię Bydgoszcz (1). Wywiesili cztery flagi.

Odra Opole - GKS Bełchatów (70)

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz (45)
Kibice obu drużyn zasiedli wspólnie, tworząc 350-osobowy młyn. Zaprezentowali flagi na kijach i transparent z nazwami obu klubów.

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice (30)
Przyjezdni z jedną flagą.

Niższe ligi:

Górnik Łęczna - Widzew Łódź (480)
Długo nie było wiadomo, czy spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności. Ostatecznie w Łęcznej pojawiło się 480 fanów RTS-u z czterema flagami. Gospodarze wspierani przez Chełmiankę (35).

Olimpia Elbląg - GKS Katowice (429)
Katowiczanie w bardzo dobrej liczbie na tym wyjeździe. Wywiesili transparent "Pierwsza, druga, trzecia liga to nieważne dla nas jest", nad którym machali flagami na kijach i odpalili trochę pirotechniki. Olimpia z transparentem "Historia, którą tworzyły pokolenia", nad którą odpalili kilkanaście rac oraz z transparentami "1945 i 2020".

Zagłębie II Lubin - Ruch Chorzów (350)

Igloopol Dębica - Polonia Przemyśl (158)
Kibice Polonii wspierani na tym wyjeździe przez Stalówkę (55), Stal Rzeszów (17), Ładę Biłgoraj (10) i Wisłę Kraków (1). Gospodarze zaprezentowali flagi na kijach, trochę piro i słabej jakości transparent "Wszyscy razem po wielki Igloopol".

Skra Częstochowa - Elana Toruń (150)
Elanowcy na wyjeździe w Częstochowie pojawili się w 150 osób, w tym Ruch (60) i Widzew (4).

Motor Lublin - Chełmianka Chełm (120)
Wojewoda zamieszał, najpierw podając informację, że mecz odbędzie się bez publiczności, później jednak cofając tę decyzję. Chełmianka na ten bliski wyjazd przyjechała w 120 osób i z czterema flagami.

Izolator Boguchwała - JKS Jarosław (65)


Wyjazd tygodnia: 1000 fanów Legii w Gdańsku
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły na meczu z Lechem oraz Cracovii na derbach z Wisłą

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Raków Częstochowa na meczu z Pogonią Szczecin (w Bełchatowie):


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa (w Bełchatowie):


Górnik Zabrze na meczu z Cracovią:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Zagłębie Lubin na meczu z Lechią Gdańsk:Wisła Kraków na meczu z Lechem Poznań:


Arka Gdynia na meczu z Wisłą Płock:


Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Jagiellonia Białystok na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Legia na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:
Lechia Gdańsk na meczu z Legią Warszawa:


Cracovia na meczu z Wisłą Kraków:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Wisła Płock na meczu z Rakowem Częstochowa:
Lech Poznań na meczu z Górnikiem Zabrze:


Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


ŁKS Łódź na meczu z Zagłębiem Lubin:


Pogoń Szczecin na meczu z Jagiellonią Białystok:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Śląsk Wrocław na meczu z Koroną Kielce:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz:


Wigry Suwałki na meczu z Olimpią Grudziądz:


Górnik Konin na meczu z Radunią Stężyca:


Olimpia Elbląg na meczu z GKS-em Katowice:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Olimpią Elbląg:
Zagłębie Sosnowiec na meczu z Puszczą Niepołomice:


Igloopol Dębica na meczu z Polonią Przemyśl:


Chrobry Głogów na meczu z GKS-em Tychy:


GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów:


Pogoń Siedlce na meczu z Garbarnią Kraków:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
fss - 12.03.2020 / 19:01, *.chello.pl

Na meczu Motor- Chełmianka jakieś bluzgi czy kulturalnie było?

odpowiedz
. - 12.03.2020 / 08:22, *.play-internet.pl

Proponuje zapoznać się z ostatnim wpisem Pasów na temat " przejecia'' oprawy przez Wislakow. Bardzo ciekawy wątek:) ponadto Wislacki graf nie odniósł się nijak do hasła, ponieważ oprawa Oprawcow jest trafna, każdy z nich po kolei się wysypal i dlatego jest tak ukazane, a Wisła twierdzi, że ci którzy wysypali się u pasów to konfidenckie domino, jednak tylko na metala są papiery, w dodatku niejednokrotnie JG dali wyraz temu co o nim myślą, goniąc go nie tylko z trybun i grupy. No ale ocene przechwytu zostawiam każdemu z osobna, jeżeli ktoś twierdzi, że współpracuje Lech z ochroną, to warto zobaczyć z kim współpracuje Wisła..

odpowiedz
bronek49 - 11.03.2020 / 17:57, *.chello.pl

dlaczego działacze lecha decydyduja o kibicach gosci jakim prawem ich karają niech nie wpuszczaja swoich kibiców od tego jest wydział ligi

odpowiedz
(L)esiu - 11.03.2020 / 17:40, *.plus.pl

Nie rozumiem problemu w tym że Wisła miała pieniądze na oprawę, od sponsora... Przecież nie ma w tym nic złego... Swoją drogą, ładnie im to wyszło... U nas już dawno nie było żadnej konkretnej oprawy...

odpowiedz
ding - 12.03.2020 / 11:26, *.chello.pl

@(L)esiu: Jedna z kartoniad na startym stadionie przy Ł3 też była sfinansowana przez sponsora. Zdaje mi się, że były to "Te trybuny szare...", a ufundował ją jeden z bukmacherów.

odpowiedz
Lebaid - 11.03.2020 / 06:53, *.vectranet.pl

https://laczynaspasja.pl/kibicuje-legii-chociaz-zasiada-w-radzie-nadzorczej-innego-klubu-ekstraklasy-kibice-wsciekli/

odpowiedz
Lebaid - 11.03.2020 / 06:51, *.vectranet.pl

Zagłębie - Lechia
"Fani Zagłębia wywiesili transparenty odnoszące się do działaczy - "Prezes - Żabol, Zarząd - Legia, Nadzór - Lechia. A gdzie Zagłębie?" oraz "Chłopik - pracujesz dla Zagłębia, nie dla Legii"."
Myślę, że warto napisać o co chodzi, w końcu to Nas dotyczy ...

odpowiedz
KAMIL - 10.03.2020 / 20:14, *.com.pl

Bardzo dobra frekwencja na Wiśle pomimo takich kłopotów i walki o utrzymanie , w Poznaniu dramat młyn a i u nas frekwencja słaba jak na Warszawę i na to jak ostatnio grają grajki wyniki + styl ! Regres widoczny aż nadto z roku na rok , januszy tylko już mogą przyciągnać mecze w LE ;)

odpowiedz
BRL - 11.03.2020 / 12:17, *.tktelekom.pl

@KAMIL: a nie jest tak, że na Wiśle jest mobilizacja ze względu na ciężki czas, a u nas jedna jaskółka jeszcze wiosny nie uczyniła?
btw w najbliższym czasie raczej frekwencji nie poprawimy ;)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.