Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Dziś nie muszę zazdrościć Piastowi zespołowości

Woytek

- Dawno już powiedziałem, że Legii nigdy nie jest tak źle, jak się mówi i nigdy nie jest tak dobrze, jak się mówi. Podtrzymuję to i nie biorę pod uwagę tego, co dzieje się dookoła. Skupiam się jedynie na następnym wyzwaniu, jakim jest kolejny mecz. Trzeba mocno zapracować na zwycięstwo, bo inaczej nie da się wygrać - mówi Aleksandar Vuković przed niedzielnym starciem z Piastem Gliwice.

Kontuzje
- Po meczu w Gdańsku mamy problem z Tomasem Pekhartem. Miał niefortunne zderzenie z jednym z zawodników Lechii, który upadł na jego kolano. Dziś będą badania i zobaczymy wtedy dokładnie jak to wygląda, ale niemal na pewno nie będziemy mogli na niego liczyć w sobotę. Kolano jest bardzo newralgicznym miejscem i sam fakt, że jest to w tej chwili dla niego bolesne, nie napawa optymizmem. Może jednak nie będzie tak źle. Ponadto zagramy bez Pawła Stolarskiego, Williama Remy'ego i Igora Lewczuka.

- Lewczuk jest najbliżej powrotu do treningów. Myślę, że od przyszłego tygodnia będziemy mogli na niego liczyć. Stolarski ma uraz śródstopia i czekają go dwa tygodnie indywidualnej pracy. Najtrudniej ocenić sytuację z Remy'm. Vamara Sanogo jest cały czas w indywidualnym trybie pracy. Miałem świadomość, że może on dopiero na koniec sezonu wrócić do treningu. Nie nastawiam się, że na tego zawodnika będzie można liczyć w tym sezonie.

Szacunek dla Piasta

- Mamy bardzo duży szacunek dla Piasta i tego jak jest ta drużyna prowadzona. To nie jest przypadek, że zdobyli mistrzostwo. Są zespołem, który w poprzednim sezonie wygrał 9 z 10 ostatnich spotkań i zasłużył na mistrza Polski. Nie wydaje mi się, by w tej chwili wyglądali gorzej. Piłka nożna polega na tym, że nie zawsze bierzesz z boiska tyle, na ile zasługujesz albo ile byś chciał. Piast jest dla mnie jednym z naszych najgroźniejszych rywali, bez względu na to jak wygląda sytuacja w tabeli. Tak do tego rywala podchodzę.

- Cieszę się, że mam teraz taką sytuację, iż nie muszę zazdrościć Piastowi zespołowości. W tym aspekcie zdecydowanie rok temu od nich odstawaliśmy, a teraz jest inaczej. To oczywiście nie gwarantuje niczego, ale w tej chwili też jesteśmy zespołem w prawdziwym tego słowa znaczeniu. To że wtedy nie zdobyliśmy mistrzostwa nie było dobre. Myślę, że zmiany i tak by były przeprowadzone niezależnie od tamtego wyniku. Nie chcę do tego wracać, wiem co wtedy mówiłem na konferencji po ostatnim meczu i jak była ona odebrana.

- Nie wiem czy tamtą porażkę udało się przekuć w coś dobrego, bo jest jeszcze za wcześnie na taką ocenę. Na koniec sezonu będziemy mogli powiedzieć, czy to doświadczenie, które było w poprzednim sezonie, wykorzystaliśmy mądrze. Na razie jesteśmy tylko na dobrej drodze i tak trzeba dalej trzymać. 1/3 sezonu jeszcze przed nami.

Autostrada do mistrzostwa?

- Dawno już powiedziałem, że Legii nigdy nie jest tak źle, jak się mówi i nigdy nie jest tak dobrze, jak się mówi. Podtrzymuję to i nie biorę pod uwagę tego, co dzieje się dookoła. Skupiam się jedynie na następnym wyzwaniu, jakim jest kolejny mecz. Trzeba mocno zapracować na zwycięstwo, bo inaczej nie da się wygrać. Jak mawiał Adam Małysz: liczy się tylko następny skok. W dalszą przyszłość nie wybiegam. Przyjdzie nam zagrać Jeszce 12 spotkań i jesteśmy tego świadomi. Jedyna rzecz, której się tak naprawdę obawiam, to właśnie kontuzje. Oby było ich jak najmniej, bo w ostatnim czasie jest ich więcej, niż byśmy chcieli.

- Od początku pracuję tak samo. Codzienna praca z drużyną i całym sztabem robimy wszystko by zespół jak najlepiej funkcjonował. Pewne rzeczy są efektem wcześniejszej pracy. Nie jest tak, że coś w ostatnim tygodniu zostało zrobione. Wiele pracy którą wykonaliśmy wcześniej, nawet na początku tego sezonu przy samej selekcji i budowaniu drużyny. Codzienna systematyczna praca, której cały czas wymagamy - nie możemy przestać, bo pójdziemy w drugą stronę. Satysfakcję odczuwałem nawet wtedy, gdy byłem krytykowany, a drużyna nie wyglądała tak dobrze, bo - szczególnie na początku sezonu - nie osiągała wyników. Nie zawsze wynik jest tylko i wyłącznie wyznacznikiem. Satysfakcja jest większa jak wygrywa się mecze - to nie ulega wątpliwości, ale praca jest kluczem. To jest coś za co drużynę trzeba chwalić. Jeżeli drużyna pracuje to będzie się rozwijała i grała coraz lepiej, innego wyjścia nie ma.

- Będziemy mieli teraz wyjazdową serię i myślimy nad logistyką, natomiast decyzja jeszcze nie zapadła. Najbliższej jest tego, by za każdym razem wracać do Warszawy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
znajca - 07.03.2020 / 16:22, *.plus.pl

Prośba do Vukovicia: Ty przestań ich wszystkich szanować, a zacznij demolować. Ostatnią kolejkę a.d. 2019 pamiętasz? Żeby nie było płaczu, że nie wykorzystałeś szansy na dalsze odskoczenie w tabeli. No i... żebym nie marzł jutro na darmo.

odpowiedz
grzesiek - 07.03.2020 / 16:30, *.centertel.pl

@znajca: idz do doktora lepiej gosciu. A od Vuko wara

odpowiedz
wawerr - 07.03.2020 / 13:37, *.tpnet.pl

Każdy trener który stawiał na Michała Fatalnego został z hukiem wyrzucony z klubu a Vuko pozbywając się drewniaka na którego fatalną grę nie dało się patrzeć pokazał że wie co robi, Vuku trzymaj się jak najdłużej na stanowisku

odpowiedz
Myś(L)iwiecka - 07.03.2020 / 09:12, *.com.pl

vuko OUT !!!

odpowiedz
Walus - 07.03.2020 / 13:28, *.t-mobile.pl

@Myś(L)iwiecka: możesz umotywować czemu?

odpowiedz
grzesiek - 07.03.2020 / 16:33, *.centertel.pl

@Walus: nie moze , bo chyba z konwiktorskiej sie urwał

odpowiedz
Arek - 06.03.2020 / 23:33, *.tpnet.pl

Podoba mi się, jak Vuko pracuje z drużyną. Systematycznie, z meczu na mecz i są efekty. Nie ma gdzieś odjazdów w przyszłość, tylko liczy się, co tu i teraz. I właśnie dlatego to teraz wygląda jak wygląda. Oby tak dalej, aż do celu.

odpowiedz
StaryPojeb - 07.03.2020 / 18:16, *.play-internet.pl

@Arek: W samo sedno!

odpowiedz
atmosferic - 06.03.2020 / 22:26, *.orange.pl

Cracovia przegrala 4 raz z rzedu. Jak przegra slask w bialymstoku i lech przegra albo zremisuje w krakowie a my wygramy z Piastem to bedzie 12 punktow przewagi.

odpowiedz
Pacan - 06.03.2020 / 23:48, *.t-mobile.pl

@atmosferic: a jak nie to ile?

odpowiedz
StaryPojeb - 07.03.2020 / 18:19, *.play-internet.pl

@Pacan: Jeżeli Piast z Nami wygra to automatycznie zdobywa mistrzostwo, dlatego że rok temu też był mistrzem.

odpowiedz
ben - 06.03.2020 / 21:43, *.inetia.pl

Rozważne podejście, trzeba wszystkich szanować bo dla niLM.dwa mecze z Legią to są mecze sezonu jak finał LM.

odpowiedz
autobus - 06.03.2020 / 15:12, *.kabel-deutschland.de

kolega autobus, zwany także jako gimbus, niestety gdzieś na kibicowskim szlaku nie wyrobił się z "gadką" i ma powiedzmy "zakaz" jazdy na mecze...życie... ale jego pamiętnych ,błoooooogosławionych browarów warszawskich trochę brakuje...:)

odpowiedz
Newa⚽️Legia - 06.03.2020 / 16:30, *.02.net

@autobus: a jak wracalismy przez alpy z meczu z Vinczèzá to kierowca niewytrzymał I wyskoczyl w austrii I poleciał do lasu to był nezły terror hehehehe

odpowiedz
Stary kibic - 06.03.2020 / 14:15, *.centertel.pl

Do Zidan82 .Gościa O ksywie autobus kiedyś znałem. Byliśmy razem na paru wyjazdach. Nawed we wloszech .Ale co się z nim dzieje nie mam pojęcia.

odpowiedz
Kamień - 06.03.2020 / 16:26, *.chello.pl

@Stary kibic: czasem nie była to Vicenza w 97? Wtedy na pewno byliśmy tam razem...

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 07.03.2020 / 01:25, *.02.net

@Kamień: Ja jechałem tym autobusem,miałem na sobie koszulke Legii meczowá z 97 roku ,ale historie były dopiero co przekraczalismy granice z czeská lub słowacká nie pamiètam ...to był zwariowany,autokar hehehehe

odpowiedz
Zidane 82 - 06.03.2020 / 13:20, *.centertel.pl

Pytanie do starszych kibiców Legii wiecie może co się dzieje z naszym kibicem o ksywie "autobus " pozdro

odpowiedz
Władeczek - 06.03.2020 / 13:15, *.netfala.pl

Vuko wy się lepiej weście do roboty faken bo piastunki mogą wam zrobić niewąskie kuku jak się nie przygotujecie do tego meczu. Nie udzielaj tylu wywiadów do kamer na lewo i w prawo tylko jazda z k... w niedziele faken! Tu podkreślam, że będę na meczu i chce obejrzeć wysoką wygraną Legii a nie męczarnie.

odpowiedz
Andree (L) - 06.03.2020 / 14:51, *.49.213

@Władeczek: idź zobacz czy Cię w gimnazjum nie ma...

odpowiedz
Luk - 06.03.2020 / 15:14, *.22.76

@Andree (L): Nie ma już gimnazjów. Pewnie jest w klasach 5-6.

odpowiedz
Romcio - 06.03.2020 / 18:09, *.plus.pl

@Władeczek:
Czyli nie będzie maciory faken.

odpowiedz
NAS - 06.03.2020 / 19:17, *.80.146

@Romcio: hahaha... na pewno będzie maciora faken i może telewizor 65' LCD przemycić się uda żeby powtórki oglądać

odpowiedz
Faken Maken - 07.03.2020 / 11:42, *.tpnet.pl

@Władeczek: Ja nie rozumiem Ruskiego,napisz po Polsku

odpowiedz
grzesiek - 07.03.2020 / 20:56, *.centertel.pl

@Władeczek: władeczku dawaj na piwo do zrodelka przed meczem bo za bardzo spiety jestes jakis faken

odpowiedz
Farme(L) - 08.03.2020 / 13:14, *.virginm.net

@NAS: Ten telewizor już dawno urósł do 95 cali :p

odpowiedz
grzesiek - 06.03.2020 / 12:45, *.centertel.pl

Ciesze sie ze nie musze w tym sezonie ogladac jak przyjezdza termalica na lazienkowska i martwic sie czy z nia zremisujemy.

odpowiedz
Elquatro - 06.03.2020 / 13:24, *.t-mobile.pl

@grzesiek: z termalica to ostatnio jak przyjechala było 6 zero kibicu z pilotem w reku

odpowiedz
grzesiek - 06.03.2020 / 13:35, *.centertel.pl

@Elquatro: tak tylko ze kiedys takie 6:0 to bylo swieto raz w roku albo i rzadziej. A teraz to normalnosc. Po za tym tego samego roku co bylo 6:0 byla tez porazka w niecieczy....

odpowiedz
Ryj - 06.03.2020 / 23:53, *.t-mobile.pl

@grzesiek: Stary, 6-0 to normalność? Żyjesz w bańce mydlanej?

odpowiedz
jasiek - 07.03.2020 / 07:45, *.t-mobile.pl

@grzesiek:
Dokładnie, mam podobne odczucie. Zawsze, jak grają z Legią to mecze życia te Nieciecze, Arki, Korony i inne Łksy. W tym sezonie w końcu wygląda to inaczej. Dominacja i parcie na bramkę rywala non stop. Nareszcie !

odpowiedz
grzesiek - 07.03.2020 / 15:22, *.centertel.pl

@Ryj: mordko nie bierz wszystkiego doslownie. Nie chodzi mi o 6:0 ale o zdecydowane zwyciestwa. 7:0 z wisla , 5:1 z gornikiem, 4:0, z jagiellonia, 4:0 z korona. Pokaz mi drugi taki sezon z takimi wynikami w ostatnim 10 leciu . A jeszcze sie sezon nie skonczyl...

odpowiedz