Legia na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze na wiosnę 2018 roku - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Remont ronda uniemożliwi legionistom wyjazd do Zabrza

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice Legii prawdopodobnie nie będą mogli zobaczyć na żywo meczu 30. kolejki Ekstraklasy w Zabrzu z powodu... remontu zabrzańskiego ronda. Prace budowlane na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Roosevelta ruszyły na początku lutego i w związku z tym Górnik zamknął sektor gości. Jako pierwsi do Zabrza mieli nie pojechać fani Pogoni Szczecin. "Portowcy" ostatecznie zorganizowali wyjazd krajoznawczy i po porozumieniu z fanami KSG zdołali spotkanie ligowe obejrzeć.

Wszystko wskazuje na to, że kibice gości nie obejrzą meczów w Zabrzu jeszcze przez około pół roku. Cała inwestycja, obejmująca budowę ronda, wymianę chodników i nowe oświetlenie, powinna zostać zakończona do 31 sierpnia tego roku, ale już teraz wykonawcy mówią głośno, że termin ten może wydłużyć się o kilka miesięcy.

Mecz Górnika z Legią zaplanowano na Wielką Sobotę, 11 kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że fani z Łazienkowskiej nie będą mogli go obejrzeć, bowiem w Zabrzu do czasu zakończenia prac budowlanych w niedalekiej odległości od stadionu, nie zamierzają przyjmować fanów drużyn przyjezdnych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
Piotr (L) - 08.03.2020 / 14:21, *.centertel.pl

Co za głupota z powodu remontu nie pojedziemy przecież wszystko można zorganizować jak się chce jakiś objazd można przecież zrobić dwa wyjazdy beda w plecy bo Poznań też odpada to pojedziemy dopiero do Krakowa

odpowiedz
WETERAN - 08.03.2020 / 13:51, *.chello.pl

Klasyczna polska szajba. To mieszkańcom Zabrza remont ronda nie przeszkadza wejść na stadion?

odpowiedz
Sikornik - 08.03.2020 / 11:08, *.chello.pl

Górnik jest honorowy i ponad podziałami wpuszczą warszawiaków. Piłka nożna dla kibiców!

odpowiedz
Young - 08.03.2020 / 11:34, *.inetia.pl

@Sikornik : Górnik swój honor pokazał w meczu z Amicą 5 lat temu. Tyle w kwestii honoru.

odpowiedz
Ich - 08.03.2020 / 18:37, *.play-internet.pl

@Young: no właśnie, pokazał honor.

odpowiedz
R. - 08.03.2020 / 10:58, *.play-internet.pl

Mimo remontu kibice Pogoni weszli na stadion. Z nimi jak i kibicami większości polskich klubów można się porozumieć. Taki przykład kibice Lecha mieli zakaz wyjazdów, przyjechali w dużej liczbie Kibiców Legii jak i samej Legii nie cierpi cała Polska z wyjątkiem Sosnowca

odpowiedz
Barczi - 09.03.2020 / 05:39, *.centertel.pl

@R. : doucz się !

odpowiedz
Bodo70 - 08.03.2020 / 08:57, *.tpnet.pl

Nie słyszałem równie absurdalnego uzasadnienia niewpuszczenia na stadion kibiców gości. Co kogo obchodzi, że w Zabrzu akurat przebudowują rondo, stawiają wiadukt czy supermarket? Pamiętam, że kiedyś rozgrywano mecze na różnych "Estadio da Gruz" (stare obiekty Wisły, ŁKS, Zagłębia Sosnowiec), gdzie cegłówki dosłownie walały się pod nogami, i jakoś kibiców obu stron wpuszczano. Popieram pomysły finansowego karania klubów za takie numery. Skoro chcesz grać w ekstraklasie, musisz mieć odpowiednio zabezpieczony sektor dla kibiców gości i kropka. Nie potrafisz zabezpieczyć meczu - wypad z ligi.

odpowiedz
Wiesiek z Al. Wyzwolenia - 08.03.2020 / 06:24, *.kompex.pl

To jak jakbyś chciał wejść do kina Luna a remontowali by pl. Unii Lubelskiej ja Cie kręcę co za dramat.

odpowiedz
Wiadomości⚽️News and Friends Forever - 08.03.2020 / 01:46, *.169.219

Wszystko wskazuje na to, że fani z Łazienkowskiej nie będą mogli go obejrzeć, bowiem w Zabrzu do czasu zakończenia prac budowlanych w niedalekiej odległości od stadionu, nie zamierzają przyjmować fanów drużyn przyjezdnych........To czyste ,bezczelne i kiepskie tłumaczenie,fani Zabrzańskiego Klubu Gòrnika uważajá że mecze bez kibicòw gości nie majá sensu I logiki w piłce nożnej na całym świecie....Piłka nożna dla kibiców!

odpowiedz
Arek - 07.03.2020 / 23:50, *.tpnet.pl

Frajerstwo z tzw. "komisji ligi" ma szansę się wykazać. Szkoda tylko, że oni wykazują się tylko, gdy trzeba jakąś karę z dupy wymodzić, bo hajsu brakuje. Więc na leśne dziady liczyć nie ma co. A pamiętam, jak Boniek kłamał po tym, jak Górnik do nas nie wszedł w 2013 i opowiadał głupoty, że mecz się nie zacznie do póki kibice gości nie wejdą. I co zrobili od tamtej pory? Pytanie retoryczne.

odpowiedz
News⚽️Legia - 07.03.2020 / 23:44, *.02.net

Ponoć kibice Gòrnika i zarzád chétnie przekaże 999 biletöw tylko psy sá przeciwne...

odpowiedz
Hugon - 07.03.2020 / 23:16, *.vectranet.pl

Ciekawa informacja,jeszcze bardziej jestem ciekawy jak wejdą kibice kurnika [podkop im zrobią i wejdą od strony Katowic ) a może balonem?

odpowiedz
Mojo jojo - 07.03.2020 / 23:10, *.t-mobile.pl

kibice Legii nie pojadą do zabrza bo remontują madison square garden w NY! j&*^% Hanysów!

odpowiedz
Bk - 07.03.2020 / 22:59, *.centertel.pl

Typowa polska gościnność...

odpowiedz
Majki - 07.03.2020 / 22:26, *.t-mobile.pl

A ja się pytam gdzie jest ta śmieszna komisja ligi która nakłada kary za byle gówno .Może czas najwyższy karać klubu za kretyńskie nie wpuszczanie gości .To są jaja co się dzieje

odpowiedz
Krytykant_zawodowiec - 07.03.2020 / 22:07, *.vectranet.pl

Ciekawe co w Krakowie beda remontowac

odpowiedz
K - 08.03.2020 / 06:59, *.t-mobile.pl

@Krytykant_zawodowiec:
A w Krakowie nic nie remontują. Przyznali 2000 biletów.
Można? Można!!!

odpowiedz
Piotr - 07.03.2020 / 21:00, *.centertel.pl

Wielkie wydarzenie mecz Górnika z Legią

odpowiedz
Tmr - 08.03.2020 / 16:45, *.waw.pl

@Piotr: dla Górnika.

odpowiedz
Lider - 07.03.2020 / 20:54, *.chello.pl

Kraj to jest normalny a
Legie Warszawa to momy pełno
ZYC !!!!!!

odpowiedz
Tomek 82 - 07.03.2020 / 20:28, *.play-internet.pl

Najlepiej zamknąć stadiony, po co są kibice?

odpowiedz
K - 07.03.2020 / 19:50, *.centertel.pl

A listy błagalne do lecha słali żeby nie zamykali sektora gości hipokryci.

odpowiedz
bzura7 - 07.03.2020 / 19:19, *.com.mx

Większej bzdury nie słyszałem to po prostu jakiś kolejny absurd z wpuszczaniem Kibiców Legii , i tak cała Polska ma ból dupy bo jesteśmy najlepsi tylko LEGIA pozdrowienia z Gliwic

odpowiedz
Kwas70 - 07.03.2020 / 18:51, *.oktv.se

Sam nie wiem czy mam sie smiac czy plakac, To jest narmalny kraj?

odpowiedz
Rafix - 07.03.2020 / 18:34, *.chello.pl

To jest Polska.

odpowiedz
StaryPoj.. - 07.03.2020 / 18:14, *.play-internet.pl

Paranoja. Bareja wiecznie żywy. Nie wejdę na stadion, bo remontują rondo. K... No ja pier...

odpowiedz
SirWolff - 07.03.2020 / 18:04, *.vectranet.pl

Budowa, a nie remont. I w sumie to kit, bo prace budowlane trwają przy samym narożniku stadionu a nie od strony wjazdu... Zresztą będę miał czas to porobię zdjęcia i wrzucę na forum...

odpowiedz
Jan - 08.03.2020 / 16:13, *.chello.pl

@SirWolff: gdzie te fotki ?

odpowiedz
FI(L)IP - 07.03.2020 / 17:46, *.amazonaws.com

Ronda jeszcze nie grali, choć w Hanysowie, o ile pamiętam kiedyś była autostrada czy coś w podobie, na Ruchu.

odpowiedz
Joda - 07.03.2020 / 17:12, *.centertel.pl

A następnym razem nie pojedziemy bo będzie remont domu kultury z niedaleko stadionu kurnika... Albo będzie przechodziła akurat pielgrzymka .to przecież jest kuźwa jakiś absurd. Tego to nawet pan S.Bareja by nie wymyślił... To się pytam gdzie jest to profesjonalnie podejście do piłki i kibiców w naszym kraju

odpowiedz
Ja - 08.03.2020 / 06:56, *.alfa-system.net

@Joda:

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 07.03.2020 / 16:54, *.centertel.pl

Żenada totalna skoro nie przyjmują gości i nie mają na to warunków to won z ekstraklasy.

odpowiedz
Maka - 07.03.2020 / 16:34, *.supermedia.pl

To zart prawda jest taka ze w zabrzu organizuja kursy obslugi toalet bo nie wiedza jak sie nimi poslugiwac i dlatego nie moga wpuszczac kibicow gosci. Spoko jak sie naucza napewno wpuszcza wszystkich.

odpowiedz
Zabrzanin - 08.03.2020 / 13:05, *.9.18

@Maka: Ty chyba do tej pory nie wiesz jak skorzystac... Dlatego ten posrany komentarz...

odpowiedz