Aleksandar Vuković - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Faul Kante był przypadkowy

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): Nie był to dla nas udany mecz. Kolejny raz piłka nożna pokazuje, że jest grą, która jest bardzo nieprzewidywalna. Zawsze trzeba brać pod uwagę wszystkie scenariusze, nawet wtedy, kiedy wszystko wydaje się być super. Przypadkowy faul zmienił całkowicie obraz spotkania. Drużyna zasługuje na wielkie brawa za swoją postawę. Za to jestem im bardzo wdzięczny. Musimy kontynuować naszą dotychczasową grę. Już w najbliższym czasie przed nami duże wyzwanie. Tę porażkę musimy przyjąć z godnością.

W tej chwili trawimy jeszcze porażkę. Wiem, że nie będę mógł skorzystać w Poznaniu z Pawła Wszołka i Jose Kante. Tomas Pekhart również nie zdąży się wykurować. Ułatwieniem będzie jest fakt, że będziemy grali w jedenastu. Na pewno sobie poradzimy pomimo naszych braków.

Dla mnie faul Kante jest mocno przypadkowy. Od razu było widać, że jest tylko chęć zagrania piłki. Sędzia VAR zobaczył wszystko w zwolnionym tempie, co jest jednak wadą tego systemu. W szybkim tempie widać inaczej czy jest impet i siła w tym wszystkim. Na zwolnionym tempie każde nadepnięcie jest sześć razy gorsze. Nie możemy ocenić jak duża było to siła. Czerwoną kartkę można było dać lub nie, ale bez wątpienia ta sytuacja całkowicie zmieniła obraz meczu.

Każdy mecz jest dla nas ważny. Nawet gdybyśmy dzisiaj wygrali, to stwierdziłbym, że jeszcze sporo pracy przed nami. Jedna chwila rozluźnienia może wszystko odmienić. W zeszłym roku nie było problemem to, jak zareagował Piast na wygraną w Warszawie. Problemem było to, jak my sprostaliśmy temu jako drużyna. Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. O każdy punkt będzie trzeba walczyć.

Szkoda zmarnowanej szansy Gwilii przy stanie 1-0. Jeżeli byłoby 2-0, to na pewno mielibyśmy większą szansę na wygraną. Nasze boisko nie jest najlepsze w lidze, a Vako takie sytuacji zwykł wykorzystywać.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (55)

+dodaj komentarz
FANATYK - 09.03.2020 / 15:08, *.85.50

Na miejscu prezesa skarga powinna być do Komisji Ligi, to co sędzia gwizdał to istny koszmar!!!Faul ok, żółta niech będzie, ale czerwona za taki przypadek że wp...przył się Kante pod nogi?!Parodia i cyrk!To jest moje zdanie(L)

odpowiedz
Mr T - 09.03.2020 / 13:58, *.101.125

Tak się zastanawiam, czy mając wynik 1:0 nie warto było całkowicie skupić się na obronie, postawić autobus i czekać na szansę w kontrach? Wydaje mi się, że sztab popełnił złą decyzję idąc na wymianę ciosów 10 na 11.

odpowiedz
abcd - 09.03.2020 / 15:10, *.vectranet.pl

@Mr T: jak by się zamkneli w swoim polu karnym i dostali z 3 bramki to byśmy mówili ,że niepotrzebnie się zamkneli

odpowiedz
Kokon - 09.03.2020 / 11:19, *.play-internet.pl

Przegrali mimo starań ale fakt pozostaje faktem ,kolejny raz w....i dupę nam skopali ...

odpowiedz
kibic emeryt - 09.03.2020 / 08:43, *.tpnet.pl

Jak kiedyś pisałem że pozbycie się Carlitosa odbije się nam czkawką spotkałem się z krytyką i co ? niedługo trzeba było czekać .Dziś spotkali się dwaj trenerzy jeden naprawdę dobry a drugi samozwańczo nawet w wywiadach twierdzi że jest dobry. Fornalik taktycznie rozjechał Vukovića bo tego meczu nawet po stracie zawodnika nie powinniśmy przegrać .Doświadczenia nie da się nauczyć a tego trenerowi brak i aby o sobie mówić że jestem dobry trzeba coś osiągnąć a tu mamy przed sobą dwa bardzo trudne mecze i to co wydaje się nierealne może się niespodziewanie stać całkiem możliwe czyli powtórka z tamtego roku .Dzisiaj gra Legii jest miła do oglądania ,zespół wydaje się dobrze przygotowany motorycznie ,wyniki są ale można to samemu rozwalić np . wystawiając Wieteskę który w każdym meczu robi potężnego bąbla który być może wczoraj kosztował nas przegraną .Przegrać mistrzostwo może tylko sam Vuković bo wobec gry całej ligi wydaje się to niemożliwe.Zawsze twierdziłem że Legii potrzebny jest doświadczony trener zagraniczny z sukcesami w kraju i za granicą a takiego na dziś w Polsce nie ma a na pewno nie jest nim Vuko bo takiego doświadczenia ma brak i na razie to tylko się uczy .

odpowiedz
Po(L)ubiony - 09.03.2020 / 10:59, *.chello.pl

@kibic emeryt: odpieprz się od Wieteski. Takie błędy zdarzają się każdemu. Jędza z Vesovicem popełniają ich więcej niż Wietes. Przy drugiej bramce Martins odpuścił, a Majecki wpuścił, tradycyjnie siadając na dupie i próbując odbić piłkę prawą ręką, choć lewa miała bliżej. Przy pierwszej bramce Wszołka przeskoczył Felix, a krótkiego słupka nikt nie obstawił. Błędy na poziomie U-16.

odpowiedz
oLaf - 09.03.2020 / 13:29, *.vectranet.pl

@Po(L)ubiony: obaj macie rację. To że Piast 3-ci kolejny mecz nas ogrywa to nie jest przypadek, to jest kryminał!! : O

odpowiedz
kibic emeryt - 09.03.2020 / 14:32, *.tpnet.pl

Szanowny kolego w pomeczowym wywiadzie Wieteska sam przyznał że popełnił błąd źle wybijając piłkę . Ponadto przyznał że w każdym meczu zdarzają mu się poważne błędy którezwiązane są z braku koncentracji i musi nad tym pracować .Chłop ma więcej obiektywizmu niż ty i chwała mu za to . Ze sportowym pozdrowieniem . To odpieprz całkowicie nie potrzebne .

odpowiedz
Po(L)ubiony - 09.03.2020 / 15:16, *.chello.pl

@kibic emeryt: za "odpieprz" - przepraszam. To miała być trawestacja zwrotu użytego niegdyś przez pewnego arbitra elegancji. A jeśli Wieteska twierdzi że ma kłopoty z koncentracją, to może w rezerwach by nad ty mankamentem popracował?

odpowiedz
Kibic Z dala - 09.03.2020 / 17:16, *.play-internet.pl

@Po(L)ubiony: W 100 proc się zgadam, 1sza bramka, Wszołek zgubił krycie, ale grał resztę meczu ok. Mógł nawet wyrównać w końcówce. Chybił minimalnie, z półobrotu, drugą - niestety w takich sytuacjach Majecki się nie sprawdza. Arek Malarz chyba by to wyciągnął...

odpowiedz
Mateusz z Gór - 09.03.2020 / 07:05, *.inetia.pl

Co ciekawe, podobne nadepnięcie na Kante w zeszłej rundzie, które zakończyło się na dodatek kontuzją, nie zostało potraktowane jako zasługujące na czerwień nawet podczas posiedzenia komisji już po meczu.

Ja uważam, że czerwień była. Ale biorąc pod uwagę standardy, czyli że mniej więcej 1/3 takich sytuacji, rzeczywiście kończy się wyrzuceniem, bo sędziowie są obsrani, skutkuje tym, że można się zastanawiać, dlaczego tutaj akurat sędzia się nie bał.

Oglądałem wcześniej Raków i tam w końcówce Listkowski z Pogoni robi inną akcję na czerwień, ale nie wylatuje. Choć w PL i tak jest nieźle w porównaniu z cyrkiem np. w Anglii, gdzie sędziowie kompromitują się na każdym kroku i ustawiają wyniki.

odpowiedz
Alex uk - 09.03.2020 / 01:16, *.chello.pl

Sprzedali wszystkich napastników a teraz lament ....
Mioduski out

odpowiedz
AlexOUT - 09.03.2020 / 10:08, *.orange.pl

@Alex uk:
Peckhart pechowa kontuzja, Jose Kante czerwień, Sanogo kontuzja jednak ciezsza niż przypuszczali, Rosołek zdrowy, Cholewiak rezerwowy napad. Mamy 5 zawodników na ta pozycję, to mało?
Gdyby wszyscy byli zdrowi to problem polegałby na tym, że nie wszyscy mogą grać.
Rosołek zagra na luzie i dobrze niech się ogra, a może i coś ukąsi to tym lepiej dla nas.

odpowiedz
Hugon - 08.03.2020 / 23:46, *.vectranet.pl

Dlatego trzeba się odwołać ,bo Kante nie kopnął ani nie nadepnął Milewskiego tylko wykopnął piłkę i przypadkowo uderzył go w mięsień ,ponieważ podstawił nogę.Nikt nie mówi że Kante kopnął piłkę tylko że kopnął przeciwnika..

odpowiedz
jasiek - 08.03.2020 / 23:13, *.t-mobile.pl

Nie byłoby problemu gdyby Kante umiał przyjąć piłkę, a że to drewno i razem z Novikokucharczykiem się nie nadają to mamy konsekwencje. Szkoda gole na 1-1 bo w 10 można stracić bramkę z gry ale gość z metra cięty wali główki. Trochę lodu nie zaszkodzi.

odpowiedz
Singspiel - 09.03.2020 / 13:59, *.plus.pl

@jasiek: on nie ma problemow z przyjmowaniem pilki. Po prostu zrobil to w ruchu. I wpadl na rywala

odpowiedz
syrenka - 08.03.2020 / 22:46, *.orange.pl

Szkoda....pozdrowienia z Konina

odpowiedz
Darek - 08.03.2020 / 22:10, *.chello.pl

Cóż przegrana i jedziemy dalej.Będzie dobrze.

odpowiedz
Mchr - 08.03.2020 / 21:58, *.orange.pl

Niemal sami je ani malkontenci.

odpowiedz
Sss - 08.03.2020 / 21:40, *.t-mobile.pl

Totalny bełkot nie da sie tego czytać. Trenerka naucz się wypowiadać ,bo sam nie wiesz co mówisz......faul Kante był przypadkowy?to po chooy go deptał jeszcze przez 3sekundy?.....ułatwieniem będzie fakt że będziemy grali w jedenastu....odkąd żyje zawsze się zaczynało grać w jedenastu..... sędzia zobaczył wszystko w zwolnionym tempie co jest WADĄ tego systemu,no ja prdl serio wadą?.....na zwolnionym tempie każde nadepnięcie jest SZEŚĆ razy gorsze...serio SZEŚĆ?jak Ty żeś to wyliczył skoro za chwile sam mówisz że nie możemy ocenić jak duża to była siła.....problemem było to jak my sprostaliśmy temu jako drużyna......problem właśnie w tym że nie sprostaliście.......

odpowiedz
Jerry - 08.03.2020 / 22:29, *.207.50

@Sss: Wyluzuj człowieku. Nie zrozumiałeś ani słowa. Sarkazm i ironia to dla Ciebie sprawu niepojęte. A już przypieprzenie się do drużuny, nękanaj cały mecz przez stronniczego arbitra, to już nawet nie jest przesada tylko arogancja, głupota lub po prostu nieznajomość realiów. Ty zapewnie spodziewasz się, że Wielka Legia grając w dziewiątkę pokona Real Madryt pomimo sędziowania przez Pierluigiego Collinę.

odpowiedz
Arek - 08.03.2020 / 23:54, *.tpnet.pl

@Jerry: ten typ tak ma. Porażka, to i szczury-vel płaczki z nory wyłażą.

odpowiedz
Ginka - 09.03.2020 / 00:52, *.chello.pl

@Jerry: nie jest sztuką "przypinać łatki" innym. Sztuką jest samodzielne redagowanie i zamieszczanie na naszym forum merytorycznych wpisów traktujących o bieżących sprawach związanych z klubem lub drużyną.
Sądzę, że stać Cię na więcej...

odpowiedz
1337 - 09.03.2020 / 07:06, *.orange.pl

@Sss: narzekasz na sposób wypowiedzi trenera, a sam masz problem z interpunkcją i piszesz kolokwializm bez części znaków bo tak jest szybciej ;-)

Każdy kto grał kiedykolwiek w piłkę doskonale wie, że takie sytuacje się zdarzają. Kante opanował piłkę, przeciwnik pod niego wszedł, nawet nie dotykając piłki. Nie było złych intencji, nie ma co mieć do niego pretensji. Szkoda, że go zabraknie w kolejnym meczu.

odpowiedz
Jerry - 09.03.2020 / 09:06, *.netfala.pl

@Ginka: Z całym szacunkiem ale Twój przytyk jest nie na temat, nie traktuje o bieżących sprawach związanych z klubem lub drużyna. Dobrze przynajmniej, ze sam go zredagowałeś. Mam takaąnadzieję.

odpowiedz
Jerry - 09.03.2020 / 09:42, *.netfala.pl

@Ginka: Z całym szacunkiem ale Twój przytyk jest nie na temat, nie traktuje o bieżących sprawach związanych z klubem lub drużyną. Mam tylko nadzieje, że sam go zredagowałeś.

odpowiedz
Kuba - 08.03.2020 / 21:37, *.stansat.pl

Damy radę Cała Polska widziała,faul był sędzią się wybroni Ale moim zdaniem nie na czerwoną !!niech się trochę popodniecaja bo na C+angielska już po ptakach więc trzeba trochę naszej ekstraklasie dramaturgii dodać Legia Mistrz!!!!

odpowiedz
AAA - 08.03.2020 / 21:34, *.chello.pl

Vuko a po co wystawiasz nawet na ogony tego sabotażystę litewskiego?

odpowiedz
vuko = Pinokio - 08.03.2020 / 21:32, *.t-mobile.pl

ty jesteś przypadkowym trenerem

odpowiedz
Arek - 08.03.2020 / 23:56, *.tpnet.pl

@vuko = Pinokio: przypadkowy to ty jesteś pajacu.

odpowiedz
DoL Vuko=Pinokio - 09.03.2020 / 02:33, *.comcast.net

@vuko = Pinokio: A ty pseudo kibicem

odpowiedz
M@c - 08.03.2020 / 21:27, *.chello.pl

Poważna walka się zaczęła po drugim golu dla Piasta. Nie rozumiem czemu grając na swoim terenie (nawet w 10) ustawiamy autobus i sami prosimy się o kłopoty...

odpowiedz
Dominik - 08.03.2020 / 21:52, *.metrointernet.pl

@M@c: Serio? Ty grałeś kiedyś w piłkę poważniej niż na podwórku? Wiesz co to jest przewaga jednego zawodnika?

odpowiedz
M@c - 08.03.2020 / 22:29, *.chello.pl

@Dominik: Chodzi mi o bezsensowne wybijanie piłki na oślep zamiast próby wyprowadzenia jej. Wybicie Wieteski zakończyło się katastrofą. Legia wiele razy pokazała, że umie grać pod presją. Czy utrata napastnika musi mieć tak duży wpływ na grę od tyłu?

odpowiedz
Raf - 09.03.2020 / 00:30, *.centertel.pl

@M@c: zapytaj się Majeckiego po ci wybija na pałę jeszcze jak gramy w osłabieniu. Najsłabsze ogniwo. Te Monaco dało 7 mln euro hehe. Pytanie za co. Arizabalaga drugi albo o gorszy.

odpowiedz
Marcin - 09.03.2020 / 04:03, *.optonline.net

@Dominik: racja

odpowiedz
wojrun - 09.03.2020 / 09:32, *.t-mobile.pl

@Najlepszy deal jaki zrobił Mioduski to sprzedaż Majeckiego !Raf:

odpowiedz
Matt - 08.03.2020 / 21:22, *.play-internet.pl

Po co te żale wylewacie? Nie umiecie przełknąć porażki i wyżywacie się w komentarzach jak dzieci? Trzeba szybko zapomnieć i wspierać drużynę. Miesiąc temu każdy z nas dałby wiele za 8 punktów przewagi, a teraz w d... się poprzewracało. Lepiej żeby Legia przegrywała seryjnie, bo w końcu będziecie mieli rację, że Vuko, Mioduski itd. do niczego się nie nadają?

Nie podoba się, to po co się męczycie oglądając Legię? Znakomite zachodnie ligi czekają na was.

odpowiedz
Wolfik - 08.03.2020 / 23:30, *.mm.pl

@Matt: Dokładnie. O tym meczy trzeba szybko zapomnieć. Stało się, trudno. Nic nie stoi na przeszkodzie by odrobić stracone punkty w Poznaniu. Takie rzeczy się zdarzają. Nie zagrali źle. Pech ciał, że czerwona kartka zdarzyła się na początku spotkania. Kante nie zagrał celowo, ale niebezpiecznie. I stało się.

odpowiedz
Piotrek - 08.03.2020 / 21:06, *.gigainternet.pl

Ludzie przestańcie płakać. Graliśmy 10 na 11 i Piast byłby frajrem gdyby nie wygrał. Najważniejsze że stwarzalismy akcje, oddaliśmy więcej strzałów na bramkę, nawet posiadanie piłki było na podobnym poziomie. Wolicie być na miejscu kibiców cracovii? A może lecha? Uważam że gramy lepiej niż za czasów Nikolica, Prijovicia i Vadisa. Czy wtedy mistrzostwo wygraliśmy w duzej przewadze punktowej? Też zdarzały się przegrane mecze. Dzisiaj spokojnie mogliśmy wygrać przy odrobinie szczęścia. Także ogóry do góry.

odpowiedz
Michał - 08.03.2020 / 20:47, *.plus.pl

Vuko nic jeszcze się nie stało!!!!Ale w Poznaniu jedziemy na pełnej!!!!I kto by nie gral to na pełnej jedziemy!!!!!Tylko zwycięstwo.Dziękuję za dzisiaj to pokazaliśmy KLASĘ KLASĘ KLASĘ!!! grając w 10!!! Inni by się obsrali i zesrali.Mam nadzieję że jeszcze z tym piasetm zagramy w tym sezonie.DZIĘKI za dziś!!!!

odpowiedz
Pinokio - 08.03.2020 / 21:12, *.tpnet.pl

@Michał: taka klase, ze za vuko piast nas leje za kazdym razem

odpowiedz
Pawel - 08.03.2020 / 20:35, *.centertel.pl

Dobrze nie jest a zapewnienia Vuko mocno naciągnięte. Co będzie jak inne zespoły poczują krew

odpowiedz
Row - 08.03.2020 / 20:34, *.tpnet.pl

W Poznaniu porazka i mistrz ucieka kolejny rok... Taki Piast nie zasługuje na mistrza bo co oni ugrają w lidze Mistrzow lub Europy..

odpowiedz
Sg - 08.03.2020 / 20:53, *.internet-gliwice.pl

@Row: przypomnij mi co Legia ugrała bo jakoś zapomniałem

odpowiedz
Wa - 08.03.2020 / 21:06, *.plus.pl

@Sg: jakąś krótką masz tę pamięć kolego...

odpowiedz
Rav - 08.03.2020 / 21:14, *.vectranet.pl

@Sg: Wyszła z grupy Ligi Mistrzów z Realem i Borussią...

odpowiedz
singspiel - 08.03.2020 / 21:17, *.centertel.pl

@Sg: Legia nie odpada w I rundzie. ot, taka różnica

odpowiedz
Rafa - 08.03.2020 / 21:20, *.t-mobile.pl

@Sg: napewno więcej niż fartowny piast

odpowiedz
yxz - 08.03.2020 / 21:24, *.chello.pl

@Sg: Wciąż więcej od Piasta.

odpowiedz
JarosLaw - 08.03.2020 / 20:26, *.chello.pl

"Na pewno sobie poradzimy pomimo naszych braków". Niestety ale po tym co widziałem nie ma na to szans. Historia znowu się powtarza i nic na to nie poradzisz. Po prostu jak wszyscy w lidze jesteście bardzo słabi. A wyprzedaż najlepszych napastników to sabotaż.

odpowiedz
Szewczyk - 08.03.2020 / 20:46, *.hornet.pl

@JarosLaw: Kup okulary, bo chyba gówno widlzialeś.

odpowiedz
Farme(L) - 08.03.2020 / 21:44, *.virginm.net

@JarosLaw: widzę, ze kolega z tych, ze jak wygramy to „jesteśmy” a jak przegramy to „jesteście”.

odpowiedz
Po(L)noc - 09.03.2020 / 07:30, *.73.156

@JarosLaw: 'Po prostu jak wszyscy w lidze JESTEŚCIE bardzo słabi'
Jedno słowo mówi wszystko... wystarczy że przegramy jeden mecz na pięć, po niesłusznej czerwieni w 10 minucie i już forum zapełnia się zakompleksionymi fanami innych drużyn!!!
Spokojnie, i tak w tym sezonie wciągniemy tą ligę!

odpowiedz
varsovian - 08.03.2020 / 20:24, *.orange.pl

W Poznaniu damy radę, na złość reszcie kraju. Mocno Legia. Vuko do boju!

odpowiedz