Kante wylatuje z boiska - fot. Mishka / Legionisci.com

Legia Warszawa 1-2 Piast Gliwice

Przegrana w nierównym meczu

Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 1-2, tracąc szansę na odskoczenie przeciwnikom w ligowej tabeli. "Wojskowi" mieli wyjątkowo utrudnione zadanie, ponieważ już od 10 minuty grali w dziesiątkę, kiedy arbiter wyrzucił z boiska Jose Kante. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył tego wieczoru Domagoj Antolić.

Po raz pierwszy legioniści zmusili bramkarza rywali do wysiłku w 3. minucie gry. Wtedy ze skrzydła zbiegł Marko Vesović, ale z jego próbą spokojnie poradził sobie Frantisek Plach. Kilka minut później mieliśmy sporą kontrowersję. Jose Kante sfaulował w środku pola jednego z rywali, a sędzia po wideoweryfikacji VAR wyrzucił napastnika z boiska. Powtórki pokazały, że piłkarz nadepnął przeciwnika, a arbiter zakwalifikował to jako zagranie umyślne(?)... Po tej decyzji gospodarze rzucili się do szaleńczych ataków. Nic nie robili sobie z tego, że grają o jednego piłkarza mniej, co już za moment przyniosło skutek! Domagoj Antolić świetnie odnalazł się w polu karnym i precyzyjnym strzałem pokonał Placha. Cóż to była za odpowiedź "Wojskowych"! Miejsce najbardziej wysuniętego zawodnika zajął tym samym Walerian Gwilia, którego czekało trudne zadanie walki ze środkowymi obrońcami z Gliwic. Gruzin niebawem doszedł jednak do stuprocentowej okazji. Gwilia otrzymał znakomite podanie od Pawła Wszołka i zupełnie nieatakowany strzelił wysoko ponad poprzeczką. To była niemal kopia sytuacji, którą ten zawodnik miał tutaj tydzień temu przeciwko Cracovii. Szkoda.

Potem Legia oddała Piastowi nieco pola gry. Przyjezdni wykorzystali to w 35. minucie, kiedy doprowadzili do remisu. Z rzutu rożnego dokładnie zacentrował Tom Hateley, a głową Majeckiego pokonał Jorge Felix. W tej sytuacji coś nie zagrało z kryciem. Przy strzelcu bramki był Wszołek, który spóźnił się z interwencją. Za moment kolejna wrzutka. Tym razem pojedynek o górną piłkę wygrał Piotr Parzyszek, jednak na szczęście zabrakło mu nieco precyzji. Potem jeszcze była szansa z rzutu wolnego. Hateley nie trafił w światło bramki.

Nie minęło zbyt wiele czasu drugiej połowy, a Piast wysunął się na prowadzenie. Gerard Badia z łatwością zwiódł linię obrony i mocnym strzałem w długi róg pokonał Majeckiego. Goście wysunęli się na prowadzenie, jednak spora bierność w tej sytuacji defensorów była aż nadto widoczna. Warto także dodać, że nieodpowiedzialnie zachował się Mateusz Wieteska, który wybijając piłkę po prostym dośrodkowaniu trafił wprost pod nogi przyszłego strzelca gola. Kolejne minuty to ataki Legii, które były jednak rozbijane przez przeciwników. Brak jednego zawodnika zaczął się niestety coraz mocniej uwydatniać.

W 69. minucie Piast mógł strzelić trzeciego gola. Po wrzutce z lewej strony ekwilibrystycznym strzałem w poprzeczkę trafił Felix. Chwilę potem mogło paść z kolei wyrównanie. Antolić huknął lewą nogą zza pola karnego i świetnie zachował się Plach, ratując swój zespół. Kwadrans przed końcem znów Słowak był w roli głównej. Tym razem golkiper złapał płaskie uderzenie Vesovicia. Kilka minut potem arbiter ukarał żółtą kartką Pawła Wszołka, który spiął się z Kirkeskovem. Oznacza to, że pomocnika zabraknie w kolejnej kolejce przeciwko Lechowi Poznań.

Do końcowego gwizdka było sporo walki, ale niestety wynik nie uległ już zmianie. Legioniści dwoili się i troili w ofensywie, ale było to za mało na Piasta, który po raz drugi z rzędu ograł stołeczny zespół.

1-2
12' Antolić
Sebastian Milewski 19
85' Patryk Sokołowski 18
78' Piotr Parzyszek 9
Jorge Felix 11
72' Gerard Badia 21
Jakub Szmatuła 1
85' Kristopher Vida 10
Tymoteusz Klupś 16
Tomasz Mokwa 22
78' Tomas Huk 23
Bartosz Rymaniak 28
Piotr Malarczyk 34
Tiago Alves 45
72' Patryk Tuszyński 89
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber,Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski
Trener: Waldemar Fornalik
Asystent trenera: Tomasz Fornalik
Kierownik drużyny: Adam Fudali