REKLAMA

#Koronawirus

Wszystkie mecze bez kibiców!

Woytek

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wszystkie imprezy masowe w Polsce zostają odwołane! Oznacza to, że zaplanowany na sobotę mecz Lech Poznań - Legia Warszawa odbędzie się bez kibiców. We wtorek władze Poznania podjęły także decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli, żłobków, basenów i zoo na najbliższe dwa tygodnie.

Decyzja władz Polski obowiązuje do odwołania.

11.03.2020

13:20 - Charytatywna Gala Boksu Fundacji Legii, która miała się odbyć 28 marca 2020 zostanie przełożona na inny termin.

13:13 - Wszystkie wycieczki indywidualne i grupowe po stadionie Legii Warszawa zaplanowane w marcu zostały anulowane.

12:40 - Legia Warszawa poinformowała, że Punkt Obsługi Kibica (POK), mieszczący się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 od czwartku (12.03) będzie zamknięty. Wszelkie zapytania będzie obsługiwał jedynie w formie elektronicznej - kontakt e-mail: pok@legia.pl. FanStore oraz Łazienkowska 3 SportsBar & Restaurant, pracują normalnie.


09:40 - Po decyzji władz państwa o odwołaniu wszelkich imprez masowych z udziałem publiczności Ekstraklasa przesłała do wszystkich klubów wytyczne dotyczące pracy mediów w nadchodzących dniach. Zgodnie z nimi żadne zewnętrzne media nie będą miały wstępu na stadiony. Mecze obsługiwać będą jedynie przedstawiciele telewizji posiadających prawa do transmisji i media klubowe. Oznacza to, że nie będziemy mogli przygotować dla Was autorskich materiałów z najbliższych spotkań. Do dyspozycji będziemy mieli jedyne materiały dostarczone przez Legię i Ekstraklasę.


10.03.2020

18:27 - Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek po dzisiejszym spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami związków sportowych przyznał, że nie jest wykluczone zawieszenie rozgrywek piłkarskich lub ich przedwczesne zakończenie.
- Na razie nie ma tematu przerwania rozgrywek, ale trzeba się na to przygotować. Dlatego na czwartek zwołuję nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN, podczas którego podejmiemy odpowiednie uchwały - powiedział Boniek dla Polsatu Sport. Podczas posiedzenia opracowany zostanie plan działania na sytuację nadzwyczajną - procedury przyznawania mistrzostwa, awansu i spadków we wszystkich ligach.

18:22 - W związku z zaistniałą sytuacją i otrzymanymi rekomendacjami, zawieszamy zewnętrzne aktywności medialne zawodników. Również treningi pierwszej drużyny zostały zamknięte dla mediów - poinformowało biuro prasowe Legii Warszawa.

18:20 Platforma Canal+ poinformowała, że w związku z zamknięciem meczów Ekstraklasy dla publiczności, wszyscy jej abonenci będą mogli oglądać mecze najbliższej kolejki, nawet jeśli nie wykupili pakietu Canal+. - Sytuacja jest wyjątkowa, wymaga więc od nas wyjątkowych działań. Z duchem sportu i z myślą o Was – kibicach, najbliższą kolejkę PKO BP Ekstraklasy odkodujemy dla wszystkich abonentów Platformy CANAL+. To znaczy, że nawet jeśli nie macie CANAL+ w swoim abonamencie, to będziecie mogli przeżywać sportowe emocje razem ze swoimi drużynami - pomimo niedostępnych stadionów. Pracujemy równocześnie dla Was nad specjalnymi ofertami, które pozwolą śledzić rozgrywki PKO BP Ekstraklasy w kolejnych kolejkach. Zachęcamy również innych operatorów, którzy mają w ofercie CANAL+ do podobnych działań. Ze sportowymi pozdrowieniami! CANAL+ dla kibiców! - czytamy w komunikacie.

13:28 - Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zarekomendowała odwołanie wszystkich imprez sportowych, w trosce o bezpieczeństwo samych sportowców.


13:00 - Organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu I Biegu im. Andrzeja Gmitruka. Wydarzenie planowane jest na czerwiec, a dokładna data jest w trakcie ustaleń.

12:52 - Lech Poznań nie wpuści na mecze mediów oraz pracowników z wyjątkiem tych, którzy są niezbędni do obsługi meczu i transmisji. Nie będzie i tak mixed zony oraz konferencji prasowych, więc dziennikarze mogą pracować z domu - poinformował Radosław Nawrot, dziennikarz z Poznania.

11:56 - Na 26-28 marca zaplanowano Warszawski Festiwal Piwa na stadionie Legii. Organizatorzy zawieszają sprzedaż biletów, a o losach imprezy poinformują wkrótce.

11:52 - Najbliższy mecz koszykarzy Legii Warszawa Arką Gdynia zaplanowany na piątek, 13 marca o godzinie 19:00 w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40, odbędzie się bez udziału publiczności. Osoby, które zdążyły już zakupić bilet na mecz mają do wyboru dwie możliwości:
- rekompensata - bilet zachowa ważność i uprawnia do wejścia na najbliższy ligowy, otwarty dla publiczności mecz z zachowaniem tego samego sektora i miejsca.
- zwrot pieniędzy przeznaczonych na bilet - w takim wypadku, zgodnie z regulaminem abilet.pl.

10:57 - Mecze Polska - Finlandia (Wrocław) i Polska - Ukraina (Chorzów) odbędą się bez udziału publiczności. Transmisję ze spotkań przeprowadzi TVP 1.

10:47 - Morawiecki: Wirus jest w fazie ofensywnej. Może być istotny przyrost zachorowań. Kształt krzywej zachorowań zależy od naszego zachowania, od tego jak będziemy stosowali się do apeli ekspertów. Musimy unikać skupisk ludzi i zmieniać swoje przyzwyczajenia.

10:45 - EKSTRAKLASA: - W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - mówi prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

10:42 - Decyzje administracyjne wydadzą wkrótce wojewodowie. - Jeżeli organizatorzy uznają, że impreza będzie miała sens bez udziału publiczności, to wojewodowie będą elastyczni - poinformował Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

10:36 - WHO proponuje podjęcie radykalnych działań. My chcemy zapobiegać niż leczyć. Późniejsze skutki mogą być bardzo niedobre dla społeczeństwa. Widzimy co dzieje się u naszych sąsiadów w Europie, więc podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianie się koronawirusa. Na porannym spotkaniu podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (165)

+dodaj komentarz
mjuzik - 13.03.2020 / 08:23, *.154.231

Czyli na k6 nic sie nie zmienia.

odpowiedz
Grzegorz - 12.03.2020 / 12:49, *.skyware.pl

Z amika będzie ostatni mecz tych rozgrywek, o ile jeszcze do niego dojdzie, byle nas nie przekręcili z mistrzem bo on jest masz, podobnie jak parę lat temu, dzisiaj ustalą, kwarantanna za chwilę wyskoczy w którymś klubie i po rozgrywkach, a dopiero się rozpoczyna choroba.

odpowiedz
Wiadomix - 12.03.2020 / 11:29, *.lsas.aero

Kupię konserwy, makaron i " srajtaśmę " ( może być z logo Polonii..)

odpowiedz
Info - 12.03.2020 / 08:37, *.dataspace.pl

Chyba Ekstraklasa jak i inne ligi w Europie zostaną zawieszone do odwołania.Dalsze info niebawem....

odpowiedz
Miki - 12.03.2020 / 08:31, *.inetia.pl

To jest przede wszystkim zniszczenie systemu ochrony zdrowia gigantyczną liczbą pacjentów.
We Włoszech parę dni temu nie leczyli 80+, wczoraj 65+ (nie leczą = nawet nie badają), muszą selekcjonować którego 40-50-latka w ciężkim stanie podpinać bo dla wszystkich miejsca nie ma. Chorych nie-covid praktycznie już nie przyjmują (zawał, udar, … → good bye). Np.
https://twitter.com/jasonvanschoor/status/1237142891077697538

Prosty apel po polsku:
https://dziennikzachodni.pl/koronawirus-w-rybniku-lekarka-ze-szpitala-chorych-jest-wiecej-po-prostu-ich-nie-diagnozujemy/ar/c14-14852103

Gościu wołający o spotkanie pod Torwarem proszony o szczególnie uważną lekturę.

odpowiedz
SzB - 12.03.2020 / 14:25, *.pljtelecom.pl

@Miki:
Brawo za rozsądny post. We Włoszech jest dramat i możemy się tylko modlić aby do nas to nie dotarło w takim natężeniu.

odpowiedz
Miki - 12.03.2020 / 15:28, *.inetia.pl

@SzB: Modlić się można (prywatnie!) ale aby zwiększyć szanse należy przede wszystkim zastosować się do rady lekarki z Rybnika: siedzieć na dupie w domu. I zachęcić do tego znajomych. Także kibiców. Nawet przede wszystkim, bo to właśnie kibice pierwsi rozwlekli zarazę po kontynencie (nawet do nas: ognisko lubelskie to wyjazd na mecz Interu).

BTW: uważam że Legia nie powinna jechać do Poznania. Nawet jeśli nie pojedzie żaden kibic, piłkarze i reszta teamu spotkają wielu ludzi. A po Puszczykowie tam może być teraz duże, nierozpoznane jeszcze, ognisko.

PS Najważniejszy art ostatnich dni. Trudny ale choć ostatni obrazek warto obejrzeć: https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca

odpowiedz
SzB - 12.03.2020 / 16:19, *.pljtelecom.pl

@Miki:
Jak najbardziej się zgadzam ze wszystkim co napisałś, chyba najsensowniejszy post w tej dyskusji.

odpowiedz
Zakończyk sezon ekstraklasy po 30 kolejkach - 12.03.2020 / 01:02, *.t-mobile.pl

LEGIA MISTRZ MISTRZ MISTRZ 2020 :)

odpowiedz
x - 11.03.2020 / 18:38, *.vectranet.pl

Bardzo dobrze, w koncu tej kretynskiej pioseneczki, nie poddawaj sie - nie bedzie trzeba sluchac :)

odpowiedz
łowca kretynów - 11.03.2020 / 19:26, *.vectranet.pl

@x: niestety co widać musimy czytać kretyńskie komentarze typów z pod znaku "x"

odpowiedz
... - 11.03.2020 / 19:30, *.t-mobile.pl

@łowca kretynów: nie poddawaj sie...ble ble ble ble

odpowiedz
x - 11.03.2020 / 19:52, *.vectranet.pl

@łowca kretynów: widzę, że zabolało co nie? :) No to wiesz chlopaku nie poddawaj sieeeeee

odpowiedz
Kuma kum - 11.03.2020 / 18:12, *.tpnet.pl

30 kolejek, które zostaną rozegrane szybko, nikt nie spada a awansują z I ligi normalnie dwa zespoły. W ten sposób wcześniej zaczynamy o rok zaczynamy grę Ekstraklasy z 18 zespołami.

Tak ptaszki ćwierkają ;)

odpowiedz
News⚽️Poland - 11.03.2020 / 16:51, *.187.43

Ta kolejka jest ostatnia,virus zbiera żniwa...a lekarstwa dalej brak Legia zostanie Mistrzem w takich okolicznościach przyrody....

odpowiedz
Ł3.com - 11.03.2020 / 12:48, *.tpnet.pl

tragedia

odpowiedz
Mietek - 11.03.2020 / 06:35, *.play-internet.pl

Może się okazać, że mecz z Piastem był o mistrzostwo, bo dochodzą słichy, że sezon może być skrócony do 30 kolejek. W przypadku wygranej z Piastem mielibyśmy 12 punktów przewagi po 26 kolejkach, więc byłoby już pozamiatane. Teraz trzeba zdobyć jeszcze pare punktów, wygrać z amiką i mistrz będzie nasz.

odpowiedz
Wolfik - 11.03.2020 / 10:19, *.mm.pl

@Mietek: Rzeczywiście coraz bardziej realny staje się scenariusz, że ligę zakończymy po sezonie zasadniczym. No, chyba że wcześniej u któregoś z piłkarzy zostanie wirus wykryty wówczas i to stanie pod znakiem zapytania. Trzeba czekać na decyzje PZPN-u który stoi - co trzeba otwarcie przyznać - przed naprawdę niezłym dylematem.

I jeszcze jedno. To, że dogramy sezon zasadniczy wcale nie musi oznaczać ostatecznych rozwiązań. Znając nasze realia jakoś mało w to wierzę - niektórzy mają za dużo do stracenia (vide kluby walczące o utrzymanie).

odpowiedz
Mietek - 11.03.2020 / 06:35, *.play-internet.pl

Może się okazać, że mecz z Piastem był o mistrzostwo, bo dochodzą słichy, że sezon może być skrócony do 30 kolejek. W przypadku wygranej z Piastem mielibyśmy 12 punktów przewagi po 26 kolejkach, więc byłoby już pozamiatane. Teraz trzeba zdobyć jeszcze pare punktów, wygrać z amiką i mistrz będzie nasz.

odpowiedz
Korona - 11.03.2020 / 04:55, *.chello.pl

A dlaczego Kielce nie odpowiadają za tego wirusa osobiście tylko rozmywają odpowiedzialność na wszystkie kluby?

odpowiedz
ajg - 11.03.2020 / 11:39, *.t-mobile.pl

@Korona: dobre!

odpowiedz
Kibic - 11.03.2020 / 04:14, *.centertel.pl

Jak nie dogramy sezonu to będzie wielka niesprawiedliwość. Nie mam zamiaru wysłuchiwać, że Legia przy stoliku wygrała Mistrza

odpowiedz
Ppppp - 11.03.2020 / 17:43, *.chello.pl

@Kibic: jesteś ułomny?

odpowiedz
Mirek - 10.03.2020 / 23:34, *.surfer.at

Pilka nozna dla kibiców!

odpowiedz
(L)ukasz - 11.03.2020 / 17:49, *.chello.pl

@Mirek: masz jakiś problem ze sobą, czy tylko udajesz?

odpowiedz
Arek - 10.03.2020 / 23:26, *.tpnet.pl

Znaczy się... grubo jest.

odpowiedz
Hugon - 10.03.2020 / 23:10, *.vectranet.pl

Ale teraz Marciniaki Przybyły Lasyki będą DRUKOWAĆ.

odpowiedz
Ari - 10.03.2020 / 23:35, *.chello.pl

@Hugon: jeszcze Frankowski i musiał. Będą drukować bez gwizdów i oburzenia kibiców klubów które wydymają. Dobrze że choć w tv będzie to widoczne.

odpowiedz
Yeti - 10.03.2020 / 22:30, *.vectranet.pl

Ch.j z wirusami, hej Legio jesteśmy z Wami!
Ch.j z wirusami, hej Legio jazda z ku.wami!

odpowiedz
Antyberg - 10.03.2020 / 22:25, *.centertel.pl

Ku....wa , ale głupawka! Niedługo wszyscy będziemy siedzieć w domu i nie będzie można wyjść, jak wyjdziesz to pałowanie, od ZOMO!

odpowiedz
Legia - 11.03.2020 / 05:28, *.orange.pl

@Antyberg: dobre jak za komuny było

odpowiedz
Piotrek - 11.03.2020 / 07:57, *.kbt.pl

@Legia: zebyscie sie nie zdziwili ze to kolejny z kroków i bedziecie mogli do woli w necie pisać

odpowiedz
Kojot - 12.03.2020 / 21:37, *.play-internet.pl

@Legia: zmień nick prosze cie

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 10.03.2020 / 20:54, *.centertel.pl

Ten kto przestał chodzić na to dziadostwo już wcześniej niema z tym problemu

odpowiedz
Radzio - 10.03.2020 / 20:31, *.play-internet.pl

Przypominają się stare dobre czasy z lat 2007-10 :)

odpowiedz
dino - 10.03.2020 / 20:45, *.amazonaws.com

@Radzio:
To Ty młody jesteś, jak to dla Cb stare czasy ;-)

odpowiedz
Radzio - 10.03.2020 / 20:50, *.play-internet.pl

@dino:
Tak się mówi :)

Ja kocham Legię, pier... ITI hehe :) gimby nie znajo

odpowiedz
1337 - 10.03.2020 / 21:10, *.orange.pl

@Radzio: gimby znajo, pierwszy rocznik zaczynal sie od 2002 :-)

odpowiedz
Radzio - 10.03.2020 / 22:10, *.play-internet.pl

@1337:

Ale z, czym przyjacielu :)

odpowiedz
Jimmy L - 10.03.2020 / 20:00, *.t-ipconnect.de

Wielka szkoda ale tak trzeba nie my pierwsi zamykamy stadiony, teraz jestem na Bawari tutaj wszystkie wieksze imprezy sie nie odbeda.

odpowiedz
Znawca - 10.03.2020 / 21:01, *.centertel.pl

@Jimmy L: to wielka prośba nie wracaj do kraju zostań już tam

odpowiedz
Patataj - 10.03.2020 / 21:47, *.centertel.pl

@Znawca: wielka prosba znawco, weź lepiej nie komentuj bo jesteś chyba skończonym idiota. Co ma jego miejsce pracy do opinii, niech sobie mysli co chce. Ty natomiast jesteś na tyle mocny to zrób coś z tym i otwórz stadiony w kraju, znawco. Patataj z toba, taka wielka prosba.

odpowiedz
Jimmy L - 11.03.2020 / 07:57, *.t-ipconnect.de

@Znawca: Kolego taka praca ze musze nieraz wyjechac ale mieszkam w Warszawie . Nie pisz debilnych tekstow

odpowiedz
Vuko = Pinokio - 10.03.2020 / 19:43, *.t-mobile.pl

Wolałbym informacje: wszystkie mecze bez "trenera"

odpowiedz
Autor - 10.03.2020 / 19:51, *.chello.pl

@Vuko = Pinokio: ja bym wolał żeby Ci odwołali internet...

odpowiedz
Arek - 10.03.2020 / 23:29, *.tpnet.pl

@Vuko = Pinokio: ja też bym wolał: komentarze bez frajera. Tak, tak, to o tobie gdybyś nie zrozumiał.

odpowiedz
jaacq - 11.03.2020 / 17:03, *.tpnet.pl

@Vuko = Pinokio: Ty się dobrze czujesz? Widziałeś tabelę?

odpowiedz
Haha - 11.03.2020 / 19:35, *.t-mobile.pl

@jaacq: poczekaj na LE a potem znowu bedzie pie..e "skupiamy sie na lidze", " pokazaliśmy charakter" i "zwycieski remis"

odpowiedz
Michael Glue - 10.03.2020 / 19:42, *.centertel.pl

Dawno dawno temu była taka Hiszpanka...zabrała bardzo wiele istnień i kiedy wszyscy myśleli ze już zażegnali niebezpieczeństwo ona o sobie przypomniała, zmutowana i poj*****.

odpowiedz
lol - 10.03.2020 / 19:08, *.amazonaws.com

dla mnie to kakis bezsens zamykac czesc nazwe to zgromadzen a w tym czasie centra handlowe, szkoly, koscioly ( tataj kosciol chce zwiekszyc liczbe mszy ) pootwierane.

odpowiedz
artic - 12.03.2020 / 09:36, *.t-mobile.pl

@lol: ale kto ci kaze chodzic??? Kazdy sam decyduje czy idzie na msze.św czy nie biskupa to słuchaja stare babcie!!!

odpowiedz
WilyWarsaw - 10.03.2020 / 18:27, *.play-internet.pl

Ciekawe co karnetowiczami

odpowiedz
Ciekawski - 10.03.2020 / 19:43, *.centertel.pl

@WilyWarsaw: o nich się nie martw bo na pewno nim nie jesteś skoro taki ciekawski

odpowiedz
kik - 11.03.2020 / 17:07, *.tpnet.pl

@WilyWarsaw: Nie wiem,ale ja na pewno nie wezmę żadnego zwrotu kasy.Wstyd by mi było dobijać swój Klub w takiej sytuacji.

odpowiedz
Ukrainiec nigdy nie będzie moim bratem - 12.03.2020 / 09:44, *.orange.pl

@kik: dokladnie

odpowiedz
L - 10.03.2020 / 18:17, *.orange.pl

Podchodzę raczej spokojnie do tego wirusa, chociażby ze względu na statystyki z ostatnich 5 lat dotyczących zachorowań na grypę i zgonów w naszym kraju.
Obecna sytuacja jest daleka od zachorowań i zgonów na zwykłą grypę.
Jeżeli jednak zapadła decyzja o braku kibiców na meczach to mam nadzieję że zostanie wydana decyzja o zamknięciu żłobków, przedszkoli, szkół i uniwersytetów w trosce o zdrowie najmłodszych i młodzieży.

odpowiedz
magoo - 10.03.2020 / 19:50, *.chello.pl

@L: UW od jutra przez miesiąc przechodzi na wykłady online. BUW zamknięty na miesiąc... mało ?
Żeby nie było, to są absurdy, i ja się na to nie godzę.
Ale gospodarka to dopiero dostanie po dupie, a my tego wirusa będziemy odchorowywać kilka lat...

odpowiedz
Masakra - 10.03.2020 / 17:39, *.253.197

Co to jest „mixed zona”? Po polsku mówi się strefa mieszana chyba..

odpowiedz
Leszcz - 10.03.2020 / 18:03, *.chello.pl

@Masakra: a to nie chodziło o żonę jakiegoś piłkarza ??? No no napisane ze zona ???

odpowiedz
Tomek Mokotów - 10.03.2020 / 20:14, *.play-internet.pl

@Masakra:


A od kiedy dziennikarze, szczeg.sportowi znają język polski? Poza tym fajnie jest takim slangiem gadać, posłuchaj jak korposzczurki rozmawiają "w tym temacie".


odpowiedz
Batonick - 10.03.2020 / 17:39, *.plus.pl

Najleiej niech zakończą oficjalnie wszystkie rozgrywki i MISTRZEM POLSKI JEST LEGIA!!!

odpowiedz
News⚽️Legia - 10.03.2020 / 17:06, *.155.149

Imprezy masowe zamkniète a virus bèdzie szalał pokościołach środkach transportu i innych publicznych miejscach ech co za głupie decyzje,już teraz jak Włosi powinien Morawiecki działać!

odpowiedz
quad74 - 10.03.2020 / 17:05, *.chello.pl

Stwierdzone (do 10.03) przypadki koronawirusa w Polsce: 20 osób. W lutym na zwykłą grypę zachorowało w Polsce 605 tys., zmarło 15 osób (zresztą podobnie jak co roku o tej porze). Specustaw nie było, stadionów nie zamykano...

odpowiedz
Kurak(L) - 10.03.2020 / 17:18, *.centertel.pl

@quad74: Nie lubie sie zagłebiać w polityczny bełkot, ale muszem... Problem bardziej polega na tym że ten syf w przeciwieństwie do tradycyjnej grypy, bardzo szybko potrafi człowieka posłać do piachu. Z tego co Ja sie orientuje to na ogół osoby starsze i osoby majace inne problemy zdrowotne. A na ogoł ludzie umieraja na powikłania po grypie z powodu zaniedbań ze swojej strony. Grypa nie wyleczona jak nalezy powoduje takie rzeczy. Wiec dlatego panikuja urzedasy i zamykaja wszystko wszedzie.

odpowiedz
Matematyk - 10.03.2020 / 17:22, *.plus.pl

@quad74: To dlatego, że nawet z podanych przez ciebie liczb wynika, że śmiertelność grypy to zaledwie 0,002%, a Koronawirusa z Wuhan aż 3% czyli 1500 razy więcej.

Ludzie myślcie i zostawajcie w domach, o ile to możliwe.

odpowiedz
Antymioduski - 10.03.2020 / 18:42, *.centertel.pl

@quad74: wystarczy ze porównasz jaką smiertelnosc ma jedno i drugie i przestaniesz juz belkotac o grypie która od razu daje objawy dzieki czemu mozna zapobiec rozprzestrzenieniu. Koronawirus moze byc niewidoczny przez 2 a nawet 3 tyg. Tworcom chodzi o to zeby w jak najkrótszym czasie zarazilo sie i zmarlo jak najwiecej osob. Idea broni biologicznej.

odpowiedz
Optymista - 10.03.2020 / 19:14, *.centertel.pl

@quad74: porównanie latwo wykrywalnej grypy do nieznanego trudno wykrywalnego wirusa ktory we Wloszech w ciagu 3 tyg. zabil juz ponad 600osob i rozprzestrzenia sie mgnieniu oka jest bardzo nie trafione.

odpowiedz
L Kibic L - 10.03.2020 / 20:01, *.chello.pl

@quad74: zgadzam się z Tobą w 100%.

odpowiedz
RobL - 10.03.2020 / 16:49, *.chello.pl

Do zip - Akurat lecha nie żałuję za te ich zabawy z nie wpuszczaniem kibiców przyjezdnych(zawiniła lechia i to sprowokowana przez pyry)

odpowiedz
Kibolek - 10.03.2020 / 16:20, *.telefonica.de

Największym wirusem polskiej piłki jest pzpn i komisja ligi

odpowiedz
FukCorona - 10.03.2020 / 16:19, *.a2mobile.pl

Boniek zwołuje na czwartek nadzwyczajne posiedzenie. Bardzo możliwe, że rozgrywki będą odwołane!

odpowiedz
DO Redakcji - 10.03.2020 / 16:07, *.plus.pl

Wszystkie mecze odwołane dajcie info o tym

odpowiedz
eth - 10.03.2020 / 15:38, *.76.66

Powinniśmy dograć do 30. kolejki, bez pucharu maja i zakończyć zabawę na ten rok. Kto spada i kto wygrywa ligę już w sumie wiadomo, więc...

odpowiedz
Cicho, sza - 10.03.2020 / 16:32, *.chello.pl

@eth: głos rozsądku, brawo!

odpowiedz
Jano - 10.03.2020 / 15:20, *.orange.pl

to dopiero będzie pojazd jak przerwą rozgrywki wcześniej i Legia mistrzem zostanie :)
dopiero będziemy mieli że PZPN wirusa wymyślił żeby Legii pomóc :)

odpowiedz
Kibic - 10.03.2020 / 15:28, *.84.166

@Jano: Jak nie dogramy sezonu, to pewnie nie będzie mistrza ani nikt nie spadnie.

odpowiedz
Paweł - 10.03.2020 / 15:30, *.t-mobile.pl

@Jano: Niektórzy już tak myślą - teorie sobie dopisują. Pewnie dla beki, ale zawsze :D

odpowiedz
e - 10.03.2020 / 16:41, *.chello.pl

@Kibic: to kto niby w pucharach zagra?

odpowiedz
Kamień - 10.03.2020 / 17:10, *.chello.pl

@e: UEFA stwierdziła, że rozgrywki będą uznane za nie odbyte, a w pucharach będą grały te same drużyny co rol temu, czyli Piast w el. LM. A najbardziej płacze Liverpool, który po 30 latach zdobyłby w końcu mistrza...

odpowiedz
Wolfik - 10.03.2020 / 17:25, *.mm.pl

@Kamień: Żródło informacji???

odpowiedz
Kibic - 11.03.2020 / 04:08, *.centertel.pl

@e: nie wiem. Ale pewnie będzie podobnie jak we Włoszech. Słyszałem wypowiedź pilarza z serie A, który mówił, że w przypadku nie rozegrania wszystkich spotkań, wszystkie wyniki będą anulowane. Nikt nie spadnie, sezon będzie nierozegrany

odpowiedz
Rawanelli - 11.03.2020 / 21:58, *.tpnet.pl

@Kibic: Bzdura . Będzie jak w przypadku nierozegrania drugiej serii skoków narciarskich - zwycięża ten , co prowadzi po pierwszej serii . I to jest dość , a nawet całkiem sprawiedliwe . Śpieszmy się zdobywać punkty , tak szybko będą one decydujące o mistrzostwie .

odpowiedz
Piotrek - 10.03.2020 / 15:10, *.sesta.pl

Koronawirusie matole, twój rząd obalą kibole....

czy jakoś tak ;)

odpowiedz
Zip - 10.03.2020 / 14:58, *.225.252

Ale sie z dupy cieszycie, ze inne kluby nie zarobia hajsu, ale gdyby ta sama syt. trafila na L (i trafi bo w 2 tyg. tego nie ogarna) to bedzie placz?
Pozniej biadolenie, ze nasza pilka wyglada jak wyglada i L nie ma z kim rywalizowac.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 10.03.2020 / 15:36, *.247.182

@Zip: jak ci przeszkadza ta sytuacja (z korzyścią dla Legii), to się wypłacz na forum Amiki

odpowiedz
Zip - 10.03.2020 / 16:34, *.play-internet.pl

@vadisodjidjiaofoe: przeszkadza mi jak każdemu kibicowi w Polsce bo chciałbym jeszcze pooglądać mecze ale sprowadzanie tego do głupich heheszkow, że ktoś tam nie zarobi jest głupie i wieśniackie na starej zasadzie:"może i mi zdechła krowa ale sąsiadowi dwie więc jest ok"

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 10.03.2020 / 21:31, *.247.182

@Zip: To może kibicowanie jest wieśniackie? Nam strzelili x ,ale dobrze, że Amice więcej, mamy Mistrza? Zajmij się gotowaniem może.

odpowiedz
Arek - 10.03.2020 / 23:36, *.tpnet.pl

@Zip: tylko to nie Legia zamyka sektor gości, bo obsrała się przed karą komisji ligi. Też bym sobie pooglądał mecze, ale co zrobić?

odpowiedz
Franciszek - 10.03.2020 / 14:41, *.play-internet.pl

Mecze bez kibiców a dlaczego nie odwołają msze święte tam też są duże skupiska ludzi ???

odpowiedz
Paweł - 10.03.2020 / 15:12, *.t-mobile.pl

@Franciszek: Co wyście niektórzy się tak tego kościoła przyczepili ? Pod każdy temat go dopasujecie. Kto chce pójdzie na msze, kto nie chce nie pójdzie - krótko i na temat.

odpowiedz
Warszawiak - 10.03.2020 / 15:19, *.98.100

@Paweł: POMYŚL!!!

"Kto chce pójdzie na msze" - i w ten sposób się przenosi dalej i dalej...

To samo można by mówić o meczu kto chce to pójdzie.
W pełni popieram tych co mówią o odwołaniu mszy. Ale wiadomo że Ksiądz martwi się tylko stanem swojej tacy a nie zdrowiem tych co kościół odwiedzają.

odpowiedz
Pawel - 10.03.2020 / 15:25, *.t-mobile.pl

@Warszawiak: Msza to jest nie jest impreza sportowa lub masowa że można ją sobie odwołać ... dla niektórych to coś więcej. Równie dobrze może by zaprzestać do pracy chodzić, jeździć autobusem lub robić zakupy w sklepie.

odpowiedz
Warszawiak - 10.03.2020 / 15:44, *.98.100

@Pawel: Owszem, komunikacji publicznej unikam. Wszystko co mogę robię zdalnie nie jadąc do biura.

Albo jesteś osobą myślącą i próbujesz ograniczać ryzyka albo nie. Gdyby ksiądz myślał o czymś więcej niż o $ w swojej kieszeni to poprosiłby wiernych o modlitwę w domu. Co zrobił Franciszek w Watykanie.

odpowiedz
Wolfik - 10.03.2020 / 16:54, *.mm.pl

@Warszawiak: A kto tutaj zawraca sobie głowę co powie papież Franciszek? Dla naszych katabasów jego słowa są warte tyle, co nic.

odpowiedz
Bbk - 10.03.2020 / 19:06, *.amazonaws.com

@Warszawiak: nic dodac nic ujac

odpowiedz
Jimmy L - 11.03.2020 / 11:17, *.t-ipconnect.de

@Franciszek: OK zamykamy koscioly kina teatry resauracje, jedziemy rowerem do pracy nie odwiedzamy sie prywatnie i biznesowo, czyli mamy mega kryzys.Zachowajmy umiar i odpowiedzalnosc. Ograniczajmy ryzyko do minimum. Ale my tez musimy jakos zyc

odpowiedz
Pawciu - 10.03.2020 / 14:24, *.orange.pl

Jezeli to jest kotona to chyba dotyczy jedynie Kielc a nie calej Polski...

odpowiedz
Do wszystkich - 10.03.2020 / 13:40, *.vectranet.pl

W życiu należy być czasem poważnym. Zabawa w kibicowanie jest fajna, ale do czasu. Gdy chodzi o ludzkie życie, czy epidemię która nam grozi należy się zachować odpowiedzialnie. Chodzi o zdrowie nas wszystkich, rodzin, dzieci. A że to nie są żarty wystarczy spojrzeć co się własnie dzieje we Włoszech, Francji czy Hiszpanii.

Takie moje zdanie.

odpowiedz
filand - 10.03.2020 / 14:11, *.t-mobile.pl

@Do wszystkich:
Nie tylko Twoje zdanie. Pozdrawiam.

odpowiedz
Bubu - 10.03.2020 / 14:22, *.t-mobile.pl

@Do wszystkich: Popieram

odpowiedz
Bie /L /sko - 10.03.2020 / 15:32, *.master.pl

@Bubu: i można o tym normalnie. A w Poznaniu i tak zakaz dla gości..

odpowiedz
Jacek - 11.03.2020 / 07:42, *.centertel.pl

@Do wszystkich: ale trzeba w tym wszystkim odróżnić odpowiedzialność od paranoi i paniki.
W tym przypadku mamy do czynienia z tym drugim.

odpowiedz
Kedar1985 - 10.03.2020 / 13:38, *.dataspace.pl

Minister sportu właśnie powiedziała, że istnieje duże ryzyko, że mecze się nie odbędą i to przez dwa tygodnie!!!

odpowiedz
Ksp Polonia - 10.03.2020 / 13:31, *.orange.pl

Pozdro chłopacy zebyscie korona wirusa nie dostali,ostatecznie wszyscy jestesmy ludzmi

odpowiedz
Ja - 10.03.2020 / 13:56, *.edu.pl

@hyhy: Zrobiłeś mi dzień byku, hahahahahahaha

odpowiedz
Bródno - 10.03.2020 / 14:21, *.chello.pl

@hyhy: wygrałeś

odpowiedz
dino - 10.03.2020 / 16:17, *.amazonaws.com

@Ksp Polonia:
Haha dzięki

odpowiedz
P. - 10.03.2020 / 13:17, *.orange.pl

Niech na ten czas C+ odkoduje wszystkie mecze!!

odpowiedz
robix - 10.03.2020 / 13:20, *.chello.pl

@P.: Jak Canal+ własnie w takiej sytucacji zaciera łapki na dodatkowy zysk

odpowiedz
Damian - 10.03.2020 / 12:56, *.vectranet.pl

Piłka piłką ale życie Polek i Polaków jest najważniejsze

odpowiedz
WAWA Orbitek - 10.03.2020 / 12:51, *.vectranet.pl

Debile w rządzie! W totka jest łatwiej trafić niż spotkać osobę chorą na koronę!

odpowiedz
xyz - 10.03.2020 / 13:08, *.centertel.pl

@WAWA Orbitek: właśnie temu jest "łatwiej trafić w totka" że działają w porę a nie za późno jak zrobiono np we Włoszech gdzie potwierdzono że do wielu zarażeń doszło właśnie podczas imprez masowych w tym meczów piłkarskich przed zamknięciem stadionów.

odpowiedz
Kojot44 - 10.03.2020 / 16:44, *.wind.it

@xyz: Zgadzam się. Do tego Włosi to ignoranci. W Rzymie parę dni temu zamknęli dopiero żłobki szkoły itp. Panika na całego.

odpowiedz
obserwator hipokryzji - 10.03.2020 / 12:43, *.chello.pl

O jaka tu poprawność polityczna tym razem, nawet redakcja taka jakaś grzeczniutka. Zupełnie inaczej jak kiedyś, ale jakoś mnie nie dziwi ta wzajemna adoracja od 5 lat.

odpowiedz
Maciej - 10.03.2020 / 11:48, *.prs.pl

ciekawe czy w takim razie liga nie skończy się na sezonie zasadniczym jeśli tak to się bedzie rozwijać. Co sądzicie?

odpowiedz
eryk - 10.03.2020 / 11:50, *.chello.pl

@Maciej: to jest prawdopodobne.

odpowiedz
Wolfik - 10.03.2020 / 12:21, *.mm.pl

@Maciej: Jeśli wirus zostanie wykryty u kogoś z zawodników lub osób będących ich bliskości to prawdopodobieństwo jest duże. Sądzę, że to kwestia czasu. Ciekawe jak władze ESA prawnie rozwiążą ten problem. Z dużym prawdopodobieństwem można wnioskować, że sezon zostanie uznany za "niebyły". Jakoś nie chce mi się wierzyć, by ktokolwiek zaakceptował obecne "status quo" w kwestii mistrzostwa, czy spadków.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 10.03.2020 / 12:29, *.247.134

@Wolfik: jeśli sezon miałby zostać uznany za niebyły, to należałoby zwrócić kibicom pieniądze za bilety ;-)

odpowiedz
Wolfik - 10.03.2020 / 12:40, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: Pewnych rzeczy pewnie się odkręcić nie da :). Ale sam jestem ciekaw jak się to skończy - prawnie. Poza tym mam nadzieję, że w końcu opanujemy to cholerstwo, póki co jesteśmy (niestety) w odwrocie :(. Zdrowia życzę!

odpowiedz
NAS - 10.03.2020 / 12:42, *.googleusercontent.com

@Wolfik: żeby sezon uznać za nie były to wszystkie ligi zrzeszone w uefa musiały by tak uznać.

odpowiedz
Lboy - 10.03.2020 / 11:46, *.centertel.pl

Sie porobiło... :-(

odpowiedz
Lfan - 10.03.2020 / 11:24, *.chello.pl

Trybuna Torwar?

odpowiedz
Inteligent - 10.03.2020 / 14:42, *.t-mobile.pl

@Lfan: trybuna kanapa w domu!

odpowiedz
Maro9 - 10.03.2020 / 11:20, *.chello.pl

No to kartoflana drużyna będzie miała finansowy dołek ale spoko pogonią na targu pyry i część im sie zwróci. A tak na poważnie to Karma wraca :)

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 10.03.2020 / 11:31, *.centertel.pl

@Maro9: dokładnie jakoś mi ich nie szkoda jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

odpowiedz
aron wolf@gmail.com - 10.03.2020 / 15:17, *.icpnet.pl

@Maro9: a pyry w chacie żre i jeszcze kuchęnkę amici ma

odpowiedz
Normalny - 10.03.2020 / 11:14, *.33.10

Wszyscy pod Torwar!!!! Jedziemy z dopingiem!!!

odpowiedz
Warszawiak - 10.03.2020 / 11:26, *.98.100

@Normalny: Lecz się chłopie na nogi bo na głowę za późno. O tym jak kończy się lekceważenie tego wirusa widać na przykładzie Włoskim...

odpowiedz
Rozsądny - 10.03.2020 / 11:29, *.plus.pl

@Normalny: Najgorsze co można zrobić. Trzymajmy się zaleceń, nie wychodźmy z domu bez potrzeby, myjmy ręce, wyparzajmy surowe jedzenie przed spożyciem. A szybciej znowu będzie można normalnie pójść na mecz.

Sytuacja jest kryzysowa, nie pogarszajmy jej.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 10.03.2020 / 11:10, *.247.130

Brawo. Popieram. Kolejny mecz Legia gra u siebie dopiero 4 kwietnia ;-)

odpowiedz
FFA - 10.03.2020 / 11:26, *.vectranet.pl

@vadisodjidjiaofoe: Wtedy będzie jeszcze gorzej

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 10.03.2020 / 11:36, *.247.130

@FFA: Nawet jeśli tak miałoby być to trudno, ale inne kluby dostaną po tyłku bardziej niż nasz, bo mają miesiąc dłuższy zakaz.

odpowiedz
Walerek - 10.03.2020 / 12:49, *.netfala.pl

@vadisodjidjiaofoe: Wtedy będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domów. To dopiero początek niestety...

odpowiedz
Www - 10.03.2020 / 11:05, *.chello.pl

Premier powiedział że wszystkie imprezy są odwołane, a teraz słyszę że będą ale bez kibiców, to chyba jest niemożliwe skoro rząd klepie zakaz to takie mecze nawet bez kibiców nie mogą być rozegrane!!!!

odpowiedz
:( - 10.03.2020 / 11:20, *.play-internet.pl

@Www: odwołane są wszystkie IMPREZY MASOWE. Przemyśl jeszcze raz, poczytaj ze zrozumieniem

odpowiedz
Rozsądny - 10.03.2020 / 11:31, *.plus.pl

@Www: Jeśli piłkarzy i pracowników będzie w sumie poniżej 1000 to wszystko może się odbyć. Mecz przestaje być imprezą masową.

odpowiedz
CNY - 10.03.2020 / 11:04, *.2.79

A kościołów nie zamykają...?

odpowiedz
Markus Merk - 10.03.2020 / 11:33, *.play-internet.pl

@CNY: Impreza masowa do 1000 osób, w pomieszczeniu zamkniętym do 300 osób. Więc kościołów nie zamykają. Za to powinni zamknąć galerie handlowe.

odpowiedz
ToJeAmelinium. - 10.03.2020 / 11:33, *.plus.pl

@CNY: No jak przecież mafia watykańska okupująca nasz kraj nie może być stratna, wirus czy nie wirus owce trzeba golić.

odpowiedz
Budka - 10.03.2020 / 11:37, *.tpnet.pl

@CNY: Jeżeli nie chodzisz do kościoła to nie masz się o co martwić.

odpowiedz
marco - 10.03.2020 / 11:49, *.centertel.pl

@CNY: We Włoszech zanknęli także kościoły. Pewnie w razie jak u nas wirus się bedzie rozprzestrzeniać to też zamkną.

odpowiedz
Pawel - 10.03.2020 / 12:23, *.vectranet.pl

@Budka: każde większe skupisko ludzi to idealne warunki do przenoszenia wirusa. Ty do kościoła nie pójdziesz, ale pójdzie twoja sąsiadka i przywlecze wirusa do twojego bloku, twojej klatki na piętro na którym mieszkasz. Więc ciebie też się to tyczy. Będziesz miał szczęście jak będziesz zarażonym np nr 500, w szpitalu chociaż będziesz miał miejsce, jeśli będziesz zarażonym nr 5000 tego szczęścia możesz już nie mieć. Więc zastanów się zanim znów coś palniesz. To że jesteś młody o niczym nie świadczy. Ty się może wykaraskasz ale zarazisz swoją matkę ojca babcie a oni już mogą nie mieć tyle siły aby przezwyciężyć wirusa.

odpowiedz
Mariol - 10.03.2020 / 12:28, *.wanadoo.fr

@ToJeAmelinium.: O to nie musisz się martwić .Haracz dla nich i tak idzie z budżetu państwa.

odpowiedz
Eros Romazotti - 11.03.2020 / 22:09, *.tpnet.pl

@Mariol: Gów.o wiesz chłopczyku . Dowiedz się jak jest , a potem się wypowiadaj .

odpowiedz
Mariol - 12.03.2020 / 18:15, *.wanadoo.fr

@Eros Romazotti: sam chyba gow.o wiesz o tym.Ok 19 miliardów płn idzie na utrzymanie tego towarzystwo a 6 miliardów haracz na Watykam.Jeden z punktów konkordatu.

odpowiedz
Kedar1985 - 10.03.2020 / 11:04, *.dataspace.pl

Jeśli mecze mają odbywać się bez kibiców do końca rundy to należy dograc jak najszybciej do 37 kolejek i koniec. Jaki jest sens grania bez kibiców.
Dodatkowo co raz bardziej prawdopodobne, że UEFA odwoła EURO 2020 a mecze ligi mistrzów i europy po tej rundzie zostaną zawieszone

odpowiedz
Gienek - 10.03.2020 / 10:55, *.netfala.pl

Fajna ta fotka. Zamknięty obiekt stadionopodobny w Posraniu również dla miejscowych z powodu zarazy. Jak to się mówi - karma wraca. Chcieli zamknąć sektor gości dla Legii, to teraz sami nie wejdą. Szkoda, bo takie mecze powinny być rozgrywane przy komplecie publiczności z obu stron...

odpowiedz
klaus - 10.03.2020 / 11:28, *.mil.pl

@Gienek: Chyba nie tylko dla Legii...Nie pluj jadem

odpowiedz
Mike(L) - 10.03.2020 / 10:55, *.play-internet.pl

Wyjazd do Krakowa zagrożony???

odpowiedz
m4 - 10.03.2020 / 10:57, *.51.162

@Mike(L): no co ty lecimy incognito

odpowiedz
Markus Merk - 10.03.2020 / 11:04, *.play-internet.pl

@m4: głupich nie sieją, sami się rodzą.

odpowiedz
lucho_83 - 10.03.2020 / 10:55, *.com.pl

Piłka nożna dla Kibiców!!! Grypa zbiera większe żniwo, a stadionów nie zamykają :/

odpowiedz
jo - 10.03.2020 / 11:10, *.centertel.pl

@lucho_83: powiedz to 10000 zakażonych Włochów i rodzinom 500 nieżywych..

odpowiedz
Lfan - 10.03.2020 / 10:55, *.chello.pl

Rozumiem, że rząd zamierza zwrócić pieniądze za karnety!?

odpowiedz
Dzg - 10.03.2020 / 10:59, *.82.190

@Lfan: Jeżeli masz karnet lecha to tobie napewno zwrócą...!!!

odpowiedz
Markus Merk - 10.03.2020 / 11:06, *.play-internet.pl

@Lfan: idź do Rutka to ci zwróci

odpowiedz
Lfan - 10.03.2020 / 12:26, *.chello.pl

@Dzg: A umiesz przeczytać ze zrozumieniem?

odpowiedz
tommy - 10.03.2020 / 23:45, *.toneticgroup.pl

@Lfan: chlopie zalamujesz mnie. Ty sie martw zeby Ci matka albo ojciec nie zachorowali a nie o karnet sie boisz

odpowiedz
Marcin(L) - 10.03.2020 / 10:54, *.tpnet.pl

Pyry nie chciały nas wpuścić to karma wróciła. Haha

odpowiedz
M - 10.03.2020 / 10:49, *.com.pl

No to Pyry będą miały problem. Już mają fatalne wyniki finansowe, a teraz jeszcze minus 2 mln:)
A kontrakty trzeba płacić.

My, na szczęście, z 5 meczów do końca rundy tylko jeden mecz u siebie, więc starty nie będą duże.

odpowiedz
Kamil - 10.03.2020 / 11:58, *.play-internet.pl

@M: i co nas to obchodzi?

odpowiedz
maka - 10.03.2020 / 10:48, *.116.4

To kartofle mają pusty garnek ....

odpowiedz