Jose Kante i Jarosław Przybył - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia odwołała się od kartki Kante

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa skierowała do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. odwołanie od czerwonej kartki Jose Kante, którą napastnik został ukarany w meczu z Piastem Gliwice. - Zachowanie Kante wynikało jedynie z ferworu walki, ale nie było intencjonalne, gwałtowne czy agresywne. Spodziewam się uchylenia decyzji sędziego – mówi Jakub Laskowski, dyrektor ds. prawnych i administracji sportowej stołecznego klubu.


- Legia wczoraj złożyła oficjalny protest od decyzji sędziego o ukaraniu Jose karą wykluczenia z gry. Dzisiaj po godzinie 15 nasz protest zostanie rozpatrzony. W sprawozdaniu z meczu sędzia Jarosław Przybył opisał to wydarzenie jako „poważny, rażący faul – atak nogami na nogi przeciwnika z użyciem nieproporcjonalnej siły”. W tym wypadku nic takiego nie miało miejsca, to błędna kwalifikacja. Jose wygrał pojedynek o piłkę, zgrał ją do innego naszego zawodnika, a następnie przez całkowity przypadek wpadł na piłkarza Piasta. Co więcej, zachowanie naszego zawodnika nie było intencjonalne, agresywne czy nakierowane na rywala – a w konsekwencji nie sposób przyjąć, że miał miejsce atak na przeciwnika z użyciem nieproporcjonalnej siły. Sytuację sędzia powinien zakwalifikować jako całkowicie przypadkowe zdarzenie nieskutkujące napomnieniem, ewentualnie – zgodnie z postanowieniami PZPN do Przepisów Gry w Piłkę Nożną wydanych przez IFAB – jako nierozważne kopnięcie podczas walki o piłkę i dać Jose żółtą kartkę. Analizowaliśmy zresztą wiele innych, analogicznych sytuacji z boisk PKO Ekstraklasy i czołowych lig europejskich, w których przypadkowo doszło do kontaktu między zawodnikami, ale sędziowie nie wykluczyli żadnego z nich. Dobrym przykładem jest choćby nadepnięcie na Jose Kante przez Musondę podczas meczu Legia – Śląsk w tym sezonie czy nadepnięcie przez Gryszkiewicza z Górnika na Carlitosa wiosną zeszłego roku – w obu tych przypadkach zawodnicy rywali nie otrzymali nawet żółtych kartek. Te decyzje nie wzbudzały kontrowersji i zostały przyjęte jako poprawne - tłumaczy Laskowski.

Legia chce anulowania czerwonej kartki i odstąpienia od wymierzonej kary dyscyplinarnej.

- Sędzia Przybył błędnie ocenił tę sytuację. Spodziewamy się uchylenia jego decyzji. Mamy przy tym pełną świadomość, że kluczowe w tym zakresie jest stanowisko Kolegium Sędziów PZPN – w przypadku potwierdzenia prawidłowości decyzji sędziego o wykluczeniu Jose przez ten organ PZPN, Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. nie będzie mogła uwzględnić naszego protestu - dodaje Laskowski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
Mruk - 11.03.2020 / 20:32, *.tpnet.pl

Trzeba mieć tupet i być prymitywem bezczelności by po tym co można zobaczyć na powtórkach mieć czelność się odwoływać....... Ten rozpędzony bandzior Kante nie zrobił nic by nie dopuścić lub zminimalizować skutki uszkodzenia przeciwnika .... dla mnie nie powinien zagrać przynajmniej do końca sezonu.

odpowiedz
Luq - 13.03.2020 / 07:42, *.com.au

@Mruk: mam wrazenie, że muszą przemawiać przez pana osobiste lub klubowe antagonizmy. Zderzenie bylo wybitnie przypadkowe a jego największą winą jeat to, że był szybszy od przeciwnika w dojściu do piłki.

odpowiedz
L56 - 11.03.2020 / 15:35, *.t-mobile.pl

W załączniku brakuje jeszcze jak ten łobuz z Górnika kopnął w Zabrzu Malarza w głowę!

odpowiedz
M@c - 11.03.2020 / 15:20, *.chello.pl

....., ..... PZPN.

odpowiedz
arbiter - 11.03.2020 / 15:18, *.centertel.pl

Skoro w taki wlasnie sposob rozjemca z Kluczborga opisal to zdarzenie, to dlaczego bedąc obok zakwalifikowal je na zołtą kartkę? Smierdzi to szwindlem. Poprostu po meczu dopasowal opis do pokazanej czerwonej kartki.

odpowiedz
Tomek - 11.03.2020 / 13:05, *.113.189

Sezon zakończy się po 30 kolejce. Nikt nie spadnie ale w zamian za to w przyszłym sezonie 18 drużyn. Jutro będzie narada i taka decyzja jest wysoce prawdopodobna

odpowiedz
Julka - 11.03.2020 / 14:46, *.play-internet.pl

@Tomek: naje...ny? To do domu!

odpowiedz
Tomek - 11.03.2020 / 14:51, *.113.189

@Julka: Poczekaj do jutra

odpowiedz
K - 11.03.2020 / 17:01, *.centertel.pl

@Julka:
A w hokeju tak zrobili...

odpowiedz
Julka - 12.03.2020 / 14:23, *.play-internet.pl

@Tomek: no i coś tak zamilkł, lamusie? Przeproś grzecznie wszystkich teraz.

odpowiedz
jo - 11.03.2020 / 13:01, *.centertel.pl

Przybył, Marciniak, Frankowski... Mają patent na seryjne wypaczanie wyników... Nie tylko naszych ale jakichkolwiek innych. Ich przekonanie o własnej nieomylności jest tak wielkie, że zaczyna przeszkadzać innym w normalnym funkcjonowaniu. Marciniak dodatkowo może się pochwalić regularnym wku#@ianiem innych poza granicami kraju. Mógłby nawet zostać ambasadorem hasła #..... Ty #@&wo by popularyzować nasz język na arenie międzynarodowej...

odpowiedz
Tomekwm - 11.03.2020 / 17:32, *.45.33

@jo: zajebis.. hahaha w punkt brawo dla kolegi

odpowiedz
singspiel - 11.03.2020 / 12:52, *.atman.pl

Kolegium Sędziów oceni, czy sędzia nie popełnił błędu. To absurd. To tak jakby przestępca prowadził przewód sądowy

odpowiedz
Wodzirej - 11.03.2020 / 12:37, *.a2mobile.pl

To już chyba na następny sezon ;)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.