REKLAMA

Co dalej?!

Sezon zawieszony do końca marca!

Redakcja

W piątek Ekstraklasa poinformowała, że zawiesza rozgrywki do końca marca. Oznacza to, że zaplanowane na weekend mecze nie odbędą się.

NEWS AKTUALIZOWANY - Więcej szczegółów podajemy na bieżąco w tym newsie

15:44 - Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że mecze Pucharu Polski między drużynami Stal - Lech i Miedź – Legia zostały odwołane. Dalsze informacje zostaną podane w późniejszym terminie.

12:59 - Odwołane zostały także mecze w I i II lidze, co oznacza, że w kraju nie odbywają się już żadne rozgrywki piłkarskie.

12:50 - KOMUNIKAT EKSTRAKLASY: W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostały przełożone.

Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami nt. terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku.

- W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami – powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (130)

+dodaj komentarz
dino - 16.03.2020 / 22:03, *.vectranet.pl

Tak off top na Facebooku TVP SPORT jest prowadzone głosowanie który mecz retro pokazać Lech- Barcelona, Brondby-Widzew albo Legia- Man City pożegnanie Deyny, do głosów, redakcjo nawincie temat na główna w tym martwym piłkarsko okresie

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 15.03.2020 / 13:02, *.play-internet.pl

Na serio,mam wrażenie,że żeby nie internet,to byście flamastrem w miejskich szaletach te swoje durne komentarze pisali.

odpowiedz
Yeti - 15.03.2020 / 02:05, *.vectranet.pl

Legia Mistrz 2020!!!

odpowiedz
Piastol - 16.03.2020 / 11:13, *.94.17

@Yeti: Proponuję Wam Panowie honorowe rozwiązanie.Ostatni jeden mecz na neutralnym terenie!!! Nie możecie być mistrzem,skoro przegraliście z nami 3 ostatnie mecze,w tym 2 u siebie.Nie było by wam głupio używać tytułu Mistrz? A co będzie jeżeli sezon zostanie uznany za niebyły i będą obowiązywać reguły zeszłoroczne.Kto wtedy będzie Mistrzem?O MP powinna zadecydować runda finałowa,siedem dodatkowych spotkań.A wiecie doskonale,że Waldek King potrafi na tą mordęgę przygotować zespół!

odpowiedz
dino - 16.03.2020 / 11:26, *.plus.pl

@Piastol:
Spoko przekonaj sanepid Bonka i premiera i gramy choćby jutro

odpowiedz
Grzegorz - 16.03.2020 / 11:57, *.skyware.pl

@Piastol: już pokazaliście w eliminacjach

odpowiedz
Morda - 17.03.2020 / 13:56, *.coucou-networks.fr

@Piastol: a wytrzyma Wasz budżet kolejny mecz z Legią? Teraz jest sporo sędziów więc to większy wydatek niż kiedyś. A taki wałek 2x pod rząd jednak będzie kosztował ekstra. W końcu cała Polska widziała

odpowiedz
LewLegia - 15.03.2020 / 00:46, *.net.pl

Korona wirus jest wszędzie

odpowiedz
Damian - 14.03.2020 / 21:43, *.multiplay.pl

Witam. Po ciuchu liczę że ktregoś ranka zaskoczy mnie news Vuko zwolniony. Pozdrawiam

odpowiedz
dino - 14.03.2020 / 23:37, *.plus.pl

@Damian:
A za co mieliby go zwolnić

odpowiedz
Korek - 15.03.2020 / 00:27, *.chello.pl

@Damian: a ja głośno i publicznie sądzę, że maleje liczba fanów nie doceniających Vuko. I w tym momencie jest pewien problemik; jak u diaska pozdrowić takiego krnąbrnego kibica jak Ciebie?!

odpowiedz
vuko = pinokio - 15.03.2020 / 01:38, *.master.pl

@Damian: obawiam się, że tego się nie doczekamy :/ Wielki fan Korony dalej będzie "szkodnikiem"

odpowiedz
czyżby 30 kolejek i koniec rozgrywek? - 14.03.2020 / 03:38, *.chello.pl

Jeśli do końca marca nie ogarną koronovipa to podziału na grupy nie będzie i sezon zostanie tak ustawiony że będzie tylko 30 kolejek i koniec.W połowie maja muszą skończyć lige,bo ruszaja przygotowania do mistrzostw Europy.

odpowiedz
Www - 14.03.2020 / 11:02, *.chello.pl

@czyżby 30 kolejek i koniec rozgrywek?: moim zdaniem to koniec grania w tym sezonie, już nic nie będzie dogrywane, a Euro zostanie przełożone na przyszły rok.

odpowiedz
tomiacab - 14.03.2020 / 14:41, *.virginm.net

@Www: mi się wydaje, że euro możnaby zagrać na jesieni, a zlikwidować tą do niczego nikomu niepotrzebną ligę narodów

odpowiedz
Www - 14.03.2020 / 15:35, *.chello.pl

@tomiacab: to nie wchodzi w grę ponieważ prawa TV na tą ligę narodów są już posprzedawane i za dużo byłoby kombinacji, jedyna opcja to granie Euro za rok i z tego co słyszałem to tak właśnie będzie (L)

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 14.03.2020 / 17:46, *.btcentralplus.com

@czyżby 30 kolejek i koniec rozgrywek?: Euro na 100% przeloza na 2021.

odpowiedz
tomiacab - 14.03.2020 / 18:20, *.virginm.net

@Www: zdaje sobie z tego sprawę, pisze tylko co byłoby lepsze z punktu widzenia kibica

odpowiedz
autor - 14.03.2020 / 02:23, *.vectranet.pl

NIE PODDAWAJ SIEEEEEE KORONOVIRUSIE MOOOOOOOOOOJ

odpowiedz
the bile - 14.03.2020 / 01:38, *.chello.pl

Wszyscy pod siedziby PKO BP protestować! Zorganizujmy się wreszcie i pokażmy swoją niezależność i wole, nie bądźmy posłusznymi pionkami jak z Folwarku Zwierzęcego!

odpowiedz
dino - 14.03.2020 / 07:14, *.plus.pl

@the bile:
Ciebie to wirus ale głupoty opanował

odpowiedz
Jarfer - 14.03.2020 / 09:28, *.tpnet.pl

@the bile: ale ty głupi człowiek jesteś. Poświęć ten czas na naukę

odpowiedz
tomiacab - 14.03.2020 / 09:58, *.virginm.net

@the bile: a ile masz raty?

odpowiedz
the bile - 14.03.2020 / 10:17, *.chello.pl

@tomiacab: Nie mam raty, gdyż mnie stać na niezależność pionku systemu.

odpowiedz
tomiacab - 14.03.2020 / 12:32, *.virginm.net

@the bile: to po co chcesz iść protestować pod bankiem ćwoku?

odpowiedz
the bile - 14.03.2020 / 12:57, *.chello.pl

@tomiacab: jaki z ciebie oszołom :D Nawet najprostszych faktów nie potrafisz powiązać w związku z ograniczonymi zdolnościami percepcyjnymi.
No kto jest sponsorem Ekstraklasy, hmm?
Wasza decyzja ogólnie, ale kibice w całej w PL mają okazje pokazać, że mają jakikolwiek wpływ na korupcyjne władze zamykające im trybuny z kapelusza, ograniczające wolność i swobodę czy też jak zawsze będą siedzieć cichutko jak mysz pod miotłą.

odpowiedz
the bile - 14.03.2020 / 13:01, *.chello.pl

@tomiacab: Przykład dali kibice Valencii i PSG, którzy nie pogodzili się z narzuconą im decyzją i tłumnie zgromadzili pod swoimi stadionami. No ale tam mogą sobie pozwolić na gesty solidarności i jedności a polscy kibice to co najwyżej mogą ustawkę zrobić na ryneczku lydla o zapasy ryży i toaletu papierowego.

odpowiedz
obserwator hipokryzji - 14.03.2020 / 14:22, *.chello.pl

@the bile: Ciekawe jak długo cię będzie stać na tę niezależność. Będą wielkie bankructwa i koronowirus zostawi po sobie wielkie spustoszenie, ucierpią na tym wszyscy bez wyjątku. Kto zwróci utracone dochody przedsiębiorcom i ilu z nich stanie po tym wszystkim na nogi??? Więcej pokory, bo nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie będą skutki tej pandemii która dopiero zaczyna się w Polsce rozwijać! A nikt z nas nie wie kogo ten wiruch może dopaść, chociaż nikomu tego nie życzę.

odpowiedz
tomiacab - 14.03.2020 / 14:35, *.virginm.net

@the bile: powinieneś się nazywać the bile a nie the bile. Po co miałbym tam iść. Bierz sobie przykład z tych z hiszpanii i włoch i nikomu tego nie narzucaj.

odpowiedz
tomiacab - 14.03.2020 / 14:39, *.virginm.net

@the bile: ile osób musi ci zwrócić uwagę na to że jesteś the bilem, zanim to sobie uświadomisz?

odpowiedz
the bile - 14.03.2020 / 15:41, *.chello.pl

@tomiacab: cytując Ciebie "powinieneś się nazywać the bile a nie the bile" jeny jaki z Ciebie patus i intelektualne dno. Wasze niczym niepodparte insynuacje nie są w żadnym wypadku racją ogólnoświatową więc patrzeć należy na nie z przymrużeniem oka. Polemizować z wyobrażeniami też nie mam zamiaru. Niemniej jeśli wielcy kibole nie zorganizują się, nie zaprotestują przeciwko zakończeniu ligi, nie pokażą wreszcie pazura ostatecznie udowodnią, że są spolegliwi, bez decyzyjności i umiejętności postawienia sie. Można im rokazywać jak małym dzieciom.

odpowiedz
the bile - 14.03.2020 / 15:43, *.chello.pl

@obserwator hipokryzji: Nie bój się, dla Was zwykłych zjadaczy chleba to dramat dla mnie kolejna okazja do zarobku.

odpowiedz
eduardo - 14.03.2020 / 16:18, *.toneticgroup.pl

@the bile: ciekawe co powiesz swojej matce lub ojcu jak zachoruja

odpowiedz
Adam - 14.03.2020 / 17:31, *.info.pl

@the bile: weź ty sie walnij w ten pusty łeb

odpowiedz
tomiacab - 14.03.2020 / 18:12, *.virginm.net

@the bile: błąd t9 ale jesteś zbyt tępy żeby zrozumieć o co chodziło ćwierćwałku

odpowiedz
obserwator hipokryzji - 14.03.2020 / 18:39, *.chello.pl

@the bile: Jesteś po prostu przypadkiem beznadziejnym, obyś też nie został zwykłym zjadaczem chleba jak ci ten biznes na epidemii nie wypali, bo po prosu sam złapiesz tego wirucha. Lepiej więc będzie jak szkolną przerwę wykorzystasz na naukę, bo tego ci najbardziej brakuje dzieciaku i to jest twój dramat.

odpowiedz
dino - 14.03.2020 / 23:42, *.plus.pl

@the bile:
Ojej wacpanie my biedni głupi w domu siedzimy jedz do Włoch Francji pokaz jak się kibicuje

odpowiedz
Lagerta - 15.03.2020 / 10:15, *.virginm.net

@dino: Wybaczcie koledze jego zachowanie, niektórzy mają słabsze psychiki i w sytuacjach zagrożenia, tak odreagowują stres. To jest taka podświadoma obrona słabego osobnika, poprzez atak, bezsensowny i wymierzony przypadkowo, w kogokolwiek, badz w cokolwiek. Tzw. ślepa furia spanikowanego umysłu, który nie wie jak radzić sobie z kryzysem, więc jego gadzi mózg karze mu po prostu atakować. Nie ważne kogo iw jakiej sprawie, czując się w natarciu, czuje się silniejszy, niż zachowując spokój. Niestety nie wszyscy potrafimy sobie poradzić w takiej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Takie osoby powinno się otoczyć specjalną opieką.

odpowiedz
dino - 15.03.2020 / 12:30, *.chello.pl

@Lagerta : Wysmażyłeś analizę niczym z forum prawiczków bracia samcy

odpowiedz
dino - 15.03.2020 / 21:25, *.vtelecom.pl

@Lagerta :
Dokładnie tak, a ten dino od prawiczków co się podszywa pode mnie

odpowiedz
the bile - 15.03.2020 / 23:06, *.chello.pl

@Lagerta : Ależ panikarzu nie przypisuj mi własnych emocji w ramach odreagowania histerii. Ja już wspomniałem, iż to dla mnie jest świetny czas na zarobek aż się jutro nie ogę doczekać otwarcia giełdy. A Ty brniesz dalej w pseudoanalizy i cytowanie podręczników uogólniać własny kryzys psychiczny na ogół populacji.
To wielki test dla Was jako środowiska wolnościowego, jesteście w stanie pokazać na ilę walczycie o swobodę a na ile to mrzonki i macie osobowość zdolną do podporządkowania się władzy.
Tylko sobie wystawicie opinie - niech to będzie chociażby protest w ograniczonej formie pod siedzibą głównego sponsora PKO BP.

odpowiedz
dino - 16.03.2020 / 08:52, *.vtelecom.pl

@the bile:
ty chyba nie do końca rozumiesz pojęcie wolności. To ze ja się zaraze to przejdę to prawdopodobnie jak zwykłą grypę po 2 tygodniach nie będzie śladu natomiast mogę przenieść wirusa na innych na przykład moich 70 letnich rodziców oboje po wylewie matka z cukrzycą mamy już 3 ofiary śmiertelne wyobraź sobie że to np twój ojciec/matka zmarli ciekawe czy byś te teorie wypisywal

odpowiedz
the bile - 16.03.2020 / 17:56, *.chello.pl

@dino: Aha, mamy JUŻ 3 ofiary śmiertelne, to powód by takich fanatyków jak Wy pozamykać w domach na 4 spusty z powodu intensywniejszej grypy. Sprzedaliście swoją wolność pisiorom.
Wasza sprawa, ale nie najlepiej to o Was świadczy, że nawet się nie zgrupujecie by zrobić symboliczną pikietę protestacyjną pod siedzibą PKO BP.

odpowiedz
Francuzik - 17.03.2020 / 13:54, *.coucou-networks.fr

@the bile:
Drogi "debilu"(fonetycznie bedę pisał bo ja ciemny I języków nie znam) jako że mieszkam w Paryżu, zapraszam na wspólne okazywanie nieposłuszeństwa jak reszta prymitywów. A nie... czekaj... jak wyjdziesz z domu bez pisemnego pozwolenia to Cię wojsko złapie :). Tutaj już takich debili jak Ty kilku było I płacz teraz jest.

odpowiedz
News⚽️Legia - 14.03.2020 / 00:44, *.200.34

Nic to nie da 2tyg, przerwy ... to dopiero poczátek,lipec sierpień wysokie upały 30-40stopni dopiero zaczná niszczyć każdá bakterie...wiéc Legia Mistrzem✨⚽️✨

odpowiedz
Michal - 14.03.2020 / 10:53, *.as9105.com

@News⚽️Legia: chłopie, a co maja bakterie do koronawirusa?

odpowiedz
...L... - 13.03.2020 / 22:53, *.cyfrowypolsat.pl

Słuchajcie uważnie
bo to jest ten czas żeby pokazać że kibice nadają ton , daliśmy radę z #kiedy my żyjemy damy i teraz może to brzmi pompatyczne ale proszę Was #siedzimy na doopach w domu a pokonamy to świństwo i jeszcze będzie zaje...cie .Wnuki będą nas wspominać .LLLLLEEEGGGIIIAAA!!!!!!!

odpowiedz
Langil - 13.03.2020 / 20:55, *.chello.pl

Ludzie po co ten ferment siejecie. Wirus w większości przypadków przebiega łagodnie. Na świecie już 70 tyś. Osób wyzdrowiało. Narażeni są tylko schorowani i starsi. To nie jest dżuma że trzeba się w domu zamykać.

odpowiedz
Hancock - 13.03.2020 / 20:18, *.chello.pl

Władze Poznania po spotkaniu z firmami pogrzebowymi w związku z zagrożeniem koronawirusem

odpowiedz
Yeti - 13.03.2020 / 20:10, *.play-internet.pl

Nie siejcie fermentu. Legia mistrzem Polski 2020 i tyle. Ja już otworzyłem flaszkę i opijam 14. mistrzostwo z sąsiadem.

odpowiedz
sprite - 13.03.2020 / 21:50, *.play-internet.pl

@Yeti: Które mistrzostwo ????? chyba cie jakiś wirus dopadł...

odpowiedz
Zawisza - 14.03.2020 / 00:14, *.chello.pl

@sprite: Alkoholizm to nie wirus :)

odpowiedz
News⚽️Legia - 14.03.2020 / 00:40, *.200.34

@Yeti: Chyba 15ste!

odpowiedz
Mr T - 13.03.2020 / 19:45, *.mm.pl

Plus taki, ze jest szansa, ze Pekhart i Lewczuk sie wykuruja ;)

odpowiedz
sprite - 13.03.2020 / 21:44, *.play-internet.pl

@Mr T: Czyli oliwa sprawiedliwa ,opatrzność czuwa nad Legią, nie odwołali czerwonej kartki Kante, to Pekhart zdąży się wykurować na najbliższy mecz

odpowiedz
jim - 13.03.2020 / 19:36, *.orange.pl

Polska należy do europejskiej federacji piłkarskiej i to pewnie ona wyda za jakiś czas oświadczenie co i gdzie jak będzie obowiązywać i każdy kraj się do tego podporządkuje a potem będą zadowoleni i mniej zadowoleni.

odpowiedz
MP(L)87 - 13.03.2020 / 19:33, *.virginm.net

A ja to pier...le te mecze... trudno. Mam nadzieje ze bliscy i klub dopilnuja aby P. Lucjanowi to coś nie zaszkodzilo bo atakuje starsze osoby!!

odpowiedz
Wychodź między musisz - 13.03.2020 / 19:17, *.154.179

Rozgrywki zawieszone do końca marca będzie OK jak rozgrywki piłkarskie zostaną przywrócone w połowie Maja podobnie jak edukacja w szkole.

odpowiedz
lilo - 13.03.2020 / 18:50, *.play-internet.pl

WRESZCIE SPOKÓJ NA ŚWIECIE, DOBRZE ŻE JEST TEN WIRUS, WSZYSCY SIĘ OPAMIĘTAJĄ.....MAMONA

STAN WOJENNY,GODZINA POLICYJNA !!!!TAK TAK

odpowiedz
sprite - 13.03.2020 / 21:49, *.play-internet.pl

@lilo: Jak wirus się będzie rozprzestrzeniać to będzie i godzina policyjna, a właściwie to zakaz wychodzenia z domów, praktycznie już tak jest tylko ,że po prośbie

odpowiedz
Grzechu - 13.03.2020 / 17:27, *.orange.pl

Wiadomo ze słuszna decyzja z zawieszeniem rozgrywek. Nie rozumiem tylko radości w komentarzach bo i chyba kibice nie rozumieją co się stanie jeśli nie dokończy się 37 kolejek a na to się zapowiada - otóż nie ma w ogóle możliwości aby zakończyć sezon np po 30 kolejkach ani zakończyć go po 26 i uznać ze obecna tabela jest końcowa . Regulamin nie przewiduje takich sytuacji i wybijcie to sobie z głowy . Są dwie opcje prawne : dokończyć sezon czyli 37 kolejek albo zawiesić totalnie i anulować obecny sezon . Wtedy zostanie on nierozstrzygnięty a do pucharów bierze się drużyny z poprzedniego zakończonego sezonu. Wiec co to za radość ? Piast w el. do lm, Legia w el. do Le . Znowu trudniej i miodek sznur na szyje.

odpowiedz
Bubu - 13.03.2020 / 17:44, *.vectranet.pl

@Grzechu: o widzę ,że Boguś Lesniodorski udziela Ci rad ,lub nim jestes

odpowiedz
Grzechu - 13.03.2020 / 17:56, *.orange.pl

@Bubu : nie, prawo jest takie. Nikt przed startem rozgrywek nie godził się na zakończenie po innej kolejce niż 37, wiec co najwyżej anulują obecny sezon tak jakby go nie było. Dla Legii najgorzej bo mistrz blisko. Dziwie się ze ludzie w ogóle analizują opcje zakończenia i uznania tabeli po tej kolejce. Przepisy tego nie przewidują. Tez bym chciał już mistrza ale taka możliwość jest niemożliwa

odpowiedz
Zyga - 13.03.2020 / 18:05, *.centertel.pl

@Grzechu:

Wypowiedź Bońka z wczoraj: "Jeżeli ligi nie uda się doprowadzić do końca, a więc do 15 maja, jako końcowa tabela obowiązywać będzie ta, gdzie wszystkie zespoły po raz ostatni miały równą liczbę spotkań.

Teoretycznie, jeżeli zakończylibyśmy rozgrywki po 33. kolejkach, to obowiązuje tabela po 29. kolejce.

To samo dotyczy rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Liczyć się będzie ostatnia kolejka, w której wszystkie zespoły miałyby tę samą liczbę spotkań. Do Ekstraklasy awansują trzy najlepsze zespoły, bez rozgrywania baraży. Jeżeli któryś z zespołów miałby problemy licencyjne, wtedy do Ekstraklasy awansuje czwarta drużyna. Jeżeli ona także - wtedy piąta. Awansować nie zdoła już szósty zespół - w takiej sytuacji, ratowałby się jeden ze spadkowiczów Ekstraklasy."

odpowiedz
tomiacab - 13.03.2020 / 19:11, *.virginm.net

@Grzechu: nie siej fementu, bo regulamin mowi, ze tabela zostaje w takim samym układzie w jakim wyglądała, po ostatniej rozegranej kolejce, w której udział wzięly wszystkie zespoły. Dziękuję Pozdrawiam.

odpowiedz
Grzechu - 13.03.2020 / 19:18, *.orange.pl

@Zyga: czytałem wypowiedzi bonka kilka razy. To jest właśnie najsmutniejsze ze on gada bzdury i puszcza to w eter. Nie pomyśli nie doczyta i mieli tym jęzorem a ludzie się słuchają bo to prezes . Boniek nie może sobie sam ustalić zasad , nie może tego zrobić ekstraklasa ani nikt na świecie w trakcie sezonu. Albo obowiązują zasady przyjęte przed sezonem przez cały sezon albo anulowany zostanie cały. Nie przytaczacie wypowiedzi bonka bo to żaden autorytet , niestety . Mówię to z przykrością bo to prezes a gada od rzeczy

odpowiedz
tomiacab - 13.03.2020 / 19:27, *.virginm.net

@Grzechu: w takim razie z 3, może 4 dni temu widziałem jak wypowiadał się gość z ektraklasy sa i mówił, ze regulamin w ogóle tego nie przewiduje. Zdziwiłem się wczoraj jak rudy mówił co innego. Myślę jednak że chociaż jeden z nich miał rację. A na czym Ty opierasz swoją tezę?

odpowiedz
Zyga - 13.03.2020 / 19:39, *.chello.pl

@Grzechu:

Jeszcze jeden cytat:

"Związek musi przygotować się na wszystkie warianty. Także na taki, gdy sezon kończy się przed rozegraniem wszystkich kolejek. W regulaminie rozgrywek brak zapisów mówiących o tym, co wtedy. Kto mistrzem, kto spada? PZPN musi przygotować specjalne uchwały, które umożliwią wcześniejsze zakończenie sezonu i podjęcie decyzji dotyczących poszczególnych rozstrzygnięć. Bez takich zapisów ewentualne decyzje nie miałyby mocy prawnych, a kluby, które uważałyby się za poszkodowane, mogłyby pozwać związek lub Ekstraklasę."

Czyli wychodzi na to, że Boniek może wcale nie gadać bzdur. Spotkają się leśne dziadki, uchwalą specuchwałę i po krzyku ;)

odpowiedz
Grzechu - 13.03.2020 / 20:02, *.orange.pl

Ja posłuchałem wypowiedzi trzech prawników, w tym jedna leśnego nie przeczę. Nie wiem czy trzech prawników może się naraz mylić a naprzeciwko pitoli mający wieczne parcie na szło rudy prezes który na prawie się zna jak ja . Prawnicy przynajmniej przytoczyli to co mówi prawo a Boniek wytacza wizje która póki co nie istnieje .

odpowiedz
Zyga - 13.03.2020 / 20:36, *.chello.pl

@tomiacab:

Też bym wolał dograć sezon, ale z drugiej strony co innego przyjąć mistrza kiedy zajęło się 3 miejsce w lidze, a co innego kiedy dostanie się go z 8 pkt. przewagi nad resztą stawki ;)

odpowiedz
Grzechu - 13.03.2020 / 20:49, *.orange.pl

@Zyga: każdy kibic Legii wolałby dograć sezon i zdobyć mistrza normalnie . Ale jeśliby się sezon zakończył tak jak mówicie a czemu zaprzeczają prawnicy , czyli teraz - to nie Legii wina w końcu ze jest pierwsza i ze nadeszła tzw. siła wyższa . Najgorszy ból byłby gdyby jednak anulowali sezon i do el lm przystąpiłby Piast . To dopiero nagroda - 1 mistrzostwo i dwa razy el do lm

odpowiedz
Marek - 13.03.2020 / 21:52, *.plus.pl

@Grzechu: Nie będzie Mistrza Polski to i nie będzie awansu z II ligi do I (kolejny sezon). Boniek nie dopuści do tego :-P. L!

odpowiedz
Arek - 14.03.2020 / 00:18, *.tpnet.pl

@Grzechu: sam sobie sznur zawieś. W czwartek zapadły ustalenia i jak sezonu nie da się dograć to mistrz jest znany i będzie to Legia. A jak nie wiesz o czym mowa, to sobie doczytaj.

odpowiedz
Arek - 14.03.2020 / 00:24, *.tpnet.pl

@Grzechu : każdy normalny chciałby dokończyć sezon. A to jest tzw. sytuacja nagła. Na tym czwartkowym zjeździe byli przedstawiciele klubów ekstraklasy, więc nic się tam bez nich nie działo.

odpowiedz
PLK - 14.03.2020 / 08:47, *.vectranet.pl

@Grzechu: człowieku, to jest sytuacja nadzwyczajna i decyzje centrali mają prawną moc... Tak jak w stanie wojennym dotychczasowe przepisy można zmieniać w zależności od rozwoju sytuacji jaka następuje... PZPN może skrócić sezon i uznać tabelę z kolejki którą uważa za końcową... Tyle w temacie...

odpowiedz
Www - 14.03.2020 / 11:30, *.chello.pl

@Grzechu: regulamin w obecnej sytuacji nic nie mówi, ale wydaje mi się że kiedyś dawno temu był taki zapis że jeśli w sezonie odbyło się min.70% spotkań to tabela zostaje uznana w momencie przerwania sezonu.

odpowiedz
Kedar1985 - 13.03.2020 / 17:02, *.tpnet.pl

Wiecie problem polega na tym, że jesteśmy dopiero gdzieś tydzień przed wielkim skokiem liczby zachorowań. Patrzę na różne modele danych z innych krajów to na tym etapie co jesteśmy teraz państwa tkwiły przez tydzień, gdzie dochodziło po 10-15 nowych chorych aż po tygodniu robiło się co dobę 100,200,300...500..700 zachorowań. Fakt mówię tu o Korei, Włochach, Hiszpanii, Francji czy Niemcach. My od razu wprowadziliśmy procedury, które oni wprowadzają po etapie skokowym. Ale jakoś nie wierze, że to coś da bo aby powstrzymać wirusa to trzeba by było zamknąć granicę, każde województwo oddzielić na strefy.

Także nie łudźcie się, że po dwóch tygodniach będzie już normalnie. NIE BĘDZIE. jedynie co może opóźnić gwałtowny skok zachorowań i dzięki temu przygotować Naszą opiekę zdrowia na przyjęcie setki chorych. Wiosna ani lato tego wirusa nie zatrzyma bo jest odporny na temperaturę powyżej 30 stopni.

Ani EURO w tym roku się nie odbędzie ani większość lig nie zakończy swoich sezonów.

odpowiedz
m4pierwszy - 14.03.2020 / 08:58, *.icpnet.pl

@Kedar1985: podajesz przykład modeli a potem piszesz że nasz model jest inny ale mimo wszystko wierzysz, że efekt bedzie taki jak w tamtych modelach, co jest do bólu nielogiczne. Powinieneś napisać: nie mam na to żadnych dowodów, wiedzy ani ekspertyzy, nie moge sie na niczym sensownym oprzeć, z zawodu jestem elektrykiem, wierze że wirus bla bla bla.

odpowiedz
Antek - 13.03.2020 / 16:37, *.centertel.pl

W maskach k...... grać

odpowiedz
Markus Merk - 13.03.2020 / 17:29, *.play-internet.pl

@Antek: To graj.

odpowiedz
Kibic L - 13.03.2020 / 16:13, *.tpnet.pl

Czy za tydzień odbędzie się teoretyczne losowanie półfinałów według planu?

odpowiedz
Felek - 13.03.2020 / 15:42, *.netfala.pl

Rozgrywki zawieszone czy przerwane? Doprecyzujcie to.

odpowiedz
Batonick - 13.03.2020 / 15:19, *.plus.pl

Na Fifie niech sezon dokończą...

odpowiedz
Władeczek - 13.03.2020 / 15:00, *.netfala.pl

A ja wam coś powiem faken. Nie na darmo ten wirus nazywa się koronawirus. W końcu udało mi się rozkminić jego nazwę. Nazywa się koronawirus bo Legia została mistrzem i jest koronowana na mistrza. Korona do Legii należy faken idziemy po swoje. A maciora się mrozi i wieczorem będzie siekana.

odpowiedz
Maciora - 13.03.2020 / 15:04, *.t-mobile.pl

@Władeczek: myślałeś i znowu nic z tego faken

odpowiedz
Piotr (L) - 13.03.2020 / 16:29, *.centertel.pl

@Władeczek: Dzbanie jeden nic nie gadaj tu bo nie jesteś żaden fanatyk tylko zwyczajny telemaniak który siedzi na du... pie przed tv mi osobiście bardzo już brakuje trybun zdzieranie gardła od dopingu ale rozumiem zdrowie ważniejsze

odpowiedz
Bródno - 15.03.2020 / 11:58, *.chello.pl

@Władeczek: myślałem że już głupszy nie będziesz.. myliłem się

odpowiedz
fan - 13.03.2020 / 14:55, *.inetia.pl

W końcu będzie szansa porządnie się przygotować na eliminacje do LM xD

odpowiedz
sed - 13.03.2020 / 14:51, *.24.251

Brawo! Legia Mistrz! Proszę dodać koronawirusa do posezonowego quizu na pozytywne zaskoczenie roku!

odpowiedz
Autor - 13.03.2020 / 14:49, *.master.pl

Rozgrywki zawieszone.. idealny czas na zmianę trenera !!!

odpowiedz
WETERAN - 13.03.2020 / 15:43, *.chello.pl

@Autor: Masz rację - zmień sobie trenera. Ten wpuszcza cię w maliny...

odpowiedz
Arek - 14.03.2020 / 00:27, *.tpnet.pl

@Autor: idealny czas na zmianę autora. Z debila na kogoś ogarniętego.

odpowiedz
oLaf - 13.03.2020 / 14:33, *.vectranet.pl

o rzesz k...., pięknie, Kórnik bał się że przegra z ŁKSem i zahaczy o strefę spadkową i zaczełó się!!!

Już naprawdę , dwie drużyny po 20 osób gdzie żaden nie jest chory to zamykają mecze - tyle osób to jest w KAŻDYM autobusie /wagonie metra /tramwaju w W-wie i nikt nie panikuje!!!!

Panienki jak zwykle pierwsze rejterują i zamiast grać to wolą sie opie...ać na necie a my wszyscy zasuwamy co dzień do roboty autobusem którym jeżdzą 4000 osób dziennie i problemu nie ma!

Wstyd, piłkarzyny!

odpowiedz
Zdziwiony - 13.03.2020 / 16:37, *.centertel.pl

@oLaf: Jaki autobus pomieści 4000 ludzi?

odpowiedz
bum - 13.03.2020 / 16:44, *.virginm.net

@Zdziwiony: 4000 dziennie... pisze jak wol... Powrot do ksiazek ci potrzebny zebys zaczal widziec faktycznie co jest napisane tu i tam chlopcze.

odpowiedz
XXX - 13.03.2020 / 16:47, *.239.160

@oLaf: Weź koło i walnij się w czoło.

odpowiedz
Pawel - 13.03.2020 / 17:32, *.vectranet.pl

@oLaf: idiota idiota i jeszcze raz idiota

odpowiedz
lhm - 13.03.2020 / 21:44, *.t-mobile.pl

@Pawel: No widzę, żeś idiota. Wystarczy raz napisać... po co aż trzy?

odpowiedz
Walerek - 13.03.2020 / 14:02, *.netfala.pl

Legia Mistrz Mistrz Mistrz!!! Czemu strona internetowa nie zmieniła oprawy na mistrzowską?

odpowiedz
Maciej - 13.03.2020 / 14:14, *.supermedia.pl

@Walerek: zawieszona i wznowiona w późniejszym terminie. Umiesz czytać?

odpowiedz
Jimmy L - 13.03.2020 / 13:52, *.t-ipconnect.de

No to Legia mistrzem !!!!! Obawialem sie tego meczu z Kartoflem, a tak to juz pozamiatane nie ma takiej sily zeby ten sezon dokonczyc, w skali calego roku tylko my tj Legia zapracowala na MISTRZA Boniek i reszta to wie

odpowiedz
Koczkin - 13.03.2020 / 14:11, *.play-internet.pl

@Jimmy L: cieszy Cię mistrzostwo zdobyte przy stoliku?

odpowiedz
ben - 13.03.2020 / 16:12, *.inetia.pl

@Koczkin: bilans musi wyjść na zero.

odpowiedz
Jimmy L - 13.03.2020 / 17:21, *.t-ipconnect.de

@Koczkin: Nie przy stoliku a przy 8 punktowej przewadze, Inne Kluby mialy taki sam czas na zdobycie tych punktow jak my. I wierz mi nie mialy by z tym takich problemow jak ty teraz

odpowiedz
żartowniś - 13.03.2020 / 13:42, *.tpnet.pl

Czy w przypadku ogłoszenia Legii Mistrzem Polski będzie feta na Starówce?

odpowiedz
Szyszko - 13.03.2020 / 14:00, *.plus.pl

@żartowniś: z całowaniem

odpowiedz
D - 13.03.2020 / 14:03, *.chello.pl

@żartowniś: No a jak

odpowiedz
Arek - 13.03.2020 / 13:37, *.master.pl

Czyli sezon bez mistrza

odpowiedz
Wolfik - 13.03.2020 / 16:06, *.mm.pl

@Arek: Wszystko zapewne będzie zależało od UEFY, zapewne będą rozważane różne warianty. Zatem ten o którym mówisz też jest możliwy.

Koszykarki już oficjalnie zakończyły sezon w Polsce, mistrz został wyłoniony po rozegraniu 21 (z 22 planowanych) kolejek sezonu zasadniczego bez rozgrywania play-offów. Zatem taka możliwość również istnieje.

odpowiedz
Mirek - 13.03.2020 / 13:36, *.surfer.at

Czy wyjazd do Krakowa aktualny?
Pytam bo według transparentu niestraszny nawet wirus Ebola

odpowiedz
Alan - 13.03.2020 / 13:46, *.t-mobile.pl

@Mirek:
Transparenty swoje prawdziwe życie swoje......

odpowiedz
(L) jak Legia - 13.03.2020 / 15:06, *.chello.pl

@Mirek: nie wpuszczą nas

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 13.03.2020 / 19:43, *.play-internet.pl

@Mirek: Prawdopodobnie tak, tylko w innym terminie,
może za miesiąc

odpowiedz
SZCZERY - 13.03.2020 / 13:32, *.protnet.pl

PO CO DOGRYWAĆ LIGĘ? PO PROSTU MOŻNA BYĆ UZNAĆ, ŻE LEGIA JEST MISTRZEM ALE NA INNYCH ZASADACH , WIĘC TAKI MISTRZ NA 50 %

odpowiedz
Kuba - 13.03.2020 / 13:24, *.246.135

Nie ma co sie oszukiwac, ale to akurat dla Legii jest bardzo dobre rozwiązanie z kilku powodow:
1. Jest liderem z przewagą i to inni niech sie martwią
2. Sytuacja kadrowa na sobote bylaby fatalna... kontuzje: Pekharta, Novikovasa, Luqiego + kartkowiczów.
3. Pierwszy mecz zagramy z Arka u siebie, wtedy brak Wszołka i Kante nie będzie problemem
4. Na ostatnie mecze tej rundy (lech i wisla) zagramy w opytymalnym skladzie
5. LEGIA MISTRZ !!!!

odpowiedz
L - 13.03.2020 / 13:23, *.orange.pl

Powinni dograć do 30 kolejek przy pustych trybunach i definitywnie zakonczyć sezon.
Albo w obecnej chwili go zakończyć , tylko wtedy cała Polska będzie gadała że Legia zdobyła mistrza przy stoliku.

odpowiedz
kibic - 13.03.2020 / 13:17, *.tpnet.pl

Liga niedokończona to liga bez mistrza ,trzeba to sobie powiedzieć a nie radośnie podskakiwać ,bo Legia na czele .Czy jak wybuchła wojna to przyznawano jakieś tytuły ,nie ,nawet po wojnie .

odpowiedz
Calb - 13.03.2020 / 14:21, *.t-mobile.pl

@kibic: no tak, ale taki brak rozstrzygnięć w ligach storpedowałby europejskie puchary w przyszłym sezonie. A chyba nikt nie wyobraża sobie roku przestoju.

odpowiedz
Luk - 13.03.2020 / 15:50, *.tpnet.pl

@Calb: To będą się posiłkować rozstrzygnięciami z poprzedniego sezonu, a może LM też będzie bez roztrzygnięcia i podkładka gotowa...

odpowiedz
Arturqwe - 13.03.2020 / 13:09, *.tpnet.pl

Legia dzisiaj mistrzem

odpowiedz
tekken (L) - 13.03.2020 / 13:08, *.chello.pl

Punkty nabite. Jest przewaga i jest dobrze:)

odpowiedz
Gienek - 13.03.2020 / 13:06, *.netfala.pl

To już pewnie koniec sezonu 2019/2020. Wątpię, żeby sytuacja koronarowirusem uspokoiła się do końca kwietnia, maja... Świętujmy zdobycie Mistrza w domach w ten weekend! Szkoda, że w takich okolicznościach...

odpowiedz
Kuba - 13.03.2020 / 13:39, *.t-mobile.pl

@Gienek: Wódka, race, striptizerki, świętujmy razem z Gienkiem!

odpowiedz
Bln - 13.03.2020 / 13:04, *.play-internet.pl

A jak przyjdzie grać co trzy dni to taki Stokowiec czy Probierz będą mieli powody do płaczu bo jak tak można

odpowiedz
Marcin - 13.03.2020 / 13:04, *.151.5

Prosta sprawa.Euro przełożyć na 2021 i dać wszystkie rozgrywki krajowe i UEFA dokończyć do końca czerwca.Zrezygnować z Ligi Narodów i od września grac eleminacje MŚ 2020.

odpowiedz
Marcin - 13.03.2020 / 13:08, *.151.5

@Marcin: 2022 miało być

odpowiedz
PrawaStronaMiasta - 13.03.2020 / 13:03, *.tpnet.pl

Jedyna słuszna decyzja.

odpowiedz
Marcin - 13.03.2020 / 12:54, *.eircom.net

Pewnie to koniec rozgrywek w tym sezonie.

odpowiedz
Kuba - 13.03.2020 / 13:06, *.t-mobile.pl

@Marcin: Cały świat się zatrzymał, inne ligi, inne rozgrywki sportowe dosłownie wszędzie, ALE ludzkość zna już lekarstwo na wirusa i myślę, że za jakiś czas wszystko wróci do normy. Wznowimy ligę, może okroimy ją do rundy zasadniczej, później eliminacje do Ligi Mistrzów. Bądźmy dobrej myśli!

odpowiedz