REKLAMA

Młodzież: wstrzymano treningi i mecze drużyn Akademii oraz LSS

Raffi, źródło: Legionisci.com / MZPN / legiasoccerschools.com

W związku z decyzją o zawieszeniu zajęć szkolnych, Akademia Legii zrezygnowała od środy z treningów i rozgrywania meczów, aż do odwołania. Jest to działanie profilaktyczne, mające pomóc w walce z koronawirusem. Podobną decyzję podjęto w przypadku ośrodków Legia Soccer Schools.

Mazowiecki ZPN odwołał już wszystkie konsultacje selekcyjne, rozgrywki od IV ligi w dół oraz mecze młodzieżowe (na razie do 30 marca br., ale nie można wykluczyć przedłużenia tego okresu). Zalecił również odwołanie wszelkich meczów sparingowych oraz turniejów i nie będzie na nie wyznaczał sędziów. Wszystkie turnieje (w tym mające się odbyć w najbliższy weekend "Nieoficjalne mistrzostwa Polski U-14") zostały odwołane lub wstępnie przesunięte o kilka miesięcy - na czerwiec lub później.

Jedynymi trenującymi obecnie przy Łazienkowskiej drużynami pozostają pierwszy zespół i Legia II. W czwartek, na posiedzeniu zarządu PZPN ma zostać również podjęta oficjalna decyzja w sprawie zawieszenia rozgrywek CLJ (co nieoficjalnie uważa się za przesądzone). Niewykluczone też, że wstrzymane zostaną rozgrywki lig ogólnopolskich niższych niż Ekstraklasa, w szczególności III ligi. Na razie podjęto jedynie decyzje o rozgrywaniu spotkań (zgłoszonych jako imprezy masowe) bez udziału publiczności, jednak wszelkie opcje są możliwe. Związek będzie też rozważał podjęcie rozwiązań w przypadku niemożności dokończenia którychkolwiek rozgrywek, w tym PKO BP Ekstraklasy.

Aktualizacja: Po decyzji PZPN o zawieszeniu rozgrywek CLJ i III ligi zawieszono też treningi II drużyny Legii. Zawodnicy będą przygotowywać się indywidualnie według przygotowanych dla nich planów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
(L) - 12.03.2020 / 16:53, *.centertel.pl

bonjour 4 liga czarne kur**

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.