Stan prac na 15 marca - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Budowa LTC: Prace są kontynuowane

Woytek

- Nasz wykonawca zachowuje się wzorowo i kontynuuje prace. W obecnej sytuacji mają zapewne swoje procedury, które wpływają na szybkość pracy. Może będzie taki moment, że będzie trzeba prace wstrzymać, ale sądzę, że nie powinno to wypłynąć jakość dramatycznie na całość, bo wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem - powiedział w niedzielę prezes Dariusz Mioduski na antenie Polsatu Sport. Tego samego dnia wybraliśmy się w okolice ośrodka treningowego Legii, by przygotować kolejny raport zdjęciowo-filmowy z terenu budowy.

Z dnia na dzień teren jest coraz bardziej uporządkowany. Przy boisku, na którym będzie trenowała pierwsza drużyna, powstają mniejsze boiska do treningów bramkarskich. Coraz bardziej okazale wyglądają szlaki komunikacyjne terenie ośrodka. Trwa wyrównywanie boiska ze sztuczną nawierzchnią, które będzie przykrywane balonem, a środku budynku głównego budowlańcy prowadzą prace wykończeniowe.

Poniżej możecie obejrzeć film i najnowsze zdjęcia.



Frontowe wejście główne do budynku
fot. Woytek / Legionisci.com

Boiska z naturalną nawierzchnią
fot. Woytek / Legionisci.com

Boisko ze sztuczną nawierzchnią
fot. Woytek / Legionisci.com

Dach budynku głównego
fot. Woytek / Legionisci.com

W prawym górnym rogu zdjęcia powstanie droga dojazdowa do ośrodka - ulica Legionistów
fot. Woytek / Legionisci.com




Postęp prac


Kwiecień 2019 - marzec 2020


fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Zbigniew - 24.03.2020 / 18:46, *.play-internet.pl

Miasto Stołeczne Warszawa ma ogromne możliwości (finansowe, pijarowe i ludnościowe) by zbudować również akademię koszykarską z prawdziwego zdarzenia, gdzie wychowywani będą olimpijczycy i przyszli koszykarze światowego formatu, których z dumą moglibyśmy obserwować w rozgrywkach NBA. W Hiszpanii niemalże przy każdym, poważnym klubie z sekcją koszykarską funkcjonują tego rodzaju akademie.
Mam nadzieję że w mojej Zielonej Górze czy innych koszykarskich ośrodkach powstanie coś podobnego.
Jak to jest że małe narody jak Chorwaci (obecnie rekordowa ilość koszykarzy w NBA, aż 7, więcej niż Hiszpania), Słoweńcy (Dončić, fenomen który ma zadatki na legendę), czy Litwini potrafią wychować świetnych koszykarzy, a taki duży naród jak my nie... trochę wstyd.
Przypominam że kiedyś Śląsk Wrocław grał w Eurolidze, teraz tułają się w środku tabeli. Lech Poznań był wielokrotnym mistrzem Polski, a teraz klub nie był zainteresowany reaktywacją sekcji, dopiero sami kibice wzięli sprawy w swoje ręce. Upupiono Słupsk, upadł Zgorzelec... naprawdę są inne fajne dyscypliny, które warto śledzić, uprawiać i o które warto dbać. Koszykówka na pewno jest jedną z nich.
Mało tego, mi się piłka nożna już przejadła, zwłaszcza w wykonaniu naszych klubów. Jedynie Legia cieszy moje oczy i wzbudza jakiś sentyment.

odpowiedz
golik - 20.03.2020 / 15:01, *.chello.pl

A te oczka wodne to nie będzie wylęgarnia komarów?

odpowiedz
Pacan - 25.03.2020 / 23:10, *.com.pl

@golik: tak, wylęgarnia młodych talentów.

odpowiedz
ms - 20.03.2020 / 10:07, *.play-internet.pl

tak , my siedzimy w domach , a tam ludki kontynuują pracę ... dla nich korona wirus niestraszny . Może Pan Mioduski pojedzie osobiście i będzie gipsował tynki .... Jaka jest różnica 30 piłkarzy nie moze wspólnie trenować w obawie o koronawirusa , a 30budowlańców może dalej pracować na budowie ... Może Pań Mioduski zaczerpnie te świetne procedury pozwalające wykonawcy kontynuować pracę i będzie możliwość wznowienia prowadzenia na Legii również treningów ??????

odpowiedz
atmosferic - 18.03.2020 / 14:11, *.orange.pl

Kapitalnie to sie rozwija. Jak zatrudnia tam fachowcow z prawdziwego zdarzenia to warunki sa zeby to byla wylegarnia talentow. O ile nie zrobi sie z tego czegos takiego ze : mamusia zaplaci to synus potrenuje. Bez rozbudowanej sieci skautow to nie bedzie mialo zadnego sensu. Bo trzeba sprowdzacac najbardziej uzdolnionych, a nie tych z bogatymi rodzicami.
Ajax np wyklada kilka milionow europ rocznie na wlasna akademie, rodzice tam nic nie placa, za swoje dzieci. Wszystko zapewnia klub. Mam nadzieje ze u nas to pojdzie w takim kierunku. Ze biedniejszym, ale bardziej utalentowanych chlopakow sie nie odetnie mozliwosci rozwoju, tylko ze wzgledu na niezamoznosc rodzicow. Chlopaki z przyslowiowej "ulicy" maja najwiekszy potencjal.

odpowiedz
xmen - 18.03.2020 / 13:37, *.47.240

A górnym środkowym rogu droga na moją działkę:)

odpowiedz
News⚽️Legia - 19.03.2020 / 23:14, *.70.98

@xmen: ile chcesz za swojá działke?

odpowiedz
oko - 17.03.2020 / 10:54, *.chello.pl

wszyscy marudzący że nie ma boisk od ul. Czerniakowskiej - to nie jest grunt klubu, grunt jest miasta i to miasto decyduje co tam bedzie, najlepiej wiadomo parking ale nie zdziwie sie że pójdzie pod deweloperkę

odpowiedz
Kuba - 17.03.2020 / 12:03, *.t-mobile.pl

@oko: Miasto już lata temu podjęło decyzję, że to plac pod boiska treningowe. Żadnych parkingów, pubów, czy co tam jeszcze tam NIE BĘDZIE. Będą dwa boiska i nowy budynek strzelnicy (stojący wzdłuż ul. Czerniakowskiej). Zresztą są do wglądu plany i wizualizacje, jak to będzie wyglądać po zakończonej inwestycji.

odpowiedz
Kuba - 17.03.2020 / 14:21, *.t-mobile.pl

@Kuba: Jeszcze doprecyzuję: czekamy aż sekcja strzelecka ustali z Miastem warunki dzierżawy. Strzelcy chcą być przez 30 lat zwolnieni z opłat za nieruchomość, w zamian za to, że wybudują z własnych środków nową strzelnicę (wzdłuż ulicy, a nie w poprzek jak to jest teraz). Miasto nie chce się zgodzić i stąd opóźnienie inwestycji już ponad rok.

odpowiedz
News⚽️Legia - 18.03.2020 / 16:14, *.188.225

@oko: Miasto powinno postawić -Tower Legia Warsaw-wysoki wieżowiec pod ziemne parkingi,strzelnica,boiska a w wieżowcu apartamènty ,sklepy,ofisy,biura wazystko dla kibicòw Legii i mieszkańcòw Warszawy futurystyczny project za kilka lat?

odpowiedz
Gienek - 17.03.2020 / 09:24, *.netfala.pl

Dzisiaj się okaże czy Legia już mistrz czy jeszcze nie mistrz...

odpowiedz
ASA - 17.03.2020 / 08:54, *.korbank.pl

rozumiem, że to nie jedyny budynek, bo jeśli ma tam być potężny ośrodek, laboratorium, siłownia, basen, sale korekcyjne, internat, sale konferencyjne i wykładowe, lekcyjne, świetlica to trochę mały ten budynek

odpowiedz
eLka - 17.03.2020 / 09:18, *.centertel.pl

@ASA: 9 tys. metrów kwadratowych, dwie kondygnacje. No rzeczywiscie mały ha :)

odpowiedz
ASA - 21.03.2020 / 17:38, *.centertel.pl

@eLka: 9tys m2 to jest budynek o wyiarach np 100m/90. To aż tak dużo? Zobacz ile ma przeciętny internat z 50 pokojami

odpowiedz
oLaf - 16.03.2020 / 19:44, *.vectranet.pl

dobrze, że chociaż to się Miodkowi udało (żebym nie zapeszył ; )

A boiska od Czerniakowskiej to skandal - powinien być parking z pubem aż do momentu wbicia łopaty pod budowę! A tak to od 4-ch? lat zielsko rośnie, kibice nie mają gdzie zaparkować a i kiełba lepsza byłą niż na stadionie, o piwie nie wspomnę : )

odpowiedz
Boro - 16.03.2020 / 19:34, *.centertel.pl

Co się stało z trawą? Na poprzednich relacjach ładnie zieleniała a teraz wygląda jakby uschła.

odpowiedz
Beny - 19.03.2020 / 08:15, *.chello.pl

@Boro: Też do zauważyłem, w grudniu soczyscie zielona a teraz wygląda jakby tam wgl trawy nie było.
Jakiś komentarz osób które wiedzą o co chodzi?

odpowiedz
Kuba - 16.03.2020 / 18:16, *.t-mobile.pl

Ech, czy ja już pisałem o boiskach treningowych pod stadionem od strony Czerniakowskiej? Lata mijają, a boisk nie ma. Czy kiedykolwiek powstaną, czy już zawsze będzie ta polana, którą widzimy z tarasu na wschodniej?

odpowiedz
L - 16.03.2020 / 19:32, *.orange.pl

@Kuba:
Kiedyś tez chciałem żeby boiska treningowe powstały obok czerniakowskiej, ale po przemyśleniach sądzę że zdecydowanie lepiej żeby powstały z dala od miasta.
Prawie wszystkie duże kluby na zachodzie budują swoje ośrodki i boiska treningowe z dala od ,,cywilizacji'' żey w spokoju trenować.
Przy czerniakowskiej może powstać co najwyżej parking podziemny dla kibiców, takie moje zdanie.

odpowiedz
Ginka - 16.03.2020 / 17:27, *.chello.pl

W tym szczególnym okresie takie widoki napawają uzasadnionym optymizmem, a nasze samopoczucie zdecydowanie w górę!

odpowiedz