fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Decyzje UEFA

Euro przełożone o rok, ligi mogą grać do 30 czerwca!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Na dzisiejszym posiedzeniu UEFA zadecydowano, że mistrzostwa Europy, które miały odbyć się w tym roku, zostaną przesunięte na czerwiec i lipiec 2021 roku. Decyzja ta jest uwarunkowana zagrożeniem epidemiologicznym, które sparaliżowało całą Europę. Przypomnijmy, że podczas tego turnieju Polska zagra w grupie E z Hiszpanią, Szwecją oraz zwycięzcą barażu B (Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią).

Finał Ligi Mistrzów ma odbyć się 27 czerwca, a finał Ligi Europy 24 czerwca.

– Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Oficjalny komunikat PZPN

Rozgrywki z udziałem reprezentacji narodowych:

1. Turniej EURO 2020 został przeniesiony na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca 2021).
2. Zaplanowane na marzec br. mecze towarzyskie oraz baraże do turnieju EURO zostaną przełożone na czerwiec 2020.
3. Zaplanowane na czerwiec 2021 roku mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 zostaną rozegrane w innym terminie.
4. Finały Ligi Narodów / turniej EURO U21 / EURO kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku, zostaną rozegrane w innym terminie.
5. Kluby będą zobligowane do zwolnienia swoich zawodników na wszystkie mecze reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w nowych terminach.

Rozgrywki klubowe:

1. Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku.
2. Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów.
3. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
xxx - 18.03.2020 / 15:16, *.reaktor.net

fajne zdjęcie

odpowiedz
News⚽️Legia - 18.03.2020 / 12:43, *.188.225

Wszystko wròci do normy kiedy szczepionka bèdzie a tak to tylko żniwa dla virusa I nic wiècej....

odpowiedz
Trec - 18.03.2020 / 13:07, *.chello.pl

@News⚽️Legia: powiedział co wiedział..

odpowiedz
Robi10 - 18.03.2020 / 15:09, *.amazonaws.com

@News⚽️Legia: wszystko wróci do normy jak będzie szczepionka mówisz? ha ha , w . Tylko w lutym w naszym kraju odnotowano 821 653 przypadki zachorowania na grypę. Zmarły 23 osoby. Początek marca , tylko w pierwszym tygodniu ,w okresie od 1 do 7 marca 2020 roku stwierdzono 211 572 przypadki grypy . A krzyk jest o epidemii koronawirusa w Polsce i w Europie . Oczywiście trzeba uważać , achowac środki ostrożności , ale nie wolno dac robić z siebie idioty. A sama szczepionka ? jest na grypę , ile nas Polaków sie szczepi ? wiesz , 4 % , cztery procent , ha ha. Ludzie dbajcie o siebie , ale nie dajcie soba manipulowaci wpadać bez żdadnej podstawy w panike , bo ........ komus na tym zależy/zależało . Tylko Legia

odpowiedz
roben66 - 18.03.2020 / 15:18, *.207.235

@Robi10: idiotą się urodziłeś i idiotą umrzesz...we Włoszech też ludzmi manipulowali i już zmarło 2,5 tysiąca osób

odpowiedz
Www - 18.03.2020 / 15:36, *.chello.pl

@Robi10: wyślij te dane o grypie do Włoch, gdzie na Covid19 w 3tyg zmarlo ponad 2500 osób, w Polsce nie robią testów więc wychodzi mniej odnotowanych zakażeń, wirus jest stworzony przez człowieka i będzie jeszcze wiele ofiar.

odpowiedz
Robi10 - 18.03.2020 / 15:45, *.amazonaws.com

@roben66: przede wszystkim nie obrażaj mnie ,po drugie wrócę do tematu za 2 miesiące .Zobaczymy kto miał rację.

odpowiedz
Leslav - 18.03.2020 / 22:05, *.play-internet.pl

@Robi10: chłopaku za dwa miesiące to w Polsce będzie apogeum epidemii i ludzie będą umierać na korytarzach szpitali, ponieważ nie mamy respiratorów i wystarczającej ilości lekarzy. Zatem oby do napisania za te dwa miesiące. Zdrowia życzę wszystkim Legionistom

odpowiedz
News⚽️Legia - 19.03.2020 / 00:27, *.188.225

@Trec : Powiem wiécej,wraz ze zmianá klimatu,gdzie 15tyś lat temu były zamrożone tereny lodowcòw,a teraz tam sie rozpuszczajá ,naukowcy odkryli nowe nieznane nauce bakterie i sá tym zaniepokojeni bo przedostaná sie do atmosfery to przy tym obecny virus corona to pikuś,natura automatycznie sie broni przed zagładá ze strony człowieka ,bo to człowiek sam sobie kopie dołek nie natura...

odpowiedz
Robi10 - 19.03.2020 / 00:38, *.t-mobile.pl

@Leslav : Wracamy do tematu za dwa miesiące profilu.

odpowiedz
Www - 18.03.2020 / 10:23, *.chello.pl

Pisałem już kilka dni temu że Euro będzie przełożone, a ligi nic nie będą dokańczać bo ta epidemia wygasać będzie pod koniec maja. Zobaczycie.

odpowiedz
Leslav - 18.03.2020 / 22:07, *.play-internet.pl

@Www: potwierdzam, najwcześniej przeminie w połowie maja u nas :(

odpowiedz
Arek - 18.03.2020 / 00:02, *.tpnet.pl

Ale nudno bez piłki.

odpowiedz
Wojtas - 17.03.2020 / 22:55, *.t-ipconnect.de

ZA JE BIE NAS TEN SY........ F. CAŁA POLSKA ZAWSZE RAZE. M!

odpowiedz
grzesiek - 17.03.2020 / 18:26, *.centertel.pl

Nie chce zabrzmiec jako ktos co zawsze szuka dziury w calym ale jak uslyszalem o koronawirusie to od razu stanelo mi przed oczaami widmo odwołania euro 2020 oraz igrzysk olimpijskich. Tylko ze ja widze to tak ze mogly nastapic jakies problemy z organizacja (euro pierwszy raz rozgrywane w kilku panstwsch) i stad to wymyslenie koronawirusa aby odwolac rozgrywki. Ale z drugiej strony dziwne byloby jakby mieli problem z organizacja euro. Co roku sie udaje z tutaj nagle klops. Bardziej realne bylyby problemy z organizacja olimpiady. Mnostwo dyscyplin ktore musza sie odbyc . A jak na czas ktos nie zorganizuje spływu kajakami no to byłby obciach na caly swiat.

Po za tym nie ma co sie bać koronawirusa bo na 5000zmarlych jest 70000 eyzd

odpowiedz
Mateusz z Gór - 17.03.2020 / 18:18, *.inetia.pl

No kto by przypuszczał, że Polska nie przegra w tym roku ani jednego meczu na Euro.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 17.03.2020 / 19:40, *.btcentralplus.com

@Mateusz z Gór: Ale tez niestety nie wygra ani jednego meczu !! Brzeczek Out !!!!

odpowiedz
Pio - 17.03.2020 / 20:10, *.chello.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: a kto in

odpowiedz
jacuś - 18.03.2020 / 09:01, *.chello.pl

@Mateusz z Gór: Kogo to obchodzi? Te rozgrywki to biznes a nie sport.

odpowiedz
głos rozsądku - 17.03.2020 / 17:59, *.chello.pl

Zlikwidować rozgrywki reprezentacyjne! Komu to potrzebne jak nie ma terminów na poważne granie?

odpowiedz
Autor - 17.03.2020 / 16:58, *.t-mobile.pl

Mecze co 3dni? Przecież oni ledwie 90min wytrzymuja.

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 17.03.2020 / 17:16, *.play-internet.pl

@Autor: Dla Legii to żaden problem, mamy rozbudowaną kadrę, gorzej dla innych np. dla pasów.

odpowiedz
vuko Won!! - 17.03.2020 / 20:04, *.t-mobile.pl

@SŁAWEK(L): nie będą mieli czasu na trenowanie gry "w dziada".

odpowiedz
Tomek Mokotów - 18.03.2020 / 09:02, *.play-internet.pl

@vuko Won!!:

Ale się amatorka grajaca co najwyżej na podwórku przyczepiła tej siatkonogi, tego "dziada"...

Gra w trójkącie z pierwszej piłki to podstawa szybkiej gry a trenowanie tego powinno być obowiązkiem. Wymienienie 3 szybkich i celnych podań w Ekstraklapie to EWENEMENT. Zdobycie gola po 7-8 podaniach z pierwszej piłki nie zdarza się tu chyba nigdy.

Zrozumcie to wreszcie.

odpowiedz
UweBredow - 17.03.2020 / 16:12, *.chello.pl

jak będą mieli kim grać

odpowiedz
Wolfik - 17.03.2020 / 15:26, *.mm.pl

Nie jestem aż takim optymistą jak większość kolegów. Opierając się na informacjach przekazywanych przez najbardziej kompetentną osobę w kraju, czyli ministra zdrowa kulminacja epidemii dopiero przed nami (mniej więcej dwa tygodnie). Zatem wliczając czas kwarantanny - kolejne dwa tygodnie (a to wersja optymistyczna, wszak pacjent "zero" ciągle jest zainfekowany) pierwsze mecze po zawieszeniu możemy rozegrać w weekend 25-26 kwietnia. Zatem wnioskuję, że 4-ry kolejki rundy zasadniczej być może uda się dograć. O rundach dodatkowych raczej można zapomnieć.

Oczywiście, może cudownie epidemia zacznie się cofać. To rozważania czysto akademickie. Pozostaje tylko czekać i życzyć Wszystkim Kolegom zdrowia!!!

odpowiedz
Kuba - 17.03.2020 / 18:33, *.t-mobile.pl

@Wolfik: No właśnie mogliby wprowadzić już teraz system, który ma obowiązywać od przyszłego roku, czyli tylko jedna runda. Przy czym na razie bez spadków/awansów. Skończylibyśmy ligę wcześniej i mieli odpoczynek przed eliminacjami do LM.

odpowiedz
olo - 17.03.2020 / 15:01, *.tpnet.pl

Obyśmy wszyscy spotkali się na stadionach. Cała reszta schodzi na dalszy plan. Życzę wszystkim zdrowia i szczęścia, bo to też ważne, aby na swojej drodze nie złapać tej zarazy

odpowiedz
Pio - 17.03.2020 / 16:23, *.chello.pl

@olo: wygląda na to że jest to loteria z tym złapaniem czy nie.ja muszę iść do pracy , choć od jutra chociaż co drugi dzień ale z ludźmi mam styczność

odpowiedz
Alan - 17.03.2020 / 18:16, *.t-mobile.pl

@olo:
Jak to było ?
NIESTRASZNY NAM WIRUS ANI NAWET EBOLA......

odpowiedz
Marcin - 17.03.2020 / 14:58, *.mm.pl

Myślę że spokojnie dogramy cały sezon do końca czerwca.Szczegolnie że w europejskich pucharach nie gra już żadna Polska drużyna(taki żarcik).Więc wszystkie terminy pod ligę i PP.

odpowiedz
oLaf - 17.03.2020 / 14:48, *.vectranet.pl

no i dobrze, spokojnie można będzie dokończyć 4 kolejki Ekstraklasy od maja lub nawet max. od 15 czerwca a przy odrobinie szczęścia może i cały sezon (11 kolejek) jak od 15 maja (grając co 3 dni - wiem, wiem, to niewątpliwie nadludzki wysiłek dla piłkarzy ; ))

I dobrze, bo już nudno bez meczów...

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 17.03.2020 / 15:08, *.play-internet.pl

@oLaf: 4 kolejki rundy zasadniczej to się rozegra do połowy maja,
np. 5-6.05; 9-10.05; 12-13.05; 16-17.05 i wtedy tydzień przerwy i można do połowy czerwca rozegrać rundę finałową. Pod warunkiem, że w połowie kwietnia uspokoi się sytuacja z epidemią. Oby!

odpowiedz